» »

kateri procesor, in katero grafično naj kupim?? predlagajte.

kateri procesor, in katero grafično naj kupim?? predlagajte.

1
2
»

gogi13 ::

no zdej sm dou na 245....pa ni še nč narobe hitrost je 2.78......a nej grem še naprej?
LP

aja pa pozna se tut pr igrci na FPSjih...jih mam 333 konstant zdej=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gogi13 ()

gogi13 ::

aja...pa zakaj mislite da nebi šla kakšna močnejša grafična kartica gor?? kaj mi predlagate...če bi sploh šlo kej gor...jest mislm da bi šlo no ker sm gledou mam notr še en tist tak konektor k ma 6 pinov...pa uzadi tut lahk lepo vn pride...pa en je tut na enmu forumu pisou (anglesk) da mu je slo na to osnovno plosco p5kpl-am gor sapphire radeon HD 5770 1Gb....nevem no...predlagejte mi=)
LP

Blinder ::

Haha, zdaj imaš 333 fps-jev, dober napredek LOL. Preveč jih maš, razen če se nisi zatipkal.
Em ja provaj še dalje kolkor gre... pa poglej še malo temperature pri obremenitvi, naj ne grejo recimo nad 70°c
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gogi13 ::

ne res jih mam 333...ker mam en pro cfg...ma nima veze....ko pogledam gor tut do 500 fpsjou...zarad graficne...pa zdej jih je se vec zarad procesorja navitga=)...drugac je pa sla temperatura najvicje ene 58...ko sm igrou cod2...bom se ju3 mal povisov...
LP

no kaj pa misliš za grafično? kakšno bi si lahko jest dal notr?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gogi13 ()

g. Oden ::

ne res jih mam 333...ker mam en pro cfg...ma nima veze....ko pogledam gor tut do 500 fpsjou...zarad graficne...pa zdej jih je se vec zarad procesorja navitga=)...drugac je pa sla temperatura najvicje ene 58...ko sm igrou cod2...bom se ju3 mal povisov...
LP

no kaj pa misliš za grafično? kakšno bi si lahko jest dal notr?



Temperatura 58 stopinj je že malo visoka. Priporočam ti, da malce znižaš FSB, morda na 240MHz in ga tam pustiš. Potem preveri stabilnost sistema s programi kot so superPi, SiSoft in PCMark... Pametno bi bilo tudi namestit kak ventilator v ohišje, vsaj 80x80mm, da se izogneš morebitnemu pregrevanju ostalih komponent, ne le procesorja, saj moraš vedet, da si z navijanjem procesorja višal tudi temperaturo notranjosti ohišja in s tem morebiri ostalih komponet npr. RAMa, chipseta... (odvisno od tega, kako kroži zrak v tvojem ohišju).

Kar se pa tiče grafične, ti lahko na matično vstaviš katerokoli grafično kartico, bodisi GTX295 ali HD5970, vendar vedi, da načeloma dobre kartice porabijo veliko več elektrike in da boš zato potreboval močnejši napajalnik. Najprej se pa vprašaj, za kaj pravzaprav rabiš boljšo kartico in koliko si za njo pripravljen dat. Moje priporočilo pa bi bila tale, ampak kot sem rekel, mogoče te je omejeval procesor in dejansko boljše grafične ne rabiš, saj je 9600GT še vedno solidna.

Blinder ::

Ma ne, point 333 fps je to, da ali jih maš 100 al 5000 je isto, ne opaziš razlike. Kake 50 al 70 fps je dovolj za tekoče prikazovanje slike, kar je več se ne opazi.
58°C ni preveč. Ravno tako se ne strinjam, da bi moral še kakšen ventilator namontirat. Zdaj ti procesor porabi nekaj vatov več moči pri obremenitvi, za unih 10 al 20W pa ja ne rabiš dodajat ventilator not.
Stabilnost preveriš z recimo orthos prime ali prime 95.

Za grafično pa ne nabavit premočne, da ne bo procesor prešvoh in bo neizkoriščena. Jaz jutri dobim novo hd4650 za 39€.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gogi13 ::

hh... Blinder ja odvisno razliko opaziš pri cod2 lahko več skočiš hitreje streljaš itd...ampakn ima to veze zdaj....

g. Oden misliš da za HD 5770 1GB nebi potreboval močnejšega napajalnika?...pa bo kartica še kar izkoriščena z mojim procesorjem....sedaj imam 2.75 GHZ Dual....in je vse v redu...
LP

IN g.Oden če si že videl na zaćetku sem že napisal da sem se okvirno odločil za to grafično kartico...samo nisem siguren ali bo dobra/ali bo izkoriščena...in ali je dobra za svoj denar...
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gogi13 ()

g. Oden ::

hh... Blinder ja odvisno razliko opaziš pri cod2 lahko več skočiš hitreje streljaš itd...ampakn ima to veze zdaj....

g. Oden misliš da za HD 5770 1GB nebi potreboval močnejšega napajalnika?...pa bo kartica še kar izkoriščena z mojim procesorjem....sedaj imam 2.75 GHZ Dual....in je vse v redu...
LP

IN g.Oden če si že videl na zaćetku sem že napisal da sem se okvirno odločil za to grafično kartico...samo nisem siguren ali bo dobra/ali bo izkoriščena...in ali je dobra za svoj denar...
LP


Sem pogledal vse poste, pa mislim da nisi napisal napajalnika. No, okrog 500W LC bi moral zadostovat, če pa imaš slučajno kakšnega Corsairja ali Chiefteca... pa tako ali tako ni panike. Kar se tiče HD5770 in E2200, mislim da je core 2 oz. Pentium dual-core arhitektura pri 2,7GHz dovolj, da ne bi bilo bottlenecka. Če se odločaš med 5750 in 5770 je najbolje povedat resolucijo, na kateri igraš, ker npr. za 1024x768 bi bilo potratno kupovat 5770.

gogi13 ::

ja igram kar na najvišji resoluciji...ker mam tudi ekran 22 inčen....bom pa preveril koliko mam napajalnik...če bom našel:O
LP

gogi13 ::

Zdej me zanima še ena druga stvar... Tamav ma en starejši komp: osnovna plošča je AsRock K7S41GX, procesor pa AMD Sempron 2600+ pa me zanima, če bi se dal to sploh kj navit pa do kolk, trenutno dela na 1.84GHz...
LP

galu ::

gogi13

Najboljše da sam probaš, ker imaš najboljše možnosti za to, mi le lahko svetujemo pri temperaturah, voltažah etc.
Pa kak kuler je gor reči.
Tako to gre.

g. Oden ::

Zdej me zanima še ena druga stvar... Tamav ma en starejši komp: osnovna plošča je AsRock K7S41GX, procesor pa AMD Sempron 2600+ pa me zanima, če bi se dal to sploh kj navit pa do kolk, trenutno dela na 1.84GHz...
LP


Sigurno da bi se dalo navit, tile Semproni so v bistvu Athloni XP, se pravi da bi moral it nekje do 2,4GHz.

gogi13 ::

Aha supr sam mam pa pol en drug problem na temu komu... Probov sm že dva različna programa pa mi noben ne kaže temperature procesorja a je možn da se je sploh ne da vidt...?

kje lahko najdem podatek o mojem napajalniku?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gogi13 ()

cinkaCR7 ::

Aha supr sam mam pa pol en drug problem na temu komu... Probov sm že dva različna programa pa mi noben ne kaže temperature procesorja a je možn da se je sploh ne da vidt...?

kje lahko najdem podatek o mojem napajalniku?
LP

http://www.techpowerup.com/downloads/Sy... probaj tega.
Odpri stranico računalnika(kište) pa pogledaj koliko W ima in A, oz. najdi na netu model tvojega napajalnika.

gogi13 ::

Tud ta ne dela, napiše da ne podpira tega procesorja... Za našajalnik bom pa pogledov
LP

cinkaCR7 ::

Tud ta ne dela, napiše da ne podpira tega procesorja... Za našajalnik bom pa pogledov
LP

Ena možnost je tudi ta v biosu pogledaš temperaturo.

Blinder ::

Tale tvoja asrock ima nek hybrid booster - provaj navit s tistim.
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M...

To kar je napisal uni pred mano, 2.4 ghz... jih lahko samo sanjaš :) Lahko te bo omejeval ram, lahko matična, sam procesor pa tudi vprašanje če bi šel čez 2 ghz, sploh na tej plošči. Vsekakor ne 2.4.

http://www.ripping.org/database.php?cpu...

Na nekaterih ploščah se ne da odčitavat temperature, no mogoče v biosu ja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

gogi13 ::

Bi mi lahko razložil kaj si mislil s tem, da bi me lahko omejeval ram...? Dragače pa imam 1.25Gb rama...

Blinder ::

Frekvenca rama. če maš kake ddr 333, pol pri navijanju bi šlo čez 333 ane. Samo možno da maš možnost to spreminajat .. v biosu . Pa je upanje da se neki navijejo tvoji rami, če so slučajno 333.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gogi13 ::

Čak a pol da bi tud rame naviv al kuko...? A to frekvenco rama vidm v biosu?

Blinder ::

Ja s tem ko višaš fsb procesorju, se viša tudi frekvenca ramom. Samo možno da ti plošča dovoljuje spreminjat to.

Dej ti provi navijat z unim asrockovim pripomočkom.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

gogi13 ::

Bom probov ja drugač so pa rami DDR 333 ja...

gogi13 ::

sam nism dobu zravn nobenga CDja k bi biv gor ta hybrid booster, na netu pa tud ne najdem nč pametnga...

Blinder ::

Pol pa navijaj v biosu
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gogi13 ::

Trenutno mam CPU host frequency naštelan na 166MHZ...na kolk naj dam?... na kolk pa dam kej DRAM frequency??
LP

Blinder ::

Provaj malo povečat cpu host. Nevem recimo 173 mhz. Rami bojo tudi šli na 173 mhz verjetno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gogi13 ::

DRAME imam trenutno na auto...lahko pa štelam na 133MHZ, 166MHZ ali 200MHZ...naj pustim na auto ali naj kaj spremenim? CPU frequency sem pa dal na 173MHZ.
LP

Blinder ::

Hmmm. Provaj jih pustit na 166. Cpu freq pa počasi višaj. 180,. 185, 190,200 pa jih pomoje ne boš videl.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gogi13 ::

Evo pršu sm do 190 (to je slabih 2.1GHz), pol sm dov pa direkt na 200 pa se sploh prižgat ni hotu na 195 pa se je prižgov ampak ko se je pokazalo namizje je takoj ugasnu... Zdj sm dov nazaj na 190, pa DRAM mam na 166 a kr tko zdj pustim use al...?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gogi13 ()

galu ::

Poženi Prime95.
Tako to gre.

Blinder ::

Pri 190 zaženeš prime95 pa poglej če javi kašno napako. Em pa pomoje ne rabiš glhi neke ultra velke stabilnosti xD ne rabiš pustit komp čez noč da išče errorje, tam 10 min bo za silo zadoščalo. Če se bo potem med uporabo kdaj komp rebootal al zmrznil, boš še za 2 mhz znižal fsb in je...
Malenkost lahko paziš na temperaturo procesorja, dej provi v biosu naštimat reboot če preseže 70°C
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gogi13 ::

OK pol je za enkrat to to se opravičujem, če sm biv preveč sitn ampak res nimam pojma o tem... ;) Najlepša hvala vsem za pomoč... (za enkrat ;))
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gogi13 ()

gogi13 ::

no tole za moj računalnik....nisem ga še odpiral...ampak moden je MSG n3075...tako je na računu....ampak jest sploh nisem najdu tega na googlu.... še kr ne vem kolk mam napajalnik in če bo dost za gigabyte HD 5770...
LP

Blinder ::

Ja moraš odpret kišto pa pogledat, kaj piše na napajalniku. Pa če boš kupoval kašno solidno grafo preveri če ima tvoj napajalnik potrebne priključke za grafično.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gogi13 ::

bom danes pogledal popoldne....ja kupil bi si malo močnejšo ja...pa imam veliko priključkov pe...npr. za ati radeon HD 5770 imam isti priključek kot ga ima.....bom pa še pogledal
LP

gogi13 ::

No zdej je tako.... Moj napajalnik je PLATINUM M5-400ATX P4...katere grafične kaertice bi na njem delale?
LP

Mitja358 ::

Kupi nov kvaliteten napajalec in ne ta šrot. Kak Corsair nebi bil slab.

gogi13 ::

:D...ja sej niso dragi ja...pa to paše notr?
LP

dzinks63 ::

400W napajalnik bi za hd5700 + ostalo tvojo konfiguracijo moralo biti zadost (pa čeprav ti recimo napajalnik zmore samo pravih 300W). Če pa se ti zdi vse skupaj malo na tesno, pa posezi po HD 4770

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

gogi13 ::

kaj pa če bi kupil tale napajalnik: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp... ...in kupil nevem npr tole grafično: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp... ......za ta napajalnik sem se odločil ker je dovolj močan in ima 2x 6 pin PCIE..ki ju potrebujem če bom kupil to grafično kartico (HD 5870)
LP

Mislite da bo vse delalo kot je treba?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gogi13 ()

g. Oden ::

kaj pa če bi kupil tale napajalnik: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp... ...in kupil nevem npr tole grafično: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp... ......za ta napajalnik sem se odločil ker je dovolj močan in ima 2x 6 pin PCIE..ki ju potrebujem če bom kupil to grafično kartico (HD 5870)
LP

Mislite da bo vse delalo kot je treba?
LP


Da, to pa bi delalo.

gogi13 ::

kaj pa če bi kupil tale napajalnik: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp... ...in kupil nevem npr tole grafično: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp... ......za ta napajalnik sem se odločil ker je dovolj močan in ima 2x 6 pin PCIE..ki ju potrebujem če bom kupil to grafično kartico (HD 5870)
LP

Mislite da bo vse delalo kot je treba?
LP


Da, to pa bi delalo.


A nebi biv procesor preslab itd...??
LP
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21833667 (29363) bedak
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
957112 (5204) matonson
»

Katero grafično naj kupim?...predlagajte

Oddelek: Kaj kupiti
201500 (1188) xyxyxyxy
»

PCIe: kaj kupit za cca. 60€ za igrce špilat ?

Oddelek: Kaj kupiti
352117 (1503) svetetko
»

Nvidia 9600GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
774828 (3512) NoXy

Več podobnih tem