» »

Skromen nakup računalnika

Skromen nakup računalnika

1
2
3

simon5029 ::

Ej Jan on se je vsaj zahvalu za pomoč,ti pa sedaj nekaj ponujaš,kar je dražje in njega ne briga če je bolše.Imel je omejen proračun.


:)

vsaj pentiuma bi lahk vzel... 10EUR več

Ma veš vsak evrček šteje v teh cajtih,pa tako al tako bom čez par mescev zamenu

Zgodovina sprememb…

jan01 ::

Napajalnik pa mislim še kdaj uporabit,ne samo pri tej konfig.,zato 650W,pa mislim da ni predrag za to moč

A resno isliš, da je napajalnik ENERGON GAMING POWER SUPLY EPS-650W za 32EUR dober?

opeter ::

Napajalnik pa mislim še kdaj uporabit,ne samo pri tej konfig.,zato 650W,pa mislim da ni predrag za to moč

A resno isliš, da je napajalnik ENERGON GAMING POWER SUPLY EPS-650W za 32EUR dober?


In zakaj ne bi bil? Jaz uporabljam 350 W-ni LC za sledeči konfig:
- E8200
- 4 GB RAM
- 4670
- dva diska
- DVD
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

Zdej ko maš pa to pa sam malo navij ta proc pa bo ;)
Naviješ na kake 3Ghz pa maš proc za neki cajta.
#brezpodpisa

simon5029 ::

Napajalnik pa mislim še kdaj uporabit,ne samo pri tej konfig.,zato 650W,pa mislim da ni predrag za to moč

A resno isliš, da je napajalnik ENERGON GAMING POWER SUPLY EPS-650W za 32EUR dober?


Bo drugič bolš-hehe8-)

dzinks63 ::

ENERGON GAMING POWER SUPLY EPS-650W sploh ni slab napajalnik, vsaj po specifikacijah ne. Ima celo 4x12V linije z 18A

Beschreibung/Details: PC-Netzteil / Leistung: 650 Watt / Stromstärken: +3,3V (28 A), +5V (28 A), +12V1 (18 A), +12V2 (18 A), +12V3 (18 A), +12V4 (18 A) / Kühlung: aktiv / Anzahl Lüfter: 1 / Power Factor Correction: aktiv / Mainboard Stromanschlüsse: ATX (20+4-Pin) / S-ATA Anschlüsse: 2 / Laufwerksanschluss 3,5 Zoll: 1 / Laufwerksanschluss 5,25 Zoll: 4 / PCI-Express Anschlüsse (6-Pin): 1 / PCI-Express Anschlüsse (8-Pin): 1

Tudi odziv na drugem forumu je pozitiven: p.s.:
od skupaj cca 30 napajalnikov te znamke v roku cca 2 let odkar jih kupujem in priporočam ni še NOBEDEN "crknil" ali pa bilo karkoli narobe z njimi !!!!

jan01 ::


Tudi odziv na drugem forumu je pozitiven: p.s.:
od skupaj cca 30 napajalnikov te znamke v roku cca 2 let odkar jih kupujem in priporočam ni še NOBEDEN "crknil" ali pa bilo karkoli narobe z njimi !!!!


Pa pogogolajmo za ta citat http://www.racunalniske-novice.com/foru...
Kaj če bi raje skopiral cel post!


Tio
21 Nov 2009, 07:46
Saj za tak denar ne moreš pričakovati nekega dobrega napajalnika!
Osebno že kar precej časa prisegam na Xilence napajalnike, ki so BestBuy za svoj denar!
Najboljši (vsaj za mene, saj močnejšega ne potrebujem) je Xilence Gaming Edition 750W Modular, ki stane par EUR čez 100EUR! Napajalnik je dobesedno NESLIŠEN, linije so odlične, deluje mi brezhibno že ca 1leto in nikoli kakšnih problemov,...
Tudi prijateljem sem vedno svetoval Xilence napajalnike in VSI so zelo zadovoljni z njimi.
Če vprašaš mene- kupi Xilence. wink.gif
p.s.: od skupaj cca 30 napajalnikov te znamke v roku cca 2 let odkar jih kupujem in priporočam ni še NOBEDEN "crknil" ali pa bilo karkoli narobe z njimi !!!! icon_thumleft.gif beer2.gif

Očitno se
od skupaj cca 30 napajalnikov te znamke v roku cca 2 let odkar jih kupujem in priporočam ni še NOBEDEN "crknil" ali pa bilo karkoli narobe z njimi !!!!

nanaša na napajalnike Xilence

simon5029 ::

Evo v to temo bom še naprej pisal,če mi karkoli nav všeč z napajalnikom:D

simon5029 ::

no zaenkrat me moti samo trdi disk,ker skoz neki ropota(dela),ampak verjetn zato ker ma sam 8mb predpomnilnika,ko bo nov bo sigurn drgač

simon5029 ::

no me pa še zanima,plata ma sam en ide prikluček za kšn mesc bi pa rabu še enga:D
ker je trdi disk že prključen bi rabu še za dvd sony,ki je trenutno izklopljen.a se dobi kaj za to težavico??
no pa mus sej mam še zunanjega

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Čakaj, saj na en IDE kabel lahko priklopiš dve enoti/napravi. To ni tako kot pri SATA priključkih ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BuBBle.D ::

In še jumperje pravilno naštimat. :)
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

simon5029 ::

jumperje???
prosim za navodila :D

dmk ::

zraven priključkov na hard disku maš ene 10 pinov v dveh vrstah. tam pogledaš kako mora bit naštiman jumper, ki poveže dva pina. če imaš system windows na disku, mora biti naštimano na master, drugače na slave
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

simon5029 ::

ja ja zdej mi je jasn:)
V biosu naštimam pol ane??

Zgodovina sprememb…

T-Majo ::

Še moj nasvet:

-Gigabyte EG41MF-US2H Intel P41 chipset 59EUR
-Intel Pentium Dual Core E5300 775 2.6ghz 55EUR
-Muschkin 1x2gb 800mhz DDR2 39EUR
-Gigabyte Radeon HD4670 PCI-e 1024mb zalman cooling 65EUR
-WD6400AAKS Calviar Blue 640gb SATAII 55EUR
-Samsung DVD RW SATAII 22EUR

AGT: 285EUR

Potem pa na mimovrste eno ohišje LC z 420W napajalcem; stane med 35-40EUR

Vem da je težko denar nabrati, samo dolgoročno gledano, se izplača dati malo več, zadeva ne zastari tako hitro. Vem iz izkušenj, ko 2 leti nazaj sestra ni imela denarja, potem pa sem sestavil PC, ki sem ga kombiniral z starim diskom, ohišjem, napajalnikom in DVDRWjem. Ni bilo to to, kar naprej sem ji dograjeval, disk je že bil počasen in glasen itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

imallears ::

pa kje ste se zej na napajalnik obesl (ok sej sm se js prvi) ... vzel je celerona :8)

T-Majo ::

Nisem bral cele teme.

simon5029 ::

... vzel je celerona :8)



Kaj pa je s caleronom narobe,kje je razlika s pentionom...
Pa sej nav tok dolg not,kmal bom razmišlov o quad al neki no..

janezek67 ::

Simon, upam, da še nisi kupil zadev, ki jih nameravaš.

Če ne, samo nekaj pripomb.
1. tisti tvoj disk in DVD - sta IDE - obe enoti moraš naštimat eno kot master in eno kot slave - pri tebi bo problem, ker je DVD počasnejši od diska in bo ves prenos podatkov šel po tej hitrosti - ponavadi nismo dajali takšne kombinacije na en kabel - priključek. To se naštima z jumperji na vsaki enoti (imaš narisano na sliki pri vsaki enoti).
2. če ne moreš dati 2 leti po ene 25 Eur, kot pride ena normalna mašina, potem ne pojdi v nakup računalnika,
ampak zamenjaj AGP kartico - vsaj mislim, da ti to škriplje na tvoji mašini (kolikor sem razumel).
3. če že misliš kupovati - in to za okoli 200EUR, potem vseeno poglej tisti računalnik na mimovrste - ko boš pri denarju, vrzi not še eno grafo, pa je.
4. drugače pa vzemi konfiguracije, kot so ti jih predlagali kolegi tule - te bo prišlo žal okoli 400-500EUR

simon5029 ::

je že vgrajeno
Imam pa namen kupit v (kratkem) disk sata ene 500GB/32mb predpom. pol bo pa tko en ide frej za dvd,ki mi do zdej dela že 8 let b.p.,pa tako al tako mam še zunanjega,tak da se mi ne mudi.
Grafična bo verjetn ta teden,če bo vse po planu,ostalo pa po 2009:)

Pa sej bi šel kupt kaj hujšga sam ne veste res v kakšni finančni stiski sem.Bolniška že celo leto,zdej bo pa prekvalifikacija ,šolanje,itd...

BALAST ::

Bolniška že celo leto ??? Ja kaj te je pa doletelo. Mogoče bi moral tožit zavarovalnico.

simon5029 ::

He He
Nism tist k vleče od države,da navš mislu,pač bolezen,ki mi preprečuje bivši poklic,zdej pa to komisija vleče to že v nedogled,in dokler se kaj ne "spomnejo" pač mal pomagam okol če kdo rab kšno pomoč za kak eurček:D

opeter ::

... in DURS potrka na vrata.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

simon5029 ::

Ja je mal reskiran predvsem zarad bolniške,ki jo dobivam,ampak sem prisiljen delat,življenje je drago

Mam pa sostanovalce v bloku,ki izkoriščajo državo do konca.Ni čudn da potem tist k res rab neki pa ne dobi nč.
Če bi blo za preživetje dost 550 eur,ki jih ma moja 4-članska družina na voljo na mesec,pol bi pač lohk bil na bolniški,tko pa vsaj še neki dobim zraven "za kak nov comp za 200 eur":)

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

To smo že 100x videl, najboljši primer pa je Strojanov, ko so jih naselili v stanovanje, položnica pa je bila ne neko ministrstvo, pa niso hoteli plačat. Državne pomoči pa je Jelka dobila čez 1000EUR. 8-O

Verjamem, da je težko preživeti 4 skozi mesec za borih 500EUR.
Pa tako ali tako že vsi delajo na črno, sploh če pogledam kakšnega S.P.-ovca, da si zaslužijo "normalno" stanovanje pa za kakšen dopust tako za zraven.

simon5029 ::

a grafika mora bit ddr2???

Katero priporočate"čim ceneje"ampak zmogljivo za nove igre:D

Valvoline ::

Lahka pogledaš če je kaj rabljenega za pametno ceno.
Npr
http://www.bolha.com/oglas383595631/amd...
Tu manjka še 1gb rama in je povsem solidna gaming mašinca,za max-med nastavitve.

simon5029 ::

samo grafična me zanima

Blinder ::

Žalostna tema.

Pogledaš lahko za ati 4650, od 40€ dalje
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Valvoline ::

samo grafična me zanima

Aja,si že nabavu komponente. Tale e3200 je super procesorček,45nm je,navij ga vsaj na 3ghz(tale bi ziher šel na 4ghz z pravo plato).

simon5029 ::

proti prejšnem compu,je popolnoma neslišen,sploh ne veš če je zalavfu al ne-hehe

grafika mora bit ddr2,al je lohk tud drugo???

ATI/Nvidia??

Zgodovina sprememb…

simon5029 ::

Zgodovina sprememb…

rejven ::

te dve sta bogi, rajši poglej za kako 4670, ki se novo dobi tam za okoli 65EUR in je solidna grafa,

tuki en prodaja 4770 z garancijo za 75EUR

http://www.bolha.com/oglas383592892/sap..., mogoče je kaka EUR preveč ampak grafa je precej boljsa od 4670.

ali pa 4850 http://www.bolha.com/oglas383513075/rad... priblizno v rangu 4770

ali pa kako 8800gt , npr za 50EUR http://www.bolha.com/oglas383572435/gra...

simon5029 ::

radeon HD4670 512 mb ddr3,je že moja-61 eur-nova

simon5029 ::

hmm
pri instalaciji win7 sem neki particije zj..
A lahko združim particiji,ker mam ločen disk od prej,zdej mam C:40gb/D:40gb
A lohk celo nastavim samo na en disk,brez ponovne namestitve winsov

Sej vem da sem zgrešu temo,sam se mi je najbolj primerno zdelo nadeljevat tuki

janezek67 ::

Simon, na koncu si dal za te tvoje komponente toliko, kot za računalnik athlona II 245 z mimovrste.

:)

Kar se pa tiče particij - presnemi podatke in si raje še enkrat preformatiraj disk, postavi eno particijo (ker imaš zunanji disk, pa tudi pri 80gb ti drugega ne ostane), pa na novo naloži WIN7. Tako boš vsaj preveril, a disk nima kakšnih slabih sektorjev. Mislim sicer, da ima WIN 7 tudi igranje s partivijami, ampak ???

Zgodovina sprememb…

simon5029 ::

Ja veš jst sem tud mal svojeglav,ko se neki zapičm to koj nardim,zato mi je večkrat žal.Tud tuki bi lohk kej bolšga kupu ,vem,ampak sem zdej popolnoma zadovoljen z vsem kupljenim,saj dela vse skup kot namazano,in predvsem neslišno.Otroc pa tud kr cviljo ob igranju iger od navdušenja.
Particije sem rešu z partition magic.A ko bom kupu disk,bo treba na novo inštalirat winse,a se da kako prenest na nov disk.
Kolk pa se pozna predpomnilnik na disku 16/32MB?

Drugač pa še enkrat hvala vsem.Sej vem da sem na koncu kupu po svoje,ampak brez vaših predlogov bi kupu neki kar sploh nebi delal:):):)

L.P.Simon

janezek67 ::

To da si svojeglav, sem opazil ja. :)

Dober Sata disk z 7200 obrati se ti bo hudo poznal. Kupi WD Caviar Black, po mojem bi ti 640 GB moral zadostovati, nekateri ti bodo tule predlagali Samsunga 500GB. Slednji so vsaj na papirju zelo hitri in cenovno ugodni, sam imam s to firmo pri trdih diskih slabe izkušnje. Tudi pri AGT podjetju serviserji in prodajalci z njimi niso bili navdušeni in jih zato nimajo v prodajnem programu.

DVD pekač lahko pustiš stari, pa bo. Disk pa le zamenjaj. Ko boš prišel seveda do denarja.
Drugače ti želim v naslednjem letu veliko zdravja pa kakšno dobro službo.

Zgodovina sprememb…

simon5029 ::

To da si svojeglav, sem opazil ja. :)

:D;((
Drugače ti želim v naslednjem letu veliko zdravja pa kakšno dobro službo.


Hvala za želje,sem na dobri poti do uspeha,kljub zdravju

simon5029 ::

Pa lep pozdrav vsem spet,in seveda srečno 2010!

Zaenkrat je tole
GIGABYTE G31M-ES2L.........................47.99eur
ENERGON GAMING POWER SUPLY EPS-650W........31.99eur
Intel Caleron DUAL CORE 2.400Mhz E3200.....46.99eur
Mushkin ddr2 2 Gb..........................49.99eur
Radeon HD4670 512MB DDR3...................60.eur

v novem letu pride še disk
Je pa precej bolje,kot sem pričakoval,se morm mal pohvalt,ni stvari da bi kaj nagajala,razen winse sem mal čudn naložu,ampak to ni povezano z strojno opremo.

Otroc so zadovoljen z NAJNOVEJŠIMI igrami,tud sam mal probam,sej je čist drug svet kot amd 2400....
Tako da še enkrat hvala vsem ,smo vsi zadovoljni,celo žena-hehehe

Me pa še zanima,ko bom dubu disk,a je boljš 32 bit al 64bit OS za moj sestav namestit.(win7)

:)

deadbeef ::

ne rabiš 64bit ker imaš 2 GB spomina.. kar je 4GB in več potem se splača 64bit, da ti zazna ves ram.

janezek67 ::

Instaliraj 32 bitno verzijo Win7. Še bolje pa kar XP sp3, saj bo na tvojem hardwaru delalo vse precej hitreje.

Blinder ::

A si dal 50€ za 2GB rama? 8-O
Si kej proval navijat tega celerona?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

simon5029 ::

nism še nč probu navijat,še nisem najbolj poučen o tem,pa tud mi vse dela bp,tko da zaenkrat še ni potrebe

ram pa sem kupu nov zato taka cena,sej novga ne dobiš cenej,ali pač

janezek67 ::

Cene rama so se malce spustile - tako da je sedaj 2gb rama okoli 40EUR. Mogoče je mushin malce dražji.

Sam celeron ima precej navijalskega potenciala, samo kako pa podpira ta plata to navijanje, pa ne vem. Čeprav so ti novi Celeroni precej napredovali od starih, pa bi se za podoben denar verjetno izplačalo pogledat v AMD tabor.

Je pa tale naš Simon ene trmaste sorte tič, bi za svoj skromni denar lahko dobil boljši PC, če bi nas malce poslušal.

Aha, še glede diskov. Samsung je precej ugoden, vseeno bi ti osebno priporočal kakšnega WD (ne green serije).
Pač s Samsungom imam slabe izkušnje.

trnvpeti ::

in zakaj ne green serije?

janezek67 ::

in zakaj ne green serije?


Ker je počasen.

simon5029 ::



Je pa tale naš Simon ene trmaste sorte tič, bi za svoj skromni denar lahko dobil boljši PC, če bi nas malce poslušal.


:D:D;((8-)

ja plato bi mogu mal bolšo kupt,sam nism vedu kdaj bo to zarad financ,sej pol sem še neki prfušu,ko je blo že kuplen,pa sem grafo kupu,da me otroc niso več gnjavl za igrce.

Kje pa vidm za plato kok je sposobna navijanja,sej ne mislem navijat procesorja,sam rad bi vedu

Blinder ::

http://www.overclock.net/intel-motherbo...

Tale tip ima isti problem ko moja gigabytka, ne dovoli navijanja. Že za več različnih, tudi novejših gigabytk sem našel po forumih, da imajo težave z istim bugom.

dram:fsb ratio ne moreš spreminjat, tko da če recimo ti rata dat rame na 667 mhz lahko potem 20% naviješ preden rami prekoračijo nazivnih 800 mhz. 20% OC bi blo 3.0 GHZ. Potem pa je tudi odvisno od navijalskega potenciala ramov. 880 mhz=3.3 ghz, 920 mhz = 3.45 ghz :D sam to je že precej za tak procesor :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega namiznega računalnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
15917524 (15504) Bye
»

Katere komponente do 300 € ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
669830 (8539) GamingFish
»

Kateri procesor bi vi izbrali (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
898571 (7207) energetik
»

i5 računalnik za okoli 800 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
302939 (2029) dzinks63
»

Gamerski komp za 600€

Oddelek: Kaj kupiti
402837 (2038) geek93

Več podobnih tem