» »

Pirotehnika

Pirotehnika

1
2
»

gulfstream ::

Vsakemu svoje. Tudi petarde imajo atraktiven efekt, in poleg dimne pirotehnike se mi zdijo super. Seveda pa je treba spoštovati okolico in ne pokat na neprimernih mestih.

T0RN4D0 ::

Ciklamen je izjavil:

A mi lahko kdo tukaj razloži, kaj sploh vidite v petardah? Ne rečem baterije pa rakete pa vulkančki itd. ko je vsaj kaj za videt. Ampak petarde? Kaj ima folk od tega, da stvar samo poči.. A ni škoda denarja? Mislim, seriously. Če me kdo razsvetli, zakaj so petarde tako atraktivne, please do so.



Tudi vulkančki imajo enako beden/dober efekt kot petarde. Kaj je pa tako boljšega če se malo iskri, kot če zadeva eksplodira, zapravljanje denarja je oboje, pač je nekaterim bolj všeč zvok, drugim pa ostale stvari. Druga stvar je da so petarde par velikostnih razredov cenejše. Tretja stvar je, da so "uporabne" tudi podnevi, medtem ko svetleče stvari niso. Last but not least, na razne svetleče stvari moraš bit skoncentriran da jih opaziš, s petardami se pa da pritegnit pozornost tudi tistih, ki jih ne vidijo. Še posebej tistih, pravzaprav. >:D

+ you can blow shit up with them...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

gulfstream ::

Tako. Pa malo mam fobijo pred raketami, sta mi že 2 na tleh počli (slab motor), pa večstrelna baterija me je spekla v nogo...:))

koyotee ::

zato pa piše da morš bit stran vsaj 25m
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gulfstream ::

Ja...pri vžigalni vrvici, ki gori 5 sekund, je to v praksi kar podvig.

šernk ::

Last but not least, na razne svetleče stvari moraš bit skoncentriran da jih opaziš, s petardami se pa da pritegnit pozornost tudi tistih, ki jih ne vidijo. Še posebej tistih, pravzaprav.


verjemi, da z velikim veseljem stestiram karbid sredi gozda 50m stran od tebe, pa bomo vidli od koga pozornost bom pritegnil;(

ne vem kaj imate od teh petard, sploh ko jih mečete v naselju, najbrž ste carji, dokler vam nekdo ne pokaže nekaj močnejšega.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ciklamen ::

+1 šernk.

Najbolj mi gre na kurac (pardon izrazu), ko mečejo petarde pod noge pa ne vem kaj. Takega bi zložil tam na cesti/pločniku da se 4 dni nebi uspel pobrat.
- End of the Post ->

T0RN4D0 ::

Sam sem petarde že prerasel, vem pa zakaj sem jih imel rad. S karbidom pa ni treba it 50m stran v gozd, lahko prideš bliže, tudi to je zabavno. (Ti posodim tudi top narejen za to, da si ne boš kaj naredil :D)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jest10 ::

gulfstream je izjavil:

Tako. Pa malo mam fobijo pred raketami, sta mi že 2 na tleh počli (slab motor), pa večstrelna baterija me je spekla v nogo...:))

Ne piše brez veze, da je poterbno baterijo obložiti. Ter da se po prižigu umakne. Vžigalna pri večini zadev gori okoli 10s, torej imaš dovolj časa za umik.

skate1010 ::

Jz bi na tvojem mestu šou v Mirnovec! V domžalah,krki.... Če hočeš pa močnejše pokat pejt pa na hrvaško v mirnovec al pa orion. Sicer majo pa u avstriji le neki pristnih cen!

jest10 ::

Mirnovec je predrag

listje123 ::

no pa odprimo spet temo o pirotehniki!

jest10 ::

Je že, če nisi opazil. No, res da je tam bolj kot ne pritoževanje čez petarde, ampak tema je

Robi :P ::

jah s pirotehniko morš bit previden... Nama z očetom se je lani baterija prevrnila in začela streljet na vse konce (tudi proti nama) ker je nisma dobro pritrdila v gajbo za pir... Tudi z raketami je lahko sranje se mi je že zgodilo da ni vzletela... petarde pa isto katere imajo poškodovano glavo ne prižigam z vžigalnikom ampak iz "defektnih" naredim zvezdico... PIROTEHNIKA JE OB PRAVILNI UPORABI ZAKON!

Mipe ::

Ja, povej to objestni mulariji.

enadvatri ::

Tudi jaz živim blizu Italije in ti lahko povem, da so cene primerljive ali pa so tam še dražje.

Ponudba je bistveno boljša, tudi zaradi zakonodaje! Imaš močne, res močne petarde, ki zgolj počijo (teh pri nas ni), pa ognjemete z možnarji ... Vse v prosti prodaji.

Najbližja in odlično založena trgovina je v Žavljah (Aquili), Piromanija. Je pa draga in proti novemu letu postopno zvišuje cene.

Poceni so petarde v Miljah in Trstu "pod pultom", kar pa je vse težje dobiti. Če prijazno vprašaš v trgovinah z igračami in izgledaš dovolj Slovenec ali Hrvat, ti jih dajo. Nekoč so jih imeli ulični prodajalci ("vukompraji"), pa Kitajci v svojih štacunah tudi. Pod pultom, seveda.

To je to. Si moraš vzet 2 uri časa in predvsem potrpljenja.

Robi :P ::

Mipe je izjavil:

Ja, povej to objestni mulariji.

tut js sm še mularija če si slučajno pomislil da sem odrasel ( only 16 years:)) mislim pa da od 13-14 let naprej pa morjo vedet ka so posledice ipd. manjšim pa tk še flaška al pa duda pa konc že 13 let je večina skor nesposobnih za pirotehniko ( da ne bo pomote mislim na močnejše zadeve npr cobre, megice ipd... za take so pasje bombice al pa kaki metulčki...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

listje123 ::

js sm se enkrat z metulčki zajebavu in sm ga pred bajto pržgal.
Js lepo pržgem ampak metulčk je šel postran in ditekt proti kozucu a na srečo se je zaletu v grmado in je bilo vse ok.
Takrat sem se res ustrašu, zdaj pa hodim metulčke in rakete pržigat stran od hiš, tako da ne ogrožam sebe in drugih

LeXani ::

to se je tud men zgodil ja, metulček direkt pod kozolc. fotr ponoru. drugače mi je pa brezveze ratal že to, sploh petarde. sicer mam signalno da jih par sprožim, to je pa tud vse.
Čas prve prijave 04.11.2005

primozzzz ::

A pr nas pa ni nikjer več mogoče petard dobit?
NI PODPISA

Mipe ::

Glede na vse te poke, se očitno da.

jest10 ::

primozzzz je izjavil:

A pr nas pa ni nikjer več mogoče petard dobit?

Legalno ne. Na črnem trgu se dobi marsikaj. Čez mejo pa še več.

__Devil__ ::

avstrija - Spielfield.. pazite tisti ko grete tja po petarde, na Šentiljski meji radi čakajo in rubijo petarde =D be aware

jest10 ::

__Devil__ je izjavil:

avstrija - Spielfield.. pazite tisti ko grete tja po petarde, na Šentiljski meji radi čakajo in rubijo petarde =D be aware

Ja, če jih imaš cel prtlažnik-torej z namenom prodaje.
V razumnih količinah ti jih ne smejo vzeti, dokler ne začneš pokati pred policajem.

Mipe ::

Tipo ima namen pokati. Takoj ga strpat v samico!

jest10 ::

Pa ključ stran vršt, takoj

enadvatri ::

Tudi jaz živim blizu Italije in ti lahko povem, da so cene primerljive ali pa so tam še dražje.

Ponudba je bistveno boljša, tudi zaradi zakonodaje! Imaš močne, res močne petarde, ki zgolj počijo (teh pri nas ni), pa ognjemete z možnarji ... Vse v prosti prodaji.

Najbližja in odlično založena trgovina je v Žavljah (Aquili), Piromanija. Je pa draga in proti novemu letu postopno zvišuje cene.

Navodila,kako jih kupiti na črnem trgu sem odstranil!

To je to. Si moraš vzet 2 uri časa in predvsem potrpljenja.

def0r ::

oh god...

technolog ::

jest10 je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

avstrija - Spielfield.. pazite tisti ko grete tja po petarde, na Šentiljski meji radi čakajo in rubijo petarde =D be aware

Ja, če jih imaš cel prtlažnik-torej z namenom prodaje.
V razumnih količinah ti jih ne smejo vzeti, dokler ne začneš pokati pred policajem.


BTW posest je tudi prepovedana.

haha88 ::

Ali gdo ve kje bi se dalo dobiti petarde v avstriji v bližini Villacha.

Mipe ::

Vprašaj na policijski postaji.

St0rmgod ::

Zanima me kje v Avstriji so kake trgovine, po možnosti čim bližje meji.. Namreč rad bi šou mal pogledat ka majo kej na zalogi.. PREDVSEM rakete in pa monicijo za signalno pištolo, da ne bo spet kakega nepotrebnega nabijanja čez petarde, kr jih ne mislim kupvat...
Pa zanima me še kako se kej cene gor po Avstiriji, a se mi sploh splača hodit gor??

Mesar ::

Od kdaj pa je posest petard prepovedana? Pa zakaj to? Jaz sem mislil po par letih spet kakšno vrečt zdaj pa to zvem?

jest10 ::

Mesar je izjavil:

Od kdaj pa je posest petard prepovedana? Pa zakaj to? Jaz sem mislil po par letih spet kakšno vrečt zdaj pa to zvem?

Zaradi low IQ osebkov, ki so tlačili petarde v smetnjake, nabiralnike, jih metali med ljudi,...

listje123 ::

jest10 je izjavil:

Mesar je izjavil:

Od kdaj pa je posest petard prepovedana? Pa zakaj to? Jaz sem mislil po par letih spet kakšno vrečt zdaj pa to zvem?

Zaradi low IQ osebkov, ki so tlačili petarde v smetnjake, nabiralnike, jih metali med ljudi,...


Da neboš mislil da ja zdaj kaj drugače

jest10 ::

listje123 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Mesar je izjavil:

Od kdaj pa je posest petard prepovedana? Pa zakaj to? Jaz sem mislil po par letih spet kakšno vrečt zdaj pa to zvem?

Zaradi low IQ osebkov, ki so tlačili petarde v smetnjake, nabiralnike, jih metali med ljudi,...


Da neboš mislil da ja zdaj kaj drugače

Malenkost bolje je. Samo žal le malenkost.

kmetek ::

Upajmo, da bo vsako leto bolje. Raketa: lepo in super. Petarde: naj vam v roki raznese in kapsi oglobijo 400€ ;((

jest10 ::

kmetek je izjavil:

Upajmo, da bo vsako leto bolje. Raketa: lepo in super. Petarde: naj vam v roki raznese in kapsi oglobijo 400€ ;((

Proklet pacjent glupi!

listje123 ::

jest10 je izjavil:

kmetek je izjavil:

Upajmo, da bo vsako leto bolje. Raketa: lepo in super. Petarde: naj vam v roki raznese in kapsi oglobijo 400€ ;((

Proklet pacjent glupi!


jest10 ob tej tvoji glupi izjavi dvomimo da zelo rad mečeš petarde. ŠUPAK

jest10 ::

listje123 je izjavil:

jest10 je izjavil:

kmetek je izjavil:

Upajmo, da bo vsako leto bolje. Raketa: lepo in super. Petarde: naj vam v roki raznese in kapsi oglobijo 400€ ;((

Proklet pacjent glupi!


jest10 ob tej tvoji glupi izjavi dvomimo da zelo rad mečeš petarde. ŠUPAK

Seveda. Zadnjo pred okoli 15 leti. :|

Mesar ::

Jaz sem pa ful proti pirotehniki, sej ni potrebno vsem vse prepovedat samo če so ljudje nezmožni varno uporabljati stvari bi bilo najboljše, da se uvede nek izpit in potem dobiš dovoljenje in lahko samo z dovoljenjem mečeš petarde rakete in to.

listje123 ::

Mesar je izjavil:

Jaz sem pa ful proti pirotehniki, sej ni potrebno vsem vse prepovedat samo če so ljudje nezmožni varno uporabljati stvari bi bilo najboljše, da se uvede nek izpit in potem dobiš dovoljenje in lahko samo z dovoljenjem mečeš petarde rakete in to.


Tudi voznik avtomobila naredi izpit, a se sam odloči kako hitro bo vozil.

Mesar ::

Ja sam petarde lahko kupiš pa bašeš brez papira avto pa težje registriraš brez izpita, je neka omejitev, da se zadeve malo regulirajo!

Pyr0Beast ::

Ja saj je kar prepoved, ne sam omejitev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mesar ::

Prepoved tudi ni rešitev, pol pa ludeki na skrivaj pokajo doma? Super rešitev! Še več možnosti,d a se komu kaj zgodi a ne?

Mipe ::

Kaj je s temi mediji, ki pišejo, kot da prepovedi sploh ni? "Pazite na prste!"

jest10 ::

Mipe je izjavil:

Kaj je s temi mediji, ki pišejo, kot da prepovedi sploh ni? "Pazite na prste!"

Hja, tudi z vulkančkom se lahko opečeš:P Pa tudi prevrnjena baterija je lahko zelo zanimiva zadeva(pa čeprav skoraj na vsaki piše, da jo je potrebno fiksirati, je to kot kaže za nekatere prezahtevno)

Robi :P ::

jest10 je izjavil:

Mipe je izjavil:

Kaj je s temi mediji, ki pišejo, kot da prepovedi sploh ni? "Pazite na prste!"

Hja, tudi z vulkančkom se lahko opečeš:P Pa tudi prevrnjena baterija je lahko zelo zanimiva zadeva(pa čeprav skoraj na vsaki piše, da jo je potrebno fiksirati, je to kot kaže za nekatere prezahtevno)


točno to se je zgodilo nama s fotro lani sma jo fikserala ampak ne dovolj še sreča da je bila tamajhna baterija in da sma dovolj hitro odmaknila na varnosto razdaljo od takrat naprej dajema baterjie samo še med gradbene cigle!

Mesar ::

Zabiješ jo na desko al pa na ograjo ki je problem? Meni še nobeno leto ni uspela cvekov spipat ven, razen če mate vi kake ultra velike.

jest10 ::

Velike se ne prekucnejo. Največnih niti ne rabiš fiksirati, dokler so na ravni podlagi.
Problem so manjše, ter valjaste baterije.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711661 (8027) jest10
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476766 (4417) scipascapa

Petarde (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40169091 (50857) dzinks63

Več podobnih tem