» »

Prenosniki -primerjava komponent

Prenosniki -primerjava komponent

Valuk1 ::

V kratkem nameravam kupiti nov prenosnik.
Gledam Asuse in Acere, ker ponujajo nekako največ za svoj denar.
Pa me zanima, kako je s kvaliteto izdelave, kakšna je podpora z driveri z njihove strani. Skratka, kaj bolj priporočate.

Poleg tega pa me še zanima, kako je z grafičnimi trenutno. Nvidia ali ATI?
Enako procesor: AMD ali Intel?


Za komentarje bom neznansko hvaležen!

nekdo123 ::

Priporočam HP, ne Acer - že v kvaliteti plastike je razlika (leto dni stari Acerjem precej poka - predvsem okoli pantov).

nVidia/Ati - trenutno vseeno, le da ni integrirana (Intel) in pa seveda Intel procesor.

Trenutno razvijam novo spletno stran: mogoče "sneak preview" na http://neobit.si/test/ - vpiši v iskalnik recimo "VC436" - HPjev prenosnik - kaj praviš? Bi bil primeren? Ponuja dovolj? :)

Valuk1 ::

Alo!

Za HP-je pa slišim enako, da so v zadnjih dveh letih postali totalno nekvalitetni, da precej crkujejo itd.

Leks ::

Jaz ti vsekakor priporočam ASUSa, ti samo povej želje glede zaslona.
Če iščeš neko normalno velikost potem tale PRO64

Valuk1 ::

Fantje, jaz sprašujem za konkretne odgovore, vi pa mi odgovarjate v skladu z vašimi reklamami.

Procesor? AMD ali Intel?
Grafična?

pivo ::

Valuk1: NE HPja
proc bi ti svetoval definitivno Intel, grafika pa kot ti je že nekdo povedal, samo da ni integrirana (če rabiš za igre, glej da bo "višja" serija) nima veze ATI ali gayforce.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Leks ::

Na koncu bomo pa ugotovili, da potrebuješ laptop zgolj za pisarno oz net, za kar ti bosta tako AMD kot Intel enako koristila, prav tako
pri grafikah. Tudi integrirana.

nekdo123 ::

Valuk1: no, jaz sem ti že pomagal - Intel procesor, za grafično pa vseeno (ATI bo pri ugodnejših prenosnikih), samo da ni integrirana.

Še vedno pa zagovarjam HPja, saj nekaj že pravilno delajo, da imajo čez 70% trga :) Niso tako slabi, kot želijo pokazat kolegi. Poleg tega ima HP politiko DOA (dead on arriwal), tako da ga samo zamenjajo z novim v prvih 30 dneh po nakupu, če bi bilo karkoli narobe z njim.

mtosev ::

procesor zvami Intel obvezno. AMD fajn natega s svojimi mobilnimi cpuji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Valuk1 ::

Nekak sem najbolj za Asuse.

Uporaba je pri meni vsestranska, tako za pisarno, kot za kake igrce, smpak tega je bolj malo.

Se pravi, absolutno Intel procesor, grafična pa vseeno, samo, da ma 512 RAM-a pravim jaz.

Leks ::

@Valuk1
Tudi jaz zagovarjam Lenovo in ASUS, pri Asusu vzemi raje "N" (N61, N71) serijo kot "K" (K50, K70).

pivo ::

z Asusom ne boš sfalil, z Lenovom tudi ne, poglej še za kakšno Toshibo (zelo dober price/performance)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Valuk1 ::

Toshiba?
Se mi zdi, da je še vedno med dražjimi glede na vsebnost, oz. če gledaš Asus ali Acer proti Toshibi, dobiš za isti denar vsekakor boljši performance v Asusu ali Aceru.

pivo ::

načeloma maš prav.
ampak sam (in iz izkušenj ti svetujem) bi še vedno dal 50EUR več pa vzel Toshibo, ker se ne gre samo za komponente, pač pa tudi za kvaliteto prenosnika (trpežnost ohišja), kvaliteto ekrana, navsezadnje tudi garancijo (mislim da Toshiba edina poleg Sonyja nudi po defaultu 2 leti garancije)...
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

m0LN4r ::

Kaj nekateri bi radi skakali s prenosnikom, pa downhilali al kaj? Pri cenejših variantah je vseeno kaj kupiš dandanes, če ti pade iz rok in se skotali po stopnicah, ne glede na proizvajalca se bodo cenovno enaki modeli temu enako odzvali.
Za HP pa tak nekoč so bli res dobri, ampak so začeli šparat z materialom in ponudbo pa to krepko. Acer pa tudi ni slab. Sam imam acerja že eno leto pa dela kot urca. Razen tega, da sem nardil napako in sem ga navil. :D

Kolega ma acerja že 1 leto za 500€ pa je bil polit in mu je parkrat ležal na postelji z vklopljeno igro. Pa še pijan ga je nosil naokoli pa ga tu pa tam udaril ob kakšen stol ali mizo. PA MU ŠE VEDNO DELA !

Da nebom govoril v prazno, tu mate en zelo zanimiv podatek:

Slika je z mojega računalnika, ko sem pač bral ta dokument.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SATI ::

mene zanima na koliko bi ocenili prenosnik star 2 leti in dobro ohranjen
model je Acer Aspire 5920G

konfiguracija

Intel Core 2 duo T7300 (2 Ghz, 4 Mb L2)
15,4" LCD
Nvidia GeForce 8600M GT 512 MB
2 GB DDR2
160 GB HDD

BT, WLAN, Webcam ... in vse kar spada zraven

ob nakupu je stal 1200EUR, sedaj ga kolega ocenjuje 400EUR. Je cena realna?

Tu je še en review tega modela, z rahlo drugačnim diskom in grafično

mtosev ::

je vreden do 450Eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dwinxp ::

Zadnje case sm gledal spet malo notebooke pa netbooke... pa sm opazil da ce bi ga zdej kupoval bi ga direkt narocil iz Dell-a ... se pravi ali iz Italije ali Nemcije ker tukaj pri nas so cene "raje da ne govorimo"...

Sm gledal na italianski strani ter si lahko sam izberes komponente in vse kar potrebujes in cene so zelo lepe z ze vkjucenim davkov... edino se neki postnine je treba dodati in pa poznati nekoga iz italije da se paket iz Della poslje njemu in ga pri njemu potem vzdignes, ker nevem ce posiljajo direkt v SLO...

Recimo za XPS 17" gaming notebook ga dobis za 1400EUR nekje... pa ima noter RAID0 2x320gb diska, 8700mGT 2 kartici v SLI nacinu... pa kaj bom razlagal tukaj mate link pa se poigrajte--> LINK do DELL-a

m0LN4r ::

Kaj pa praviš na to? http://gcomputers.net/upload/index.php?...

Tu sem jaz kupil kolegu prenosnik in sem ga dobil brez težav. Prenosniki pa so iz nemčije.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dwinxp ::

Jap ful zanimiva trgovina, sem si jo dal pod zaznamke... Ampak ce gledamo tega asusa je se kar zanimiv vendar zaslon ima zame premajhno resolucijo... v nasprotnem primeru je pa dokaj lep sistem... vendar se mi zdi da se vedno dobim vec od XPS-sa... za tako vsoto denarja pravim...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387471 (6310) 34054
»

Nakup prenosnika - Mnenja?!

Oddelek: Kaj kupiti
382950 (2362) 357M
»

Kateri prenosnik do 599€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9411392 (9516) trek@s
»

Kupujem prenosnik cca. 400kSIt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1018365 (6322) nurmaln

Več podobnih tem