» »

PS3 SLIM predvajanje Dolby TrueHD

PS3 SLIM predvajanje Dolby TrueHD

janizaster ::

Prosil bi za pomoč pri audio povezavi ps3 - reciver. Ko povežem ps3 preko optičnega kabla mi reciver normalno dekodira zvoke do vključno z DTS. Za predvajanje Dolby TrueHD vsebine je potrebno narediti povezavo preko HDMI. Pri povezavi preko HDMI sem probal vse možne nastavitve (tudi vse naprave imajo ustrezno podporo)vendar se mi na reciverju ne prikaže oznaka za Dolby TrueHD prikaže pa se mi predvajanje v M-CH 7-1. Po pregledu tujih forumov mislim, da je nekaj v zvezi z dekodiranjem zvoka PS3 - HDMI - RECIVER. Lepo prosim za pomoč.

Trupl0 ::

- A ti receiver podpira Dolby TrueHD?
- A si pod System Settings-> Sound Settings-> Audio Output Settings->
izbral HDMI in odkljukal vse Linear PCM nastavitve?
- A si pod System Settings-> Video Settings-> BD/DVD Audio Output Format ( HDMI )-> izbral BITSTREAM

poročaj ;)

PS: drugače pa če ti napiše M-CH7-1 nujno ne pomeni, da zvok ni v Dolby TrueHD. Pomeni le, da je dekodiranje bilo opravljeno na PS3 sistemu in potem kot LPCM poslano na receiver. Prav tako med predvajanjem filma pritisni SELECT na dualshock3 kontrolerju in zgoraj desno preberi v katerem audio formatu je zvok.
If you are going through Hell, keep going !

janizaster ::

ja zadeva deluje manjkalo mi je samo to - System Settings-> Video Settings-> BD/DVD Audio Output Format ( HDMI )-> izbral BITSTREAM -

Ugotovil sem , da pri zvoku ni razlike ( v obeh primerih je zvok TrueHD) v bistvu gre bolj, zato, da tudi na reciverju prikaže indikator oznako TrueHD oziroma zvok,ki ga predvaja to dekodiranje omogoča samo slim PS3.

Najlepša ti hvala za pomoč saj veš, če nekaj imaš hočeš vse probat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako priklopim PC zvočnik na TV?

Oddelek: Zvok in slika
6544 (437) Mavrik
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265734 (3574) ninjaxx
»

.mkv player

Oddelek: Kaj kupiti
191950 (75) jankometek
»

ZVOK-Dolby TrueHD,DTS-HD Master Audio,DTS HD High Resolution

Oddelek: Zvok in slika
274374 (3970) OK.d
»

Blu-ray predvajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
52550 (2481) simnov

Več podobnih tem