» »

mnenje o konfiguraciji

mnenje o konfiguraciji

clownfish11 ::

Pred dvema dnevoma mi je umrla mamaplata..
Ker je bil PC že v letih razmišljam, da bi si nabavil novo ploščo, procesor in ram malo kasneje pa še grafično.

za vse skupaj ne nameravam dati celega premoženja.. procesor okrog 100€ prav tako plata za cca 100€..

Gledam tole:

OP ASUS, AMD, AM2+,NF8300 (M4N78 PRO)
AMD Athlon II X4 620 box

še spletna stran za ploščo:
http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=l...

ker Pc ne uporabljam za igračkanje ampak za delo mislim, da bi mi grafična, ki je integrirana na plošči zadostovala?

Ker vidim da je procesor obupno pogolten z Wati bi želel da ima matična plošča kakšen zmogljiv in inteligenten sw za Power management. Mislim v tem smislu da PC na koncu v počivanju porabi precej manj kot pa ko je polno obremenjen..

x45 ::

plato vzemi na ati čipsetu se bolje ujame in stabilnejša je ko n force.

cpu x4 620 pa boš presenečen ne golta vatow da se undevoltat kr lepo in poraba krepko pade.

st0jko ::

Predvidevam da so ti ddr2 rami ostali in jih hočeš obdržati... Torej vzemi to plato. klik
keks?

jan01 ::

matično vzemi raje eno na naboru 785g

clownfish11 ::

plato vzemi na ati čipsetu se bolje ujame in stabilnejša je ko n force.

cpu x4 620 pa boš presenečen ne golta vatow da se undevoltat kr lepo in poraba krepko pade.



?? in katero ploščo bi mi potem ti svetoval?

Predvidevam da so ti ddr2 rami ostali in jih hočeš obdržati... Torej vzemi to plato. klik


Ma.. ramov mi ni problem zamenjat.. pa še verjetno bo z DDR3 delovalo boljše.. hitrejše?

Zgodovina sprememb…

TOP ::

V sami hitrosti med DDR2 in DDr3 ni razlike,če gledaš pri AMD.Pri Intelu pa edino pri I7 sistemih,kjer je triple chanel je malo razlike,samo res malo.

janezek67 ::

To, kar ti je stojko predlagal, je čist ok plata. Obdržiš lahko tvoje rame, kar je prednost, ker so sedaj dragi. Če ti ne bo integrirana grafa všeč, pa si nabaviš eno ATI-jevo, pa je.

clownfish11 ::

To, kar ti je stojko predlagal, je čist ok plata. Obdržiš lahko tvoje rame, kar je prednost, ker so sedaj dragi. Če ti ne bo integrirana grafa všeč, pa si nabaviš eno ATI-jevo, pa je.


sedaj imam DDR 3200 2x1G 1x512M.. a niso to že mal počasi rami za tak CPU?
v bistvu bi jih trenutno lahko zamenjal za DDR3 rame..

Če pa vzamem to ploščo in potem čez recimo dve leti dokupim spet DDR2 rame bodo ti takrat zagotovo dražji od DDR3 ki bodo takrat bolj razširjeni.

st0jko ::

DDR 3200 niso ddr2, torej jih ne moreš porabit z mojo prej predlagano ploščo. Torej glede na to da kupuješ vse novo ti priporočam...

Mainboard Socket-AM3 ASUS M4A785TD-M EVO, microATX 1 81.65
Procesor AMD Athlon II X4 620, 2,60GHz, Quad-Core, S-AM3, Boxed 88.76
PATRIOT 2x 2GB DDR3 1333MHZ SECTOR5 6 - 6 - 6 - 20 1 122.77
Skupaj: 293.19
keks?

clownfish11 ::

DDR 3200 niso ddr2, torej jih ne moreš porabit z mojo prej predlagano ploščo. Torej glede na to da kupuješ vse novo ti priporočam...

Mainboard Socket-AM3 ASUS M4A785TD-M EVO, microATX 1 81.65
Procesor AMD Athlon II X4 620, 2,60GHz, Quad-Core, S-AM3, Boxed 88.76
PATRIOT 2x 2GB DDR3 1333MHZ SECTOR5 6 - 6 - 6 - 20 1 122.77
Skupaj: 293.19


No torej če obstoječih ramov ne morem porabiti.. ampak jih na drugačen način lahko menjam za novejše..
potem je vseeno ali so to DDR2 oziroma DDR3 ?
Torej se lahko odločim med "mojo" predlagano ploščo ali pa tole z DDR2 podnožji ??

Ali pa se motim..??

st0jko ::

Ta plošča, ki sem ti jo nazadnje predlagal, je za DDR3 rame. Tista prejšnja pa DDR2. Tistp z DDR2 sem predlagal zato, ker sem mislil da si do sedaj imel DDR2 in nebi rad kupoval novih DDR3. Ker pa si očitno imel DDR ti le ti več ne koristijo, in če že kupuješ nove se ti bolj splača DDR3, ki stanejo enako kot DDR2.

Sicer pa poglej pod specifikacije plošče, katere rame uporablja. V glavnem so skoraj vse AM3 plošče DDR3.
keks?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4870 - Slab performance - CPU, RAM?

Oddelek: Strojna oprema
461987 (1243) __Devil__
»

Računalnik za 600 €

Oddelek: Kaj kupiti
221952 (1375) dzinks63
»

Nova matična, procesor in RAM-i

Oddelek: Pomoč in nasveti
131294 (1163) Valvoline
»

AMD Athlon II X2 250 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
704554 (3475) DJ MartiNi
»

ne-gamerski desktop za cca. 600 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
593887 (2739) maia

Več podobnih tem