» »

ne-gamerski desktop za cca. 600

ne-gamerski desktop za cca. 600

1
2
»

matobeli ::

maia, ni vredno zjebati oči na poceni monitorjih, še posebej ne, če delaš 12ur na dan z računalnikom. (imam dva taka primera doma, očeta in brata)

tako da kupi monitor ki bo kvaliteten, oglej si monitorje ki so glossy/matt (klasični so matt, glossy so tisti ki so kot ogledalo, mene osebno matt monitorji malo motijo, zato bi vzel glossy monitor za domač računalnik (imam samo leptopa), kjer lahko zagrneš zavese-glossy monitor zelo lepo odbija okoliško svetlobo, kar pa je lahko tudi moteče)

pa mogoče če se malo ozreš na samo matriko monitorja, najbolj poceni so TN, malo boljši PVA najdražji pa IPS, sicer zate to ni toliko pomembno ker gre tukaj predvsem za kvaliteto barv. ampak nekaj gre pa tudi za kvaliteto samega monitorja in s tem učinek na tvoje oči.

mogoče če kupiš dober 19" monitor, in zraven še enega 19" ki je pomožni.

aja, dobri monitorji so tudi od 400EUR naprej :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

nobodyelse ::

400EUR ce ces 24inch, mansi so cenej, drgac pa tale je ziher odlicen nakup!!

http://www.ultrastore.si/index.php?str=...

maia ::

hehe, sem se glih hotla zahvalt in komentirat, da se verjetno kaj redko zgodi da na takem forumu pristaneš s predlogom, ki ti prišpara dobrih sto evrov.

in evo, ste mi jih že spet zapravli, pa še malo čez ;((.

ampak resno, hvala, za osnovno konfiguracijo sem zdej več al manj odločena, za monitor se bom pa še mal razgledala. vsekakor pa lahko pričakujete čez kaka dva tedna nov thread na temo "noob build" ko bom s statično elektriko uspela razjebat vse al pa kej podobnega...

Grey ::

Funtech:
GMC G30, ATX Middle, 1*80mm, USB/au, črno 30,00€
Napajalnik LC 550W LC6550GP2 41,00€
Asus M4N78 63EUR
OCZ 4 GB KIT DDR2 ram 800MHz 57EUR
GIGABYTE ATI RADEON R4550 512MB DDR3 42,00€
WD6400AAKS 16MB cache SATA-II/300 66,00€
SAMSUNG DVD+/-RW SH-S223B/BEBE 22,00

Mlacom:
AMD Athlon II X4 620 BOX AM2+/AM3 96,30€

417,3EUR

V Angliji pri Overclockers UK,Dell S2309W 23" Widescreen LCD Monitor £169.99 inc VAT (188€) s Full HD resolucijo (pride prav pri delu).

Skupaj: 417,3EUR + 188EUR = 605,3EUR + tipkovnica/miška

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

chicolino ::

grey.. za ta denar sem ji jaz sestavu podobno konfiguracijo.. le da jz sm izbral sistem z ddr3

Grey ::

DDR3 DDR2, tomejto tomato...razlike ni, razen, če furaš triple channel. Ampak s stališča novosti je pa bolje.

Poleg tega pa bi maio opozoril na Windows 7 Home Premium Full Retail. Najceneje kar lahko dobiš polno, ne OEM varianto.

maia ::

hvala Grey, ampak bo kar ddr3. pa hvala za monitor idejo!
zdej je vprašanje še al Athlon II X4 620 al 630, ker mi je blo rečeno, da nej vseen pazim mal na frekvence če ne bom glih skoz izkoriščala štirih jeder.
glede plate pa mi je še naprej všeč asusova 785G, (grozno so mi fajn heatsinki, hehe, zelo napačen razlog za izbiro, vem :). samo zdej, ko sta v igri potencialno dva monitorja, pa to potem pomeni,da mora bit en na vga, kar baje ni optimalno, al kako?
škatla zna bit antec 300, to vsi neki hvalte, ampak pol me pa mal skrbi, ker je psu spodaj in je to baje problematično, ker je konektor na plati predaleč?
aja, pa o glasnosti se še nismo nič pogovarjal, kaj je tu najbolj pomembno?

Grey ::

hvala Grey, ampak bo kar ddr3. pa hvala za monitor idejo!
zdej je vprašanje še al Athlon II X4 620 al 630, ker mi je blo rečeno, da nej vseen pazim mal na frekvence če ne bom glih skoz izkoriščala štirih jeder.
glede plate pa mi je še naprej všeč asusova 785G, (grozno so mi fajn heatsinki, hehe, zelo napačen razlog za izbiro, vem :). samo zdej, ko sta v igri potencialno dva monitorja, pa to potem pomeni,da mora bit en na vga, kar baje ni optimalno, al kako?
škatla zna bit antec 300, to vsi neki hvalte, ampak pol me pa mal skrbi, ker je psu spodaj in je to baje problematično, ker je konektor na plati predaleč?
aja, pa o glasnosti se še nismo nič pogovarjal, kaj je tu najbolj pomembno?

Hahahaha, kako tipično :D

Ja, če boš vzela tak sistem, brez dedicated grafične kartice, potem boš morala laufat DVI in VGA priklop. IMO je VGA na LCDjih zanič in se ga izogibam v velikem loku. Zato mogoče kako cenejšo grafično dodaj pa riskiraj par EUR za lepšo sliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

chicolino ::

glede procesorja je odvisno kolikšna je razlika v ceni.. v frekvenci je razlika 200mhz.. tako da ce je 630 za vec kot cca 15eur drazji od 620 se ti ne splaca ker lahko 620 brez niti kapljice potu navijes na frekvenco 630ke..
plata 785g je dalec najboljsi p/p nakup ce isces integrirano grafiko
monitor je lahko en na vga in en na dvi..
glede ohisja in napajalnika bi mene skrbelo tudi za odvod toplega zraka iz ohisja..
vsi vemo da cpu greje zrak in da je topel zrak lazji od hlednega in napajalnik odvaja topel zrak iz ohisja.. tako da ce bo spodaj ne bo nic odvajal ven.. se bo samo boljse hladil.. za hlajenje ozracja v ohisju pa bos morala dodati en ventilator zadaj na ohisje da piha ven.. in itak obvezen bo en spredaj da piha mimo diskov v ohisje (caviar black diski znajo bit topli brez ventilatorja)

glede glasnosti... amd ima cool n quiet opcijo tako da vent na cpuju ne bo glasen.. napajalnik 550w od lcja zna bit glasen pod obremenitvijo.. vendar z integrirano graficno ni straha da bo kdaj preglasen.. ostanejo ti se ventilatorji na ohisju.. kupi hvalitetne 1x 120mm spredaj in 1x nevemkolko mm zadaj ( ne vem na pamet koliko ima to ohisje) obvezno ventilatorji z kroglicnimi lezaji (ce ti je tisina pomembna)

glede dolzine kabla za napajanje mislim da ima lc 550w dovolj dolg kabel.. oz bom reku da sem preprican da ima dovolj dolg kabel (v mojem ohisju pride do dna in dlje :)

maia ::

ja sej to je problem, razlika je glih ene tolk. samo 630-ke nikjer še ne najdem, oziroma nima noben zanesljivga eta-ja, čeprav je verjetno par tednov.

ta antec 300 pride z dvema ventilatorjema: 120mm zadaj in 140 na vrhu. poleg tega ma plac še za tri 120mm: dva spredaj in enga ob strani. tako da pol lahko dodam še enga al pa dva da dovajata spredaj, unga ob strani pa pustim.

teh lc-jevih psujev nimajo na tem otoku, dolžine kablov pa ponavad niso v specsih.. to pomoje nimam kej kot da držim pesti. sej načeloma folk pravi, da se da dosečt, samo je grdo ker morš čez plato potegn kabel, pa obstruira air-flow al dela gužvo, mogoče je to samo picajzlanje.. se prav 550W je zame več kot dovolj, prođem pa tud z 450 recimo glede na to da ni dodatne grafične?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel vs. AMD

Oddelek: Kaj kupiti
243511 (2841) 69charger
»

Kateri procesor bi vi izbrali (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
898536 (7172) energetik
»

računalnik za cca 550€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556940 (5910) nUUb
»

Nakup novega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
558315 (7135) svetetko
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
442239 (1363) opeter

Več podobnih tem