» »

Win XP se je sesul!

Win XP se je sesul!

Zjeban ::

Problem je v tem,da se mi je Xp sam od sebe sesu!Tako je blo: vžgal sm kompič, brez, da bi se dotiku tipkovnice al miške!Pol sm šou jest za 10 min in glej ga zlomka PLAVI EKRAN, tam pa je neka pisalo, nea se glih najbol spomnem,nek UMBOOTABLE DISK,neki tazga!Pol pa vedno ko sem ga ponovno zaganju je pisalo isto,sprobu sm tud vse načine(varni zagon pa to)pa nič!Pol pa ko sm hotu formatirat C:(tu je bil nameščen win XP), mi je pa napisalo da je disk poškodovan!No pol sm v Fdisku porihtu to,da sm lahk format stisnu!Pa še to pri 61% formata mi je napisalo da poiskuša popraviti gručo,in mi je potem tist celo uro delalo,pol pa je šlo do konca!Zanimivo tud,da je kako minuto na začetku iskal IDE naprave!A bi lahk blo narobe to, da sem dal pred tem JAVA SUN(prejšn dan) gor,al pa so novi driverji Nvidie difektni!Al kaj bi blo lahk narobe?Help!Nebi rad spet format delu zarad teh difektnih programov!;((

BigHugo ::

A si mogoče pomislil, da ti je crknil disk. Daj povej, kakšen disk in plato imaš in če imaš mašino navito.

LP BigHugo
LP BigHugo

TESKAn ::

To ti je disk dobil slabe sektorje - fizična poškodba diskovih plošč. Poglej na strani proizvajalca za low level format programček, ga uporabi na disku in bi moglo delat, če le ni preveč poškodovan disk. Tako da formatiranju se ne boš izognil. Če ti bo pa zadeva še po LL formatu delala enake težave, potem pa reklamiraj disk.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Yohan del Sud ::

Verjemi mi, XP se sesuje drugače. Tebi je šel disk (ali vsaj nekaj pomembnih sectorjev)...

Zjeban ::

Disk je Maxtor!In zarad česa pride do bad sektorjev, da bom za naslednjič vedu?:\

Zjeban ::

Pomislu sm tud na Klezeja!A je velik možnosti?

TESKAn ::

Nastanejo, ko glava udari po površini - če preveč disk tolčeš, naprimer:). Vedi pa, da ima vsak, tudi nov disk, nekaj slabih sektorjev, ki so zapisani v elektroniko diska - v tovarni naredijo LL format, ki zapiše v disk, kje so slabi sektorji in potem tja ne piše. In slabi sektorji imajo grdo navado, da se lahko širijo...tako da je edini nasvet proti slabim sektorjem ta, da delaš z diskom lepo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zjeban ::

Aha,Thanx!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396281 (5584) fr4nc
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353787 (2686) k4vz0024
»

Bad sectorji

Oddelek: Strojna oprema
82102 (1841) Mr.B

Disk za na odpad ali virus??

Oddelek: Strojna oprema
221352 (992) Mr.-Viko
»

Kako popraviti DISK? particija/format

Oddelek: Strojna oprema
102185 (2012) TESKAn

Več podobnih tem