» »

World of Warcraft 'obrnjen'

1
2
3 4 5

blackbfm ::

Če ti dajo kej golda pol so še nekak za ponucat, drugače pa ne:P

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: hamax ()

nuclear ::

pss-m, aja, hočeš reči, da virtualnih prijateljev ne moreš izkoriščati? točno ja.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: hamax ()

orescek ::

sam nekak zastopim nucleara, kaj je hotel povedat:)
Ne strinjam se le v temu glede nasprotnega spola :)) -> pa ne glede sexa itd. ampak o temu, da ko prideš domov imaš nekoga, ki te zastopi! Fino je še če zna kej skuhat :)

Itak je pa vsak odvisen od koga/česa!
Osebno ne podpiram tega, da mi kdo diktira kako naj živim in kaj je narobe in kaj ni. Vsak ima svoje prioritete in kaj mu več pomeni. Nekaterim dober avto drugim nov IPOD! Meni osebno je pač všeč da grem na trening in sem tam 2 uri. Za nekoga spet 2 uri vrženi stran! Če sem vrgel ta čas stran bomo pa videli. Definitivno drugi ne bodo imeli verjetno nič od tega, da hodim na trening, denarja pa tudi nebom zaslužil s tem. Je pa res da se moram sam marsičemu odpovedati, da gre zadeva punca-hobi dokaj gladko čez s čimmanj konflikti!

Kar sem hotel na kratko povedat je da je isti bulšit ali igraš igro ali greš vsakdan v sadovnjak pobirat listje! Isto sran... samo drugo pakovanje! Je koristno! Ni. Se boljše počutiš po temu! Da. Čez čas ugotoviš, da je brez veze! Možno.

slawc ::

pss-m, zdaj si pa res pokazal svojo neresnost. Sicer pa, povej s čim se ti ukvarajš in povem ti kako stran vrženo življenje imaš. Sicer je pa lazardo dobro povedal.
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: hamax ()

mtosev ::

zdaj pa ne ve kaj bi pocel ko je koncal game :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pss-m ::

pss-m, zdaj si pa res pokazal svojo neresnost.

mal heca mora bit... hence the smiley ;)
al se ne bi smel hecat?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: hamax ()

slawc ::

Po eni strani se tu nekoga "zaničuje", po drugi pa potem "se hecamo". Je njemu to smešno? Dvomim, ker se mu govori kako naj živi.
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: hamax ()

tinlad3n ::

Valda da ve. Nov patch, pol pa kmalu exstension pack. Pa smo spet dobri za par let.

pss-m ::

čaki, jaz nobenga ne zaničujem.
le predlagam mu, da naj se malo zamisli glede na to kaj piše (ker tko kot piše, je pomoje že zabredel. vem za par ljudi, ki so enako govorili, ko so bili na trdi drogi). nič drugega.
ne govorim mu kako naj živi, ne kakšne naj bi bile njegove norme (morda je tako izpadlo - ni bilo mišljeno tako). vsak naj živi kot hoče, tako je prav. se mi pa ne zdi narobe, če nekoga opozoriš naj stopi korak nazaj in pogleda situacijo iz neosebne perspektive.

hec pa je bil namenjen bigwhale-u
btw imam kolega, ki ga poznam iz šole, zdej je že vrsto let v tujini in sva "virtualna kolega" ne zdi se mi nič narobe s tem, sem pa fuuuul vesel, ko ga vidim v živo (vsake par let pride v slo).

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: hamax ()

FireSnake ::

sm preveč len, da bi mi ukazovala da naj hodim kamorkol ona hoče 24 ur na dan, k itak veš da pol more vse velat kar baba reče.. zaenkrat. bo še cajt za to naslednjih 50 let. zaenkrat pa raje žvim freeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.. sj veš, tko se počutim kot žid, ki so ga osvobodili iz auschwitcha.. svoboda.


Po vsem napisanem si res dokazal, da si en ubogi revcek.

Vidi se tudi, da se nisis imel punce. Jaz jo imem ze vec, kot 7 let (eno in isto), pa, zacuda, nic ne ukazuje in NE velja vse, kar rece. Smesno je, kak samozavesten nastop imas ... za tvoje dobro upam, da bos cim prej spregledal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

nuclear ::

pss-m pa ti primerjaš ljudi ki so bili trdi drogo v RL in z World of Warcraft igralci? Daj posluši se no, ne govor bedarij.. WoW in špricanje heroina v žile je podobno kot bi primerjal pralni stroj in omet.

Ti si pač odvisen od tega da pametuješ na forumu recimo, ampak to spet ni isto kot špricanje heroine v žile. Karnekaj res.. Nenormalno..
Nestrpnost povsod, kjer ne dela človek isto kot bi oni sami.

WoW je igra, tako kot je košarka igra, prav tako je biljard igra, prav tako je ribarjenje igra.

A misliš, da ima ribič kaj od tega ko ulovi ribo in jo spusti nazaj noter? Ti boš rekel NE, ampak jaz vem, da IMA tisti EXCITEMENT ko ulovi ribo in zanimanje za to, ker je pač en tak gen v njemu ki mu pravi, mater to mi je pa zanimivo.

godamit
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: hamax ()

morbo ::

Virtualni prijatelji? LOL. Človek je še vedno fizično prisoten v svetu - prijateljstvo je ko greš s frendom na pir ali na kolo mu stisneš roko ali mu iz obraza razbereš čustva, brez smajlijev...

virtualni = imagnirani, manjka interakcija in fizični kontakt, brez katerih IMO ni pravega prijateljstva. Imeti znance na fejsbuku in jih imenovat prijatelje je približno tako kot prijateljevati z botom ali shizofrenijo. Komunikacija preko elektronike je zame brez vrednosti - pridi sem pa mi povej v obraz da me imaš rad ali me sovražiš. Vse preveč ljudi misli da se lahko ohranja zveze preko e-maila...

Nucleara pa ne obsojam, čeprav mislim da je odvisen. Včasih sem bil tudi jst, le da od enoigralskih FRP-jk, ki sem jih obrnil veliko prej kot v 1.5 leta. Vsi smo od nečesa odvisni, le da so nekatere odvisnosti manj škodljive (šport, delo, knjige, kreativni hobiji). Pri odvisnosti od špilov na koncu predvsem nimaš kaj pokazat. You are empty.

nuclear ::

Čeprav je virtualno ne pomeni, da je neresnično... Prav tako vidiš in spoznaš lastnosti tiste osebe, kot bi jo v resnici. Poleg tega pa hej, ventrilo.. Zvok... gg.. torej je edina ovira, da ne veš kako človek izgleda.. Če pa te na koncu izgled moti je pa nekaj narobe s teboj.

Itak pa se igralci spoznamo med seboj na meetingih, in da, na koncu niso več le virtualni prijatelji, če ti to kej pomaga k tvojemu razmišljanju.

Če 24ur.com preko strani užali janšo to ne pomeni, da je neresnično, in to ne pomeni, da jih on ne more tožiti, ravno tako kot bi jih, če bi stali pred njim in mu kaj rekli v gobec.


Čeprav je virtualno ne pomeni, da je neresnično...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

BigWhale ::

A lahko utemeljis zakaj ne mores imeti 'virtualnih prijateljev' oziroma zakaj bi bilo taksno prijateljstvo kaj manj vredno?

ker ne morejo pomagat pri selitvi :)
ou... and they dont give REAL gifts on ur BD. :) :)


Men lahko moji virtualni prijatelji marskej kupjo iz moje amazon in thinkgeek wish liste. Pri selitvi mi tezko pomagajo, ker so predalec ampak, ko bom sel pa na izlet v avstralijo, kalifornijo ali pa nemcijo mi pa ne bo treba hotela placevati, ker vem, da bo imel moj virtualni prijatelj en kavc zame.

Your point?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: hamax ()

Baltazar-x ::

Hehe, eni so očitno odvisni od tega, da slučajno nebi bili odvisni.......

Zmajc ::

Skratka, v končni fazi je vsaka odvisnost nevarna če vpliva na tvoje življneje v negativnem smislu. TUDI igranje, čeprav večinoma recimo manj kot druge odvisnoti.

Verjemi mi pa nekaj nuclear, na to temo ne boš gledal vedno tako kot sedaj.

g. Oden ::

Čeprav je virtualno ne pomeni, da je neresnično... Prav tako vidiš in spoznaš lastnosti tiste osebe, kot bi jo v resnici. Poleg tega pa hej, ventrilo.. Zvok... gg.. torej je edina ovira, da ne veš kako človek izgleda.. Če pa te na koncu izgled moti je pa nekaj narobe s teboj.

Itak pa se igralci spoznamo med seboj na meetingih, in da, na koncu niso več le virtualni prijatelji, če ti to kej pomaga k tvojemu razmišljanju.

Če 24ur.com preko strani užali janšo to ne pomeni, da je neresnično, in to ne pomeni, da jih on ne more tožiti, ravno tako kot bi jih, če bi stali pred njim in mu kaj rekli v gobec.


Čeprav je virtualno ne pomeni, da je neresnično...


Samo eno priporočilo imam glede na to, da trenutno ne želiš met (stalne) punce in glede na to da delaš in verjetno dnar imaš, lahko probaš s prostitutko, glede na to da porabiš manj časa, pa še boljše opravi svoje delo kot večina povprečnih. Na konc koncev je tud ceneje.

nuclear ::

To kar si povedal, je že dalj časa dokazano dejstvo. Čeprav je šala, je tudi resnično :) Ampak ok, obstajajo še cenejše metode, če že silimo v "šale"..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

morbo ::

Zakaj ste eni tako obsedeni s seksom? ;(( Prostitutke? lol

Puste človeka, bo že imel punco, ki ga bo v zameno za fuk poskušala spreminjat in "popravljat", takrat ko mu bo to zapasalo...

pss-m ::

@bigwhale ... my poin? my point je bil joke! čist nič druzga a je to težko razumet. a dejansko misliš, da sem tako omejen, da imam prijatelja zato da mi pomaga kavč prenašat? pač dal si "punchline" zakaj so "manjvredni" in sem sledil temu... če bi kdo to rekel v "sitcom-u" bi se nasmejal in ne obsojal
oprostite vsi, ki ste to resno vzeli. očitno me ne poznate v resničnem življenu, da bi vedeli kdaj se hecam in kdaj ne.

@nuclear- primerjam tvoje izjave z izjavami "hard drogerašom". ne pa drog z igricami.

nuclear ::

primerjaš moje izjave s hard drogeraši... hard drogeraši razmišljajo tko kot duševno zaostali oz tisti iz umobolnice. na žalost jaz nisem niti eden izmed teh skupin, zato ne kenjaj.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

morbo ::

Če se ne motim je bila ena raziskava ki je pokazala da odvisnost od videoiger stimulira iste možganske dele kot pokanje s heroinom. Odvisnost je odvisnost. Od špilov je lahko ravno tako kronična kot tista od drog. Le da pri špilih se ne valjaš v zosu in grizeš kolena, ko en teden ne moreš igrat, zato pa je psihična odvisnost lahko ravno tako močna... Žal.

Zmajc ::

primerjaš moje izjave s hard drogeraši... hard drogeraši razmišljajo tko kot duševno zaostali oz tisti iz umobolnice. na žalost jaz nisem niti eden izmed teh skupin, zato ne kenjaj.


um, ne ..hard drogeraši razmišljajo isto kot vsi ki so odviseni od česa, zadovoljitev njihovih potreb je nr 1 priority, nič drugo ni pomembno. Očitno ne poznaš dosti ljudi so kdaj bili na trdih drogah. Naslednje boš rekel da vsi alkoholiki in odvisneži od iger na srečo retardi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

nuclear ::

Če se ne motim je bila ena raziskava ki je pokazala da odvisnost od videoiger stimulira iste možganske dele kot pokanje s heroinom. Odvisnost je odvisnost. Od špilov je lahko ravno tako kronična kot tista od drog. Le da pri špilih se ne valjaš v zosu in grizeš kolena, ko en teden ne moreš igrat, zato pa je psihična odvisnost lahko ravno tako močna... Žal.


veš kje je to bilo? mislim da na eni strani podobna 24ur.com, ali menda celo na hrvaški strani dnevnik.hr...

ti opišem postopek te raziskave:
- dajo eno prizadeto novinarko mlado, k itak nima pojma o igrah, da gre malo igrat igre, in pove, da je že po 15 minutah igranja iger depresivna.. the end.

pač nima vsak človek istih interesov. ne moreš raziskav delat na enmu, ki ima kontra interese za neko stvar. dajte na men naredit raziskavo, glede kvačkanja, če hočete da postanem depresivn v 2 minutah. isto..

Zmajc potem imajo isto razmišljanje kot hard drogeraši tudi tisti, ki imajo job in nr1 priority, ki želijo froce hranit nr1 priority, ki imajo ribičijo kot nr1 priority, taki, ki želijo prodati čimveč sadja na tržnici... ok, sem si odahnil da nisem edini hard drogeraš pol.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

c00L3r ::

Tisti, ki se norčujete iz igralcev WOW, ste pač idj*ti. Igra je zelo, zelo, zelo dobra. Imam igro in sem jo igral skoraj pol leta. Res je, da vzame dosti časa. Nehal, pa sem igrat zato, ker sem večer pač raje šel na kak pir, kot pa igral online.Večinoma se gre organizirano v instance ob večerih, ko pa mene ni bilo za PC-em. Ko si višji level, pa se je potrebno dogovorit z dobrimi igralci, če želiš naredit instanco/dungeon/raid. Ampak, to sem pač jaz. Nekaterim pa paše večer igrat WOW. To še zdaleč ne pomeni, da so brez življenja ipd. Imam prijatelje ki še vedno igrajo, pa se tudi normalno socializirajo, hodijo na zabave, se ukvarjajo s športom.

Zmajc ::

Če se ne motim je bila ena raziskava ki je pokazala da odvisnost od videoiger stimulira iste možganske dele kot pokanje s heroinom. Odvisnost je odvisnost. Od špilov je lahko ravno tako kronična kot tista od drog. Le da pri špilih se ne valjaš v zosu in grizeš kolena, ko en teden ne moreš igrat, zato pa je psihična odvisnost lahko ravno tako močna... Žal.


veš kje je to bilo? mislim da na eni strani podobna 24ur.com, ali menda celo na hrvaški strani dnevnik.hr...

ti opišem postopek te raziskave:
- dajo eno prizadeto novinarko mlado, k itak nima pojma o igrah, da gre malo igrat igre, in pove, da je že po 15 minutah igranja iger depresivna.. the end.

pač nima vsak človek istih interesov. ne moreš raziskav delat na enmu, ki ima kontra interese za neko stvar. dajte na men naredit raziskavo, glede kvačkanja, če hočete da postanem depresivn v 2 minutah. isto..

Zmajc potem imajo isto razmišljanje kot hard drogeraši tudi tisti, ki imajo job in nr1 priority, ki želijo froce hranit nr1 priority, ki imajo ribičijo kot nr1 priority, taki, ki želijo prodati čimveč sadja na tržnici... ok, sem si odahnil da nisem edini hard drogeraš pol.


Si sploh prebral kaj je človek napisal? Odvisnot je odvisnot in stimulira isti del možganov, ne glede na to od česa si odvisen.Prav tako ni 1% povezana z inteligenco odvisne osebe. Vse osebe odvisne od nečesa kažejo podobne simptome ne glede na inteligenco ali socialno ozadje.

Vem da sem so rusi šli tako daleč da so kronične alkoholike povratnike zdravili tako da so jim z operacijo možganov enostavno odstranili del možganov, kjer se shranjujejo užitki ki so jih imeli ob pitju alkohola.

Tear_DR0P ::

zanimivo kako gaming ne more biti legitimna oblika zabave - še IT navdušenci bashajo ljudi ki izključno gamajo zazabavo. v resnici je pa vseeno ali zabluzi 5 ur za pivo, gaming al pa gambling - igralci igric pač nimajo fetisha na odkrivanje fizikalnih zakonitosti, tako kot 99% obiskovalcev tega foruma ne - v bistvu večina obiskovalcev tega foruma zabija življenje s flameanjem po forumu, kar je sigurno dosti bolje kot pa igranja WoW ane :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zmajc ::

zanimivo kako gaming ne more biti legitimna oblika zabave - še IT navdušenci bashajo ljudi ki izključno gamajo zazabavo. v resnici je pa vseeno ali zabluzi 5 ur za pivo, gaming al pa gambling - igralci igric pač nimajo fetisha na odkrivanje fizikalnih zakonitosti, tako kot 99% obiskovalcev tega foruma ne - v bistvu večina obiskovalcev tega foruma zabija življenje s flameanjem po forumu, kar je sigurno dosti bolje kot pa igranja WoW ane :D


Razlika je ko igraš igre v prostem času za hobi in v tem da igra postane tvoje življenje.

Je pa res da igranje iger za prosti čaš še vedno velja za nekaj kar bi delali samo otroci. Jaz na igre gledam isto kot na dober film ali serijo. Mogoče ko se bo generacija obrnila in bodo ljudje ki so od mladega igrali igre odrastejo da se bo splošno mišljenje na to temo spremenilo.

hunter01 ::


Zmajc potem imajo isto razmišljanje kot hard drogeraši tudi tisti, ki imajo job in nr1 priority, ki želijo froce hranit nr1 priority, ki imajo ribičijo kot nr1 priority, taki, ki želijo prodati čimveč sadja na tržnici... ok, sem si odahnil da nisem edini hard drogeraš pol.


Samo upam, da se ti odvisnost ne zdi enako kot nr1 priority.

nuclear ::

Zmajc jaz vem kaj je on napisal, ampak mi ni jasno kaj je narobe s tem če si z WoWom "zasvojen". Zakaj pa ni narobe, če si s košarko zasvojen? Je le drugačna zvrst zabave..

Če se gre za to, da ne moreš ene in iste stvari početi skupaj 5 ur, je pa odvisno od posameznika... Če ti poslušaš musko v sobi 2 uri, pa se kasneje odločiš gledati en dvourni film, je to isto kot čas, ki ga jaz investiram v WoW.

In ne nisem zasvojen z igro, lahko sem stran od računalnika bp, poanta je le v tem, da ne vidim v ničemer drugem večjega interesa kot pa v igrah. In ni problem, če ti je interesantno igrati igre, drugim je pač bolj pijančevanje in afnanje po gostilnah, ali pa radi kaj vrtajo, šravfajo za zabavo. Pasje utice ali hiške za ptičke recimo.

Če zaključiš, enostavno vidiš da se uporabi isti čas,... Če komu ne paše da nekdo igra igre, ker jih on ne, je pa njegov problem.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

morbo ::

dajo eno prizadeto novinarko mlado, k itak nima pojma o igrah, da gre malo igrat igre, in pove, da je že po 15 minutah igranja iger depresivna.. the end.


Nuclear, mislim da ni tako.

S stališča psihe ti tako igre kot droga zadovoljujejo neke potrebe. Počutiš se kul in nimaš razlogov zakaj bi nehal, ali prekinil zadevo. V obeh primerih iščeš dnevno dozo užitka. Ali obstaja kemijska-biološka korelacija med tema dvema v bistvu sploh ni pomembno. Vem da je glupo če te folk primerja z narkotom, ampak žal tehnično ni bistvenih razlik. Priznanje problema je pa menda prvi korak do osvoboditve (tiste prave - ko ti obvladaš odvisnost, ne ona tebe).

Naredi enostaven test: Probaj ne-špilat vsaj dva tedna in v prostem času počni kakšno drugo stvar ki te veseli, pa boš videl ali lahko zdržiš ali ne.

Je pa tudi res da dokler zaradi odvisnosti ne trpijo osnovne človeške dejavnosti (družina, šola, sociala, zdravje) ni takšnega razloga za preplah, čeprav je vseeno fanj preventivno spremljat zadevo. (govorim iz izkušenj)

Zmajc ::

nuclear osebno še vedno aktivno igram igre in sem igral MMOje (5 let) tako da se delno strinjam s tabo in te razumem. Ampak ko enkrat končaš faks in počasi začneš drset proti 30im in čez začneš razmišljat malo a tem ali nebi bilo boljše da prosti čas uporabiš še za kaj drugega kot SAMO in SAMO igranje.

Igre za preživljanje prostega časa so čisto ok in v tem sploh ne vidim nobenega problema, če zaradi tega ne trpijo tvoje osnovne človeške dejavnosti ko je napisal morbo.

Razlika med nekom ki se ukvarja z košarko pa je ta da je igralec košarke posledično telesno dosti bolj fit in se boljše počuti kot nekdo ki zaradi dolgoročne telesne neaktivnosti telesno samo hira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Matev ::

jaz na igranje ali uživanje ne gledam kot na izgubo časa

čeprav vedno bolj opažam da to pravzaprav je

ker na koncu nimaš nič - nič ne moreš objeti in nič ti ne skuha kosila ko si lačen

vrednote se pač spremenijo ko malo odrasteš

FireSnake ::

sam nekak zastopim nucleara, kaj je hotel povedat:)
Ne strinjam se le v temu glede nasprotnega spola :)) -> pa ne glede sexa itd. ampak o temu, da ko prideš domov imaš nekoga, ki te zastopi! Fino je še če zna kej skuhat :)

Itak je pa vsak odvisen od koga/česa!
Osebno ne podpiram tega, da mi kdo diktira kako naj živim in kaj je narobe in kaj ni. Vsak ima svoje prioritete in kaj mu več pomeni. Nekaterim dober avto drugim nov IPOD! Meni osebno je pač všeč da grem na trening in sem tam 2 uri. Za nekoga spet 2 uri vrženi stran! Če sem vrgel ta čas stran bomo pa videli. Definitivno drugi ne bodo imeli verjetno nič od tega, da hodim na trening, denarja pa tudi nebom zaslužil s tem. Je pa res da se moram sam marsičemu odpovedati, da gre zadeva punca-hobi dokaj gladko čez s čimmanj konflikti!

Kar sem hotel na kratko povedat je da je isti bulšit ali igraš igro ali greš vsakdan v sadovnjak pobirat listje! Isto sran... samo drugo pakovanje! Je koristno! Ni. Se boljše počutiš po temu! Da. Čez čas ugotoviš, da je brez veze! Možno.



Po vecini bi se strinjal, le to, da igre in sport mecete v isti kos NE MORE biti isto. tudi sam treniram 3x tedensko, s tem nekaj naredim za svoje telo in zdravje. Kaj pa naredis z igranjem iger? Tam zdravje kvecjemu unicujes - govorimo o prekomernem igranju.

In, se se spominjam, ko sem igral igro Diablo (1. del), pa je prisel cas za trening, pa sem 2x postudiral, ali bi se vstal stran od racunala. K sreci je razum zmagal :)

Ne mi WOW primerjat s sportom, ko govorimo o hobiju, ker je to neumnost.

Ko sem delal diplomo vcasih nisem sel na trening, pa se mi je zdelo, da sem ful profitiral - casovno. Idiotsko pa se mi zdi, da nekdo vrze 5+ ur na dan stran in trdi, da je to hobi in to dela njegovo zivljenje bolj kvalitetno. Ob enem pa se pove, da nima punce ... za tolazbo pa se zlaze, da jih je na absolventu nategnil 10 (seveda, takoj verjamemo).

5 ur na dan je 35 ur na teden, kar znese 140 ur na mesec! Samo za primerjavo, pa primerjajte to z normalnim delovnikom.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kren3 ::

Na koncu se ti lahko zgodi tak scenarij. Hodiš z punco 8 let... se zabavata... obiskujeta kraje... se družita... Punca te pusti iz nekega razloga. Ali imaš sedaj kaj več za "prijet" kot pa če špilaš igrice? Pomembno je da uživaš ;) če uživaš pri 22 v igranju igric igraj igrice... če pri 30 pogrešaš objem si zrihtaj nekaj za objet :P

nuclear ::

Ok Internet. Ker je pač bolj pribljubljen med mladici kot pa WoW, ki je samo za profesionalce recimo, noben nič ne reče čez internet, sami pa vete da folk preživlja po cele dneve za netom, ženske, dedi, babice pa dedki ne, ampak tukaj pa noben ne bo rekel uh kak lame je to zapravljanje časa, ker pač vsi to počnejo.. ravno to hočem povedati, da tisto kar drugi ne počnejo si zgleda ne morejo iz svoje kože, kot pa da so pametni kle. al.

naj mi en napiše njegov dnevni razpored, da vidmo mal kaj delate čez dan..

za tolazbo pa se zlaze, da jih je na absolventu nategnil 10 (seveda, takoj verjamemo).

FireSnake to pa je tvoj problem dojemanja stvari..
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Baltazar-x ::

K končnemu rezultatu je treba pripisti tudi to: oseba ki zapusti družbo z razlogom, in eventualno najde nadomestilo v igrah, ne pomeni to, da je zradi igre zapustil družbo, ampak si je družba oprala krivdo in zvalila problem na igralca v smislu odvisnež, ponavad je kriva za odhod manjšina, čeprav realno to ni nujno resnica, govorice pa potem prevladujejo od večine.

nuclear ::

Pojdite raje ribiču težit, zakaj je cel popoldan na močvirju in lovi ribe ter jih izpusti. Prosim lepo.

Glede basketa FireSnake pa sem primerjal le v časovni stvari, in ne glede zdravja.. Če se gremo glede zdravja, pa lahko odpremo še več podtem, kako zdrav si v družbi, medtem ko vsi kadijo in ti pihajo v glavo.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

ru7 ::

A mi lahko kdo, ki igra rečmo 3 leta (ali manj, saj je vseeno) pove kolk denarja je šlo za WOW? Nimam občutka kolk letno to stane. :)

kren3 ::

Drugače je pa ta flame war še najbol neumn od vsega :P ta cajt lah izkoriste za pitje, druženje pa igranje... Razen če si na šiht compilate program tak kt jest?

Edit: Ker vemo da namo ankamr pršli ;) vsi bomo še kr isto misll na konc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kren3 ()

Zmajc ::

A mi lahko kdo, ki igra rečmo 3 leta (ali manj, saj je vseeno) pove kolk denarja je šlo za WOW? Nimam občutka kolk letno to stane. :)


MMOji kot taki so v bistvu zelo poceni način preživljanja prostega časa. Na mesec plačaš 15-17€ ampak posledično zato dosti manj denarja zapraviš za razne pijače v barih, etc.

Če recimo za ogled 2 urnega filma v kinu plačaš 5EUR te je to stalo 2.5EUR na uro. Če pa MMO igraš 5 ur na dan cel mesecskupaj znese recimo 140 ur je to 10 centov na uro če plačuješ za naročnino 15EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

morbo ::

Z internetom se lahko ravno tako zasvojiš in neproduktivno zapraviš čas, nihče ti ne bo rekel drugače. (s tem da je visenje na wikipediji malo manj neproduktivno kot visenje na facebooku in čakanje na sporočilca - tako kot je delala moja eks, recimo)

Primer z ribarjenjem je ekstremen - ampak če ne drugega ribarjenje na človeka deluje pomirjajoče in meditativno, Wow pa stresno. :) Priznam pa da če bi moral izbirati le med tema dvema, bi izbral Wow.

hunter01 ::

A mi lahko kdo, ki igra rečmo 3 leta (ali manj, saj je vseeno) pove kolk denarja je šlo za WOW? Nimam občutka kolk letno to stane. :)


13€ * 12 mesecev = 156€ če plačuješ mesečno s kartico.
Če veš da boš igral celo leto, lahko plačaš direkt za več mesecev, pride nekoliko cenejše.

Osebno, če grem 1x na mesec ven bom porabil vsaj 13€. Torej tisti k igrajo, in zaradi igre vsaj 1x na mesec grejo manj ven dejansko prišparajo :)

EDIT: typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hunter01 ()

Bor H ::

Pa še če igraš WoW ne rabiš nadgrajevat PCja kar tudi ni zanemarljivo.

morbo ::

Ja če se izgube meri le v denarju, potem so MMO-ji najboljši možen način varčevanja. Pozabite na banke in sklade :D

strictom ::

Porabil 300EUR za dodatke in GCje od cca. 2005/06.

Account sem pa prodal za 150EUR.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

keworkian ::

Hahaha car vsaj nekdo, ki ni neumn in se ga naceja in misli da je kul, kot 3/4 zabitih podmladkov.
Obscenities in B-Flat

energetik ::

Pojdite raje ribiču težit, zakaj je cel popoldan na močvirju in lovi ribe ter jih izpusti. Prosim lepo.

Glede basketa FireSnake pa sem primerjal le v časovni stvari, in ne glede zdravja.. Če se gremo glede zdravja, pa lahko odpremo še več podtem, kako zdrav si v družbi, medtem ko vsi kadijo in ti pihajo v glavo.
Narobe si ti to predstavljaš, da tisti, ki ne igramo 5h na dan špilov, pa gledamo TV ali pa sedimo v gostilni in se zakajamo. V življenju je veliiiko več možnosti. S punco greva po službi velikorat laufat, potem skuhava skupaj, pospravljava po stanovanju in pogledava tudi kakšen film, ja. Vsak vikend za cel dan v hribe. V gostilnah praktično nikoli ne sedim.
Drugače ti ne znese, če živiš na svojem. Stvari se ne skuhajo in pospravijo same od sebe. Sicer vsake toliko letim v Flight Simulatorju (in sem si zato glihkar nabavail boljšo kišto), ampak vedno bolj mi je škoda tega časa, ki ga ne preživim s punco, starši, prijatelji. Ko se enkrat približaš 30. letom, čas začne bežati, vsaj jaz imam tak občutek.
Poleg tega zdravje ni nekaj podarjenega. Treba je zato delati. In če igraš 5h na dan špile/sediš v gostilni/gledaš TV delaš praktično v nasprotno smer. Najlepše je, ko prideš domov po celodnevni hoji/kolesarjenju fizično zj..., ampak z bistro glavo in pomirjen sam s sabo ter veš, da si nekaj naredil za dušo in telo.

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

That's nothing! Yesterday I finally got around to finishing the internet. It was okay, a little slow in places, but ultimately, nothing to write home about.

karagoth ::

Jao jao, slotech-ovcem je strpnost do soljudi neznana? :)

Hobiji so hobiji, če je moj različen od tvojega ne pomeni da je napačn, čeprav smo ljudje nagnjeni k ustvarjanju pripadnostnih skupin, za katero bomo prelili tud e-kri če je treba!, dokler se ne odločimo za drugo skupino :))

Fiks pa lahk dobiš kjerkol, sej dizajn drog je vedno bil da ti priskrbijo maksimalno zadovolstvo z izločanjem hormonov sreče to je zagotovilo da prideš nazaj, tisti hormoni pa so prisotni da nas vlečejo k temu kar je evolucija opredelila za koristno, seks recimo(ni je stvari ki bi pri človeku povzročala enak nivo sreče) in s tem se 100% zagotovi reprodukcija.
In iskat tak fiks je naš osnovni cilj ker bo teoretično zagotovilo preživetje vrste.
Zato nas tud zadovolji zmaga v rivalstvu, pa naj bo pri športu ali v igri, ali pa celo v biznisu, glavno da nekoga nadmudriš! :))
Isto je zadovolstvo pri dobro oprevljanem delu, pa naj bo dober program, lepo pobarvana miza, dobro položen... laminat, al pa ravn omet, zafiksaš se ga lahk kjerkol.

Ampak bistvo je vedno da stvari premešaš, drugač prideš v rutino ki začne izključevat ostale domnevno pomembne stvari, reprodukcijo recimo :P
Konec koncev pa niso vsi primarni za razmnoževanje, tak da WoW je na svoj način tud koristn :))
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniške igre za pare

Oddelek: Igre
212627 (1639) bedarija
»

World of Warcraft v zadnjem četrtletju izgubil sedmino igralcev

Oddelek: Novice / Igre
3311216 (7966) Nummy
»

Rekordni World of Warcraft

Oddelek: Novice / Igre
195530 (4270) stražar
»

Igralci spletnih iger niso nedružabni

Oddelek: Novice / Igre
155365 (4667) para!

Več podobnih tem