» »

star PC - katero grafično kartico kupiti???

star PC - katero grafično kartico kupiti???

Madmax_ ::

Pozdravljeni!

Rad bi zamenjal grafično kartico GeForce4 MX440 64MB s kakšno "novejšo" z več rama 128MB ali 256MB.

Imam zelo star PC: AMD Athlon XP 2000 1.67 GHz, 1.5 GB rama, matična: Elite K7VTA3 KT333

Kakšno kartico naj kupim (novo ali staro) z AGP vodilom, da bi mi delala???

p.s. sem kupil Asus ATI Radeon AH3450 256MB pa mi ne dela... na tej stari mašini..

Hvala za odgovore in lp.
  • spremenil: Madmax_ ()

Steinkauz ::

Kupil si novo?

Madmax_ ::

ja, neumno, pa saj jo lahko vrnem...
Imaš kakšno idejo glede grafične katero kupiti, da bi mi delala??

dzinks63 ::

Najprej kompletno odinstaliraj nvidia driverje, očitno so ti ostali ostanki od njih in ti mešajo štrene z atijevimi. Zadeva ti mora delat.

Drugače HD 3450 je slaba grafična (za novejše igre), tudi če bi ti delala, nebi imel profita z njo, razen če rabiš grafično za bolj pisarniška opravila, samo potem je pa itak vsaka ne preveč stara dobra.

Rotaidal ::

Matična podpira le agp x4 http://www3.dealtime.com/xPO-Elite-ECS-...

Madmax_ ::

Najprej kompletno odinstaliraj nvidia driverje, očitno so ti ostali ostanki od njih in ti mešajo štrene z atijevimi. Zadeva ti mora delat.

Drugače HD 3450 je slaba grafična (za novejše igre), tudi če bi ti delala, nebi imel profita z njo, razen če rabiš grafično za bolj pisarniška opravila, samo potem je pa itak vsaka ne preveč stara dobra.


kartica,ki jo imam je AH in ne HD... to verjetno ni eno in isto...

Drugače pa sem že formatiral disk in ponovno inštaliral windowse XP in namestil driverje za kartico... pa windowsi kr neki štekajo, na začetku sem parkrat prišel v windowse, zdaj pa kar zmrznejo ko se nalagajo...
ne vem ali grafična ni kompaktabilna z matično?? al kaj??

Pri inštalaciji driverjev sem pustil kr privzete možnosti...
Mogoče bi moral iti pod možnost costum in kaj od tega nebi smel ištalirati..
Ati Display Driver
Net 2.0
DirectX
ATI Avivo
Catalyst Control Center
ATI Parental Control

Grafično bi imel za starejše 3d igre in internet..

Madmax_ ::

Matična podpira le agp x4 http://www3.dealtime.com/xPO-Elite-ECS-...


Kaj potem ne morem dati noter nobene z agp x8 ??

Wox ::

Sami ::

Matična podpira le agp x4 http://www3.dealtime.com/xPO-Elite-ECS-...


Kaj potem ne morem dati noter nobene z agp x8 ??

Seveda lahko, vse AGP 8X morajo delat.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Madmax_ ::

OK, sem našel starejše kartice.

Imam na razpolago ATI radeon 9800 (128 ali 256 MB) in geforce ti 4200.

Torej, zanima me če je ATI radeon 9800 premočna kartica za normalno delovanje mojega PC oz. procesorja AMD Athlon 2000+ 1.67 GHz?

Katera kartica je bolj primerna za moj PC??

lp in hvala

ali pa ATI Radeon 9600 PRO 128MB AGP??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Madmax_ ()

beta1 ::

vzemi ati radeona 9800

Sami ::

Radeon 9800 mora delati bp.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kixs ::

V tvojega najbolj pase ATI 9800 PRO 256-bit / X800PRO ali Nvidia 6600GT (ali vec).

lp

Madmax_ ::

Pozdravljeni!

se še kr ubadam z grafičnimi karticami...

Ok.Za Asus ATI Radeon AH3450 256MB sem ugotovil, da mi ne dela zaradi tega ker zahteva windowse Vista, jst pa imam XP.

Potem pa sem vzel Ati radeon 9800 256MB, pa tudi ne dela. Sem poskusil vse: na novo ištaliral windowse, inštaliral gonilnike za ati 9800 z uradne strani, še neki v biosu poskusil... V igrah npr. Second life se kr pojavljajo neki čudni vzorci, potem pa mi resetira računalnik... CPU usage pa je skor skoz na 100%.

Ali je premočna kartica za ta procesor ali kaj s kartico narobe?

Se še da kaj storiti? Kakšna ideja?

lp in hvala

AngelOfDeath ::

To maš ti neke druge probleme.
Dodatno napajanje si vklopil pri grafičnih ?
edit: Slovnica

dzinks63 ::

Za Asus ATI Radeon AH3450 256MB sem ugotovil, da mi ne dela zaradi tega ker zahteva windowse Vista, jst pa imam XP.


Najti moraš samo taprave driverje za xp in ti bo delal. Instaliraj kar te od sapphira 32 bit (če imaš 64bit si pač potegni tiste) hotfix (Catalyst 9.11 HOTFIX for HD2k/HD3k/HD4k AGP cards and XP 32-bit for Windows XP 32-bit Edition 50.66MB Nov 26, 2009) , bi prav tako morali ustrezat. Pred instalacijo pa seveda popolnoma počisti stare driverje od prejšnje in sedanje grafične kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Madmax_ ::

Za Asus ATI Radeon AH3450 256MB sem ugotovil, da mi ne dela zaradi tega ker zahteva windowse Vista, jst pa imam XP.


Najti moraš samo taprave driverje za xp in ti bo delal. Instaliraj kar te od sapphira 32 bit (če imaš 64bit si pač potegni tiste) hotfix (Catalyst 9.11 HOTFIX for HD2k/HD3k/HD4k AGP cards and XP 32-bit for Windows XP 32-bit Edition 50.66MB Nov 26, 2009) , bi prav tako morali ustrezat. Pred instalacijo pa seveda popolnoma počisti stare driverje od prejšnje in sedanje grafične kartice.


OK. Ali je dovolj, če driverje odstranim v Add-remove programs? Ali jih kako drugače - popolnoma- odstranim??

lp

Nagi Bator ::

Naceloma bi naj bilo dovolj, vendar je bolje uporabit kaksen "driver cleaner".
Sploh, ce menjavas med ATI/Nvidia.

Valvoline ::

Ne splača se kupovat. Edino če dobiš rabljeno 7600gt al kaj podobnega do 20E. Zadnjič je kolega prodal rabljeno še kar solidno kišto za 50e,precej boljša konfuguracija kot je zgoraj omenjena.

sejmon ::

če maš možnost uporabi ebay.
Tam kupi kako grafo na agp z 256-512mb na ddr3.
http://computers.shop.ebay.co.uk/Graphi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica - resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
494124 (2734) Assass1n
»

Grafična kartica ASUS ATI Radeon AH3450!

Oddelek: Navijanje
121271 (1077) fr4nc
»

Nova grafična in star racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
122407 (1652) NoBody-
»

Nova graficna AGP 8x na vodilo AGP 4x ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131916 (1657) OmegaBlue
»

22" monitor in resolucija 1680x1050

Oddelek: Zvok in slika
344225 (2986) tony10

Več podobnih tem