» »

Kako usposobiti novo domeno za blog na webhostingu drugega ponudnika?

Kako usposobiti novo domeno za blog na webhostingu drugega ponudnika?

Shady17 ::

Najprej lep :)Imam sledeči problem: pred časom sem si postavil Wordpress blog pri zastonjskem webhostingu Byethost, pri katerem dobiš domeno v stilu http://www.xxxxx.byethost.com.
Ker mi domena seveda ne ustreza, sem si nabavu novo .net domeno pri Hitrost.com. Zdej mi pa nikakor ne uspe prenest oz. usposobit te nove net domene na Byethost(da bi bil moj blog dosegljiv na .net novi domeni).
Probal sem to izvest po tutorialu na Byethostovi strani, kjer piše da moraš Byethostove nameserverje, to so:

ns1.byet.org
ns2.byet.org
ns3.byet.org
ns4.byet.org
ns5.byet.org

Vpisat v nastavitve na strani ponudnika, pri katerem imaš novo domeno(v tem primeru Hitrost.com). Zdej me pa zanima kam moram te Byethostove nameserverje vpisat(kot DNS strežnike al kot Domenske strežnike?)

Pod DNS Strežnike?

Pod Domenske Strežnike?

Če je pravilno to, da jih vpišem pod domenske strežnike, kaj potem vpišem za IP(svojga al IP Webhostinga->v tem primeru Byethost)

Ker če te nameserverje vpišem pod domenske strežnike(kamor naj bi se vpisalo nameserverje, glede na tutorial, ki je napisan na Byethostu), mi vrže ven sledeči error:

Hvala za pomoč ;)
  • spremenil: Shady17 ()

Gorky ::

Na byet si najprej naštimaj da bo sprejel domeno. Potem pa vpišeš pod DNS na hitrosti in tega errorja ne bo več. Kako na byet to naredit pa ne bi vedel, nekje moraš imeti...

lp
Jutri pa je že nov dan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286963 (10255) hariscorale
»

Gostovanje spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
818668 (6161) Gost
»

Vpis DNS strežnika v vrhnji DNS

Oddelek: Omrežja in internet
378781 (7272) kronik
»

DNS streznik na istem naslovu kot ga resolva

Oddelek: Omrežja in internet
91637 (1474) b
»

kako se poveže domeno s serverjem?

Oddelek: Omrežja in internet
61445 (1329) Kami

Več podobnih tem