» »

Ipod Nano vs. touch

Ipod Nano vs. touch

billgates ::

Počasi kupujem enega od teh dveh kot darilo za brata. Zdaj me zanimajo vaša mnenja in izkušnje s tema dvema, kaj ima eden bolje kot drugi, izkušnje z vmesniki, ... In še eno vprašanje: ker moj brat verjetno ne bo ravno iTunes fan, se da glasba gor naložt kot pri vseh drugih predvajalnikih(drag and drop) ob predpostavki seveda da je glasba pridobljena legalno.

Se pravi http://www.mimovrste.com/artikel/158007... proti http://www.mimovrste.com/artikel/158007...

Okvirno okrog 200EUR

LP

jabe ::

ne vem, če se da. po moje ne. jaz tudi nisem fan itunes, ampak sem jih naložila in se nekako navadila, tako da mi sploh ni več hudo :)

sama imam ipod nano (5G), nisem niti razmišljala o touchu. sta pač namenjena različnim rabam. za net (preko ali ne wifi) in različne aplikacije imam namreč en telefon z windowsi, tako da je bila moja prioriteta predvsem majhnost in enostavnost. če bi imela bolj "navaden" telefon, pa bi si verjetno toucha kupila. tako da odgovori si, zakaj ga bo brat rabil in boš vedel katerega kupiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

billgates ::

Jabe mi lahko poveš kaj več o nanotu ker mislim da je to bolj "tisto", seveda pa bi rad tudi mnenja o touchu. Pa kdo drug on nalaganju glasbe kaj več?

Zgodovina sprememb…

billgates ::

Malo offtopic:

Kdaj pride v slovenijo Creative ZEN X-Fi2?

Zgodovina sprememb…

jabe ::

Nano je super, res mala lahka zadeva in odzivna (saj verjetno touch tudi, ampak to ne vem) ter predvsem uporabniku prijazna. poskusila sem pa vse: glasbo (btw nano ima priložene slušalke brez mikrofona in +/- tipk, tako da je celotno upravljanje na playerju samem), pregled slik, snemanje videa (slikati se ne da, samo filmčke snemat, ki so dovolj dobri, da ti jih ni treba biti sram pokazati), sinhronizacijo koledarja in kontaktov, beležke... ni da ni in vse brez bugov ali kakih podobnih problemov. če te kaj bolj zanima pa kar na dan z besedo. edino glede baterije ti vem malo manj povedati, ker sem jo šele enkrat spraznila, ga imam šele par dni.

MedusasPath ::

Nano je odličen. Imam sicer 4. generacijo, a bistvene razlike z novo poleg fotoaparata in večjega zaslona ni. Skratka odličen predvajalnik, namenjen točno temu, kar odraža njegova oblika - mobilnosti in praktičnosti, poleg tega je pa še estetsko luštna zadeva.
Skratka priporočam!

billgates ::

Hvala skoraj sem se že odloču sem se da bratu kupim nanota. Rad bi pa zase imel zen x-fi 2 bo kje v sloveniji na voljo kmalu?

__Devil__ ::

Če se brat rad igra, in ni ravno 5 let star, pol priporočam, da mu kupiš ipod touch, saj je to fenomenalna igrača & predvajalnik. Touch se ne da opisat, tako dober je.

billgates ::

Bom še premislil :D. Razmišljam tudi v smeri da bi si ga kupu tud zase pa bi z bratom tam gor igre igrala :P. Sam ena stvar je čudna v ameriki stane 8gb verzija 199 dolarjev ko je pri nas čisto isti 215EUR kk to sploh možno?

Devil mi lahko še sam to poveš če se da muziko naložit samo iz iTunes?

Zgodovina sprememb…

__Devil__ ::

čist preprosto je. Potegneš iTunes, daš muzike/videje v mapo music in preprosto klikneš SYNC, potem se ti prikaže na ipodu sync in progres.. ko to neha piaat lahko začneš poslušat muziko na ipodu. :P

billgates ::

aha hvala.

__Devil__ ::

ni problema 8-)

billgates ::

Ima mogoče kdo izkušnje z kupovanjem na apple storu (uvoz iz amerike)? cena je seveda 199dolarjev z free shipping(je to brezplačna poštnina za celo pot sem?)Je potem potreben kakšen odklep?

__Devil__ ::

O tem kar lepo sanjaj.

janwoolf ::

kupi touch!
C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

billgates ::

V UK v € dobiš toucha za 163. Se splača to? Morda malo pretiravam s temi cenami vendar jaz gledam na vsak cent :P

Zgodovina sprememb…

z3ro ::

itak da toucha če se brat rad špila:D sam ga mam pa mi na vlaku (mam dobro uro vožnje do šole) velikrat pošteno prav pride:D..baterija mi zdrži ravno 1 dan če ga res veliko uporabljam. obstajajo tudi alternative iTunesu sam men je itunes super:D..

__Devil__ ::

itak da toucha če se brat rad špila:D sam ga mam pa mi na vlaku (mam dobro uro vožnje do šole) velikrat pošteno prav pride:D..baterija mi zdrži ravno 1 dan če ga res veliko uporabljam. obstajajo tudi alternative iTunesu sam men je itunes super:D..


Heh, meni tudi drži 1 dan, če ga VELIKO uporabljam.. WIFI pa to.. Drugače pa 2 dni, če normalno uporabljam.. Če pa ga NE uporabljam pa ostane baterija polna. :))

billgates ::

Drugače se pojavijo kakšne pogoste napake? (kot se je na primer pri macbooku lomilo ohišje)

Ciklamen ::

Ampak možak katerega nick ti nosiš bi se sedaj verjetno "obračal v grobu" če bi videl kaj počneš :D

Anyways, sam imam iPod Nano 3G, ampak povem lahko da je zadeva dokaj solidna, ampak če bi imel možnost izbiranja med Nanotom in Touch-em, potem bi izbral Touch-a definitivno. Tista kamera na Nanotu mi ne pomeni nič, ker imaš za to telefon (skoraj ni več telefona kateri ne bi imel kamere).
- End of the Post ->

z3ro ::

Drugače se pojavijo kakšne pogoste napake? (kot se je na primer pri macbooku lomilo ohišje)

js ga mam oblečenega v switch easy neo touch ohisje..tak da je varn tud če mi z roke pade na tla..kakega škripanja/lomljenja nism opazo;)
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cenejši iPod touch, odslej s kamero

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4712793 (10422) Furbo
»

Mp3 player - kaj je trenutno top?

Oddelek: Kaj kupiti
424213 (3097) joc12
»

Apple prenovil iPode

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3710124 (8752) matejdro
»

kateri mp3 oz mp4

Oddelek: Zvok in slika
81931 (1759) neres

Več podobnih tem