» »

master with slave/cable select

master with slave/cable select

maxum ::

mi lahko nekdo pove točno kdaj uporabiš kable select? kdaj master, vsakič se eno uro zamudim z ugibanjem... :/

Brane2 ::

Master/Slave: ko imaš dve napravi, je master na koncu kabla, slave pa v sredini.

Only disk: ko je disk na kablu sam, je na koncu, konfiguriran kot "only disk", če tega ni, pa kot "master" ( razlika je v tem,d a master pričakuje na kablu še slavea in če tega ni, traja boot dlje).

Cable Select: disk svojo vlogo pobere iz signala na konektorju. Tako se bo disk na koncu kabla vedno sam nastavil kot master, un v sredini pa kot slave.
On the journey of life, I chose the psycho path.

maxum ::

hmm rad bi imel na enem kablu:
-na koncu slave(DVD) v sredini MAster disk
-na drugem kablu 2 diska oba slave)

kako bi torej moral nastavit da bi bilo optimalno? težko je nastavit master na koncu ker je na vrhu dvd, v sredini pa disk,IDE kabel pa tudi ni 15m dolg :)

Brane2 ::

Ne moreš imeti dveh slaveov. Vedno mora biti en master in ta mora biti na koncu kabla.

Ta haklc je dolgo znan ( DVD je pač nad HDDjem) ampak tako je.

Pač vzami daljši IDE kabel. Čeprav so standardni dogi cca 45cm, so se dobili tisti okrogli, ki so bili bistveno daljši.

Ali pa zmontiraj v PCI slot še kartico z dodatnima IDE vmesnikoma.
On the journey of life, I chose the psycho path.

maxum ::

imam disk na koncu ide kabla Master,(tega bi rad da zboota) v sredini dvd slave,
na drugem kablu imam na sredini slave disk

PROBLEM JE KER IMAM NA OBEH DISKIH OS A MI ZBOOTA TISTEGA KI JE SAM, JAZ PA ŽELIM DA SE ZBOOTA TA KI JE NA ISTEM KABLU KOT DVD... TISTEGA ki je sam BI PA RAD FORMATIRAL PA NE MOREM...

Brane2 ::

Fajn, ko smo že pri željah, evo še moje:
Rad bi meter dolgega, pa da konstantno šprica mrzlo rum-kolo v majhnem curku.
On the journey of life, I chose the psycho path.

maxum ::

evo našel rešitev:
-disk katerega bi rad bootal, sem dal na IDE kabel, kjer je le on priklopljen, disk ki ga bi rad formatiral sem da na istega kot je DVD oba sem nastavil na CS, problem rešen. normalno vse zazna... tisti sem mi pa pravkar formatira :)

brane vso srečo z željami, lahko ti pa povem da je že 20cm precej dela, ne vem kaj boš pa ti z enim metrom?upognil za 360stopinj in vstavil v svojo ### >:D vseeno hvala. ;)

Brane2 ::

Imel bi nestandrdno konfiguracijo, tako kot ti.
On the journey of life, I chose the psycho path.

maxum ::

:D

fosil ::

Ne moreš imeti dveh slaveov. Vedno mora biti en master in ta mora biti na koncu kabla.

Če ročno z jumperji naštimaš slave/master je lahko master tudi v sredini kabla.
Tako je!

Brane2 ::

Ne moreš imeti dveh slaveov. Vedno mora biti en master in ta mora biti na koncu kabla.

Če ročno z jumperji naštimaš slave/master je lahko master tudi v sredini kabla.



Lahko se voziš tudi za avtom po avtocesti v rikverc.

Ni pa to po specuifikacijah. V standardu jasno piše, da mora master biti na koncu kabla.
On the journey of life, I chose the psycho path.

fosil ::

Lahko se voziš tudi za avtom po avtocesti v rikverc.

V zakonu pa piše da moraš vsakič ko se voziš v rikverc vklopit vse štiri smernike, v praksi pa tega ne počne skoraj nihče.

Če imaš probleme s kablom daš lahko master tudi na sredino, toda če imaš na kablu samo eno stvar, jo moraš dat na konec.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

priklop DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
8687 (604) Baja
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383346 (2573) Voluharr
»

Dva hdd na enem kablu - vrstni red

Oddelek: Strojna oprema
101501 (1322) SasoS
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171666 (1431) Pudding
»

serial ATA

Oddelek: Strojna oprema
91312 (1068) Sergio

Več podobnih tem