» »

Komp nikakor ne zaštarta

Komp nikakor ne zaštarta

Panter83 ::

Zdravo,

danes sem v svojo škatlo vgradil Audigy-ja 5.1. Nakar se malo igram v OS (Win7 32b),
z nastavitvami ker mi program za zajemanje videa (Winfast PVR) ni hotel predvajati zvoka.
Vse deluje OK do nekega reštarta, ko se sistem ne dvigne več. Pride do uvodne slike (logo
biosa proizvajalca) oz se ustavi pri cheching NVRAM (po tem ko sem celo uspel prideti enkrat do biosa
in izključiti prikaz logotipa na začetku). Plata je ASUS P4P800SE. Enkrat mi je celo uspelo priti do menija za Windows7 kjer sem izbral varni zagon (ampak sem končal z blue screenom).
Piskov ni, nekaj časa gori rdeča lučka panelu od kište. Iz plošče sem ven že vzel baterijo, procesor, grafično (AGP) vstavil nazaj ter se igral s pravilno postavitvijo kartic v PCI slote. Upošteval sem tudi Asusov nasvet, da se kartice na PCI vodilu stavi v reže od 2 naprej...

Ima kdo kakšen nasvet v pomoč?

LP, M

TOP ::

Jao procesor si ven jemal pa rame si probal.Pa na statično letrko si pazu.

dzinks63 ::

Live in audigy creativ zvočne kartice se ne štimajo najbolje z win 7. Odstrani iz računalnika zvočno kartico. Odinstaliraj pripadajoče driverje in instaliraj druge. Če imaš 64bitni Win7, potem izberi tele kX Driverje.

podreberek ::

zamenjaj OS problem je v windowsih sem mel v službi podoben problem tak da na xp pa lavfa normalno

Zgodovina sprememb…

Panter83 ::

Prvi cilj mi je itaq sploh do menija za OS boot pridet. Odstranil sem vse PCI naprave, po navodilih resetiral nastavitve biosa, ampak še vedno obstanem pri pozdravnem logotipu proizvajalca matičen :(

In ta jajc se mi je zgodu v trenutku, neb reku čeb neki šaru po drobovju HW...

podreberek ::

vsakem primeru je problem nanovo vstavlena kartica men je takšen problem nrdila mrežna kartica TAKO DA JO OBVEZNO ODSTRANI IN POTEM PROBAVAJ NAPREJ
res je najbolš vse ven dat kar je možn ostanejo samo osnovne stvari disc rami procesor in stvari ki so integrirane skratka osnovne stvari ki so potrebne za delovanje komapa . če tu neprideš v biose da bi nastavil boot potem probaj vstavit drug disc ki že ima naložene windowse gor (ampak xp pomožnosti)drugač pa jemanje betarije iz plate nepomaga edino kar je pravilno je to da tam kjer imaš jumer in zraven piše CMOS RESET prestaviš jumper tako se bios postavi na tovarniško nastavitev .

Panter83 ::

Urejeno, vsaj upam. Stvar se ni normalno zagnala dokler nisem odklopil glavnega konektorja za napajanje iz matične. Neglede na to, da sem prej resetiral bios in odstranil ali začasno odstranil in vstavil nazaj vse komponente.

Hvala za tipe.

LP, M

podreberek ::

Urejeno, vsaj upam. Stvar se ni normalno zagnala dokler nisem odklopil glavnega konektorja za napajanje iz matične. Neglede na to, da sem prej resetiral bios in odstranil ali začasno odstranil in vstavil nazaj vse komponente.

Hvala za tipe.

LP, M

če deluje potem tak ni panike ampak ni smiselno .
lp

st0jko ::

Da nisi kje res biosa resetiral, ko je bil računalnik še v elektriko priključen... :)
keks?

Panter83 ::

Da nisi kje res biosa resetiral, ko je bil računalnik še v elektriko priključen... :)

Ti se pa mal norca iz mene delaš, kaj?

Ajd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
8854 (732) doody
»

Računalnik se ne zažene!

Oddelek: Pomoč in nasveti
342704 (2450) s1e2x3y
»

R ačunalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
11953 (845) Cucek
»

Računalnik se ne prižge :(

Oddelek: Strojna oprema
71551 (1403) schurda
»

Problem z Epox 8rda+

Oddelek: Pomoč in nasveti
111206 (1052) urosh

Več podobnih tem