» »

Windows 95

Windows 95

Robocop1 ::

Pozdravljeni!

Imam (pred)potopni Windows 95, ki je pripravljen za namestitev prek disket. Če sem malo bolj natančen: imam nekaj datotek .IMA, ki naj bi jih nekako namestil na diskete, te pa potem uporabil za namestitev. Rad pa bi vse skupaj spravil nekako na CD (saj diskete ne sodijo več v ta čas. No, ja, saj tudi Win95 ni več za ta čas, a nimam druge izbire).

Zanima me samo, kako naj iz teh datotek ustvarim install CD? Se to sploh da, al ostane samo še namestitev z disket?

mtosev ::

najboljse ideja: ekstraktaj jih na HDD racunalnika na katerem mislis namestit windowse. namestitev bos se hitrejsa.

lahko winimg uporabis.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krneki0001 ::

Imam par originalnih cd-jev. Če rabiš in si iz ljubljane, me kontaktiraj preko zs.

Robocop1 ::

To, da datoteke razširim na HDD je res najboljša rešitev, ampak moram pred tem imet že nek OS. Ne gre pa to, če je računalnik trenutno brez sistema. Zato bi potreboval CD ali seveda diskete.

Djuro ::

Rabiš eno navadno bootable DOS disketo, bootaš z diskete, v command promptu vpišeš sys a: c: resetiratš in že lahko bootaš direkt z diska.
Pol pa samo še poženeš setup od windows. Aja, ne pozabi, W95 pozna samo FAT16.

jest10 ::

Tudi FAT32 pozna. Jasno le zanja verzija W95

Robocop1 ::

Se pravi, če sem prav razumel: Rabim katerokoli boot disketo, samo da se pred menoj pokaže C:\>, od koder potem prekopiram datoteke (iz disket Win95) na disk in iz diska inštaliram Win95.

Samo disket je več. Bo ta ukaz, ko vstavim novo disketo zamenjal vse kar sem pred tem skopiral, ali samo doda nove datoteke?

Pa še tole me spravlja v dilemo: Windows (če ga namestim z disket) bo med namestitvijo zahteval zamenjavo diskete. Kako pa je s tem, če ga namestim kar z diska? Bo težil z disketami ali se bo namestitev izvedla?

Spajky ::

Se bojim, da te bo instalacija zezala. Ma kaj ne moreš najti en install CD z win98SE in to raje namestit kot win95. Pa saj verjetno ni tako stara mašina, pa kaj je zaeno čudo 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 95 dve desetletji pozneje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11730830 (24301) Spajky
»

Windows XP namestitev brez uporabnega CD pogona

Oddelek: Operacijski sistemi
142581 (2335) Mercier
»

Windows 98; temeljit pregled ali format?

Oddelek: Operacijski sistemi
321994 (1470) Pyr0Beast
»

Problemi z čarunalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
6931 (800) AngelOfDeath
»

nalganje win 95

Oddelek: Pomoč in nasveti
7937 (829) moby-dick

Več podobnih tem