» »

Nokia E52

Nokia E52

All ::

Men se pr tem telefonu pojaula problemček hreščečeha zvočnika pri večji glasnosti.
Ma še kdo ta problem..al sm sam jest ta nesrečnež?

Drgač pa baterija je 1A, wlan, gps...use dela tko k more (prej sm mel samsung sgh-g810, pa je razlika več kot očitna).

Še eno upršanje..ovi maps..kako zložiti karte na fon..d ajih ne vleče potem dol prek mobitelovega omrežja?

JamesQ ::

Lep pozdrav.

@anejanej: oni zeleni krogci pomenoijo, da imaš v tistem delu vklopljeno neko aplikacijo. Predlagam, da jih zapiraš, ker potrošijo preveč energije.

@All: Na PC si naložiš Nokia MAP Loader. Priklopi telefon s kablom na PC in poženi ta program... zna pa malo trajat, da se vse naloži, kar bi rad imel.


LDŽ

js osebno ::

janezJ je izjavil:


Drugače pa AGPS ni tisti del, da se telefon hitreje poveže z sateliti, ampak preko gprs oz. umts določi položaj na podlagi omrežnih anten, katere imajo koordinate (nima veze z gps-om).

Ubistvu ima vezo. Po povezavi z omrežjem telefon ve, kje so sateliti (zaradi svojega položaja), in se tako z njimi hitreje poveže. Učinek je, da telefon z mnogo slabšim sprejemnikom kot namenske naprave hitreje določi položaj kot le te. Po začetni določitvi položaja se AGPS izklopi.

janezJ ::

js osebno je izjavil:

janezJ je izjavil:


Drugače pa AGPS ni tisti del, da se telefon hitreje poveže z sateliti, ampak preko gprs oz. umts določi položaj na podlagi omrežnih anten, katere imajo koordinate (nima veze z gps-om).

Ubistvu ima vezo. Po povezavi z omrežjem telefon ve, kje so sateliti (zaradi svojega položaja), in se tako z njimi hitreje poveže. Učinek je, da telefon z mnogo slabšim sprejemnikom kot namenske naprave hitreje določi položaj kot le te. Po začetni določitvi položaja se AGPS izklopi.

Drži, sem zamešal z navadnim omrežnim povezovanjem. A-gps se preko omrežja poveže na gps lokacijski server (strežnik kontrolnih centrov), zato hitreje pridemo do položajne informacije.

ann ::

JamesQ je izjavil:

Lep pozdrav.

@anejanej: oni zeleni krogci pomenoijo, da imaš v tistem delu vklopljeno neko aplikacijo. Predlagam, da jih zapiraš, ker potrošijo preveč energije.
LDŽ


kako jih pa zprem??

kuglvinkl ::

JamesQ je izjavil:

Lep pozdrav.

@anejanej: Funkcijo varčevanja z energijo vklopiš tako, da 1x pritisneš tipko za vklop na vrhu telefona in jo v menuju izbereš(je nekje na dnu, če pritisneš gor, jo takoj najdeš). Preglej tudi, d animaš ves čas vklopljenih določenih funkcij, ker res hitro spraznijo baterijo, če so ves čas uporabljenje(BT, WLAN, GPS...), pa tudi delovanje aplikacij v ozadju jo precej hitro sprazni.

@kuglvinkl: Greš na Nokia OVI domačo stran in potem tam naročiš sporočilo z linkom do Ovi maps 3.03(če ni že novejše različice). Dobiš sporočilo in potem snameš (ah, kj češ). Nato na računalnik naložiš program Nokia Map loader... zelo počasi dela ampak ko naloži mape je c o o l. Obvezno imej vsaj 8GB kartico, ker pobere več prostora kot Garmin z mapami.

Upam, da je komu pomagalo.

LDŽ



Hvala ti! ;)
Your focus determines your reallity

All ::

THX za map loader....sam...točnost pa ni glih vrlina?? (usaj pr men ne)....garmin dela točno, nokia maps ne...še komu?

riki ::

Kupil sem si nokio e52 in nikakor ne morem naredit, da bi gps delal. Gledam v navodila, kjer bi pod aplikacijami morala biti GSP (meni>aplikacije>gps), a ga nikjer ne najdem. Tko da na nokia maps nikakor ne vzpostavi povezave s satelitom

denabiker ::

sorry samo mene ful moti, da se ena in ista vprašanja postavljajo 100000 krat. Največ vprašanj je o GPS in navigaciji. Malo pobrskaj po forumih

#AzZey ::

ann je izjavil:

JamesQ je izjavil:

Lep pozdrav.

@anejanej: oni zeleni krogci pomenoijo, da imaš v tistem delu vklopljeno neko aplikacijo. Predlagam, da jih zapiraš, ker potrošijo preveč energije.
LDŽ


kako jih pa zprem??


Greš u meni, označiš tisto aplikacijo kjer imaš zelen krogec, klikneš desni zgorni gumb na tipkovnici in greš
čist dol kjer imaš funkcijo izhod.

Vitamin-B ::

Pozdravljeni,

tui sam se odločam za nakup e52, glede na serijske napake, me zanima, kako se jih zagotovo ognem (v kateri državi ali po katerem datumu ipd. mora biti telefon narejen)

zanima me tui kolko je ta telefon vzdržljiv (odporen na vlago ,vodo, udarce ipd.), n73 (z izjemo joysticka, ki je res neumna poteza ter mogoče še gumba +glasnost, ki je tui precej izpostavljen in slida za kamero, katerega kontakti se obrabijo) je pravi biser na tem področju.

All je izjavil:

THX za map loader....sam...točnost pa ni glih vrlina?? (usaj pr men ne)....garmin dela točno, nokia maps ne...še komu?

garmin na e52 ali garmin na navigacijski?

Mare3 ::

Mene pa zanima če kdo ve kako se zamenja ploščica - ohišje tega telefona?

JamesQ ::

Lepo pozdravljeni.

@riki: GPS v Nokii E52 ima v nastavitvah več možnosti določanja položaja... izklopi samo Bluetooth GPS možnost. Da naparava hitreje najde povezavo je fino, če si na prostem ali blizu okna; ne bo šlo če je signal oviran.

@Vitamin-B: To je posloven telefon; ne športni. Če te že skrbi, kako je z nošnjo tega telefona v hlačah cel dan, ti predlagam, da si na ebayu nabaviš usnjem etui, prodajajo jih za 3$. Glede napak v delovanju; sam ga imam od prve serije, dela BP. Mislim, da so večino težav že odpravili.

@Mare3: Na spletu si poišči service manual. Drugače pa je to bolj kot ne nesmiselno početi, saj nimaš ravno neke izbire nadomestnih ohišij. Mislim, pa da ima ta model intregralno ohišje, tako da lahko narediš več škode kot koristi.

LDŽ

All ::

Ohišje res ni glih za po žepus kluči nost.....

ga pa ni kunšt zamenat....2x križni vijak..4x T5

Mare3 ::

ja na e-bay sem našel več različnih ohišij z e52 enega sem tudi naročil. Upam da zraven pridejo kakšna navodila bomo videli.

riki ::

Kako dam stran to glupo bližnjico za vodafone live? Jo dajo na najbolj glupo tipko. Iz internetnih nastavitev sem zbrisal vodafone live pa vseeno gor poveže. Tisti trik da nekako zamenjaš fireware potem zgubiš garancijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: riki ()

Mare3 ::

Vprašal bi če morda kdo lastnikov tega telefona ve kolikšna je velikost izvijača za ohišje. Zraven novega ohišja sem namreč dobil napačne in izvijač ni križni kot je na telefonu, tako majhnega pa nimam doma, imeli bi ga verjetno v kakšni urarni ali podobno.

koyotee ::

končno sem tud sam lastnik e52. moti pa me zadeva s certifikati pri nameščanju aplikacij, nekaj sem že bral, da so to nekateri reševali s spreminjanjem datuma, drugi s hacki, ...
kako ste se vi tega lotili?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mare3 ::

Jaz težavo rešim z proramom SignSIS-GUI.

dragovan ::

Obstaja mogoče lažji način? :) Kje bi se dalo dobit kake teme za e52 brez da bi se moral tolk zafkavat s teh certifikatih?

Mare3 ::

Stvari iz strani OVI STORE ti morajo 100% delat brez da bi ti težil certifikati, saj so nkatere stvari plačljive (ne vse je veliko free aplikacij, tem in iger)

dragovan ::

Tiste teme delajo vse ja, sm je pa res slaba izbira. Bom se probau malo poigrat s tem tvojim programom.

dragovan ::

Uspelo mi je naložiti nove teme tudi brez programa. Postopek pa je takšen:
-najprej na nadzorniku aplikacij na nokia telefonu izklopiš preverjanje certifikatov in nekih podpisanih pogodb
-potem premakneš datum na nokii približno na čas izdelave aplikacije
-normalno namestiš aplikacijo

Mare3 ::

No vidš lahko tudi tko sem pozabil na to, res pa da je ko imaš enkrat naštimano na tem programu vse potrebno vse ostalo zelo enostavno.

Daren ::

Imel sem telefon v rokah in edina zadeva, ki me moti so mehke tipke.

A to kaj vpliva na sam občutek tipkanja ali se človek sčasoma privadi ? Sam sem namreč navajen na trde plastične tipke in sem kar nesiguren kako natančno se tipka na e52.

JamesQ ::

Lepo pozdravljeni.

@Daren: Tipke so super. So ravnoprav mehke in trde, da tipkaš brez premora. Tudi sam sem bil skeptičen, sedaj pa po moji oceni celo hitreje odtipkam kak SMS kot sem na Nokii 5000. Se pa tu pa tam kdaj zmotim in ponesreči pritisnem kako funkcijsko tipko, ampak je to povečini zato, ker imam velike "šape".


LDŽ

TGolcar ::

Zanimam se za nakup tega telefona in me zanima če je morda kdo nabavil ta telefon pri gsmaparati.si oz. če ima kdo izkušnje s to trgovino? Cena v trgovin (240EUR) se mi zdi relativno majhna, glede na to da bi dal zanj pri simobilu preko paketa orto u nulo 200EUR :|.

Daren ::

JamesQ: Najlepšah hvala. Ker sem navajen na trše tipke sem se bal, da bi sčasoma postale neodzivne toda zgleda, da je strah zaman.

racunalnicar ::

sem lastnik telefona : edino kar me resnično moti je wireless, ki ne podpira PAP protokola, zato je povezava v brezžično omrežje eduroam nemogoča. Preštudiral sem use forume, skor se naučil tut kitajsko brat sam brez uspeha.
Na tem linku se jasno vidi, da ta verzija symbiana ne podpira pap protokola, naslednja pa ga že, zraven pa je tudi seznam telefonov:
S60 %28software platform%29 @ Wikipedia

Se pa močno trudim in prečesavam googla ter kontaktiram nokio, tako, da mi enkrat do smrti morda le uspe povezati e52 na eduroam. :)

Daren ::

racunalnicar : Tvoje mnenje glede tipk ?

racunalnicar ::

te glavne tipke - številke so super, zgornje navigacijske so pa mogoče mal majhne, sam sem se jih v 14 dneh kolkr časa mam telefon čist navadu in so mi ušeč. :)

dragovan ::

Mam nokio e52. Ko snemam posnetke na najvišji resuluciji video občasno zašteka in porabi dokaj veliko časa da se video shrani, občasno pride celo do tega da mi napiše naj ponovno zaženem telefon. Ma še kdo podobne probleme?

Siffredi ::

Pozdrav vsem!

1. A bi kdo vedel kako nastavit, da bi gmail pošta samodejno priletela v nabiralnik, brez ročnega osveževanja? To mi ne uspe niti kadar sem prijavljen v brezžično omrežje? Obvestilo o novi pošti dobim šele če se ročno povežem v inbox...se to sploh da?

ok, sem že zrihtal..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siffredi ()

dragovan ::

Mam e52. Ko se z nekom pogovarjam, zvok vedno nekoliko šumi in je nejasen. Očitno je problem v zvočniku, ali lahko kaj sam naredim (spucam, spiham) ali je najbolje da dam telefon takoj na popravilo dokler nima še kakšnih mehanskih poškodb zaradi katerih mi lahko kasneje, ko se stanje še poslabša, zavrnejo grancijo?

racunalnicar ::

odnesi na garancijo pa je, sam čakal boš pa tut lep čas. =)

dragovan ::

A v ljubljani povsod dobiš nadomestni telefon pr simobilu? Al ga ne nikjer? :) pa kam priporočate da ga odnesem?

racunalnicar ::

nadomestni telefon pomoje dobiš povsod, odnes pa tja kjer si ga kupu, al pa direkt na teleray. :)

nejcjadnik ::

Pozdravljeni, zanima me, kako ste zadovoljni s kvaliteto slik na svojih e52. Sam sem študent in bi mi velikokrat prišla prav slika kakšnega besedila, vendar je slika besedila tako slaba, da iz nje ne morem razbrati skoraj ničesar, medtem ko so slike posnete s starejšimi telefoni popolnoma jasne (SE k790i).
Je to normalno?

racunalnicar ::

je normalno - sicer je res da če prav slikaš se da na komot prebrat, sam useen pa niso slike bogve kaj. =)

nejcjadnik ::

Hvala, se mi je zdelo, da je tako.8-O

podtalje ::

Problem je ker nima autofocusa oz. ima nastavljen fiksni fokus na oddaljene predmete.
Zato bodo slike od blizu na žalost vedno zamegljene.

racunalnicar ::

Zanima me, če pozna kdo kakšno aplikacijo za nokio E52, s katero si nastaviš, kdaj naj pošlje določeno sporočilo - načrtovanje sporočil. eno sem najdu, sam mi je poteku trial, pa bi rad kakšno free. :)

js osebno ::

free isms ima to funkcijo. Aplikacija je na mojem forumu.

denabiker ::

fotoaparat je res brezvezen, ker nima autofocusa. Kaj ta Nokia dela, pa za taksno ceno?

racunalnicar ::

najlepša ti hvala
-> pa še komentar na tvoj forum: prvič slišim za njega, vendar se mi super dopade, ker so na njem tudi strokovna mnenja o raznih aplikacijah. Le tako nadaljuj. =)

koyotee ::

denabiker je izjavil:

fotoaparat je res brezvezen, ker nima autofocusa. Kaj ta Nokia dela, pa za taksno ceno?


to je poslovni telefon, in ne neka igračka za najstnike
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

racunalnicar ::

To je res in je tudi povdarjeno na mobitelu, vendar vseeno, telefon naj bi bil dandanes posloven in zabaven hkrati. :)

bluefish ::

vendar vseeno, telefon naj bi bil dandanes posloven in zabaven hkrati. :)
Niti slučajno.

ZGI ::

koyotee je izjavil:

denabiker je izjavil:

fotoaparat je res brezvezen, ker nima autofocusa. Kaj ta Nokia dela, pa za taksno ceno?


to je poslovni telefon, in ne neka igračka za najstnike



Potem so tudi mp3 zvonenja odveč.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

kuglvinkl ::

Ne, to ne morš dat v isti koš. Rabiš normalen glas za navigacijo, ne pa 80's shiny metal voice.

Glede fotoaparata, še zaščitne nalepke nisem dol odlepu. Ampak dobr, itak nikol nism razumu navdušenja nad fotoaparatom v telefonu.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7114529 (8334) Mikec17
»

Gps na mobitelih

Oddelek: Mobilne tehnologije
235222 (4573) St235
»

Nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
152011 (1393) pleomax
»

Nakup telefona z daljšo avtonomijo baterije (3+dni)

Oddelek: Mobilne tehnologije
394790 (3802) innerspace
»

Nokia OVI maps in težave pri uporabi

Oddelek: Mobilne tehnologije
244620 (4212) PaJo

Več podobnih tem