» »

Asusovi prenosniki so najbolj, HPjevi pa najmanj zanesljivi

1
2
»

mrdaco ::

Tukaj ste pozabili še omenit eno malenkost.

HP in Lenovo kupujejo v veliki večini podjetja, ki jim razpoložljivost servisa, čakalna doba, pogodbena obveznost itd, veliko pomeni. Iz tega sledi, da se v podjetnjih z prenosniki ne dela ravno v belih rokavicah, ker se jih neprestano vlači, meče, prenaša, prižiga/vgaša. In tukaj se izdelek po domače rečeno "zjebe".
Najmanjša pokvarljivost je v izdelku, ki ga prižgeš in pustiš da v miru laufa, in to so večinoma vsi home userji.
Tako da Asus nebo nikoli preživel takih stress testov, kot jih Lenovo, HP in Dell.

Jaz si sicer lastim službenega HP-ja in bi rekel da so mi malo bolj pri srcu Lenovi, čeprav smo vsi generalno z HPji zadovoljni.

Pa še mspiller:
Soft gumbi nimajo nobene veze z mehaniko, ker ne delujejo na principu mehanske sile. Probaj ga recimo vklopit z kulijem ali kakšno palčko... NO GO !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrdaco ()

mojca ::

Z mojim prenosnikom ni nobenih težav, samo baterija in napajalnik sta mi crknila.

A to ne sodi v težave?

Največji hec je v tem, da prodajalci v Applovi trgovini vztrajno trdijo, da se pokvari samo 1% njihovih prenosnikov. Glede na to, da je bil moj približno desetkrat na popravilu, imam po njihovi definiciji za to možnosti ena proti 1020.

Raziskavo je delala zavarovalnica, če prav vidim. Če ne drugega, je to zelo dobra reklama zanje :)

ALT ::

no do neke mere se strinjam s tabo mrdaco, ampak tudi malo pretiravas. po firmah se laptopi povecini uporabljajo ravnotako na mizah, le da jih nosijo z tocke A na tocko B (seveda ugasnjene). po drugi strani pa dosti domacih uporabnikov laptope uporablja na posteljah, kaucih, zunaj itd. pa tudi redkokateri domaci uporabnik dela tako optimalno z prenosniki, kot si ti to predstavljas. da ga prizge na mizi in tam pusti cel mesec prizganega.

js bi reku, da ga vecina ravno tko ugasne zvecer, kot vecina poslovnih uporabnikov ugasne prenosnik ko gre s sihta. pogojno ti priznam, da ga vgasnejo konec sihta, odnesejo domov in tam spet prizgejo. se pravi 2x na dan priziganje namesto 1x pri domacih uporabnikih.

mojca, baterija sodi skoraj med potrosni material. s casom vse pocrkajo. tako da to ni neka tezava.

to, da se jih kvari 1% je pa ista bedarija, kot trgovci, ki prodajo 5 prenosnikov xxx firme in trdijo, kako so super zadovoljni z njimi, saj noben se ni prisel nazaj. bulls**t.

je pa res, da ima apple v USA popolnoma drugacno prakso kot pri nas, kjer te zajebavajo za vsak klinac. tam se pa vse menja po tekocem traku za novo. sploh z iphoni je znano, da za kakrsen koli problem takoj dajo novega, cakanja na servis tako prakticno sploh ni. potem pa te popravljene modele prodajajo po nizjih cenah.

v nasih koncih pa je bolj kot ne vseeno ali kupujes brand name ali noname, ko se pokvari gre vse na servis, kjer cakas dober mesec da dobis zadeve nazaj, pa se zajebavajo te kolk lahko.

mspiller ::

Soft gumbi nimajo nobene veze z mehaniko, ker ne delujejo na principu mehanske sile. Probaj ga recimo vklopit z kulijem ali kakšno palčko... NO GO !

V redu. Potem pa so "samo" tako slabo narejeni, da se sami pritiskajo. Pri laptopu za 1500 evrov. Btw z malo truda mi je uspelo pritisniti na gumb, ko sem pritiskal na kovinsko ohisje nad gumbom :) Magic? Mi pa z kulijem mi pa res ni uspelo :)

Iz tega sledi, da se v podjetnjih z prenosniki ne dela ravno v belih rokavicah, ker se jih neprestano vlači, meče, prenaša, prižiga/vgaša. In tukaj se izdelek po domače rečeno "zjebe".

Pri nas v firmi so laptopi prakticno vsi na docking stationu, ki ima seveda tudi svoje tezave, ker se mi obcasno izklopi in preklopi laptop na resolucijo 800x600 :) Spet drugemu sodelavcu se pa njegov HP laptop konstantno pregreva (cpu na 70 stopinj in vec).

Najpogostejsi HP msg: Swipe your finger slower :D Tisti, ki imate HP s citalcem prstnih odtisov, ki je pod tipkovnico, veste o cem govorim :D

Highlander ::

Po mojih izkusnjah je Lenovo servis zelo profesionalen, hiter in odziven. Imam ~3 leta starega sluzbenega T60 in takoj ko sem ga dobil v roke, sem spremenil particije, driverje ipd. Potem se mi je obcasno nekaj sesuval in slabo prepoznaval nekatere USB naprave, zato sem ga odnesel na servis, kjer so naredili reinstall (pa v Control Panel/System je zdaj IBM-ov logo namesto Lenova, kar stejem kot dober znak :D - potem sem ga pusil bolj pri miru in od takrat deluje BP, razen tega, da je se ze na dveh mesti ohisje "samoposkodovalo", kar je vsekakor zalostno... Tipkovnica pa je na sreco enako odlicna kot na zacetku, za razliko od tipk na Logijevi miski za 50 eur, ki jo bom zdaj zdaj zabrisal ob zid!

Kolegu pa je na MacBooku Pro po malo vec kot letu dni crknila maticna plosca, in ker je bil izven garancije, mu je grozil strosek 700 eur! Na sreco so se ga pri Applovem servisu usmilili in mu ZASTONJ zamenjali plosco ter se podaljsali garancijo na dve leti, kar me je zelo pozitivno presenetilo.

ABX ::

Upam da bojo ljudje nehali priporočat to skropucalo od Acerja. Sploh ko stane 1% manj od Asus-a.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

pukyplay ::

Hvala bogu da na mojem mlincku pise IBM Lenovo,star je 3 leta,trenutno pa melje brez problema Windows 7. Servisa pa ni se od daleč videl.Novejse serije Lenovo računalnikov so pa bojda slabše odnesejo.

mojca ::

ALT: garancijsko so mi na istem računalniku menjali eno baterijo (150 EUR) in dva adapterja za elektriko (2x100 EUR), kar bi bilo skupaj že dovolj za nakup enega (boljšega) netbooka.

Če izvzamem menjavo matične plošče in menjavo celega prenosnika, je bilo tako vseh preostalih sedem garancijskih posegov (tržna cena zamenjanih delov) kot lastna menjava RAMa in diska (vse na istem računalniku) približno enake vrednosti kot menjava baterije ali adapterja, kvečjemu ceneje.

Prejšnji prenosnik (Dell) se je v manj kot treh letih spogledoval s štirimi baterijami (hvalabogu vse menjane zastonj, zato ne vem, koliko stanejo) in menjavo adapterja - poleg vseh ostalih problemov.

Vem, da se baterije s časom iztrošijo, ampak zame menjava 100-150 EUR vredne neiztrošene baterije v manj kot letu delovanja šteje pod okvare, ne pod potrošni material.

ABX ::

A nimajo baterije samo 6 mesecev garancije?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Spock83 ::

Imam HP Compaq 8510w. Dela kot urca! Imam Panasonic CF-30. Tukaj se kvaliteta šele začne :D

mrdaco ::

Panasonic... čaki to je notebook namenjen za vojsko in težke gradbince. Mislim da vseeno ne spada v ta kontekst razprave :)

borchi ::

men v ŽIVLJENJU še ni crknil NOBEN adapter. za nobeno napravo.

eni pa samo z dvema notebookoma stoastajo TRI?!
l'jga

Spock83 ::

Panasonic... čaki to je notebook namenjen za vojsko in težke gradbince. Mislim da vseeno ne spada v ta kontekst razprave :)


To je res kar praviš. Imajo pa tudi druge modele, ki so "normalne velikosti" primerne za npr. poslovno uporabo. Cena pa je previsoka za domače uporabnike. Je pa skoraj vse "Made in Japan" :)

OChack ::

Tukaj ste pozabili še omenit eno malenkost.

HP in Lenovo kupujejo v veliki večini podjetja, ki jim razpoložljivost servisa, čakalna doba, pogodbena obveznost itd, veliko pomeni. Iz tega sledi, da se v podjetnjih z prenosniki ne dela ravno v belih rokavicah, ker se jih neprestano vlači, meče, prenaša, prižiga/vgaša. In tukaj se izdelek po domače rečeno "zjebe".
Najmanjša pokvarljivost je v izdelku, ki ga prižgeš in pustiš da v miru laufa, in to so večinoma vsi home userji.
Tako da Asus nebo nikoli preživel takih stress testov, kot jih Lenovo, HP in Dell.

Jaz si sicer lastim službenega HP-ja in bi rekel da so mi malo bolj pri srcu Lenovi, čeprav smo vsi generalno z HPji zadovoljni.

Pa še mspiller:
Soft gumbi nimajo nobene veze z mehaniko, ker ne delujejo na principu mehanske sile. Probaj ga recimo vklopit z kulijem ali kakšno palčko... NO GO !


imamo 99% HP opreme in se z zgoraj navedenim ne strinjam, večinoma uporabnikov ravnajo normalno z PCji, saj so okvare ki s epojavljajo predvsem slabe baterije in pa crkavanje zaslona oziroma nekih nekih napajalnih sklopov, pa seveda slabi adapterji.
Asus na drugi strani lahko rečem da pretrpi marsikaj, imam nekaj primerkov doma in ni problema, zelo robustna zadeva, odličen nakup za svojo ceno.
Velik plus so tudi IBM thinkpad prenosniki ki pa so mi še grši kot HP :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

ALT ::

mojca, torej je zate definicija potrosnega materiala, da kosta nekaj 10e? stvar se s casom izrabi in jo je treba menjati. pa ce stane 3e ali 300e. zato pa tudi imajo garancijo 6 ali 12mesecev, za razliko od prenosnika, ki ima 1-3lete garancije.

ampak tebi nekam na veliko crkujejo, bi se raj na tvojem mestu vprasu ce sam delam kj narobe, ker 5 fuc baterij in na obeh fuc adapterji zveni malo sumljivo.

Pyr0Beast ::

Baterije in napajalniki niso potrošni material. Napajalniki se ne trošijo, baterije pa morajo držati vsaj 2 leti pa če jih prazneš vsak dan.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ALT ::

za napajalnik nisem rekel da je potrosni material. pa tudi baterije niso ble misljene kot klasicni potrosni material (mater smo pikolovski), ampak kot del, ki se sigurno razmeroma kmalu pokvari in ga je potrebno slej kot prej menjat in ne mores pricakovat, da bo deloval tako dolgo kot sam prenosnik (no razen ce imas HPja :D)

glede tega, kolk morajo drzat, pa je to cisto tvoje mnenje. se proizvajalci vejo da 2 lete ne drzijo, zato pa tudi garancija od 6 mesecev v vecini primerov.

MrStein ::

ALT:

ali hoces povedati, da tisti, ki kupijo podaljsano garancijo, cudezno dobijo od asusa/toshibe boljse primerke, slabse pa talajo "skrtim" strankam, ki tako ali tako ne bodo imele garancije? to bi ze bilo zanimivo nekaterim teoretikom zarote

Je pa verjetno, da folk, ki kupi dražji laptop, tudi kupi zraven podaljšano garancijo, za poceni plastiko pa ne, ker bodo čez dve leti itak novo kupili, recimo.

V kategoriji "osebne izkušnje" : 3 leta imam HP latptop, dela isto kot prvi dan. Tudi baterija (je pa res večino časa na napajalniku). Model nw8440. (ok, ni moj, ampak službeni) Opa, lažem, po nekje 30 mesecih je napajalnik crknil.

Hmm, torej na Dell-ih po enem leti crkne baterija ? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Uh, a Gateway še obstaja? Pod kakim imenom pa prodaja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ALT ::

kot prvo, nekaterim pomeni drag laptop isto, kot nekaterim poceni laptop. ne enaci ljudi, ki kupujejo poceni oz drage racunalnike s financne plati.

V kategoriji "osebne izkušnje" : 3 leta imam HP latptop, dela isto kot prvi dan. Tudi baterija (je pa res večino časa na napajalniku). Model nw8440. (ok, ni moj, ampak službeni) Opa, lažem, po nekje 30 mesecih je napajalnik crknil.


kaj ima to veze z mojim komentarjem? da so mogoce napajalniki potrosni material, baterije pa ne? ja seveda.

Hmm, torej na Dell-ih po enem leti crkne baterija ? ;)


kot drugo pa, a ti mogoce dell nudi 3 letno garancijo na baterijo? a da ne? hmm, sumljivo. torej vseeno razumejo statistiko, ki je ocitno ti ne. ;)

MrStein ::


kaj ima to veze z mojim komentarjem?


Čisto nič. Saj lepo piše: V kategoriji "osebne izkušnje"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mojca ::

mojca, torej je zate definicija potrosnega materiala, da kosta nekaj 10e?

Seveda ne. Vendar se spomnim IBM-a pred desetimi leti, ki mu je po sorazmerno dolgi življenski dobi baterija delala le še kakih 15 minut. Temu pravim potrošni material. Da se dobesedno "znuca". To, da v manj kot letu poklekneta obe bateriji (druga za drugo), tretjo pa vpokličejo, ker je bila iz iste serije kot prenosnik, ki je eksplodiral ... na drugem prenosniku pa že takoj na začetku dobiš baterijo, ki zase trdi, da je polna do npr. 1 ... 4 ... 10 ... 15 ... 23% ... in prenosnik kar "crkne" pri domnevno 23% polni bateriji namesto da bi vsaj prej zaspal?

OK, prvi adapter je res naredil samomor pri skoraj treh letih (to mu še odpustim, čeprav bi lahko počakal, ker sem ravno takrat prodajala računalnik in je bila vrednost adapterja malodane večja od celotne vrednosti prenosnika), vendar to, da se je adapter na novem računalniku dobesedno stalil (in so ven pokukale žičke, ki so se takoj zatem precvikale) in da je v manj kot tednu po menjavi na drugemu nehala delovati kontrolna lučka najbrž ne šteje pod iztrošenost? (Če bi dali kakšen mikrometer debelejšo žico, ne bi obubožali.)

ampak tebi nekam na veliko crkujejo, bi se raj na tvojem mestu vprasu ce sam delam kj narobe, ker 5 fuc baterij in na obeh fuc adapterji zveni malo sumljivo.

Nekaj gotovo delam narobe: preveč uporabljam računalnik, vendar mislim, da je kriva v prvi vrsti slaba karma :)

ALT ::

no sj v takem smislu sm tut js mislu baterije kot potrosni material, po nekem casu enostavno odpovejo. ce pa kar naprej dobivas baterije, ki od zacetka ne delajo kot se spodobi imas hudo smolo. ali pa s tvojim elektricnim omrezjem nekaj ne stima, ce ti kar naprej crkujejo baterije in napajalniki.

pa ce bi bile krive pretanke zice v napajalnikih, bi se take napake dogajale mnozicno, ne le pri tebi. precvikajo pa se sigurno ne same od sebe, za to je ze potreben cloveski faktor :)

lucke so pa tako ali tako nepomembne, sicer pa z popravili stvar ni nikoli kot nova. smo imeli en napajalnik 5x na popravilu, pa nikoli ni delal kot se spodobi. to ti pac je sodobna elektronika - namenoma dizajnirana da cimprej odpove, po moznosti po izteku garancijskega roka :)

WinsuckeR ::

Trenutno imam HPja in sem precej zadovoljen, je sicer počlo ohišje (sam sicer nisem opazil kdaj in kako), ampak zadeva dela več kot vredu.
Do sedaj sem imel tudi Acera, ki pa me je tako lepo presenetil, da se k njemu ne vrnem več (prenosnik mi je dobesedno razpadel).

Bi pa verjel, da so Lenovo in Apple prenosniki "varnejši" vendar so tudi dražji, kar pa se tiče ASUSa...verejtno je težko zje** nekaj, kar izgleda kot skala (ljudje ki imate ASUSa-ne se name jezit, če imate grd prenosnik).

Ampak moje mnenje je pač samo moje mnenje.
(Naslednji prenosnik pa bo defenitivno Applov, tudi HP bi bil, če nebi bil en tistih dni, ko sem v letu pjan in se nebi zbudil zraven njega naslednji dan.)

zos ::

Cisto vsak mesec na kateri od vecjih racunalniskih strani berem o kaksni taki raziskavi. In vsakic so rezultati razlicni. A ni nihce drug tega opazil?

borchi ::

nalinkej, da bomo še drugi opazili...
l'jga

Pyr0Beast ::

Imam acerčka in se mi zdi da je bil vreden tistih 360€. Zgrajen kot cegu. Težak prav tako.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

lucke so pa tako ali tako nepomembne, sicer pa z popravili stvar ni nikoli kot nova. smo imeli en napajalnik 5x na popravilu, pa nikoli ni delal kot se spodobi. to ti pac je sodobna elektronika - namenoma dizajnirana da cimprej odpove, po moznosti po izteku garancijskega roka :)
Pol to ni bilo popravljeno oz. je bilo še nekaj drugega v okvari.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

urosp ::


Da se znebiš tistega modrega zaslona pri inštalaciji WinXP moraš v BIOS-u ugasniti ACPI ali pa si dobiti WinXP s SP3 (mogoče tudi s SP3 ne bo šlo skozi, ACPI pa garant zaleže).

Jaz bi rekel, da je tukaj PEBKAC in ni kriv HP.


Jaka83, brez zamere, ampak govoriš neumnosti, zraven pa skušaš še biti "strokovno" žaljiv. Kako lahko povežeš nepravilno detekcijo ACPI v fazi namestitve XP na novejši HP prenosnik s PEBKAC-om, ki označuje uporabnika kot bebca? Resulucij na ACPI težavo je mnogo in onemogočanje ACPI v biosu je zadnja izmed njih. A če se tebi recimo na avtu pokvari diagnostični modul za preverjanje pravilnega delovanja AIRBAG sistema in ti to nakaže z oranžno airbag lučko, ti to težavo rešiš tako, da izklopiš lučko? Tehnik verjetno ravno nisi, predvidevam. Pa nič zato, ljudje smo si različni, hvalabogu.
Da se vrnem na temo: Dejstvo je, da se nepravilna detekcija ACPI v fazi xp setupa pojavi na HP, na(recimo) DELL pa ne. To je dejstvo, In če damo podrobnosti na stran, lahko hitro sklepamo, da težava leži ali v verziji BIOS-a (HP) ali pa v win XP (Microsoft). Kje je tukaj vmes uporabnik? Računalniki so delani za vsesplošno populacijo in ne samo za "strokovnjake". PEBKAC bi bil, če bi CD na glavo obrnil ali pa dva skupaj tiščal v trey. Ni pa PEBKAC nekdo ni se pritožuje nad nekopatibilnostjo HW in SW. Sploh kadar se gre tako za HP kot MS. Tukaj bi bila za pričakovati vsaj neke osnovna stopnja kopatibilnosti, mar ne?
O računanju prodaje/vrnitvi produktov pa ne bom...

Zheegec ::

o čem se vidva pogovarjata - o AHCI mogoče?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

korenje3 ::

naše delovne postaje od hpja so pravi jajc. zmrzujejo vsak dan.

Da gre po vsej verjetnosti za software težave pa še nisi pomislil?


sem pomislil.

ALT ::

pyrobeast, seveda ni bilo popravljeno kot se spodobi, ampak za njih je bila stvar "popravljena", ker ko so jo priklopili jim je 2min delala.

bili_39a ::

Apple ima zgleda v ZDA zanimiv pristop do nekaterih okvar (me zanima, kako to upoštevajo v statistiki). Računalnikov od kadilcev ne popravljajo - ker so biohazard.

link

Pyr0Beast ::

pyrobeast, seveda ni bilo popravljeno kot se spodobi, ampak za njih je bila stvar "popravljena", ker ko so jo priklopili jim je 2min delala.
Zato se pa zadeve ponavadi da testirati preko noči :)

Apple ima zgleda v ZDA zanimiv pristop do nekaterih okvar (me zanima, kako to upoštevajo v statistiki). Računalnikov od kadilcev ne popravljajo - ker so biohazard.
Ko boš odprl računalnik kakšnega kadilca boš vedel zakaj. Noter vse polno smrdljivega katrana in prahu, nažrta elektronika, gnusen smrad.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

Noter vse polno smrdljivega katrana in prahu, nažrta elektronika, gnusen smrad.

Hmm no ja, jaz sem odprl svoj prenosnik po dveh letih kajenja v neposredni blizini, pa o nazrti elektroniki in gnusnem smradu ni bilo znakov. Je bil pa film prahu cez hladilnik, tako kot pri vsakem 2 leti starem prenosniku.

Sem pa resnicno radoveden kako ta nazrta elektronika izgleda :)

Pyr0Beast ::

Bom probal poslikati ob naslednji priliki. Pri meni take reči romajo direktno v kanto (ne v koš ker smrdi še naprej). Boh ne daj da bi se kakšnega lota pritaknil z vročim spajkalnikom, kar zaduši te.

Drugače pa te zadeve zgledajo nakako takole.




To so IMO eni izmed milejših primerov.

Ne smrdi ti pa preprosto zato ker si navajen tega smradu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Steinkauz ::

No v kište pride več dima itd.
Sosed je pred parimi leti mel full praha v kišti, kadil zravn in kišta je tolk smrdela da ne morš verjet. Prah rjav, že ohišje(še bež ohišja) pa je blo kr rumeno :))

To tut jst ne vem, če bi popravlal :D

bili_39a ::

Ja, OK. Ampak na katero stran statistike gredo ti računalniki? Če zavrnejo poravilo v garanciji, se v tej študiji ne prikažejo kot okvare.
Ali?

Tega je menda kar precej.

borchi ::

reality distortion field power outage over

aka

da vidimo kolk "boljša" postane raziskava, ko pregovorno zanesljivi lenovo zasede odlično 2. mesto...
l'jga

noraguta ::



Apple ima zgleda v ZDA zanimiv pristop do nekaterih okvar (me zanima, kako to upoštevajo v statistiki). Računalnikov od kadilcev ne popravljajo - ker so biohazard.
Ko boš odprl računalnik kakšnega kadilca boš vedel zakaj. Noter vse polno smrdljivega katrana in prahu, nažrta elektronika, gnusen smrad.


kravjeke prodajaš , odpri notebook koga ki ga uporablja v kuhinji pa poglej kako se šele tam popa prah na mast, ali pa iz gradbišča. da pa katran kontaminira spajko pa prvič slišim. sicer pa mora biti jasno razvidno iz garancije pogoji uporabe. sicer pa nevem , da bo apple slovel kot podjetje , ki proizvaja eko prenosnike.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pyr0Beast ::

Cigaretni dim in ne samo katran delata škodo elektroniki.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Prenosniki 2017

Oddelek: Kaj kupiti
4110790 (9548) MTB
»

Je firma pri nakupu računalnika pomembna?

Oddelek: Kaj kupiti
162262 (1644) blze
»

Asusovi prenosniki so najbolj, HPjevi pa najmanj zanesljivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9011655 (8853) Pyr0Beast
»

Lenovo odgovarja na raziskavo o zanesljivosti prenosnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11510116 (7663) Utk
»

Obdržati prenosnik dražje kot kupiti novega

Oddelek: Novice / Ostale najave
364376 (2746) Matevžk

Več podobnih tem