» »

DOSTOP DO DISKA s slabimi sektorji

DOSTOP DO DISKA s slabimi sektorji

WinXP ::

Mojega IDE diska ki ima zgleda okvarjene sektorje na (se mi zdi) ENI PARTICIJI- ne na vseh,
ne morem spraviti da deluje normalno oziroma NE MOREM DOSTOPITI DO NJEGA!
BIOS GA PREPOZNA, A NAPISE ATAPI IS NOT COMPATIBLE!

Prej me Win 7 ni nikakor spustil noter v Windows,zdaj pa me,samo ga pač ne prikaže v Moj računalnik.
Z Linuxovim Knoppixom lahko dostopim do njega in datotek,vendar ga ne morem FORMATIRAT ALI SPREMENIT PARTICIJE.Obstaja kakšen program za to?

Trenutno imam disk kot IDE Slave (enako je če je Master)
(Windows pa startam itak z novega SATA 2 diska...) Kaj svetujete? Kako naj uničim particijo in kreiram novo ki ima slabe sektorje? Kakšen DOS program,Linuxov LIVE program morda,anything...?8-O

ABX ::

Hiren's Boot CD.

HDD regenerator
Mount nfts in naredi Chkdsk
Ghot image na drugi disk
Bootaj v Winse
ghost image browser in potegni ven kar lahko.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

WinXP ::

OK,da zdaj povem kaj sem uspel...Torej zdaj ne samo da mi prikaže v BIOS-u disk,zdaj lahko tudi "vstopim" z njim v Windows.Z Hirens Boot različnimi orodji sem sprobaval različna orodja za trde diske in uspel usposobiti disk ter narediti novo particijo in formatirati...

Zdaj ko testiram ta IDE disk kaže da so mu neke vrednosti SMART še slabe,tako da bom ponovno poskušal "remaped"...da se mu zdravje dvigne na vsaj 60-70 %,ker še zmeraj ni stabilno,zato se trudim okoli njega te dni...
 slika

slika


 slika 2

slika 2


 slika 3

slika 3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

LordTado ::

moral bi probat z enim programom,ki bad sectorje prepiše in izniči in tako zmanjša velikost...
Tisti podatki pač gredo v pozabo samo disk lahko rešiš...

bluefish ::

OK, v čem je sploh point opisanega početja, če si, kot praviš: "narediti novo particijo in formatirat" - podatkov torej nimaš namena kopirati? V tem primeru je ta disk za stran, ker se bodo kaj kmalu pojavili novi sektorji in to lahko delaš vsak dan ali pa vsak mesec.

WinXP ::

moral bi probat z enim programom,ki bad sectorje prepiše in izniči in tako zmanjša velikost...
Tisti podatki pač gredo v pozabo samo disk lahko rešiš...

Ja,zdaj to delam...:)

blueFish,podatke sem že spravil na varno z Knoppix-om:)
In zdaj delam tole: z enim programom,ki bad sectorje prepiše in izniči se ubadam...in pričakujem boljše vrednosti SMART...:)Bomo videli...

bluefish ::

No, če si na varno prenesel podatke, potem OK.
Ti pa svetujem, da ta disk po morebitnem uspešnem postopku uporabljaš le za kake začasne datoteke ipd.

ABX ::

moral bi probat z enim programom,ki bad sectorje prepiše in izniči in tako zmanjša velikost...
Tisti podatki pač gredo v pozabo samo disk lahko rešiš...

Ja,zdaj to delam...:)

blueFish,podatke sem že spravil na varno z Knoppix-om:)
In zdaj delam tole: z enim programom,ki bad sectorje prepiše in izniči se ubadam...in pričakujem boljše vrednosti SMART...:)Bomo videli...


Zgubljaš čas.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brisanje vseh podatkov iz diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8214368 (7238) Baja
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423503 (2292) hojnikb
»

Bad sectorji na trdem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
102054 (1866) MSI7
»

[Linux] Recovery po nesreči izbrisanih datotek

Oddelek: Operacijski sistemi
6985 (889) sverde21
»

Problemi s HDD

Oddelek: Pomoč in nasveti
131112 (882) Duhec

Več podobnih tem