» »

premalo navideznega pomnilnika

premalo navideznega pomnilnika

anika87 ::

Imam nekaj let star računalnik in sicer deala vse ok, tudi za viruse in buge redno pregledujem, imam 13 GB od 55 še prosto, ima 1 GB rama.
Zdaj pa mi je napisal, da mi zmanjkuje navideznega pomnilnika, pa tut en program za filme mi šteka... Kako naj to uredim?
Hvala!

jan01 ::

S process explorer najdi krivca(service, driver...
->izberi view select columns in dodaj dodatne kolone: vse iz process memory,...
->a si kak nov driver posnel -poišči novejšo verzijo... kak nov program?
Kater antivirus?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

anika87 ::

Ja, naložila sem program Pinnacle studio 12, za snemanje filmov iz posnetkov iz kamere. Mimogrede- prav v tem programu mi predvajanje šteka, zgleda kot da gledam diapozitive, medtem ko recimo enaki pisnetki v mediaplayerju delajo normalno.
Antivirus uporabljam NOD32, pregledujem pa tudi za buge in sčistim računalnik s Ccleanerjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: anika87 ()

Valentin ::

In zakaj ne povečaš navideznega pomnilnika?

Z desno tipko na Moj računalnik/lastnosti/dodatno/učinkovitost delovanja - nastavitve/dodatno/navidezni pomnilnik - spremeni.

Po spremembi ne pozabi klikniti na gumb 'Nastavi' !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

jan01 ::

@Valentin
Tisto ni rešitev, saj bo le podaljšalo čas dokler ne bo spet problem. Probmeatičen je en program oz service njega, ali pa tudi kak driver... Kot sem rekel:s process explorerjem poglej

win64 ::

Ja, naložila sem program Pinnacle studio 12, za snemanje filmov iz posnetkov iz kamere. Mimogrede- prav v tem programu mi predvajanje šteka, zgleda kot da gledam diapozitive, medtem ko recimo enaki pisnetki v mediaplayerju delajo normalno.


Samo v tem programu ti dela te napake ?

anika87 ::

Ja, samo v tem programu mi šteka predvajanje filmčkov, če te iste filmčke predvajam v mediaplayerju, pa delajo ok, mogoče čisto malo tu pa tam zašteka, ampak tolk, da se komaj opazi... V pinnaclu pa ful štekajo, res kot da gledam diapozitive.
A če povečam ta navidezni pomnilnik, potem bo delalo boljše? A to potem ne vpliva na nič drugega? Na kolk pa naj povečam?

Bom probala tudi s process explorerjem, samo moram met malo več časa, da si to malo naštudiram, zdaj mam skoz neki...

Aja, še to. Filmčki po moje niso nič krivi, ker mi štekajo tudi tisti posnetki, ki so v programu, za vstavljanje recimo na začetek ali konec, da naredim otvoritev in zaključek filma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: anika87 ()

win64 ::

a bi znala povedat konfiguracijo računalnika in kateri operacijski sistem imaš?

Iz tega kar si povedala, bi rekel, da je pinnacle požrešen in/ali imaš prepočasen računalnik..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

anika87 ::

Ojla!
Uporabljam slovenski XP SP2.

Konfiguracija? a je to, to...
MS windows XP SP2, Intel Celeron CPU 2,80 GHz, 1,0 GB RAM, Intel 82865 G Graphics Controller

Grafično imam Nvidio, je bla kasneje menjana (ne znam drugač opisat, ampak je takšna, da je prej, ko je še mož mel ta računalnik, lahko igral (za takrat) zahtevnejše igre - ko npr. AA in COD), drugač je računalnik star kakšnih 5 let.

Najbrž je pinakl požrešen, obenem pa verjamem, da je tudi moja mašinca prestara-prepočasna... :|

Aja, pa še to, ne vem če je pomembno... Lani mi je "crknu" ;) - je šla osnovna plošča, tako da ima lani novo osnovno ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: anika87 ()

win64 ::

Celeron 2,8Ghz, zdaj nevem ali je D ali ni(če je star 2-3 leta, potem je najbrž D), je pa to zelo počasen procesor za današnji čas. Grafična je najbrž ranga Geforce 6 ali 7, RAMa imaš premalo za uporabo takega programa, tako da bi bilo smotrno razmišljati o nakupu novega računalnika

anika87 ::

Ja, hvala win!
Saj sem si misnla, da je to to... da je moj računalnik prestar...
Pa saj mamo še enga, novejšega, tist je kao možev, ta je moj... tak da ne bom kupovala novga zaradi tega... Jaz mam to dost za internet, pošto, kaj napisat...
Bom pa na drugmu film snemala :)
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Not enough resources pri 4 GB? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
644833 (3852) k4vz0024
»

Odpiranje MOV formata

Oddelek: Pomoč in nasveti
113256 (3101) Mendex
»

Noče do konca izbrisati igre (asterix&obelix)

Oddelek: Operacijski sistemi
211370 (1145) RokDaKirba
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323251 (2154) teoo
»

Firewire kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
697282 (6430) BadWolf

Več podobnih tem