» »

Zagon programa v C-ju

Zagon programa v C-ju

trilko ::

V C-ju pisem en tak naizi pogramcek. Rad bi naredu tko da mas na izbiro 3 cifre (1-3). Ce pritisnes 1 se ti pozene npr Word, ce pritisnes 2 se ti pozene Excel, ce pritisnes 3 gres ven iz programa.
Problem je, ker ne vem kako bi to realiziral. Morda bi bilo lazje narediti batch file...
Al pa da bi lahko uporabljal DOS ukaze.
Ce kdo ve, ze v naprej hvala!

Urko ::

Mislim da je ukaz exec ali nekaj takega, nisem siguren, poglej v HELP ali pa si na netu poisci program HELPPC kjer so opisani ukazi C-ja.

virtual_reality ::

OK here we go:

#include
int main()
{
execl("C:\\WINNT\\notepad.exe","argumenti",0);
return 0;
}

To je to... :D

trilko ::

Ok, sem naredu tko ampak mi napise: This program cannot be run in DOS mode.

virtual_reality ::

Torej stvar si poganjal v DOSu. A si spremenil notepad.exe z nekim DOSovskim programom. Ce se nisi vedel: beleznica se ne zazene pod DOSom :P

virtual_reality ::

Aja. Ne vem zakaj je v zgornjem postu odrezalo del pri ukazu include. V glavnem, includat moras naslednjo datoteko: #include <process.h>

trilko ::

Ker header uporablja sem ugotovu (vseen hvala). Kar se pa tice Notepada pa vem da se ga ne da laufat pod DOSom in ne, nisem ga nic spreminjal. Ta programcek k ga hocem nardit naj bi laufal pod windowsi. Ma ne vem kaj je narobe. Kaj pa das tja pod argumenti?

virtual_reality ::

Glej, jst sm zgornji programcek prevedel in na Windowsih zagnal, pa je lepo odprl beleznico. Za prevajanje pa sm uporabil Visual C++ .Net, sam mislim da bi moralo delovati tudi z ostalimi prevajalniki in operacijskimi sistemi, ker naj bi bila funkcija execl(...) standardna.

Aja... Dej povej kateri prevajalnik si uporabljal, mislim da vem kaj je narobe. Pa hitro ker kmal grem domov.

trilko ::

Mam Borlandov TurboC 3.1. Itak pa zdej ni vec vazn ker mi je uspel z eno drugo funkcijo. Mal sem brskal po helpu in odkril funkcijo system.
Samo napises system("winword.exe"); in dela! Tako da sem zdej naredu. Virtual, najlepsa ti hvala za vse, anyway! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zagon programa

Oddelek: Pomoč in nasveti
141230 (982) Yacked2
»

kako se začeti učit hekanja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6815758 (13442) einstein :P
»

BAT file - Auto zaprtje DOS okna

Oddelek: Pomoč in nasveti
91928 (1793) ender
»

Kateri program za domačo spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
383049 (2271) Highlag
»

Notepad (.txt) se noče odpret .. kaj je razlog ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191261 (1073) zvitorepec

Več podobnih tem