» »

Notepad (.txt) se noče odpret .. kaj je razlog ?

Notepad (.txt) se noče odpret .. kaj je razlog ?

JOKER ::

Poglejte kaj se je zgodilo ... nič strašnega ampak ne dela tako kot bi moralo.
V WinCommanderju sem naredil si en dokumentek (čist kratek spisek) z Notepadom ali po domače beležnico. Vse skupaj sem potem posnel in ko sem hotel čez 10 minut pogledat vsebino in sem nanjo 2x kliknil se ni odprla 8-O . Vglavnem dokument z .txt se noče odpred. Ko pa v WinCommanderju označim datoteko in kliknem spodnji prvi gumb POGLED mi jo pa odpre. Le kaj bi to bilo ?? 8-O .
Adaware sem spusto skoz, antivirus mi deluje vedno, tako da ne vem kaj bi to bilo.

P.S. Sedaj bom vam, kateri se spoznate postavil morda eno smešno vprašanje.
Kaj če bi v Windows mapi datoteko NOTEPAD zamenjal z isto iz Windowsa 98 ali bi delovalo ??
Predvidevam, da je lahko z njo kaj narobe in bi jo zamenjal. Bi to delovalo.
Hvala vnaprej vsem, ki si bodo vzel mal časa.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Kaj res nobeden ne ve vzroka ?

No, sem probal od frenda iz XP-ja notepad.exe naložit, pa ni obrodilo nobenih sadov, tako da ste sedaj na potezi, da mi še kaj svetujete.:(
________________________________________________________
Ka te češ ....

jurre ::

hm..poglej v nadzorno plosco, moznosti mape in tipi datotek pod .txt ker program imas nastiman za odpiranje? spremeni na notepad.exe ce ga nimas...

matej97 ::

Meni se je dogajalo isto.

Zaženem protivirusni program (Bitdefender). Vzrok - virus.
Ga pa program ni mogel očistit in ga je enostavno removal. Zdaj sem pa brez notepada... še dobro, da imam Wordpad. :D

BlackHole ::

Uf, bom moral malo antivirus pognat doma.:8)

JOKER ::

@Jure : sem pogledal, pa je vse nastavljeno na Notepad. Tako, da ne vem kaj bi še lahko nardil. Saj druga ne , ampak raspi**i me, ker pač ne dela kot bi moralo.
Sem mislu, da je Notepad.exe poškodovan, pa mi je frend svojga poslal in sem menju v Windows mapi z njegovim pa nič.
Pa ni virus. Adaware vedno skozi spuščam, pa antivirusni program mi deluje takoj ob vključitvi compa in se avtomatično updejta, tako da dvomim, da bi lahk bil virus.
No če se še kdo česa spomni, kar z besedo na dan. Hvala !:(
________________________________________________________
Ka te češ ....

Hair ::

Če ga iz C:\WINDOWS\NOTEPAD.exe lahko zaženeš, moreš v filu samo še enkrat t.i. Target napisat pa bo delal. Drugače pa ne vem. Če praviš da nimaš virusov...

jurre ::

hm..ce poskusis se v wincommanderju z desno kliknit na txt datoteko in potem za odpiranje uporabi (open with) pa das izberi program, nastimas notepad in das kljukco vedno uporabi ta program?

JOKER ::

@Speedy: Ja probal sem kar si napisal in v Windows mapi 2x kliknil na Notepad.exe in kaj se je zgodilo ? DELA dal se je zaštartat. Kako si mislil, kje to napišem ?
Sem probal v možnosti mape .txt datoteke nastavit, da se odprejo z Notepad in ko ali v WinCommanderju ali pa raziskovalcu kliknem na .txt datoteki, pa je noče odpret. V čem je fora ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Ja jure sem probal pa ništa. Ampak čudno, da to kar je pa speedy svetoval pa deluje. Sam notepad ko ga kliknem v Win mapi pa gre. 8-O
________________________________________________________
Ka te češ ....

Hair ::

Malo sem zajeb*. Tist glede Target-a je bilo mišljeno za bližnjico.

JOKER ::

Vse sem poskusil pa NIŠTA. Najbolj me jezi, ker ne morem HTML dokumenta urejat v beležnici.>:D . Za drugo itak ne rabim ne vem kako to beležnico.
Če se bo slučajno kdo kaj spomnil - prosim .
________________________________________________________
Ka te češ ....

zvitorepec ::

Sem imel tak problem. Zadeva pa je pod vplivom nekaksnega virusa/adware/spyware-ja. Ta namrec prevzame registrirano obliko datoteke npr.: *.txt jo poveze s tem sranjem. Na novo moras povezati koncnice v "File type".
Ne morem se spomniti, kako tocno sem se znebil tega, mislim pa da bi morala kombinacija antivirus+Adaware+Spybot odpraviti problem. Ce se spomnim kaj je to za ena "bakterija" pa seveda javim...

Edit: mislim, da ko pogledas na kateri prog. je vezana datoteka, sicer pise notepad.exe, vendar tega nastavi ta "virus" in NI tisti, ki je prilozen Win.
HOWGH!

Zgodovina sprememb…

Brilko ::

Sem mel isti problem a sem ga rešu (se mi je zdel da je virus). Pejd v mapo winsows/system32 pa je noter ena datoteka notepad.exe zram je pa še ena notrpad.exe al neki takega (ima pa pravo ikonco od notepada) in jo preimenuj v notepad.exe ono pa zbriš ali preimenuj (prejšnjo notepad.exe). Ma ko pridem okoli teh datotek v tej mapi mi nod32 javi nekega trojanca. Hehe...

Je šlo? Men je ratal. LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

JOKER ::

Hvala, bom poskusil to kar ste mi napisal. Ampak zadeva je takšna, da niti antivirusni niti AdAware ne najdeta nič ! Grem poskusit, da vidim kaj se bo zgodilo. Hvala za enkrat.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

Ej, Brilko ! Vsaka čast, hvala ti. Točno takšen je postopek kot si napisal in tako sem nardil in stvar deluje. Ma niti na kraj pameti mi ne bi prišlo, da bi šel tja gledat, čeprav so mi že možgani skoraj pregoreli. Beležnica mi je nepogrešljiv pripomoček pri pisanju kode.
100 x hvala !
________________________________________________________
Ka te češ ....

Brilko ::

NP. I like Notepad - nepogrešljiv pripomoček (pritisnem Ctrl + M in že je tu).

Kok se je imenovala ona datoteka, sem že pozabu, ampak mi je tkaoj sumljivo postal ko sem tam noter isku? LP.

JOKER ::

Joj, se mi zdi da je bilo: notpad.exe neki 3kB je bila velika samo, prava notepad.exe pa ima nekaj čez 66kB če se ne motim.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Brilko ::

Ja, e-ja ni blo. ;)

zvitorepec ::

Ja, tocno tako sem resil zadevo takrat, kot je brilko opisal, ampak se nisem mogel spomniti postopka.
HOWGH!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zagon programa

Oddelek: Pomoč in nasveti
141228 (980) Yacked2
»

Zagon RLM-serverja avtomatsko

Oddelek: Programska oprema
232213 (1885) Hayabusa
»

kako se začeti učit hekanja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6815736 (13420) einstein :P
»

XP Task Manager

Oddelek: Operacijski sistemi
51298 (1259) #000000
»

Zagon programa v C-ju

Oddelek: Programiranje
8789 (666) trilko

Več podobnih tem