» »

The Secret of Monkey Island ima skrito vsebino

The Secret of Monkey Island ima skrito vsebino

Izvorna različica...

vir: bit-tech.net

...in različica z moderniziranim izgledom.

vir: bit-tech.net
bit-tech.net - Lucasartsova odločitev oživitve slavne serije Monkey Island, ki se je začela z modernizacijo (zgolj grafično) prve igre, The Secret of Monkey Island, je botrovala odkritju dodatne vsebine v izvorni kodi. Vodja predelave, Adam Bormann, je vrstico za vrstico pregledoval staro kodo ter ob njej odkrival delovanje pogona SCUMM in ugotavljal, kako vključiti sistem nasvetov. Navdušen je bil nad načinom programiranja, saj je prvotna ekipa pod vodstvom Rona Gilberta in Tima Schaferja obdržala celotno izvorno kodo, ki je bila kadarkoli napisana, poleg vseh komentarjev, ki so do potankosti opisovali namen in delovanje posameznih delov kode. V primeru popravljanja hrošča so spisali nov del kode, starega pa zakomentirali in obenem tudi dodobra dokumentirali vse hrošče z opisom in datumom popravka. Med vsemi temi komentarji je Adam Bormann našel tudi nekaj izgubljenih dialogov in scen. Vsebine sicer ni veliko, večinoma je le dodaten dialog med glavnim likom, Guybrushem Threepwoodom in člani njegove bodoče posadke, a sta med izgubljenimi deli tudi dve sceni, kjer Guybrush ropa otok Melee s kapitanom Meathookom ter scena, ki prikazuje kanibalski obred. Dodatkov v modernizirani različico razvijalci niso vključili, ker so menili, da obstaja dober razlog, da le-ti niso bili že v originalni različici. Obenem so tudi menili, da se ne bi dobro skladali z vključenimi ugankami in potekom same igre. Dodatne dialoge so vseeno želeli pokazati javnosti, kar so naredili v prispevku na blogu Lucasarts Workshop.

15 komentarjev

Pyr0Beast ::

Hehe. Smeha polna kapa :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kuglvinkl ::

Meathook

"Wait a second-SHE'S not coming, is she?"

"Don't you know it's bad luck to have women on board?"

Carla

"Don't you know it's bad luck to make stupid remarks like that..."

"...in front of a woman who could slice off your tattoo like a strip of salted pork..."

"...and shove it up your nose so far you could taste it?"

Meathook

"Uh..."

(pause)

"No, actually, I've never heard that one..."

LOOOL
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

Ma vsi dialogi z Meathookom so svetovni.

MH: "You don't know when to stop, do you?"
GT: "Neither did you barber ..."

filip007 ::

To je že vidim The Dig kdaj bo...še vedno je bila zame to najbolj zanimiva igra pod DOS.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Vanadium ::

itk to so svetovne igrce , the dig, MI, sam and max, potem kings quest, ufh pa police quest... Škoda da ni več takih špilov :|

Filo ::

oooo legendarno ...prov špilat jo grem.

c0dehunter ::

Eden prvih špilov, ki smo jo s takratnimi osnovnošolskimi kolegi špilali cele popoldneve, in na vsake pol ure klicali drug drugega kak je rešitev kake uganke, ki je nismo znali razrešit.
Račun za telefon je bil v tistemu mesecu nenormalno visok :))
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Han ::

Kdo ve, mislijo kmalu posodobit tudi drugi del, ki je, mimogrede, najboljši od vseh?

fiore ::

hm, ta stara grafika se mi kar nekak bolj dopade. lažje obujaš spomine :-)

Eupatrides ::

REs so ble te prve igre polne misticizma, kar je blo tud posledica nedodelan grafike.... sam sem začel s Tomb Raider 2 ...

Zurbum ::

Se strinjam z zgornjimi posti. Res škoda, da ni več takšnih špilov.
Zame je bila tudi svetovna Loom.

Jst ::

Zanimivo mi je, da me monkey nekako ni pritegnil, sem pa Discworld preigral podolgem in počez. Po letu dni igranja sem vedel na pamet vse dialoge, vse scene, vse uganke in ko sem igral že stotič - čeprav bi lahko odigral miže - sem se še vedno smejal.

Res ne vem, zakaj je monkey saga šla mimo mene, sploh ker sem vedel, da je zadeva legendarna že takrat. Upam, da bom imel dovolj prostega časa v naslednjih mesecih, da odigram moderne verzije.


ps: je igra dosegljiva na Steamu? (upam na to, ker bodo v času božiča sigurno spet neverjetni popusti, če kupiš več iger skupaj. Lani se mi zdi, da sem za 90EUR dobil štiri igre: GTA IV, Fallout3, za drugi dve pa nisem zihr kateri sta bili. Nisem pa za računalnikom, kjer imam inštaliranega steam klienta, da bi preveril tako katere igre sem kupil takrat niti če imajo monkeya...)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Wolfman ::

Legendarna igra, tole pa Indiana jonesa do infernal machine sem pa preigral...

BigWhale ::

"I'm selling these fine leather jackets."

:>

ahac ::


ps: je igra dosegljiva na Steamu? (upam na to, ker bodo v času božiča sigurno spet neverjetni popusti, če kupiš več iger skupaj. Lani se mi zdi, da sem za 90EUR dobil štiri igre: GTA IV, Fallout3, za drugi dve pa nisem zihr kateri sta bili. Nisem pa za računalnikom, kjer imam inštaliranega steam klienta, da bi preveril tako katere igre sem kupil takrat niti če imajo monkeya...)


Sej ne rabiš Steama, da vidiš kaj imajo (in cene).
The Secret of Monkey Island™: Special Edition 8,99EUR
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre z dobro zgodbo?

Oddelek: Igre
272405 (1133) markoxxx
»

Dobre old school avanture?

Oddelek: Igre
484337 (2750) MATiCEK
»

The Secret of Monkey Island ima skrito vsebino

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
154714 (2936) ahac
»

Avanture-pustolovščine? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
669266 (4637) lolek84
»

Oživitev franšize Monkey Island (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
737736 (5566) jype

Več podobnih tem