» »

Avanture-pustolovščine?

Avanture-pustolovščine?

«
1
2

lolek84 ::

Lep pozdrav!

Zanima me ali mi lahko predlagate kako igro v stilu monkey islanda?? Bil sem velik oboževalcec teh iger zato bi vas prosil za kaki napotek če obstajajo kake nove "podobne" igre. Stare monkey island, full trotle, pol the longest jurnej in take sem vse obrnil pa me zanima a še delajo kaj novega oz. novejšega ( beri še kaj po igri escape from monkey island)... Aya ps. kaj pa res pravite na ta nov the longest journej a je ostala v stilu starega dela??

Tnx, vsem ki mi boste pomagali

EvilDare ::

Kar probaj Dreamfall:the longest journey. Priporočam pa še Syberia 1 in 2. Glede pustolovščin so mi bile dobre tudi Keepsake, Still Life, Paradise. Za pomoč pri igranju in drugih pustolovščinah pa odklikaj sem: Klik

A. Smith ::

Grim Fandango

Od istih avtorjev, kot Monkey Island.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Tr0n ::

The Longest Journey in Dreamfall.

Potem pa se Fahrenheit, ki sicer ni klasicna pustolovscina, ampak je zelo cool story-driven spilcek.

Soniux ::

The Longest Journey in Dreamfall je men trenutno ful qul.

lolek84 ::

Ja Grim Fandango sem odšpilal in je res lušna igra... Najbolj me pa zanimajo nove saj sem si zdaj nabavil vsaj "povprečen" računalnik, ker na starem ni več kaj prida šlo... Aya pa še Gabriel Knight 3 mi je bila kar ql, ...

Nekaj me še zanima kako pa kaj ocenjujete Silent Hill pa Broken Sword ta nove... Upam da sem dobro naslove napisal,... Sem gledal malo slikce z iger pa me zanima a bi jima dali dobre kritike, ker razmišljam da bi kako ali podobno nabavil?

OmegaM ::

Jaz a bi ti z veseljem svetoval Syberia 1 in 2
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

lolek84 ::

Fahtenheit in Syberia sta res dobra predloga sem si obe nabavil in sem navdušen nad njima. le še več časa ob faksu morem najti da ju končam :)) Upam da bo kaj počitnic in bo pol čas...

Mogoče še imate kak predlog ki bi mi polepšal te trenutke (beri še kake naslove oz. predloge)??

Nabavil sem še CSI ki mi pa sprva ni lih tak všeč se raje onimadvema posvečam, pohvalnive teh žanrov pa sta še Broken Sword in Wanted: A wild Western Avanture, ki pa žal peša malo z upravljanjem igre in bednimi nalogami

klemen22 ::

Pa ja ne moreš mimo avanture Day of The Tentacle od LucasArts. Men osebno bolša od Monkey Island. Res prvovrstna roba.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

lolek84 ::

Nevem meni osebno še najboljši špil te zvrsto Monkey Island,.... A je že kaj govora če se kdaj pojavi 5-ti del tega nadeljevanja. ... Nove igre mislim da ne sežejo do koleg tem starim... Nevem mogoče pa nimam pravih iger ( čeprav ob Syberia, Fahrenhet in podobne ne morem reči nobene slabe besede ker so res lepe igre)... Vendar o humorju in zabavi ki sem ga doživel ob igranju Monkey islanda res ne gre primerjava.
Je mogoče res kaka dobra avanturistična igra na poti mogoče kdo ve za kak trailer ki bi se dal pogledat oz. katera ki je izšla v zadnjem času in jo lahko pohvalite?

lolek84 ::

Začel s špilom The longest journey... WAW zanimiva stvar, vendar manjka manjka žal malce starega humorja, ki smo ga bili navajeni v igrah podobnih monkey islandu...

Teme v zvezi z pustolovsko/avanturističnimi igrami so pa dokaj slabo zastopane. Valda izumira priljubljenost.? ALI? Ima še kdo pohvalit kak nov špil ki ga je v kratkem "obrnil" oz vsaj igral?

lolek84 ::

Danes sem lih obrnil igro Fahrenheit.... Svetovna igra, čeprav za moj okus malce prekratka... Komaj sem se vživel v to igro in komaj je redno začelo v igri dogajati je le-te konec...

Res kar se tiče te zvrsti iger je ta ena izmed boljših.

<JuRe> ::

Hmmm...Sam & Max: Hit the Road je humoristična pustolovščina (seveda že zelo stara - leto 93' za DOS) Klik

Drugače pa serije od Leisure Suit Larry tut niso slabe. Klik
Lp, Jure
---------- Come to the Dark side...We have cookies! ----------

Platypus ::

Probaj avanture narejene z adventure game studiem: 5 days a stranger, 7days a stranger, apprentice 1 in 2, chick chaser

lolek84 ::

Trenutno se ubadam z špilom Still Life-dokaj zanimiva stvarca

@Jure dober predlog, vendar to smo "obrnili" že v tistih časih :)) Drugače pa tnx za predlog, mogoče si komu zopet dal voljo da se spravi in zaigra stvarco še 1x. Glede S&M me pa prav zanima kaj bo ta "nova" verzija prinesla-čeprav imam občutek da se stari hiti stežka presežejo-običajno se zgodi da samo celo stvar za*ebejo.

@Platypus te naslove pa žal nikjer nisem našel... ;( Upam da ne zamujam kakih dobrih pustolovščin

R33D3M33R ::

Te pustolovščine, ki jih je Platypus napisal so super. Enkrat so bile priložene reviji Joker, drugače pa so na voljo za brezplačni download.
Poišči jih s pomočjo googla. So res dobre, aja, ni "7 days a stranger" ampak 7 days a skeptic. Strangerja in Skeptica je naredil isti avtor in v obeh lahko celo umreš 8-O. Malo nenavadno, ampak doda bolj napeto vzdušje.
Drugače pa ne moreš zgrešiti, če iščeš igre narejene s pomočjo AGS. Delali so jih ponavadi ljubitelji in znajo biti hudo zanimive.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

<JuRe> ::

LSL: Magma Cum Laude je izšla mogoče pol leta nazaj. Demo sem sprobal in morm rečt da ni ne vem kaj. Mogoče pa le ni po mojem okusu pa bi tebi bla všeč.
Lp, Jure
---------- Come to the Dark side...We have cookies! ----------

<JuRe> ::

Drugače imaš pa na Wikipediji opisane pustolovščine in bolj proti koncu strani še nekaj primerov ter seznam vseh takih iger (verjetno se najde tut kkšna mlajša po izidu) Klik
Lp, Jure
---------- Come to the Dark side...We have cookies! ----------

lolek84 ::

Sam roko na srce, te nove igre glede humorja in vzdušja ne sežejo do kolen starim "hitom". Čeprav pa opažam da se razvijajo po dolgem času "igre za odrasle" primer Fahrenheit in Still Life, ki so malce bolj temačnega značaja in dokaj napetega okolja (čeprav starejše verzije iger primera Gabriel Knight in Broken Sword so že namigovale trendom, sam so še vseeno bile kar blaga različica le-teh)
Me prav včasih pritegne kaj bolj "resnega" zaigrat. Čeprav v srcu sem pa ljubitelj humorja in avantur ala Monkey Island, Grim Fandango... (uh spomini..hehe poleg teh sem se včasih pošteno nasmejal)

lolek84 ::

Končal Still Life.... ocena 7/10....

+napeto vzdušje,
+dobre (včasih skoraj pretežke) naloge,
+ odvijanje dveh zgodb hkrati

-ni možnosti ubežati pogovoru (beri stisneš esc in preskočiš natvezanje),
-100x vožnja z dvigalom in tam gledanje njenega pretegovanja preden prispe na želeno destinacijo,
-zaporedje dogodkov (ni moč nič opravit vzporedno, vedno gre prvo to pol pa to)
- (ne tu bom dal kar dva minusa) KONEC, to kar sem najbolj pričakoval to me je najbolj razočaralo, če bi bil le-ta zadovoljiv bi od mene dobil še kako oceno ali dve višjo, sam res konec mi je pokvaril skoraj celo veselje

lolek84 ::

Po zadnjih nekaj deževnih dnevih sem si vzel malce časa in preigral igro Ankh!

Za vse, ki ste kdaj preigravali in se veselili ob igri Monkey Island je ta igra povprečna kopija, ki vam pa vseeno pričara nekaj prijetnih trenutkov. Igra ima sicer nekaj "ugank" ki so kar težke oz. bolj kot težke bi moral povedat "nelogične".
Drugače pa zanimiva igra ki igralcu pričara nekaj zanimivih uric in nekaj sivih las ob zamisleku "kaj za vraga zdaj morem naredit" :)

Upam da se bo tej temi priključiš še kak igralec "avantur" in podal mnenje. Ni nas veliko a smo še vedno igralci take zvrsti (Cod2 in podobne naš še niso vse prevzele):D

Malce heca, vsak naj igra kar mu ugaja

Nanthiel ::

Glede zgodbe je meni do zdaj bila najbolj všeč igra 'Second Sight'. Na žalost pa Gameplay ni preveč.. uspešen. >_>

krneki0001 ::

A je že kdo probal Penumbra - pustolovsko grozljivko špilat?

lolek84 ::

To "panumbro" sem si ogledal trailer na netu in zgleda kar zanimiva, čeprav obvladovanje same igre zgleda bolj tak komplicirano...vsaj iz trailerja sodeč.

Kar se pa tiče "Second Sight'-a pa gre za dobro igro čeprav je bolj akcijsko usmerjena, je pa za začetek težko obvladovat "telepatijo" in premikanje predmetov. Rabiš kar nekaj časa da ti pride "med prste"....

Tr0n ::

Secret Files: Tunguska

To bo zgleda kr cool pustolovscina.

lolek84 ::

Jaz sem čisto pridružujem tr0n-ovemu mnenju. Mislim da bo to dobra avantura.. Bo treba nabavit in sprobat ... Sam mislim da nas nebo razočarala

lolek84 ::

@nebivedu jaz se trenutno ukvarjal tak malce z grozljivo igro Barrow Hill, saj je zanimiv špil čeprav ni to stvarca zame. Zgodba je zanimiva nimaš kaj sam nimam rad takih iger kjer nekaj "klikaš" in imaš pogled prve osebe. Men se najbolj ljubi igrat igro kjer vidiš lih in imaš podan cel zaslon po katerem se lahko gibaš neomejeno.

Je pa igra Barrow Hill, primerna za tiste ki hočejo malce bolj strašljivo igro... Če kdo ljubi "tak način igranja (pogled s prve osebe" in tak žarn "shrljivka", mu bo ta igra pisana na kožo.

matjash ::

Broken Sword-i se vam niso dopadli? 8-)
... bolje pozno kot nikoli.

Tr0n ::

Secret Files: Tunguska German Demo

Cool zadevscina, ceprav nekatere uganke so malce cudne in zahtevajo precej kombiniranja.

Spil izide danes, torej 1. septembra.

lolek84 ::

Se strinjam z trOn-om o ql igri, ki jo je omenil... Žal mislim da nebomo v SLO deležni prihoda igre 1.9 na police kake prodajalne ampak bo prišla kar z zamudo...

Zgoraj nekaj postov nad tem sem omenjal da sem končal igro Ankh... danes pa tak by the way malce brskam po netu in naletim na te screenshot-e igre Ankh: Heart of Osiris...
http://www.adventuregamers.com/screensh...

Zdaj pa nevem če gre to za kako nadaljevanje prvega dela oz. je bil to drugi del ki sem ga končal in je ta predhoden? Po kvaliteti grafike sklepam da bi moral bit ta nov a začuda o tem "delu" oz. "dodatku" ni bilo nič govora....

Že dejstvo ko vpišeš v kak iskalnik Ankh pa dodaš še kako pc game ali podobno se večina dogodkov nanaša na "del" katerega sem sam končal,... o tem "novo odkritem" pa ni govora... zdaj pa nevem ali je to na novo izšlo, ali gre za dodatek ali kaj?

Mogoče mi ve kdo pomagat?
PS. pa še na strani ki zgleda kot kaka "fanovska" stran ni nič govora o kakem nadaljevanju:
http://www.ankh-game.de/
Slikce pod zadnim linkom so le-te katero igro sem končal da boste vedli primerjat s prejšnjim linkom.

Mavrik ::

Bil je o tem članek v Jokerju, ta Ankh bo ene vrste dodatek, ki bo kazal nove dogodivščine... tudi z mojzesom in grmi baje :)
The truth is rarely pure and never simple.

krho ::

hm. ne vem. Ankh so švabi naredili. ene 2 meseca kasneje pa je bila še predelava v angleščino, mogoče je bil tudi drugačen naslov na račun tega.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

lolek84 ::

Ma drugačen naslov ne more bit ker sem igrico "obrno" in v njen nisem zasledil podobne slikice kot so tam prilepljena med screenshot-i. Tako da mora bit kak dodatek ali nadaljevanje.. čudno je le da ni nikjer govora o tem...

Za vse ljubitelje teh zvrsti pa informacija oz. priporočilo igre The Moment of Silence...trenutno jo preigravam pa mi je kar zanimiva... seveda dokončne ocene še nebom dal dokler je ne obrnem, da se zopet ne uštejem kot pri Still life, ko me je konec tak razočaral da sem popolnoma ubupal nad predhodno kvaliteto...

krho ::

@lolek84: Si mogoče preizkusil predhodnika Still life? Naslov je Post mortem?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

lolek84 ::

@krho žal predhodnika nisem poizkusil, ga bo treba nabavit in ocenit... Saj Still life je zelo dobra igrica, da kje nebi koga s svojim komentarjem odvrnil od igranja... Igra je dobro zasnovana, napeta zgodba, zanimive naloge,... vendar mene osebno je konec razočaral... Sam mislim da je tak konec primeren za nadaljevanje same serije... Ko konec ni dokončno razčiščen se vedno lahko nadgrajuje še s kakim nadaljevanjem...

Ko pa bom poizkusil predhodnika pa se ti javim,...

PS. o "nadaljevanju" Ankh-a že kaj veste oz. mi znate kako pomagat na zgoraj zastavljeno vprašanje...

lolek84 ::

@krho, sem klical kolega, ki na srečo ima to igro, tako da sem jo danes dobil... Zgodba vsaj po začetni animaciji zgleda kar zanimiva, podobna still life, ko moraš raziskat primer... Edino kar me je na prvi pogled motilo je "upravljanje" igrice...nevem zakaj vendar nisem in nisem ljubitelj "prvoosebnega pogleda"... nevem nekako mi je najljubše ko imaš na razpolago, da vidiš celo osebo in jo prosto vodiš po sobi, po možnosti z napredno tehniko ala. monkey island, broken sword, ko se še osebek z glavo zagleda in nakaže v katero smer gleda in kateri predmet....

Nevem zato mi lih ni pri srcu kak Barow Hill, Return to Mysterious Island... Saj ko končam The Moment of Silence se bom valda usedel zraven in jo preigraval čeprav kot pravim mi le-ti pogledi v igri niso preveč všeč-nekak omejen nadzor nad okoljem imam...

lolek84 ::

Glede Ankh-a sem se malce pozanimal in poiskal in na koncu le ugotovil, da bodo (kmalu) izdali nadaljevanje, tako se pravi da bo tudi izšel 2 del te avanture!

lolek84 ::

Po dolgem času se zopet javim v tej temi... Držim obljubljeno (ocena) The Moment of Silence
http://videogames.yahoo.com/thumbgaller...

Sem rekel, da nebom podal ocene pred končanjem igre in to je pol zdaj.. Igra je precej zanimiva, zgodba same igre te pritegne že od samega začetka... Medvmesne animacije so odlično narejene... Tudi naloge ki jih opravljaš (razen zadnje s kordinatami) so precej logične in zanimivo povezane... Pol dobra stvar pri igri je ta, da lahko vse dialoge ponoviš oz. jih ponovno slišiš, če si kaj preslišal.
No da sem že pri dialogih, je tu ena stvar ki me je najbolj zmotila, le-ti so včasih sila dolgi 1/5 igre valda prevladujejo dialogi, ki so sila sila dolgi. Včasih si moraš kar nekaj minut vzet da preposlušaš, kaj ti ima kdo za povedat. Dialoge pa moraš poslušat saj le-tako dobiš kake informacije s keterimi pol zopet drugo osebo povprašaš po tem (in zopet se dialogi nadaljujejo). Aya da ne pozabim pri igri ni tako imenovanih "dvojnih nalog" se pravi da bi neko nalogo opravil pred drugo... Vse mora it lepo po vrsti in včasih se kar zatakne, ko neveš hmmm kaj pa zdaj naredit. Drugače pa skupna ocena igre bi bila nekak 8/10 -z manjšimi "lepotnimi" popravki bi si zaslužila še kako oceno višje

Upam da je med vami tudi kdo, ki bo dal igram te zvrsti kak podoben komentar, oz. komentar na to igro.... Lepo se imejte

(ps. zgoraj sem dal nek naslov od screenshootov te igre, upam da sem dobro vstavil naslov, ker če nisem bi prosil moderatorja da popravi zadevo)

kiFni ::

Pa ja ne moreš mimo avanture Day of The Tentacle od LucasArts. Men osebno bolša od Monkey Island. Res prvovrstna roba.


klemen22 ima prav DOTT je ena najboljših avantur, jaz pa dodajem še eno, tudi od Lucas Arts.
THE DIG ki se mi zdi še boljša. Dogaja se na nekem drugem planetu. Ekspedicija odpotuje v vesolje da reši zemljo pred ogromnim asteroidom (film-Armagedon varianta), ki pa se izkaže da je v njem vesoljsaka ladja in jih odpelje na drug planet. Najti morajo način za pot domov.

lolek84 ::

Za vse ljubitelje izšel je Broken Sword The Angel of Death, kar zanimiva igrica.... Mogoče kdo ve kaki so minimalni pogoji za zagon igre in kaj je priporočljiva oprema?
Men na mojem Athloni XP 2400+ 2x512 DDR, grafična pa nek ATI R 128mb, pa igrica gre tak bolj na bogo vse skup....

D@wor ::

Jaz sem nazadnje obrnil igro "Indiana Jones: and the fate of atlantis" in moram reči na je res zelo dolga, zapletena, polna humorja in zelo podobna monkey islandu 1. V igri lahko celo izbiraš svojo zgodbo, podaš se lahko skozi igro s pestmi, z več ugankami itd. in vsakič je zgodba drugačna.
edino kar bi lahko to igro kritiziral je da so nekatera poglavja kar tezka in potrebuješ veliko casa da izveš kaj moraš naredit...ampak če to ispustim je po mojem mnenju zelo dobra pustolovscina in jo priporocam vsakomur ki je ljubitelj igre monkey island:)
lp Dawor

lolek84 ::

"Secret Files: Tunguska German Demo
Cool zadevscina, ceprav nekatere uganke so malce cudne in zahtevajo precej kombiniranja.
Spil izide danes, torej 1. septembra."

Lahko potrdim tvoje besede, sem lih včeraj dobil špil in gre za odlično zadevščino... Trenutno kombiniram igranje le-te in BS4, čeprav kot sem že zgoraj omenil glede na mojo konfiguracijo računalnika kar slabo gre ta igra medtem ko Tunguska gre lepo kot solza in je tud kar zanimiv špil...
Tako da ljubiteljem teh zvrsti kar priporočam obe, čeprav za BS4 potrebujete kar dobro "mašinco", ker kot pravim meni gre tak tak bolj...

nodrim ::

jst sm pa mal nazaj pogledal in pravkar še enkrat obrnil Full Throttle in Day of The Tentacle :D

zdej je na vrsti Sam'n'Max :)) .. če vam kje uspe dobit all-talkie različice, boste pa tak krepali od smeha zraven .. po kakovosti so pa tak al tak v samem vrhu 8-)

Tr0n ::

Še ena cool nemška pustolovscina, ki pride kmalu.

Undercover: Operation Wintersonne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

lolek84 ::

Danes sem končal z igro Secret Files:Tunguska waw!!!! To pa je bila igrica....

Zelo bi pohvalil igro samo, animacije so odlične, hitrost igre je vrhunska (beri hitro se loada, brez kakega čakanja, tud sama igra ne "šteka" niti v enem trenutku...), pol naloge, ki jih delaš so kar zanimive in razen enih izjem precej logično zastavljene (včasih se v kakih igrah zgodi da je kaka naloga, ki jo skoraj v sanjah nebi prišel do dna)... Zanimiva ideja je ko se lahko kao med dvema akterjema "zamenjuješ" med samo igro in nastopaš kot Max oz. Nina in si tako obojestransko pomagaš z izmenjavo predmetov pri pobegu iz celice itd.

Slabost igre je ta, da bo potreba počakat na leto 2008 ko bo izšel 2 del,... No vsaj tako je napovedano ob koncu te igre. Pa mogoče kratkost, bi omenil kot slabost... No pri meni je skoraj vedno tako, da ko končam igro se mi zdi da je bila prekratka... Mogoče bay the way bi še konec dodal med slabost, nisi ravno dobil popolne slike oz. popolnega odgovora na vprašanje oz. odgovora na to zakaj se je sploh igra začela.

Drugače pa priporočam igro vsem ljubiteljem te zvrsti, igra polna zanimivih pripetljajev, raznih lepih okolij itd.

Ocena 9/10

PS. igra nemških izdelovalcev in v sami igri ne moreš spremenit jezika?? Čas za kak patch?:\

Tr0n ::

Konec me je precej razocaral. Tako dobro so zaceli in zgodbo tudi peljali naprej, konec pa .. puf .. nezanimiv in neoriginalen. Drugace pa ok zadevscina.

lolek84 ::

Tr0n a mogoče veš kdaj lahko pričakujemo izid Undercover: Operation Wintersonne??

Tr0n ::

V Nemciji je ze zunaj, drugje pa bo verjetno kmalu.

lolek84 ::

V kratkem če se ne motim bo izšla oz. je že izšla igra Sam & Max: Season 1, me prav zanima kakšen bo ta izdelek.... Stara verzija mi je bila zelo zanimiva,... Čeprav vse več iger ne prekaša svoje predhodnjice me prav zanima kako bo s tem izdelkom..

lolek84 ::

Končal igro: Broken Sword The Angel of Death :( :( :(

ojoj taki obeti in lastna pričakovanja nad igro pol pa tako razočaranje... Nevem kaj vam naj rečem, vendar me je igra povsem razočarala... Je že res da so popravili dolgočasno premikanje zabojev, ki ga v tem delu ni toliko kot pri predhodnici. Vendar to je kaplja v morje ob drugih napakah, ki igro povsem zasenčijo...

Zgodba se konča tako, da sploh neveš kaj je zdaj konec. Pol da o povsem zgrešeni kameri popi*diš ob enih prizorih. Tudi same naloge niso to kar so nekdaj bile... Nevem jaz sem imel velika pričakovanja nad to igro, zdaj pa imam povsem sklonjeno glavo.
Baje bi naj ta del bil zadnji izmed serij Broken Sword, in če mene vprašate ob takem poraznem izdelku niti nebom pogrešal če nebo sledilo kako nadaljevanje.
Ocena 4/10

Ps. mogoče veste kdaj izide Sam&Max?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre z dobro zgodbo?

Oddelek: Igre
272413 (1141) markoxxx
»

Igre za razmišljanje

Oddelek: Igre
352770 (1776) Sriple Tix
»

Dobre old school avanture?

Oddelek: Igre
484344 (2757) MATiCEK
»

Pustolovščine?

Oddelek: Igre
392417 (1796) BigWhale
»

Dobre pustolovščine.

Oddelek: Igre
191767 (1397) romci

Več podobnih tem