» »

HRI-BAR - premik v zgodnejši termin

HRI-BAR - premik v zgodnejši termin

Icematxyz ::

Si oddaja zasluži zgodnejši termin? Sam menim da si. Sobota ob 20.00 bi bilo nadvse primerno za prijeten vikend.

Kaj menite vi? In kako to doseči seveda da se izvrši!

ahac ::

Posnameš in gledaš naslednjo soboto ob 20.00?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Okapi ::

In zakaj bi snemal, če je vse na netu? Pogledaš lahko, kadar ti paše.

O.

Icematxyz ::

Že že. Ampak oddaja je tehnološko avdio-vizualno zelo napredna. Lahko jo vzameš kot humoristično ali kot zelo resno oddajo.

Menim da ima dokaj visoko gledanost in neprimerno se mi zdi da jo RTV-slo skriva. V poznem terminu in ponovitev ob času ko večina ljudi dela.

Hribar morda zaradi publicitete (ampak tudi nekaj resnice je verjetno v tem) praktično vedno zatrdi da tako pozen termin oddaje njemu ne paše in da je tako zgolj zaradi politike vodstva zavoda RTV. Ki je politično naperjena proti tej oddaji.

Osebno pa me politika vodstva ne zanima. In bi želel oddajo v soboto ob 20.00 morda tudi za to ker RTV slo zavod kot pobudnik razprave in glavni kritik resničnostnega šova Kmetija raje zganja hrup z političnimi manifesti kot da bi oddajo napadel z kvalitetnimi vsebinami. Naj da RTV na plano eno svojih najboljših oddaj v termin ki si ga zasluži da bo dostopen širši množicam. Politiko pa si naj vtaknejo v rit ali naj ne pobirajo več naročnine in gredo na prosti trg pa da vidimo kako bodo uspešni z politiko ki omejuje in skriva dobro gledane oddaje.

Okapi ::

neprimerno se mi zdi da jo RTV-slo skriva.
Če se pa v njej norčujejo iz herojev naše osamosvojitve. Si sploh lahko predstavljaš, kako grozno to deluje na nedolžne otročiče.

O.

fosil ::

Hribar gre v nos marsikomu na rtv. Sedaj ga toži celo en urednik iz rtv-ja.

Pa letos so ga hoteli celi ukinit, vendar so nato ustvarjalci oddaje ponudil da bodo delali zastonj. Ne vem sicer kako so se potem zmenili.

Je pa zelo očitno, da so oddaji začeli metat polena pod noge, ko je na oblast prišla desnica in so nastavil svoj kader na rtv. Takrat se je tudi zgodil premik v pozne ure in predvajanje posnetkov, namesto oddajanja v živo.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

djordjevic ::

Uravnoteženje, pa to.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zeberdee ::

Fantje, dajte si predstavljat, da ste
Janša, Pahor, Rode, Šrot, Jankovič.

Naštel sem levico, desnico, sredino, cerkev, kapital. Ali ne bi hoteli človeka, ki vas odkrito in osebno jebe v glavo odstraniti?

Potem pa jebe v glavo še Školče, Guliča. V bistvu jebe celotno slovensko politično sceno. Itak se ga hočejo znebiti.

Je pa legendaren. Bučke, sploh tiste, kjer sta Bavčar in Šrot tekmovala o urejenosti vrtov z dodatkom Chaveza na koncu... To je nekaj najbolj smešnega, zanimivega... Vsaka čast ustvarjalcem!

http://www.rtvslo.si/hribar/tvbucke.php Preprosto legendarno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

jeryslo ::

Zanimivo, zakaj pa imaš potem v USA polno oddaj, kjer se prav tako delajo norca iz politikov, pa kot kaže to tam čez lužo nobenega ne moti?

Okapi ::

Kdo pravi da jih tam ne moti? Hri-bara pa verjetno ne ukinejo samo zato, ker na rtvslo dobro vedo, da bodo šli fantje tisti hip na PopTV in bo še huje:P

O.

PaX_MaN ::

Ampak oddaja je tehnološko avdio-vizualno zelo napredna.

ROTFL. Not.

To je nekaj najbolj smešnega, zanimivega...

Not.

http://www.rtvslo.si/hribar/tvbucke.php Preprosto legendarno.

Not even close.

mojsterleo ::

hribarja ne bo v zgodnejsi termin, ker je ekipa oddaje ves cas v sporu z vodjem zabavnega programa petrom radovićem. zacelo se je s tisto famozno pustno oddajo z jonasom in petro slapar izpred nekaj let, ko so jo kao zaradi grdega besedicenja po hitrem postopku stlacili v nocni program. da bi bila zadeva se bolj smesna, se je radovic pridozil na sodisce, ker naj bi zalili tako njega kot celo vodstvo rtv (konkretno o njem, da ne zna slovensko). itak totalna bedarija, se RKC ni tolk neumna...

Icematxyz ::

Ampak oddaja je tehnološko avdio-vizualno zelo napredna.


ROTFL. Not.


Potem pa da te slišim katera oddaja v našem prostoru jo prekaša? Katera sploh ima v svojem konceptu in se zanaša na računalniško tehnologijo (za vizualizacijo) kot sestavni del oddaje?

Ker zelo vehementno deluješ z svojo trditvijo. Da slišim še razlago.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

V našem nobena.

Icematxyz ::

V našem nobena.


Aha v čem pa je potem smisel tvojega odgovora?

PaX_MaN ::

Da to, da imajo oglate 3D like poznanih oseb z grdo teksturiranimi obrazi (pink notranjost Bučarjevih ust je že en feler) in minuskulnih mer, ki se premikajo kot da bi imeli hkrati štil v riti, multiplo sklerozo in presekan vrat, ki se lahko premika samo gor dol ter levo desno pa slabo sinhroniziranimi imitatorji, ki po vrhu večinoma samo nekaj momljajo, da jih še razumeš ne - in katere takoj ločiš od dejanskih govorcev - še ne pomeni avdio-vizualne naprednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Icematxyz ::

Da to, da imajo oglate 3D like poznanih oseb z grdo teksturiranimi obrazi (pink notranjost Bučarjevih ust) in minuskulnih mer, ki se premikajo kot da bi imeli hkrati štil v riti, multiplo sklerozo in presekan vrat, ki se lahko premika samo gor dol in levo desno ter slabo sinhroniziranimi imitatorji, ki po vrhu večinoma samo nekaj momljajo, da jih še razumeš ne - in katere takoj ločiš od dejanskih govorcev - še ne pomeni avdio-vizualne naprednosti.


Ah daj nehaj no. Nisi resen.

mojsterleo ::

malo pretiravate s to tehnolosko naprednostjo. take oddaje v tujini vrtijo ze dolgo casa.

telexdell ::

Se popolnima strinjam na zgodnejši čas predvajanja. Po mojem bi bila primerna ura npr. nedelja ob 5 uri zjutraj, saj bi tako zvestim gledalcem občutno podaljšal vikend. Pa oddaja bi morala nujno potekati v živo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zeberdee ::

Zanimivo, zakaj pa imaš potem v USA polno oddaj, kjer se prav tako delajo norca iz politikov, pa kot kaže to tam čez lužo nobenega ne moti?

Ker televizije delajo za kapital, ne pa za interes enih ali drugih.

@ PaxMan:
Ena varianta je, da ne dojemaš takega humorja, druga varianta je, da sploh ne dojemaš humorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

Mavrik ::

In to da se par ljudi ob amatersko renderiranih sličicah politikov spakuje s skeči na ravni osnovne šole bi naj bilo smešno?
The truth is rarely pure and never simple.

tsh2 ::

Icematxyz je smešen ko govori, kako je ta oddaja napredna, ko pa je očitno, da mu je všeč zato, ker udriha po desnici in ščiti njegovo levico. na nacionalni tv si take očitne pristranskosti ne bi smela privoščiti nobena oddaja. zato predlagam ukinitev pa naj si hribar poskusi srečo na komercialnih televizijah. bomo videli potem, kako je napreden. :)

mojsterleo ::

hribar bi moral iti s svojo oddajo na poptv, kjer bi bil bistveno bolj uspesen, zal pa s komercialko noce sodelovati, verjetno za to, ker bi potem njegova ekipa razpadla, izgubil bi tudi oddajo radio ga-ga. v zivo pa verjetno na rtv te oddaje ne bos videl, se prevec bojijo, da bi kdo rekel kaksno besedo prevec proti kaksnemu funkcionarju. kot veste, je bila oddaja ze veckrat cenzurirana.

Zgodovina sprememb…

Zeberdee ::

Hm. Meni ni smešno, kak zadeva izgleda. Niti me ne brigajo 3-D animacije oz. karkoli je že to.

Zanimiva mi je zaradi politične satire. Vsake toliko mi je kakšen gost všeč in pogledam celo oddajo, kar pa se ne zgodi pogosto.

Bučke pa pogledam vsakič.

Politična satira in po domače povedano delanje norca iz čisto vseh pomembnih oseb v Sloveniji je, vsaj zame, nekaj neprecenljivega in verjamem, da bi ob ukinitvi oddaje ta del humorja upadel na pijane večere v vaških lokalih, kjer bi se pijančki kregali: "To so le vaše domneve.

tsh2: Ah, sej ne udarja samo čez desnico. Res je, da si je takrat privoščil Surlo, po mojem mnenju totalno pravilno. Saj se spravlja na vse v bistvu enako. Od Zorana in Kučana, do predsednika, do predsednika DZ...

Dami ::

In to da se par ljudi ob amatersko renderiranih sličicah politikov spakuje s skeči na ravni osnovne šole bi naj bilo smešno?

+1
Zadevo lahk dajo v bilokeri termin pa je itak ne bom gledal. Bedarija^2. Itak je pa pomoje ves "zabavni" program na tvs šrot. Še največjo uslugo Sloveniji in vsem državljanom bi nardil če bi TVS enostavno ukinili oz. vsaj ukinli naročnino, pa naj pol delajo kar čejo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Icematxyz ::

Icematxyz je smešen ko govori, kako je ta oddaja napredna, ko pa je očitno, da mu je všeč zato, ker udriha po desnici in ščiti njegovo levico. na nacionalni tv si take očitne pristranskosti ne bi smela privoščiti nobena oddaja. zato predlagam ukinitev pa naj si hribar poskusi srečo na komercialnih televizijah. bomo videli potem, kako je napreden. :)


Aha to je potem tista politika ki je pomaknila Hribarja v poznejši termin. Dobro da se je tukaj zdaj pokazala.

Za takšne argumente je samo eno zdravilo:
 Prijavi se če meniš da se ti godi krivica

Prijavi se če meniš da se ti godi krivica




Drugače pa nekaj je napredno pa če uporablja blender ali crytek pogon za renderiranje. Koncept je napreden. Pa tudi če obstaja že v tujini podobna oddaja to nikakor ne pomeni da zato v Sloveniji takšna oddaja ne more biti napredna v konceptu vizualizacije.

Nekdo ki pa trdi da to ni napreden koncept pa dvomim da bi znal 2D pol minutno animacijo sinhronizirati (kaj šele imitirati nekoga drugega) in pokazati. S tem da ga ne bi bilo zraven sram.

Zdaj je zasmrdelo po tej temi z tisto politiko ki je Hribarja pomaknila v kasnejši termin. In še bolj mi je jasno postalo za kaki smrad gre. Fuj.

Poldi112 ::

Kaj ti pomaga napreden koncept, če izgleda slabše kot 40 let stare 2d risanke Monty Pythonov? In to da ne znamo sami tega narediti še ne pomeni, da ni totalen crap.

Zdaj sama vsebina oddaje se mi tudi ne dopade, mi je pa v interesu da obstaja. Cenzura je vedno slaba in vodenje rtv-ja je kar se tega tiče še bolj zanič kot 3d animacije v oddaji.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Icematxyz ::

Kaj ti pomaga napreden koncept, če izgleda slabše kot 40 let stare 2d risanke Monty Pythonov?


Aha. South Park pa je potem 80 let za časom? Preprosto ne sprejemam argumenta da je zadeva tako slaba z tehnološkega vidika kot jo prikazujete. Gre za sodobno tehnologijo pa če hočete ali nočete. 3D animacija likov in računalniško izdelana scenografija. Celo interakcija resnični svet-virtualni svet v enem kadru se včasih uporabi.

In niti slučajno vse skupaj ne izpade kot prikazujete. 40 let za časom. Saj pa ni to muppet show. Se pravi se ne uporabljajo rekviziti ampak sodobna tehnologija.

Če pa nekoga moti ker niso animacije spuščene skozi crytek pogon pa pač to ni nek argument da ne gre za sodobno tehnologijo. To lahko reče nekdo ki gleda samo na formo ne pa na vsebino. Pa bi naprimer neko internetno stran ki je lepa ko cukrček označil za 1A pa tudi če je backend zanič. Neko povprečno stran pa da je 40 let za časom. Bi pa z nekega programerskega vidika sodobnosti strani ne bi mogel očitati. To niso ravno neki jaki argumenti da ne gre za sodoben koncept in sodobno vizualno tehnologijo če ti ni všeč textura na liku. Bo treba kakšen boljši argument dati in ovreči da pri:

-3d animaciji
-računalniški scenografiji
-interakciji virtualni-realni svet v enem kadru

Ne gre za sodoben koncept in tehnologijo.

Kaj pa je potem sodobno lepo prosim? Če bi še 3D očala lahko imel gor in videl še kaj več?

Okapi ::

Preprosto ne sprejemam argumenta da je zadeva tako slaba z tehnološkega vidika kot jo prikazujete.
Kaj češ, g33ki pač, ki mislijo, da je tista igra najboljša, ki ima najboljšo grafiko.

O.

PaX_MaN ::

South Park pa je potem 80 let za časom?

Ni. Takisto ni tehnološko avdio-vizualno zelo napreden.

Gre za sodobno tehnologijo pa če hočete ali nočete.

Ni pa napredna.

3D animacija likov in računalniško izdelana scenografija.

Rudimentarna, okorna, statična, skopirana. Nič naprednega.

Celo interakcija resnični svet-virtualni svet v enem kadru se včasih uporabi.

To lahko vidiš vsak dan v Dnevniku. Že petnajst let...

Saj pa ni to muppet show.

Dost mim pa tut ni.

Se pravi se ne uporabljajo rekviziti ampak sodobna tehnologija.

Sodobna, a ne napredna.

Če pa nekoga moti ker niso animacije spuščene skozi crytek pogon pa pač to ni nek argument da ne gre za sodobno tehnologijo.

Moti me, da usta niso sinhronizirana s povedanim. TO bi bil en pokazatelj naprednosti!

To lahko reče nekdo ki gleda samo na formo ne pa na vsebino.

TI si prvi prišel ven, direkt na začetku s, te citiram:
oddaja je tehnološko avdio-vizualno zelo napredna."

Torej, že takoj na začetku si najprej izpostavil formo in ne vsebine.:P

To niso ravno neki jaki argumenti da ne gre za sodoben koncept in sodobno vizualno tehnologijo če ti ni všeč textura na liku.

Sodobna, a ne napredna.

Bo treba kakšen boljši argument dati in ovreči da pri:

-3d animaciji
-računalniški scenografiji
-interakciji virtualni-realni svet v enem kadru

Ne gre za sodoben koncept in tehnologijo.

Smo že, v pričujočem postu in v temle postu.

Kaj pa je potem sodobno lepo prosim?

Tebi je pa ta beseda zelo ljuba, kajneda?

Če bi še 3D očala lahko imel gor in videl še kaj več?

To je že davno proslulo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Gregor P ::

Meni je radijska "Radio Ga Ga" dosti boljša oddaja kot pa "HRI-BAR" na TV. Ta televizijska se mi zdi povsem brez duše kot da so jo naredili, ker so jo pač morali, saj je bilo slučajno preveč denarja na RTVS. Ne rečem, da kakšen štos, kdaj ni zares dober, ampak tudi vsaka radijska oddaja ni vedno smešna.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Icematxyz ::

oddaja je tehnološko avdio-vizualno zelo napredna


Torej, že takoj na začetku si najprej izpostavil formo in ne vsebine.


Sploh ni res. Izpostavil sem da ima oddaja takšen koncept ki temelji na tem da se vizualni del oddaje producira z pomočjo sodobne tehnologije. Torej 3D računalniško programje in predvsem TV vsebina nastaja zraven klasične (kamera ki snema) tudi s pomočjo računalnike tehnologije. In ne naprimer z rekviziti ali kostumografijo ali kakšen drug koncept...

Če pa prav razumem te najbolj moti to da programska oprema ki jo uporabljajo nima plugina ki bi skrbel preko nekega strojnega modula za sinhronizacijo pomikanja ustnic?

innerspace ::

Ce bi Hri-bar-ja premaknili v zgodnji termin, bi bilo veliko pripomb, verjetno vec kot sedaj...hoteli bi gledat tudi tisti ki nebi razumeli, pa bi blo seveda narobe da je ob taki uri.

Za moje pojme je sedanji termin pravsnji. Itak v nedeljo lahko komot spis kako urco vec...

Poldi112 ::

>In niti slučajno vse skupaj ne izpade kot prikazujete. 40 let za časom. Saj pa ni to muppet show. Se pravi se ne uporabljajo rekviziti ampak sodobna tehnologija.

Kdo je rekel, da je 40 let za časom? Pravim samo, da izgleda slabše, kot 40 let stare zadeve. In glede na to, da si oddajo TI zagovarjal z argumenti tipa "napredna 3d animacija" smo ti pač povedali, da delajo - vsaj kar se tehnološko vizualne plati tiče - eno veliko žalost.

Ampak hej, važno da je tebi všeč. In da so uporabili "moderno tehnologijo". Ne glede na to da izgleda ogabno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

AmokRun ::

Eno off topic vprašanje. A se Drnovšek, od njegove smrti naprej, še kaj pokaže v Hribarju?

Icematxyz ::

Ne morem da nebi primerjal vsega skupaj z prigodo glede Mohamedovih karikatur. Treba bo se odločiti kje živimo dragi moji! Pa se tako in temu primerno obnašati.

Motijo me pristranska dnevno informativna poročila. Izkoriščanje verodostojnih virov informacij za podajanje dezinformacij.

Ampak skrivanje politične satire pa ne sodi v ta prostor. Saj pa gre nenazadnje za politično satiro ki ima nek nivo?

Če bi šlo za neko (skrajno) žaljivo oddajo do kogarkoli po nekih sodobnih merilih se naj jo takoj ukine. Sem za to. Ampak a je oddaja hri-bar bolj žaljiva od risanke South Park ali dodatka toti list v časniku večer ki izhaja 1 krat tedensko? Pa ga nihče ne skriva. Za moje pojem ni. A je Hribar neka žaljiva oseba v našem prostoru. Ali oseba ki je verodostojna in sprejemljiva v tem kaj počne?

Ne glede na to da izgleda ogabno.


To je subjektivna kategorija. Enim je ogabna špinača drugi pa jo radi jedo. Še vedno pa gre za hrano? Lepa ali ogabna 3D animacija? Še vedno gre za sodoben koncept. 3D programska oprema in računalnik v namene produkcije vizualnih vsebin?

Meni se naprimer zdijo sodobni "hollywood"-ski filmi ogabni ker pretiravajo z uporabo ta iste tehnologije kot jo uporablja hri-bar. Ni več poudarka na igri človeških likov. In ker se meni zdi to "ogabno" a za to ne gre za sodobno tehnologijo ki se uporablja za potrebe produkcije vizualnih vsebin?

A se Drnovšek, od njegove smrti naprej, še kaj pokaže v Hribarju?


2 tedna nazaj je v nebesih zraven maršala Tita paradiral in govoril da se mu ne da več poslušati tega komunističnega nakladanja in da bi rad šel nabirati gobe če se ne motim? Zelo levičarsko da...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

A se Drnovšek, od njegove smrti naprej, še kaj pokaže v Hribarju?
Ravno pred kratkim se je, v nebesih, skupaj s Tudjmanom in ostalo druščino.
in da bi rad šel nabirati gobe če se ne motim?
LOL, tisto je bil pa Stane Dolanc.:))

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Wox ::

Nije žvaka za seljaka, bi lahko rekli. Sicer pa daleč najboljša TV oddaja v kokoški.

moj_nick ::

A se Drnovšek, od njegove smrti naprej, še kaj pokaže v Hribarju?
Ravno pred kratkim se je, v nebesih, skupaj s Tudjmanom in ostalo druščino.

Je bil samo prikazan, govoril ni nič. Naknadna cenzura, verjetno.
110111001001010001010000

Icematxyz ::

Zadeva se premika. Se mi je zdelo da je neverjetno hitro na sporedu oddaja zadnje čase.

Danes pa preberem v prilogi časnika Večer. Da je oddaja dobila sponzorja ki pogojuje da je termin pred 22.00 uro.

Potem pa še piše da zadnje 3 oddaje v TV sporedih še vedno je napisana ura naprimer 22.20. A oddaja se začne naprimer 21.40.

Vodstvo RTV pač trdi da niso sposobni sestaviti TV sporeda do "tik pred zdajci". Niso sposobni ja heh. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tožba Radović vs. Hribar

Oddelek: Loža
322385 (1531) mojsterleo
»

Povejte mi kaj o modelirnih programih

Oddelek: Programska oprema
102101 (1974) dzinks63
»

Resnična resničnost!

Oddelek: Novice / RTV Slo
184645 (3165) opeter
»

Resnična resničnost 120. - nova podoba

Oddelek: Novice / RTV Slo
484510 (2815) CaqKa
»

HRI-BAR

Oddelek: Sedem umetnosti
386231 (4757) cryptozaver

Več podobnih tem