» »

Apple se bori zoper jailbreaking

1
2
»

Mavrik ::

hecno se mi pa zdi, da misli, da je apple kriv, ker mu njegov italjanski ponudnik še ni pripravil configa, ki mu bo omogočil tethering v mobitelovem omrežju. kljub temu, da na applovi strani eksplicitno piše, da se to zmeniš s svojim providerjem?!


Meni se pa hecno zdi, da bi se to moral meniti s providerjem. Navsezadnje se ni pri nobenem drugem telefonu to potrebno, prav tako je telefon popolnoma skonfiguriran za tethering (data transfer dela), edina stvar, ki pa to preprečuje pa je en switch v Applovem operacijskem sistemu, ki to izklopi, čeprav so vsi pogoji za delovanje izpolnjeni.

A maš kakšen dober argument zakaj je to dobro?


http://gps.jernej.org/ipcc.php


To po 3.1 firmwaru več ne dela, saj je Apple naredil spremembo, ki od IPCC datotek zahteva, da so podpisane direktno od Appla. Da ne bi slučajno kdo vklopil tetherniga pri neposvečenih operaterjih.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

borchi ::

se pravi, ce mi 'simobilova' nokia ne dela z mobitelovo kartico... je kriva nokia.

zanimivo.

> A maš kakšen dober argument zakaj je to dobro?

seveda. ampak tisti z dvema kolesckoma bi mi spustili 'no shit, sherlock', ce bi sel eazlagat nekaj tako ocitnega...
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Mavrik ::

seveda. ampak tisti z dvema kolesckoma bi mi spustili 'no shit, sherlock', ce bi sel eazlagat nekaj tako ocitnega...


No vseeno razloži nam bogim norčkom.
The truth is rarely pure and never simple.

Lonsarg ::

se pravi, ce mi 'simobilova' nokia ne dela z mobitelovo kartico... je kriva nokia.


Za Simobil nokio, torej kupljeno v kompletu je to narmalno seveda, nisem pa še videl v prosti prodaji Nokie zaklenjene na Simobil lol.

Mah važno, da zmeraj bo jailbreaking:) Oziroma bo vedno več držav, kot Italija, in se bo dobilo odklenjene direkt iz Apple tovarne.

Me pa sicer zanima kako je sploh z firmware od iPhona. A se ne bi dalo preprosto dati italjanski odklenjen firmware naložit, na ostale iPhone, ali se ne da firmwarov snemat gor?
Zdej ugibam telefon pošlej podatke o trenutni zaklenjenosti firmware, da dobi preko strežnika nov enako zaklenjen firmware. Pa se naredi fajk strežnik na katerga povežeš iphone in dobiš firmware kakršen želiš:) Gremo hekerji.

borchi ::

> No vseeno razloži nam bogim norčkom.

monies, silly...

> Za Simobil nokio, torej kupljeno v kompletu je to narmalno seveda, nisem pa še videl v prosti prodaji Nokie zaklenjene na Simobil lol.

sej jesusPhone-a tut še nisi videl v prosti prodaji... aja, lol.

> Mah važno, da zmeraj bo jailbreaking:)

trenutni jailbreak najnovejše serije je "tethered". precej manj uporabniku prijazen.
l'jga

Mr_Globus ::

hecno se mi pa zdi, da misli, da je apple kriv, ker mu njegov italjanski ponudnik še ni pripravil configa, ki mu bo omogočil tethering v mobitelovem omrežju. kljub temu, da na applovi strani eksplicitno piše, da se to zmeniš s svojim providerjem?!


Meni se pa hecno zdi, da bi se to moral meniti s providerjem. Navsezadnje se ni pri nobenem drugem telefonu to potrebno, prav tako je telefon popolnoma skonfiguriran za tethering (data transfer dela), edina stvar, ki pa to preprečuje pa je en switch v Applovem operacijskem sistemu, ki to izklopi, čeprav so vsi pogoji za delovanje izpolnjeni.

A maš kakšen dober argument zakaj je to dobro?


http://gps.jernej.org/ipcc.php


To po 3.1 firmwaru več ne dela, saj je Apple naredil spremembo, ki od IPCC datotek zahteva, da so podpisane direktno od Appla. Da ne bi slučajno kdo vklopil tetherniga pri neposvečenih operaterjih.


Sorry, naljučno najdu stran danes pa sem mislu da bo pomagalo :P BTW kolko pride Iphone v italiji?

Zgodovina sprememb…

Matek ::

sej jesusPhone-a tut še nisi videl v prosti prodaji... aja, lol.
Seveda smo ga videli v prosti prodaji, doh, ogromno Slovencev ga je kupilo brez vezave in tovarniško odklenjenega, ravno v tem je point.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

borchi ::

ljudje nimajo tetheringa, če ga ne uporabljajo v omrežju ponudnika, ki jim ga je prodal (oziroma 3 ponudnikov, če govorimo o italiji (italijanski wind že izvisi)).

če je to za tebe popolnoma tovarniško odklenjen telefon (telefon v prosti prodaji), tudi prav... jaz mislim, da v italiji providerji, ki prodajajo iphone niso v skladu z regulativo (če si prav razlagam njihovo regulativo po kateri telefon ne sme biti v ničemer omejen na ponudnika). jasno pa je, da jim apple pri tem asistira. heck, sej so ravno providerji to zahtevali od njega, apple je v 3.0 naredil tethering popolnoma odprt...
l'jga

techfreak :) ::

Ko se že tako bojijo tetheringa ... kaj uporabniku preprečuje, da SIM kartico vstavi v 3G modem?

Mikrohard ::

se pravi, ce mi 'simobilova' nokia ne dela z mobitelovo kartico... je kriva nokia.


Za Simobil nokio, torej kupljeno v kompletu je to narmalno seveda, nisem pa še videl v prosti prodaji Nokie zaklenjene na Simobil lol.

Mah važno, da zmeraj bo jailbreaking:) Oziroma bo vedno več držav, kot Italija, in se bo dobilo odklenjene direkt iz Apple tovarne.

Me pa sicer zanima kako je sploh z firmware od iPhona. A se ne bi dalo preprosto dati italjanski odklenjen firmware naložit, na ostale iPhone, ali se ne da firmwarov snemat gor?
Zdej ugibam telefon pošlej podatke o trenutni zaklenjenosti firmware, da dobi preko strežnika nov enako zaklenjen firmware. Pa se naredi fajk strežnik na katerga povežeš iphone in dobiš firmware kakršen želiš:) Gremo hekerji.


Vsi iPhone-i (zaklenjeni, odklenjeni, italijanski, kitajski, švicarski, hrvaški, ...) imajo naložen identičen firmware. Odklep deluje tako, da telefon po restoru (instalaciji firmware-a) na apple strežnike pošlje zahtevo za odklep. Pri tem strežniku pošlje par unikatnih ključev, ki so vezani na HW telefona. Apple strežniki nato glede na te podatke pogledajo v svojo bazo, če je telefon na seznamu odklenjenih.... in če je, mu pošljejo unikatno kodo za odklep. Če telefona ni na seznamu, se pa lahko le pod nosom obrišeš.

In če boš sedaj rekel, zakaj hekerji ne poskušajo telefonov za stalno odkleniti na ta način... kode se na enostaven način ne da generirati (računanje bi trajalo par let na najhitrejših računalnikih)... ugibanje pa tudi ne pride v poštev, saj se po parih nepravilnih poizkusih telefon za vedno zaklene.

techfreak :) ::

Jah generator iTunes Store kod so pogruntali, mogoče bodo še za to?

Mikrohard ::

Vse je mogoče... ampak vprašanje, kdaj. Najbrž šele takrat, ko bodo trenutni iPhoni že zastareli.

ABX ::

Ko se že tako bojijo tetheringa ... kaj uporabniku preprečuje, da SIM kartico vstavi v 3G modem?


Razumevanje tehnologije. In to je bilo vedno lastnost Apple uporabnikov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

techfreak :) ::

Ko se že tako bojijo tetheringa ... kaj uporabniku preprečuje, da SIM kartico vstavi v 3G modem?


Razumevanje tehnologije. In to je bilo vedno lastnost Apple uporabnikov.

No vidiš vsaj v nečem so najboljši. Vsaj tehnologijo razumejo. Ni kaj, dobra lastnost.

ABX ::

Ko se že tako bojijo tetheringa ... kaj uporabniku preprečuje, da SIM kartico vstavi v 3G modem?


Razumevanje tehnologije. In to je bilo vedno lastnost Apple uporabnikov.

No vidiš vsaj v nečem so najboljši. Vsaj tehnologijo razumejo. Ni kaj, dobra lastnost.


Itak, sploh ko je zapakirana v lično embalažo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

nekikr ::

Kaj bi sploh še hotel boljšega ;)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi iOS 6 zlomljen, a za zdaj ne javno

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2012534 (10447) driver_x
»

Apple poskuša patentirati metode za ugotavljanje istovetnosti uporabnika iOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7714766 (12592) techfreak :)
»

Apple se bori zoper jailbreaking (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
658637 (6362) nekikr
»

Heker zahteval pet dolarjev od lastnikov iPhonov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
255837 (4365) XS!D3
»

Pojavljajo se sivi konkurentje App Storu

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
54948 (4273) dunker

Več podobnih tem