» »

Katero pivo imate najrajši?

Katero pivo imate najrajši?

Temo vidijo: vsi
««
4 / 40
»»

Izi ::

Tale tema se vleče pa že skoraj 8 let :D
In zadeve se spreminjajo.
Vsa leta sem prisegal na Laško, ki pa se je kakšno leto in pol nazaj popolnoma pokvaril. Sedaj je izmed vseh, ki se jih dobi v Slovenskih trgovinah najboljši Union.
Bistvo okusnega Piva je dobra voda, ki pa je, in še bolj bo, vedno večji problem. Kot kaže edino še Union od nekje dobiva kvalitetno vodo vse ostalo vključno z Nemškimi, Nizozemskimi in Češkimi pivi se je v zadnjih 2 letih pokvarilo.

Steinkauz ::

Ha jst glih kontra. Šel z uniona na laško kake 2 leti nazaj.

Dr_M ::

Za novo leto sem bil na ceskem. Probal kar nekaj piv in lahko recem, da tam ne dobis slabega piva (seveda ceskega). :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Han_Sol ::

UNION
|Intel Core i5 2.8GHZ 6M|ASUS P8P67|GAINWARD GTX560Ti 1GB|
|Corsair DDR3 4GB PC1600|WD 1TB SATA6Gb/s CaviarBlack|
|SAMSUNG S223C|Chieftec BA-02|Chieftec 650W APS-650C|

JayKay ::

meni je ful dober Old Speckled Hen, seveda ga pa ni čez laškega :)

perkomat ::

LAŠKO

Izi ::

Vedno je treba vzeti v obzir še dejstvo, da je pivo precej lahko in hitro pokvarljiva roba. Sicer ima rok trajanja 1 leto ampak v resnici je okus opazno slabši z vsakim mesecem od polnitve.
Iz tega sledi, da je v določeni gostilni vedno najboljše tisto pivo, ki se ga proda največ, ker je pač vedno sveže.
V Ljubljani, kjer se na vsakih 10 Unionov proda 1 Laško je tako Union vedno svež in dober, Laško pa se po pol leta preklada v skladišču preden pride na pult in je po mojih dolgoletnih izkušnjah z pitjem Laškega v Ljubljani vsako tretje do četrto pivo že pokvarjeno, ko ga dobiš v roke.
Na Štajerskem je verjetno ravno obratno.
Zato se jaz držim pravila, da kamorkoli grem pijem domače pivo iz tistega kraja in ponavadi nisem razočaran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Steinkauz ::

Vedno je treba vzeti v obzir še dejstvo, da je pivo precej lahko in hitro pokvarljiva roba. Sicer ima rok trajanja 1 leto ampak v resnici je okus opazno slabši z vsakim mesecem od polnitve.
Iz tega sledi, da je v določeni gostilni vedno najboljše tisto pivo, ki se ga proda največ, ker je pač vedno sveže.
V Ljubljani, kjer se na vsakih 10 Unionov proda 1 Laško je tako Union vedno svež in dober, Laško pa se po pol leta preklada v skladišču preden pride na pult in je po mojih dolgoletnih izkušnjah z pitjem Laškega v Ljubljani vsako tretje do četrto pivo že pokvarjeno, ko ga dobiš v roke.
Na Štajerskem je verjetno ravno obratno.
Zato se jaz držim pravila, da kamorkoli grem pijem domače pivo iz tistega kraja in ponavadi nisem razočaran.


V čudne bare zahajaš. V lj je precej pogosto, da se pije laško...
Ponavad pa itak točeno, ki gre v enem dnevu cel sod :)

Gladi ::

Vedno je treba vzeti v obzir še dejstvo, da je pivo precej lahko in hitro pokvarljiva roba. Sicer ima rok trajanja 1 leto ampak v resnici je okus opazno slabši z vsakim mesecem od polnitve.
Iz tega sledi, da je v določeni gostilni vedno najboljše tisto pivo, ki se ga proda največ, ker je pač vedno sveže.
V Ljubljani, kjer se na vsakih 10 Unionov proda 1 Laško je tako Union vedno svež in dober, Laško pa se po pol leta preklada v skladišču preden pride na pult in je po mojih dolgoletnih izkušnjah z pitjem Laškega v Ljubljani vsako tretje do četrto pivo že pokvarjeno, ko ga dobiš v roke.
Na Štajerskem je verjetno ravno obratno.
Zato se jaz držim pravila, da kamorkoli grem pijem domače pivo iz tistega kraja in ponavadi nisem razočaran.


V čudne bare zahajaš. V lj je precej pogosto, da se pije laško...
Ponavad pa itak točeno, ki gre v enem dnevu cel sod :)

Nevem v kakšne lokale pa TI zahajaš, namreč tiste bare katere jaz obiskujem ponavadi pijemo Union... po večini.Sem iz metropole seveda...

Tralala999 ::

To z vodo je iz trte izvita filozofija. Pri proizvodnji piva(govorim o večjih proizvaljalcih) se v proces vrenja dodaja voda, ki je pred tem obdelana. Voda predstavlja osnovo, ki na sam okus ne vpliva. Okus, aroma, alkohol....so posledica reguliranega vrenja oz. načina proizvodnje. Ni vse v sestavinah, večina je o tem kako te sestavine povežemo skupaj.
Mam pa rad pir.

PacificBlue ::

V čudne bare zahajaš. V lj je precej pogosto, da se pije laško...
Ponavad pa itak točeno, ki gre v enem dnevu cel sod


LOL

V Štuku v Mb ne točijo Laškega,ampak Union..:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Dr_M ::

Nevem v kakšne lokale pa TI zahajaš, namreč tiste bare katere jaz obiskujem ponavadi pijemo Union... po večini.Sem iz metropole seveda...


To, kaj vi pijete, je precej nepomembno. Jaz po Lj hodim v raznorazne lokale, pa vidim, da je poraba Laskega in Uniona nekje podobna. Mam tudi par kolegic kelnaric in pravijo, da se obeh proda pribljizno enako.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Isti šit. Vse je zanč - sam za nas je zadost dobr. Če smo iskreni.

Vajenc ::

Isti šit. Vse je zanč - sam za nas je zadost dobr. Če smo iskreni.
To pa sloh ni res! Union Olimpija nabije vse čeztrojanske klube naekrat!! ;p
Edit: sicer pa sem to noč pil tudi Duvela in moram pohvaliti njegov svež, malo po limoni posoljen okus.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

DOOM_er ::

vajenc, ta pir je bil najbrž pokvarjen :)), sicer pa jst še kr prisegam na uniona. Smo pa v bratislavi nabavl zlaty bazant in morem rečt da je pir kr uredu, mešanca med unionom in laškim.
Robots will steal your job. But that's OK

Gjurisic ::

Kje proizvajajo hrvaški Heineken.

Steinkauz ::

stopnisce ::

Banjaluški Nektar je apsolutno najboljši:)

Celo dostava na dom je...to je cifra:041-768-088. Cena je kot Slo piva v trgovinah.

no ja, tudi Heineken ni za metat stran:)

Aston_11 ::

Laško, če ni Laškega, Union, sicer Perlenbacher iz Lidla. Po prvih dveh je itak vseeno, kaj je.

Sta pa Laško in Union dobri pivi, nesejo tuja. Ali pa sem že toliko navajen na ta okus.

Definitivno se mi najbolj dopade točeno (sveže) pivo.

V pivnicah (tudi raznih picerijah) pa njihovo, če ga varijo. Mi dopade, ker je motno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

STASI ::

Sem ugotovil, da je Fullerjevo pivo tudi dobro predvsem ESB. Morda niso tako dobri kot belgijski piri, ampak vse naše prekašajo.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

atomc ::

Ciao, nekaj fotk s potovanja po Belgiji.
http://picasaweb.google.com/xbenxjaminx...

Drekcpekc ::

Piva ne pijem, ker mi je zanič okus kot vonj :)

XtodaZ ::

jaz sem preizkusil kar nekaj piva, katerega se dobi na slovenskih policah..
dosti jih je bilo dobrih in slabih..
osebno mi je najbolj pri srcu Corona Extra (mehiško pivo) je pa kr draga
najboljša "price/performance":P pa mi je Stephans Brau (našel sem jo samo v Tušu)
domače pijem laško!



...union in heineken pa.. raje ne kot ja:)

bender rodri ::

1. Guinness
2. Killkenny, Staropramen
3. Pšenična piva (Erdinger, Paulaner)
4. Mešano ali temno domače pivo v Kratochwill-u (Ljubljana center npr.)
5. Naša Union in Laško (debili se med seboj kregajo glede kvalitete teh dveh, jaz pa vmes rajši enega Uniona in enga Laškega "ruknem" - imam več od tega)

Je pa seveda ogromno piv, ki se jih splača sprobat že zaradi same degustacije in mogočega odkritja kakšnega novega dobrega piva :P
guez

Zgodovina sprememb…

LordTado ::

tak se toči pivo:)

mastah ::

bavaria 8-)

finpol1 ::

union

Smurf ::

1. La chouffe
2. Kwak
3. Leffe (blonde)
4. Murphy's Stout
5. Guiness

guest #44 ::

Ni ga čez Guinness.

STASI ::

atomc je izjavil:

Ciao, nekaj fotk s potovanja po Belgiji.
http://picasaweb.google.com/xbenxjaminx...

Še povej kakšne so ble kaj cene!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

profii ::

Sarajevsko pivo in pa Carlsberg

Fizikalko ::

1. Bernard (Češko)
2. Frančiškaner (GER)
3. Stella Artois (original)

Se je pa Laško konkretno poslabšal zadnja leta. Zdaj sploh ni več pitno, sploh v flaši.

atomc ::

STASI je izjavil:

atomc je izjavil:

Ciao, nekaj fotk s potovanja po Belgiji.
http://picasaweb.google.com/xbenxjaminx...

Še povej kakšne so ble kaj cene!

Ciao, cene med 2€ in 4€

Ben

toloplus ::

atomc je izjavil:

STASI je izjavil:

atomc je izjavil:

Ciao, nekaj fotk s potovanja po Belgiji.
http://picasaweb.google.com/xbenxjaminx...

Še povej kakšne so ble kaj cene!

Ciao, cene med 2€ in 4€

Ben


No, tole bo pa bolj tezko drzalo, v kolikor se sprasuje za gostilniske cene piv v fotoalbumu. Sicer zivim na NL (na meji z BE), ampak pri nas se v barih za dva evra dobi zgolj 1,8-2 dcl tocenega Heinekena (ki je btw s strani Nizozemcev percipiran kot pivo 'nizjega' kakovostnega razreda, podobno kot npr. v tukajsnih pubih tocen irski Murphy's ali pa recimo v SLO tocen Union/Lasko).

Za ceno do stirih evrov je moc dobiti v steklenicki (2,5-3,3 dcl) dolocena piva tipa oud bruin (do 3,5% alc.), blond ali pa kaksen dubbel (6-8% alc.), npr. Westmalle dubbel. Razna tripel, quadrupel piva (nad 7,5% alc.) znamk Rochefort, Karmeliet, Chimay, Ciney, Barbar, Kasteel, La Trappe ... pa kar lepo presegajo ceno 4, 5 ali pa celo 6 evrov.

Za primerjavo, cena istih piv v trgovini je med 0,5 in 2,5 EUR (navadni pilsener Heineken/Brand/Bavaria 0,5 EUR; oud bruin 0,6 EUR; dubbel 1-1,4 EUR; tripel/quadrupel 1,4-2,5 EUR).

mr1two ::

Najboljše pivo je hladno pivo.
Pa da ni ravno najbolj poceni zmazek, ki se še kvas voha.

Gjurisic ::

Kolko je mali Heineken pri nas
v Ceovcu je 3,20EUR.

STASI ::

Gjurisic je izjavil:

Kolko je mali Heineken pri nas
v Ceovcu je 3,20EUR.

Preko Pijače na dom je cena 1,31 €
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

Steinkauz ::

Dvomim da je trgovino mislu.

Gjurisic ::

Mislim koliko je v lokalu?

T0RN4D0 ::

V vsakem drugače. Kristus.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Gjurisic ::

Nič ponavadi pjem laško
zdaj p si moram heineken naročit.

Olajuwon ::

Laško, Heineken, Bavaria, Tuborg, Beck's, (pšečnični) Erdinger in Carlsberg. Od "industrijskih" piv se mi zdi Carlsberg najboljši. Drugače pa največ spijem Heinekena, verjetno zaradi največje razširjenosti.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Jernej88_ ::

Laško...
No more Slovenia!

Berserker ::

Večinoma Laško ( Union sem samo enkrat pil pa še to radlerja), tukaj so še Karlovacko pivo, češki Budweiser, Heineken ta so mi dobra, najbolj so ogabna poljska poceni piva pa pils.

ripmork ::

La Trappe.

Gjurisic ::

Kaj union in heineken sta oba sladka,
laško pa je grenko.

IvoJan ::

Corona ftw :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jazbec ::

laško, corona, heineken for the win:D
union pa je zame smrt oz. strup
prisegam na laško-od naših domačih piv

Spy ::

toloplus je izjavil:


No, tole bo pa bolj tezko drzalo, v kolikor se sprasuje za gostilniske cene piv v fotoalbumu. Sicer zivim na NL (na meji z BE), ampak pri nas se v barih za dva evra dobi zgolj 1,8-2 dcl tocenega Heinekena...


Bil na beer tour ;) prejšnji mesec v Brussels in moram povedati, da je zadeva s cenami silno kompleksna. Delirium tremens lahko plačaš tudi 13 EUR za 3/4litra v trgovini, toplo pivo, osončena polica. Ali se pač potrudiš in malo poiščeš "ta pravi" lokal, kjer je happy hour 11 ur na dan in je cena super odličnega (za naše običaje) ustekleničenega piva Blanche de Bruges celih... 1 (en) EUR :) Po (many) happy hours pa se dvigne na 2 EUR :)

Skratka, ko sem prišel nazaj domov nisem mogel piti ne Laškega (club, ker tisto kislo vodo od lagerja res ne razumem kako je sploh možno piti) ne Uniona. Nočem biti nesramen ali kakorkoli pretiravati, vendar moja skromna ocena je, da po tednu pitja odličnih piv je ta boljši Laško "grenka voda s čudnimi mehurčki z okusom, ki je nekako "ločen" od vode". Sem se malo posvetoval med prijatelji in so mi zadevo potrdili. Vsak, ki je naredil eno cool beer turco, ki je trajala vsaj 3 dni, je ob prihodu domov doživel podobno. Zanimivo, da po dnevu oktoberfesta tega nisem doživel in tudi pri drugih potovanjih nisem nikoli doživel tako osupljiv šok.

Zdaj se ne spomnim točno kje, ampak nekje v afriki smo pili en teden neko (kao edino) domačo pivo, ki pa te je zadela, kot na kakih blagih norih gobah :) Sort of hallucinogenic beer ;)

Skratka pivo v lokalih ni nujno drago. V butalistanu smo pač navajeni preplačevati piva slabše kakovosti, servirane pri neprimerni temperaturi v pomanjkljivo umitih (ali celo mokrih) kozarcih... itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spy ()

cortez ::

Ni mi do piva. Po njem imam samo probleme - mehur mi ne da mira. A ma še kdo podobne težave ?
««
4 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796310 (2709) marS
»

Pivo

Oddelek: Loža
325908 (694) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312432 (1330) marvin42
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149387 (31391) SonoR
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218654 (10744) BCSman

Več podobnih tem