» »

Katero pivo imate najrajši?

Katero pivo imate najrajši?

Temo vidijo: vsi
««
33 / 40
»»

MihaK3 ::

Zdajle sem šel pogledat na stran od pivoljuba in imaš 0,5 piksne Fuller-jevega London Pride-a in ESB-ja po 1,77 oz. 1,85€. Prvi je malo voden, drugi pa zelo dober (5,9%) in verjetno najbližje vsem kriterijem...

dottor ::

London Pride jaz priporočam vsem ki bi se radi podali v svet dobrih piv, pol pa počasi stopnjuješ. Sam sem najbolj vesel ko v kakšnem lokalu zasledim pive od Reservoir Dogs-ov.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MihaK3 ::

gendale2018 je izjavil:

Zakaj ni nobene all you can drink pivnice z dobrim pivom? Recimo daš 25 eur in maš neomejeno. Itak večina ne bi spila več kot 5 piv in bi se splačalo. Jst bi jih pa vsaj 10 8-) in bi se splačalo tudi meni.


Če bi bilo 25€ bi moral bit res žolna, da bi se ti splačalo, ker nek premium pir to itak ne bi bil, običajne se pa dobi marsikje po 2€ na pol litra (tudi v Union pivnici recimo, če jemlješ superce), kar pa pomeni 13 pirov...

gendale2018 ::

ja ne, 25 eur, dobil bi pa te pire k so drgač okol 5 eur za enega, itak še vedno večina ne bi spila več kot 5

aja, london pride je dober :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

MihaK3 ::

Ah kje, tega ne bo nihče uvedel, ker bi se v kratkem začelo dogajat, da bi prihajale družbe, kjer bi eden vzel to neomejeno, drugi pa (kao) samo vsak en svoj pir, potem bi pa razdeljeval...

gendale2018 ::

to ne bi bilo dovoljeno in bi te vrgli ven.. mislim saj tudi v all you can eat gostilni ne sme več ljudi jest od enega

ampak tud če si plačaš teh 25 eur in spiješ 10 pirov si ornk pršparu, oni pa zaslužil ker zihr ne dajo 2,5 eur za eno pivo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

MihaK3 ::

Seveda uradno ne bi bilo dovoljeno, ampak ne podcenjuj iznajdljivosti ljudi, ko se bi dalo veliko prišparat. Sicer pa za piva, ki so v lokalih po cca 5EUR na pol litra, tudi oni dajo vsaj 2.
Sicer pa če smo že pri enkratni kavciji za neomejeno pitje, bi sam raje videl, da bi to bilo možno na raznih festivalih tako kot je to navada v Angliji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

buttcrack ::

V lidlu sem zadnjič kupil Faxe pale ale v 0,5L piksni za dober € oz. švoh 2...

nič posebnega, je pa v vsaki vasi, v 0,5L pixni in cca 1,5€ ko se je nekdo zadnjič obregal.

dottor ::

Sem tudi sam vzel svetlo in temno Faxxe v literski pločevinki. Ni bogve kaj ampak za se ga napit spiješ 2 max. 3 in si dovolj narjen za cel večer...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MihaK3 ::

Svetli in temni Faxe sta precej meh, omembe vredna je le pločevinka, ki je tako masivna kot nobena druga (mislim na debelino materiala, imam sicer še nekaj drugih literskih, pa ni nobena taka), njihovega ale-a pa (še) ne poznam.

gendale2018 ::

>omembe vredna je le pločevinka, ki je tako masivna kot nobena druga
ne pozabit na slike vikingov s sekirami, vedno ko ga pijem hočem zraven še igrat golden axe (axe, faxe, irak, iran)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

The Player ::

Meni osebmo je svetli faxe pivo mnogo boljše kot temno, še posebej, če je poslikan :) tiste pločevinke so res paša za oči.

Kar se tiče posebne ponudbe faxe piv (IPA, amber in močno temno pivo), je že kdo probal? So za kaj?

Res ni za pričakovat kakšne kvalitete, ampak upam, da je stvar mnogo boljša od Madžarskega sopronija. Takšne scavnice od piva še nisem pil ;(( IMHO najslabše pivo kar sem jih pil v življenju pa še prav drag je bil ko sem bil na madžarskem.

buttcrack ::

Borsodi sor, to je skret iz madžarske. Tega še domači kahli ne privoščim :)

buttcrack ::

Pravkar srebam faxe red ale in mi ni preveč všeč, tak sladek deluje.
Ni zanič, ampak nis pristaš sladkih piv, je pa bolj temen oz. mešan po barvi.
Za tist drobiž vsekakor vreden poizkusa.
Pale ale in tisto tretjo varianto moram pa še v hladilnik dat, trenutno imam polnega s čehom Samson, ki je bil pri severnih sosedih smešno poceni, 0,33€ za pol litra flašo. Mogoče sem preveč pod vplivom cene, ampak po dobri polovici gajbe je super pivo :)

dottor ::

Drugače če le najdem v Lidlu in Hoferju vzamem paket mešanih evropksih/angleških piv vsakič ko imajo kej novega. Cena je ponavadi 15+€ za 6-8 piv, pa ponavadi se najde tudi kej dobrega.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MihaK3 ::

Tudi jaz. Nazadnje sem vzel paket angleških bitterjev; pa tako, včina je bila za spit, razen enega, ki res ni bil dober (čisto brez okusa), ampak še najboljši notri je bil Hobgoblin, katerega sem že poznal, tako da sem bil malo razočaran. Najboljše izkušnje imam z njihovimi belgijskimi paketi, razen enega, kjer so bili vsi 4 enaki (Corsendonk trippel) so bili vsi zelo dobri.

dottor ::

Tega sem tudi jaz vzel pa sem bil dokaj zadovoljen. Pač pričakovat da bodo vsa piva v paketu dobra je malo brca v temo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gendale2018 ::

>Kar se tiče posebne ponudbe faxe piv (IPA, amber in močno temno pivo), je že kdo probal? So za kaj?
obstaja še rdeče

glede okusa pa, jah meni so te faxeti za svojo ceno dobri, je pa res da glih najboljše pivo pa spet ni (je pa eno od najlepše pakiranih 8-))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Konlov ::

Kero pivo mi je potem všeč. A mora res več alkota notri biti, kajti tale:


mi je precej bolj všeč kot tale:

Oba sta v cenovnem rangu pod 2€ za 0,5l. Nobeden pa sicer ne doseže okusa Vege npr...

MihaK3 ::

Ja meni osebno isto; moraš vedeti, da je vedno lažje narediti pivo polnejšga okusa, ki ima ob tem tudi več alkohola. Saj Pride ni slab, ampak je bolj za žejo, ESB je pa že bolj uživaški. Glede primerjave z Vego pa je treba reči, da ni isti stil; ta dva sta angleška bitterja (en navaden, en special), kjer je poudarek predvsem na karamelno sladnem telesu, vega pa je (i)pa pretežno ameriškega stila, kar pomeni veliko hmeljev za aromo.

Konlov ::

Uff thx. Torej moram iskati ameriški pale ale v 0,5 pločevinki...

MihaK3 ::

Recimo ja, ampak teh je pa res mala izbira, če sem iskren iz glave ne vem niti za enega

bojsi ::

Lobik ima enega, sicer v mali piksni, citrus saden, odlicen...
link

MihaK3 ::

Konlov išče nekaj po razumni ceni za rednejšo konzumacijo. In skoraj 9€/l pač težko rečeš razumno... Ta piva so za sprobat enega ali dva.

Konlov ::

MihaK3 je izjavil:

Konlov išče nekaj po razumni ceni za rednejšo konzumacijo. In skoraj 9€/l pač težko rečeš razumno... Ta piva so za sprobat enega ali dva.

Jp...

cresh ::

APA v piksni so večinoma 0,3L, se ne spomnim, da bi kakšno videl 0,5L
Tamalih APA imaš pa kolikor hočeš.

gendale2018 ::

bo treba začet proizvajat lastno pivo, tele cene so res oderuške :P
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

dottor ::

Go for it. Mi smo kolegu uzeli set za darilo, pride ene 50€ ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MihaK3 ::

To je za pivo iz ekstrakta, kar je sicer odličen način za vstop v svet varjenja, ampak če uporabljaš te najbolj razširjene ekstrakte (1,5 - 1,8 kg) te pride cenovno cca 1€/l, sploh če namesto navadnega sladkorja dodajaš suhi nehmeljeni ekstrakt, ki da bolj poln okus, tako da prihranek ni tako velik v primerjavi z bolj običajnimi pivi. Za to je treba variti direktno iz slada, kar pa je precej večja pacarija in tudi rabiš seveda precej več opreme. Je pa še ena stvar - nikoli ne moreš zvariti toliko različnih piv, kot bi jih rad sprobal (vsaj meni sploh ni več da bi enega in istega pil v desetinah litrov).

mihec87 ::

Lahko delaš manjše količine po 5L (npr. biab metoda), sam ko je čiščenja pa priprav skor isto ko za večjo rundo 20L...

MihaK3 ::

Ma tam do 50 litrov je vse približno isto; je pa bila rekordno majhna runda 3L, lol

NikolormousB ::

Jaz sem dosti delal 5 literske batche. Za fermentor sem imel par 5 literskih steklenic od vina. Je bolj enostavno kot običajen batch, ki je pri meni cca. 30 litrov.

Potrebuješ eno večjo posodo, ki gre na štedilnik. Drozganje (BIAB) je pri meni potekalo tako, da sem posodo enostavno vtaknil v pečico, nobene izolacije, hladilnih torb itd. Tudi hlajenje je zelo hitro. Vtakneš posodo v pomivalno korito polno hladne vode, pa imaš v 15 minutah temperaturo primerno za pitch, nobenega kompliciranja s špiralo. Te 5 literske flaše tudi z lahkoto postaviš na različna mesta, lahko narediš kak swamp cooler iz hladilne torbe itd.

MihaK3 ::

Male serije imajo prednost ambientalnega hlajenja, to je res, čeprav deluje tudi pri večjih, samo počasneje.

issak ::

Konlov je izjavil:

Uff thx. Torej moram iskati ameriški pale ale v 0,5 pločevinki...


Probaj India pale ale od Fullers. Steklenice sicer, ampak razumna cena, malo bolj hmeljast kot London Pride, še zmeraj pa ne tok kot craft IPE.

Ali pa tole: https://www.pivoljub.si/product/pivo-sa... nisem še probal, ampak bi pa probal glede na ceno in to.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

          ::

Od American Pale Ale mi je všeč Flying Dog Doggie Style. Sicer ni ravno poceni ...

BlackLight ::

Sam sem pred parimi leti začel z varjenjem, najprej z piksne tako kot je že nekdo tukaj omenil kar je za začetek več kot dovolj tudi po kvaliteti :) Potem pa sem šel na all-grain in z svojim sistemom (CraftBeerPI) trenutno na 50l batchih z planom na cca 150l v kratkem. Pivo katerega sam zvariš ko ti enkrat začne uspevat je odlično :) Vsi domači so najprej pili union, laško itd.... Če vprašaš sedaj katerega bo, je odgovor čisto drugačen :D

MihaK3 ::

Pred hudimi povečavami proizvodnih kapacitet ne bi škodilo dobro razmislit, kaj potem z njimi - če namreč nimaš pravih pivovarskih ambicij (in ustreznih možnosti zanje) se zna zgoditi, da boš samo na veliko varil, pili pa bodo vglavnem sorodniki in prijatelji in to najverjetneje zastonj...

dottor ::

Če dela to iz veselja kje je problem če pol flaš raztala prijateljem. Imam kolega ki redno vari pa dosti krat prinese kakšno flašo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

gendale2018 ::

dottor je izjavil:

Go for it. Mi smo kolegu uzeli set za darilo, pride ene 50€ ;)

drugače sem alkohol že proizvajal, ampak ne pivo

neko ogabno packarijo z ~15% alkohola

po pol litra si se itak že navadil okusa in je šlo pit
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

BlackLight ::

MihaK3 je izjavil:

Pred hudimi povečavami proizvodnih kapacitet ne bi škodilo dobro razmislit, kaj potem z njimi - če namreč nimaš pravih pivovarskih ambicij (in ustreznih možnosti zanje) se zna zgoditi, da boš samo na veliko varil, pili pa bodo vglavnem sorodniki in prijatelji in to najverjetneje zastonj...
Ravno zaradi tega povečujem :) Teh par litrov ki jih imam gre tako hitro da če dam kakšen six pack v obtok, sem ponavadi brez batcha že po 2 tednih od flaširanja :D

STASI ::

Okapi je izjavil:

Tomson je izjavil:

Me pa tale Westvlteren kar zanima, ker je množično najbolje ocenjen, ampak 18EUR je pa malo prehuda, si pa to verejtno bil v lokalu, ne trgovini?

Sem ravno v Bruslju.


Festival belgijskega piva. Ni da ni8-)

osebno mislim da je Westvlteren precenjeno pivo. IMHO ni vreden 18 €.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

cresh ::

issak je izjavil:

Konlov je izjavil:

Uff thx. Torej moram iskati ameriški pale ale v 0,5 pločevinki...


Probaj India pale ale od Fullers. Steklenice sicer, ampak razumna cena, malo bolj hmeljast kot London Pride, še zmeraj pa ne tok kot craft IPE.

Ali pa tole: https://www.pivoljub.si/product/pivo-sa... nisem še probal, ampak bi pa probal glede na ceno in to.


kaj mu fullersa ponujaš pa tole citra.
APA imaš dobre brewdog, flyingdog, tiny rabel,..

dottor ::

Drugače jaz tole zadevo jemljem dosti krat:
https://trgovina.mercator.si/market/izd...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gendale2018 ::

0,33 in 3,8%... moj notranji alkoholik mi ne pusti kupit tega :P
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MihaK3 ::

Hehe, cena na enoto alkohola je tule res ubitačna, moram pa sicer reči da je bilo najboljše pivo nižje alk. stopnje, kar sem jih do sedaj pil ravno eno od Brewdoga, samo se žal ne spomnim več katero (imajo jih pa toliko, da ga ne najdeš več če pozabiš ime), ni pa bilo tole.
Sem pa spodaj na strani videl, da imajo Robinsonovega Trooperja v 0,5 piksnah v akciji po 1,39 kar tudi ustreza tistim kriterijem od zadnjič (pakiranje, cena, ale, dovolj dober).

gendale2018 ::

cena na enoto alkohola bi morala biti napisana na vseh alkoholnih pijačah :D

trooperja sem pa ravno v petek pil, je dober
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

dottor ::

Po službi zapaše nekaj bolj lahkotnega in osvežilnega.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ttommy ::

V Hoferju imajo spet Troopper pivo. Res odlična aroma.
Gamer

techuser ::

Meni osebno je Corona pivo najboljše pa še brez glutena je tako da cena zato ni tako pomembna.

dottor ::

Če mene vprašaš je Corona voda z okusom :P Če pa ne sme glutena imajo marsi kje CELEIA pivo, naj bi blo slovensko ampak naj bi ga delali v avstiji.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
««
33 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796584 (2983) marS
»

Pivo

Oddelek: Loža
325973 (759) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312460 (1358) marvin42
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149922 (31926) SonoR
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218729 (10819) BCSman

Več podobnih tem