» »

Katero pivo imate najrajši?

Katero pivo imate najrajši?

Temo vidijo: vsi
««
32 / 40
»»

dottor ::

Union nefiltrirano niti ne moreš primerjat z lagerjem ker to ni...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

matobeli ::

Mmm, kaj pa je?

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gendale2018 ::

deep je ogaben sry

majo pa v lidlu še enega poceni (malenkost dražji kot deep), ki je ok za svojo ceno... faxe mi je tudi ok (verjetno ker so gor vikingi s sekirami in me spominja na igro golden axe), čeprav eni pravijo da ni :D

ampak za napit je še najboljše tisto belo vino v 2l plastenki za manj kot 2 eur
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

dottor je izjavil:

http://pivo-man.blogspot.com/2016/05/un...


Kaj pa je kellerbier drugega kot nepasteriziran in nefiltriran nemški lager? :P

Union nefiltrirano pa je celo pasterizirano in slovensko. Torej samo 1/3 točk za union.

MihaK3 ::

Tako je, naj pa mu v obrambo povem, da je res bistveno boljši od navadnega Uniona (tudi večja razlika od mnogih ostalih filtrirano vs nefiltrirano), katerega praktično ne prebavim več oz. če nisem res žejen težko dokončam steklenico, če ga slučajno kje kdaj dobim, dočim nefiltrirano se pa da pit.

Looooooka ::

Presaltal iz kellerbier-ja na nefiltriran union.
Ker je pac piten. Pa se poceni je. Nefiltrirano lasko mi je pa tko kot navadno lasko oz navaden union. Skoda denarja.

Tomson ::

Tole sem malo nazaj pil v Španiji, če kdo pozna. Ne vem ali mi je v tistem trenutku tako pasalo, sem ga pil le enkrat, ampak se mi je zdel kot eno najbolj pitnih piv s pravo mero okusa, čeprav na RateBeer ni najbolje ocenjeno: San Miguel - Manila, po občutku je bilo mešano pivo ... Če ga je kdo zasledil v kakšni Slo trgovini mogoče?



Moram pa malo preizkusit po tejle listi TOP 50, kdo pozna ta najbolje ocenjena piva, res izstopajo?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

MihaK3 ::

Večino iz top 50 allstyles pri nas sploh ne moreš dobiti. Najvišji pri nas readily available je Rochefort 10. Sem imel sicer priložnost lani kupiti Westvleteren 12 v Primožu, ampak iz principa nisem dal 18€ za 0,3 flašo. Je pa tako, noben izmed teh top 50 ne bo slab, razen če ti izrazito ni všeč stil (sploh recimo velja to za kisla piva), ampak mnogokrat jih od kateregakoli izmed top 250 ali celo top 500 ločijo samo osebne preference

Tomson ::

Se teh, nam manj poznanih piv, niti v kakšni bolj namenski trgovini ala Pivoteka Za popen't ne dobi? Oz. so ultra draga? Mi je pa jasno, da so okusi različni in vsak najde nek svoj idealen okus pri pivu ... Me pa tale Westvlteren kar zanima, ker je množično najbolje ocenjen, ampak 18€ je pa malo prehuda, si pa to verejtno bil v lokalu, ne trgovini?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dottor ::

V Kopru je po novem pivnica, kje rimajo 10 pip z različnimi pivami in redno menjujejo (čim spraznejo en sod menjajo z drugim ne istim) in tako imaš možnost sprovat več vrst piv, različnih priznanih pivovarjev. Tako da če se kdo mudi kej po Kopru se splača (Ghetto Someting, imajo pa tudi trgovino Hoppiness).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

NikolormousB ::

deep je ogaben sry


Grem stavit, da 9 od 10 ljudi na slepem testu ne loči med deepom in laškim.

Darko! ::

dottor je izjavil:

http://pivo-man.blogspot.com/2016/05/un...


O bog, kakšen hipsterski blog !

MihaK3 ::

Tomson je izjavil:

Se teh, nam manj poznanih piv, niti v kakšni bolj namenski trgovini ala Pivoteka Za popen't ne dobi? Oz. so ultra draga? Mi je pa jasno, da so okusi različni in vsak najde nek svoj idealen okus pri pivu ... Me pa tale Westvlteren kar zanima, ker je množično najbolje ocenjen, ampak 18€ je pa malo prehuda, si pa to verejtno bil v lokalu, ne trgovini?


Nekatera se, ampak ravno iz top 50 ne prav veliko; nekako čez palec - če ima malo ratingov in / ali je ameriško ga boš pri nas težko dobil. Glede Westvleterna pa je bilo v trgovini - pivoteka Primož ali Pr' Primož oz nekaj takega na Trubarjevi. Slučajno sem bil tam ravno ko so odprli nove prostore in so imeli en zaboj, kar je sicer huda izjema in ne pravilo, ker ga samostan ne daje v veleprodajo in ga lahko dobiš samo direktno pri njih po prednaročilu in omejeno količino, tako da karkoli se kje občasno pojavi, je nekdo dejansko kupil kot fizična oseba in na nek način nelegalno spravil v prodajo. Je pa bila vsaj nekaj časa nazaj v samem samostanu cena cele gajbe 12-ke cca 40€ tako da je razumljivo zakaj nisem hotel dati toliko za eno flašo. Enkrat itak načrtujem turo po Belgiji...

Darko! je izjavil:

dottor je izjavil:

http://pivo-man.blogspot.com/2016/05/un...


O bog, kakšen hipsterski blog !


Na nek način je skoraj vsak blog hipsterski

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

Konlov ::

V Domžalah je fleten lokal z ponudbo kar nekaj SLO mikro...

Cafe Central Domžale je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Okapi ::

Tomson je izjavil:

Me pa tale Westvlteren kar zanima, ker je množično najbolje ocenjen, ampak 18EUR je pa malo prehuda, si pa to verejtno bil v lokalu, ne trgovini?

Sem ravno v Bruslju.


Festival belgijskega piva. Ni da ni8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gendale2018 ::

a imajo še komu vsa belgijska piva okus po 'gobah' (no pač tko mu jst rečem :D )? zaradi tega mi sicer niso preveč všeč, ampak ok, na zdravje okapi!
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Penderecki ::

Belgijska piva so znana po kvasu, zato se ti zdi da imajo okus po gobah.
Pač ga vlačijo not več kot je to običajno za naše konce.
V nekaterih vidiš kr konkretne usedline kvasa. Meni ne potegnejo preveč.

NikolormousB ::

Kvasa ni več, je drugačen. Tudi fermentacija poteka drugače kot pri svetlih lagerjih, ki prednjačijo pri nas. Veliko belgijskih piv fermentira v odprtih fermentorjih, večina ostalih piv v zaprtih, kjer je količina kisika omejena.

Vsak stil zahteva določeno vrsto kvasa in vsaka vrsta kvasa doda pivu svoj okus ter aromo.

Egidij88 ::

Good ol' Laško. Na pravi temperaturi in v pravi družbi. Samo enega se itak nikoli ne spije, tako da večina teh kafetarskih in grenkih pirov odpade. Pivo mora lepo teči po grlu.

Penderecki ::

NinjaMig21
Kvasa ni več, je drugačen.

Kvas je kvas:)!

NikolormousB ::

Prav imaš. Pivovarji nategujejo, spletne trgovine s sestavinami za pivovarstvo pa v resnici pakirajo kvas v stotine različnih vrečk.

https://www.northernbrewer.com/collecti...

euagrus ::

Kar se mene tice so lagerji brez okusa in sploh ne vem zakaj bi jih pil.

Od tega, kar sem dobil v barih:



Od "ta zanimivih":



Bi pa rad tega probal, pa ga se nisem nasel brez svinjske postnine, vmes so ga pa scanclal


Se castna omemba: Chimay Blue

Imam pa se enega "na zalogi" samo moram se zbrskat...
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

MihaK3 ::

Egidij88 je izjavil:

Good ol' Laško. Na pravi temperaturi in v pravi družbi. Samo enega se itak nikoli ne spije, tako da večina teh kafetarskih in grenkih pirov odpade. Pivo mora lepo teči po grlu.


Ojej; zadnji običajen laško, ki sem ga lahko pil je bil Club pred menjavo embalaže, torej tam 2007, kasneje pa samo še temnega dokler niso 5,9 verzije ukinili...

gendale2018 ::

>Kar se mene tice so lagerji brez okusa in sploh ne vem zakaj bi jih pil.

ale je ta prava pijača
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MihaK3 ::

Ma nekateri so prav dobri, sploh razni (dunkel)bocki ali pa recimo pred par leti je imel Union v pivnici odličnega India Pale Lager-ja, ampak večina masovnih je pa pač...meh, no nekateri so res tako zanič, da če nisi na robu dehidracijske omedlevice, se jih ne da pit...

Konlov ::

Ale v piksnah se da dobit?

mihec87 ::

Konlov je izjavil:

Ale v piksnah se da dobit?


Zakaj se nebi.. V bistvu je piksna boljše kot steklenica saj ne pride svetloba zraven...

Konlov ::

Mah v marketih nič ne najdem pametnega. Unionov mi ni preveč, Vega ipd pa pločevink ni?

MihaK3 ::

Od slovenskih ale-ov boš v piksni dobil samo Bevoga, pa še za tega lahko rečeš da v bistvu ni naš, dočim tujih pa kolikor hočeš, resda pa večinoma v specializiranih prodajalnah, razen nekaterih angleških od njihovih večjih pivovarn, katere se da dobiti tudi v večjih marketih.

euagrus ::

gendale2018 je izjavil:

>Kar se mene tice so lagerji brez okusa in sploh ne vem zakaj bi jih pil.

ale je ta prava pijača


V bistvu vse od ala naprej :) Stoutom tudi nic ne manjka, ampak lagerji pa res, hvala lepa. Dolgocasni, brez okusa, ja nazges se ga lahko tudi z njimi ampak tudi nahranis se lahko s kaksno packarijo kot so makaroni, ne rabis nic zraven, bos vseeno sit. Belgijci so carji, na splosno pa, vec alkohola, vec okusa, kar je nekako logicno, iz sladkorjev dobis alkohol, vec ko ga dodas, vec alkohola ostane, seveda dokler dodajas vire, ki ne temeljijo na packarijah kot je bel sladkor.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

MihaK3 ::

euagrus je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

>Kar se mene tice so lagerji brez okusa in sploh ne vem zakaj bi jih pil.

ale je ta prava pijača


V bistvu vse od ala naprej :) Stoutom tudi nic ne manjka, ... iz sladkorjev dobis alkohol, vec ko ga dodas, vec alkohola ostane, seveda dokler dodajas vire, ki ne temeljijo na packarijah kot je bel sladkor.


Po osnovni delitvi stouti prav tako spadajo pod ale. Glede sladkorja pa ravno od belega nastane največ alkohola, ker vsebuje pač 99,9% fermentabilnega materiala.

mihec87 ::

Več slada da več alkohola in seveda okusa saj ostane več nefermetabilnih snovi(gresta z roko v roki)...Pivo lahko narediš z malo slada pa nasuješ zraven sladkor-alkohola bo veliko okus pa meh..

euagrus ::

MihaK3 je izjavil:

euagrus je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

>Kar se mene tice so lagerji brez okusa in sploh ne vem zakaj bi jih pil.

ale je ta prava pijača


V bistvu vse od ala naprej :) Stoutom tudi nic ne manjka, ... iz sladkorjev dobis alkohol, vec ko ga dodas, vec alkohola ostane, seveda dokler dodajas vire, ki ne temeljijo na packarijah kot je bel sladkor.


Po osnovni delitvi stouti prav tako spadajo pod ale. Glede sladkorja pa ravno od belega nastane največ alkohola, ker vsebuje pač 99,9% fermentabilnega materiala.


http://www.differencebetween.net/object...

Ja, ampak od belega cukra ne dobis nobenega dodatnega okusa ;)
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Konlov ::

MihaK3 je izjavil:

Od slovenskih ale-ov boš v piksni dobil samo Bevoga, pa še za tega lahko rečeš da v bistvu ni naš, dočim tujih pa kolikor hočeš, resda pa večinoma v specializiranih prodajalnah, razen nekaterih angleških od njihovih večjih pivovarn, katere se da dobiti tudi v večjih marketih.

Kje torej?

mihec87 ::

Konlov je izjavil:

MihaK3 je izjavil:

Od slovenskih ale-ov boš v piksni dobil samo Bevoga, pa še za tega lahko rečeš da v bistvu ni naš, dočim tujih pa kolikor hočeš, resda pa večinoma v specializiranih prodajalnah, razen nekaterih angleških od njihovih večjih pivovarn, katere se da dobiti tudi v večjih marketih.

Kje torej?


Od specializiranih za pivo mi pade na pamet https://www.pivoljub.si/

MihaK3 ::

Konlov je izjavil:

MihaK3 je izjavil:

Od slovenskih ale-ov boš v piksni dobil samo Bevoga, pa še za tega lahko rečeš da v bistvu ni naš, dočim tujih pa kolikor hočeš, resda pa večinoma v specializiranih prodajalnah, razen nekaterih angleških od njihovih večjih pivovarn, katere se da dobiti tudi v večjih marketih.

Kje torej?


Bevoga imajo že praktično povsod; zadnjič sem ga videl že celo v enem malem Mercatorju (Deetz, Tak in Kramah v piksnah), sicer bi pa morali vsi večji hipermrketi (Mercator, Interspar, Leclerc) imeti vsaj nekaj aleov v piksnah.

NikolormousB ::

http://www.differencebetween.net/object...

Ja, ampak od belega cukra ne dobis nobenega dodatnega okusa ;)


Članek je fail. Piva se v osnovi delijo na 2 veji. Ale in Lager. Razlika je v kvasovkah, ki kih uporabljamo oz. njihovem delovanju.

Stout je čisti ale.

"The alcohol content in Stout is higher than in Ale." - Ni nujno. Dopplebock naj bi imel od 7% do 10% ABV. Dry stout 4 do 5% (Guiness v piksnah je 4%, če se ne motim).


Kar se tiče belega sladkorja. Vsaka sestavina v pivu ima lahko svojo funkcijo. Od sladkorja direktno sicer ne dobiš veliko okusa, lahko pa konkretno vpliva na potek fermentacije. Običajno dodaš sladkor, če želiš bolj suho pivo.

Fun fact, ravno Belgijci v tradicionalnih receptih uporabljajo največ dodatnih enostavnih sladkorjev.

Konlov ::

MihaK3 je izjavil:

Konlov je izjavil:

MihaK3 je izjavil:

Od slovenskih ale-ov boš v piksni dobil samo Bevoga, pa še za tega lahko rečeš da v bistvu ni naš, dočim tujih pa kolikor hočeš, resda pa večinoma v specializiranih prodajalnah, razen nekaterih angleških od njihovih večjih pivovarn, katere se da dobiti tudi v večjih marketih.

Kje torej?


Bevoga imajo že praktično povsod; zadnjič sem ga videl že celo v enem malem Mercatorju (Deetz, Tak in Kramah v piksnah), sicer bi pa morali vsi večji hipermrketi (Mercator, Interspar, Leclerc) imeti vsaj nekaj aleov v piksnah.

Pozabil omenit, da 3dcl pločevinko piva po 2,7€ smatram za krajo. Torej iščem dober pale ale v pločevinki 0,5l za cca 1,5€.

gendale2018 ::

Zakaj ni nobene all you can drink pivnice z dobrim pivom? Recimo daš 25 eur in maš neomejeno. Itak večina ne bi spila več kot 5 piv in bi se splačalo. Jst bi jih pa vsaj 10 8-) in bi se splačalo tudi meni.
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Stokarino ::

Včasih je bilo tako v bivši "Lačni kozi".

dottor ::

V Izoli je imela pizzerija Kanava pred leti to.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gendale2018 ::

v preteklosti mi ne pomaga :|
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MihaK3 ::

Konlov je izjavil:

Pozabil omenit, da 3dcl pločevinko piva po 2,7€ smatram za krajo. Torej iščem dober pale ale v pločevinki 0,5l za cca 1,5€.


Aha, no saj ne da se ne strinjam (če bi napisal, koliko me je prišla cena na liter povprečnega pale ale-a pri domačem varjenju mi itak ne bi verjeli), ampak to precej oteži izbiro. Takole iz prve te kriterije izpolnjuje samo Unionov Pale ale, ampak seveda (še) ni v piksnah in tudi meni je preveč bland da bi v njem užival; da se ga spit, to je pa to (dejansko imam raje nefiltrirano) pa se mi zdi, da sem enkrat videl eno ali dve vrsti nekega estonskega ale-a v piksnah ravno po 1,49€ za 0,5l (mislim da Interspar), to je pa zaenkrat to. Sam sem največ različnih piv po ugodni ceni kupil v Pivoljubu, ko sem pred časom dnevno hodil mimo in sem vsakič pogledal kateri so v akciji ali znižani ker se jim je bližal rok uporabe (tudi do 70% ceneje, pokvarjen ni bil noben, še niti malo čuden ne), ampak to je pač spet čisto naključno kateri bodo in pa večina je v steklenicah.

dottor ::

Jaz sem se pa že počasi navadu dat 2,5-3,5€ za 0.33l. Al kupim v Intesparu/Hipermarketu, v specializirani trgovini ali v pivnici. Daš več ampak tudi dobiš več. Če ne imaš Jelen 2l steklenico za drobiž ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gendale2018 ::

za 3,5 eur dobiš 4l vina, naj bo še tolk dobro pivo ne boš od 0,33l tolk pijan kot od 4l vina :|
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

immortan ::

Nekaj časa Guinessa, nato sem pa prešaltal na Old Tom (v Merkatorju je 2,49€) - malo močnejši ampak zelo zanimiv okus

mihec87 ::

gendale2018 je izjavil:

za 3,5 eur dobiš 4l vina, naj bo še tolk dobro pivo ne boš od 0,33l tolk pijan kot od 4l vina :|

Slaba primerjava(primerjaš najcenejše vino)
Za to si kupiš najcenejše pivo z največ alkohola..dodaj še kak štamperl tropinovca boš prej fertik...

Sicer pa tema ni kako se ga najceneje nabijem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

dottor ::

Prvo vina ne pijem ki mi dela kislino in drugo ne pijem pivo da se ga napijem ampak v družbi s kolegi spijemo par piv. Drugače London Pride je tudi odličen za začetek.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gendale2018 ::

>Sicer pa tema ni kako se ga najceneje nabijem...
jst združim prijetno s prijetnim 8-)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene
««
32 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796529 (2928) marS
»

Pivo

Oddelek: Loža
325959 (745) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312449 (1347) marvin42
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149762 (31766) SonoR
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218712 (10802) BCSman

Več podobnih tem