» »

Katero pivo imate najrajši?

Katero pivo imate najrajši?

Temo vidijo: vsi
««
29 / 40
»»

dottor ::

Žal ne, sem že poslal malo povpraševanj okoli kje se da kupit pa čakam odgovore. Sem pil v Rok Bar-u v Luciji (na avtobusni).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

EDIT: Izvedu da omenjeno pivo imajo pri http://www.pivarna.si . Ampak nikjer ne zasledim stroškov pošiljanja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

issak ::

dottor je izjavil:

EDIT: Izvedu da omenjeno pivo imajo pri http://www.pivarna.si . Ampak nikjer ne zasledim stroškov pošiljanja.



Osebni prevzem v Pivarni (brezplačno)
Blago lahko prevzamete osebno na našem naslovu.

Dostava 24 ur 3,29 €

Dostava Maribor 2,00 €
Vsa naročila opravljena v delovnem času trgovine dostavimo v roku dveh ur.

Dostava Celje (brezplačno)
Blago lahko prevzamete osebno v Jazz pubu z veljavnim osebnim dokumentom v času obratovalnih ur lokala od četrtka od 7. ure zjutraj do petka do 17. ure.


Piva Zmajske pivovare ima tudi Primož na Trubarjevi http://www.pr-primozu.si/

Ob naročilu nad 25 € vam BREZPLAČNO dostavimo v Ljubljani, če je žeja res huda, tudi v okolici.
**ljubljana do obvoznice, večje količine (nad 24 piv) tudi okolica
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

issak ::

Fuller's obvlada
Po vrsti od meni najboljšega naprej. Honey Dew in Wild River sta malo dolgočasna v primerjavi z ostalimi.

ESB je obvezno za probat.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

          ::

Fuller's ima zelo široko paleto piv, tako po zvrsti kakor po kakovosti. Njihovega London Porterja verjetno popijem največ izmed vseh piv.

dottor ::

Se strinjam, sam imam najraje London Pride ter Golden Pride iz njihove linije. Je pa res da nisem še proval vseh.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tilen ::

Mogoče kdo ve, v kateri trgovini bi se dalo kupiti Schneider Weisse Tap 6 Unser Aventinus?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Smurf ::

Tilen je izjavil:

Mogoče kdo ve, v kateri trgovini bi se dalo kupiti Schneider Weisse Tap 6 Unser Aventinus?

Ene 90% sem, da sem ga videl v trgovini zapopent.

Tilen ::

Sem jih povprašal na FB, hvala. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

AlphaOne ::

Laško temno 4,9% v piksni. Pocen, simpl, debest.

          ::

Jaz pa sem v zadnjem času, po precej dolgem obdobju pitja raznih kraft piv, po sili razmer spet pil običajnega Uniona in Laško. Union, ki mi prej nikakor ni teknil, je bil presentljivo spodoben, medtem ko Laško, ki sem ga prej sem in tja pil, mi je bil pa totalni poden in sem ga polovico zlil.

dottor ::

Mi laško nabavljamo za žurke, tako da ga še vedno spijem precej. Pač prvi 2 še gledaš kaj piješ dalje ti je malo vseeno.

Sem pa osebno precej vesel dejstva, da Hofer tako pogosto daje na police slovenska kraft in mikropivovarska piva... le zaloge bi lahko bile malenkost večje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

sift ::

včeraj sem po nekje pol leta, spil nekje 1/3 velkega uniona. In takoj ogaben občutek. Nevem kako lahko pijete pivo/alkohol. Ew

blackbfm ::

se parkrat pij pa se bos navadil:))

po precej dolgem obdobju pitja raznih kraft piv, po sili razmer spet pil običajnega Uniona in Laško


jz nevem kva nekateri vidte na teh kraft pivih, sem si dostkrat mogu popravljat okus z normalnim pirom union/lasko:)) sicer pa svetel nefiltriran union je meni top

dottor ::

Če smo že pri Nefiltriranem Unionu sem osebno bolj pristaš temnega. Je pa kraft pivo nek presek okusov od tistega kar piješ redno, pa enkrat ko najdeš neko pivo ki ti dejansko odgovarja ga imaš vedno v hladilniku. Pa tudi to so piva ki jih piješ za užitek (ko se dobimo s kolegi na pijači, od igranju družabnih/roleplay iger, ...) in niso piva od katerih se boš napil (temu tudi primerna cena).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tilen ::

Smurf je izjavil:

Tilen je izjavil:

Mogoče kdo ve, v kateri trgovini bi se dalo kupiti Schneider Weisse Tap 6 Unser Aventinus?

Ene 90% sem, da sem ga videl v trgovini zapopent.


Žal ni na zalogi, če bo kdo iskal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dottor ::

Sem pa zadnjič pil tole:



In mi je od svetlih Tektonikov (temnih nisem še pil) najbolj ušeč, mogoče je tale tudi ušečna:



Sem jim že pisal kdaj bodo kej dopolnili izbiro njihovih piv v Mercatorju. Ker do zdej imajo osnovne tri (ki mi osebno niso nek presežek):

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

matobeli ::

Bil na češkem. Pa me je po obisku parih gostiln z domačim pivom minilo da bi v sloveniji sploh še kaj preizkušal. Brezveze. Pri njih vse kar se tiče piva naredijo povsem samoumevno in lahkotno, brez šundra. Še IPA, ki mi ni hudo ljuba, je pri njih dobila neke zaokrožene okuse.

Scaramouche ::

sicer pa svetel nefiltriran union je meni top



enako in bi rekel da mi je boljši od kar nekaj belgijskih...

Gambino ::

matobeli je izjavil:

Bil na češkem. Pa me je po obisku parih gostiln z domačim pivom minilo da bi v sloveniji sploh še kaj preizkušal. Brezveze. Pri njih vse kar se tiče piva naredijo povsem samoumevno in lahkotno, brez šundra. Še IPA, ki mi ni hudo ljuba, je pri njih dobila neke zaokrožene okuse.


Čehi imajo dober pir, ampak čez nekatere nemške jih ni. Recimo franziskaner beer je dober, pa jih je še kar nekaj. Oni so znalci na tem področju, tako kot tudi pri avto industriji.

STASI ::

Jutri dobim Trappist Westvleteren 12. upam da ne razočara.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

dottor ::

Kje si ga pa naročil?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

STASI ::

sem narobe napisal. jutri ga bom spil. dobil sem ga pa na festivalu belgijskega piva, ki je bil v ljubljani
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

dottor ::

Super. Se pravi naslednje leto si morem nardit en velik X na koledarju ko bo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

          ::

STASI je izjavil:

sem narobe napisal. jutri ga bom spil. dobil sem ga pa na festivalu belgijskega piva, ki je bil v ljubljani


Ta festival je bil posrečen.

mile ::

Ne rabiš čakat na festival, greš v Pivotoč, ki je itak uvoznik/organizator + imas opcijo tocenja v flaše

https://www.facebook.com/pivotocljublja...

bauci ::

Danes sem videl reklamo, da imajo v Leclercu več kot 300 vrst piva. Bo za pogledat.

dottor ::

Sicer na obali nimamo Leclerca ampak je pa Hoppiness zato v Kopru :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Melanholija ::

Pozna kdo kakšno dobro brezglutensko pivo? Občasno kupim Celia al ka je v Hoferju, pa bi probal še kaj druga morda višjega ranga.

c3p0 ::

Gambino je izjavil:


Čehi imajo dober pir, ampak čez nekatere nemške jih ni. Recimo franziskaner beer je dober, pa jih je še kar nekaj. Oni so znalci na tem področju, tako kot tudi pri avto industriji.


+1, franziskaner so mi najboljša pšenična piva, v Avstriji jih vedno vzamem par, pa še poceni je, mislim da okoli 1,06 EUR na steklenico.

issak ::

Melanholija je izjavil:

Pozna kdo kakšno dobro brezglutensko pivo? Občasno kupim Celia al ka je v Hoferju, pa bi probal še kaj druga morda višjega ranga.


http://www.pivoljub.si/category/pivo-br...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

NikolormousB ::

Fullers Frontier lager.

Ocene na netu sicer pričakovano slabe, ker ni hoppy IPA, ampak zame osebno eden najbolj pitnih pirov zadnjega časa. Malo sem že naveličan tekmovanja, kdo bo stlačil več IBUjev in alkohola v pol litra tekočine.

Tak taprav session beer za poletne piknike, odlična izvedba, kot vsi izdelki te pivovarne.

issak ::

NikolormousB je izjavil:

Fullers Frontier lager.

Ocene na netu sicer pričakovano slabe, ker ni hoppy IPA, ampak zame osebno eden najbolj pitnih pirov zadnjega časa. Malo sem že naveličan tekmovanja, kdo bo stlačil več IBUjev in alkohola v pol litra tekočine.

Tak taprav session beer za poletne piknike, odlična izvedba, kot vsi izdelki te pivovarne.


Lager pač. Elita ne mara lagerja, ker ni dovolj kul. Ima pa jasno tudi lager svoje mesto in namen. Poletni pikniki so prva klasa za lager, ker ob mastnih čevapih, čebuli in vsem živem rabiš nekaj za poplaknit, ne pa fantazije hmeljev in okusov. Nisem še probal frontierja, ampak zdaj ko se bliža poletje bom kupil kakšnega, če je Fullers že ne more biti slab. :)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

NikolormousB ::

Snobi se večinoma zmrdujejo nad lagerji ja :) Pa tudi na homebrew tekmovanjih vidiš, da zmagujejo večinoma piva z močnimi okusi. Double ali celo tripple IPA, imperial stouti itd. Čeprav, craft pivovarne zadnje čase varijo dosti lagerjev, pa tudi manjše nemške pivovarne običajno delajo precej spodobne zvarke.

Še nekaj glede tega Frontierja. 0,33l pločevinka stane 1,17€ (cel plato dobiš za 30 eur s pošnino vred). Cca. 3x ceneje od tipičnega craft piva, kar ni zanemarljivo, če kupuješ večje količine.

issak ::

NikolormousB je izjavil:

Snobi se večinoma zmrdujejo nad lagerji ja :) Pa tudi na homebrew tekmovanjih vidiš, da zmagujejo večinoma piva z močnimi okusi. Double ali celo tripple IPA, imperial stouti itd. Čeprav, craft pivovarne zadnje čase varijo dosti lagerjev, pa tudi manjše nemške pivovarne običajno delajo precej spodobne zvarke.

Še nekaj glede tega Frontierja. 0,33l pločevinka stane 1,17EUR (cel plato dobiš za 30 eur s pošnino vred). Cca. 3x ceneje od tipičnega craft piva, kar ni zanemarljivo, če kupuješ večje količine.


V akcijah dobiš drugače ESB, London Pride, London Porter, Honey dew malo pod 2EUR za pol litra, kar je tudi dosti ugodno. Slovenski se pa začnejo tam pri 2EUR za 0,33, kar ni ravno trikrat več, ampak ja, se dobi pa tudi craft varjanje po 4EUR za tamalega. ampak tisto so potem black ipe predvsem, ki so itak drage.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

matobeli ::

Pil pivo v pivnici Adam Ravbar, Domžale. Domače pivo: svetlo, temno in pa eno močnejše (močnejšga žal nisem poiskusil). Po tipu piva bi rekel da gre za lager, alkoholna stopnja je morala bit nižja od 5, okus pa bolj povn od klasičnih lagerjev (mejčken liči na belgijsko pivo tak sadni-pa ne od citre), skratka, 4 zelo tekoči piri v večeru, na koncu se mi ni poznalo nič, zjutraj pa tudi ne.

Primeren sploh za nadomestek "čevap" pirov, ker je res zelo piten, pa še okus mu daje možnost da ga spiješ na temperaturi višji od 5stC.

Zelo priporočam!

zrataj4201 ::

Seveda in to je razlika z craft pivovarnami.Če spiješ pivo ali dva je bolj privlačen pivo iz craft pivovarn, če pa želiš 4 ali več, potem je tu zagotovo lager. Res je da "snobi" so praviloma proti lager pivom, saj je danes pač takšen trend. Zakaj craft pivovarne ne izdelujejo lager piva? Zato ker je izdelava zahtevnejša in pomembno je tudi daljše zorjenje pivo. To pa vzame prostor in čas. Primerljivost craft piva (ale,....) proti lagerju je kakor primerjava športnega avtomobila z npr Bentlejem. Skratka primerjava je smiselna samo znotraj enake skupine piva. In zato hvaljenje kako so piva iz Craft pivovarn boljša od npr Uniona ali Laškega popolnoma nesmiselna.

Smurf ::

Hoces reci kot primerjava sportnega avtomobila s cliotom (nizko cenovna razlicica, narejena sa sirok spekter ljudi). Obstaja veliko dobrih lagerjev (tako iz craft pivovarn kot z industrijskih tovarn), ampak union in lasko to nista.

buttcrack ::

Kvalitetna zihr nista, vsaj zadnjih nekaj let ne več, nista pa neki zlo v zaostanku za raznimi staropramen brozgami, ki so isti šodr.

jest10 ::

NikolormousB je izjavil:

Snobi se večinoma zmrdujejo nad lagerji ja :) Pa tudi na homebrew tekmovanjih vidiš, da zmagujejo večinoma piva z močnimi okusi. Double ali celo tripple IPA, imperial stouti itd.

Na tekmovanjih se piva ocenjujejo po kategorijah. Lagerji posebej, IPA posebej,...

NikolormousB ::

jest10, vem. Ampak poglej malo

a) koliko je prijav med lagerji in koliko IPA.
b) poglej kdo dobiva best of show nagrade.

Ker vem, da si homebrewer, sigurno poznaš Jamila in njegove podcaste. On pogosto razlaga kako zmagati na tekmovanjih in kako izbrati stil piva, ki ima sploh možnost, da zmaga (beri DIPA, Barley wine ali Imperial stout :))

Zadnje čase se sicer stanje popravlja, kar je meni osebno zelo všeč.

Zakaj craft pivovarne ne izdelujejo lager piva? Zato ker je izdelava zahtevnejša in pomembno je tudi daljše zorjenje pivo.


Predvsem zato, ker dolgo časa ni bilo moderno. Postopek ni nujno zahtevnejši ali daljši. Časi, ko je pivo ležalo v jamah po več mesecev so mimo. Z natančno kontrolo temperatur lahko komercialne spravijo lagerje do končnih uporabnikov v manj kot mesecu.

jest10 ::

NikolormousB je izjavil:

jest10, vem. Ampak poglej malo

a) koliko je prijav med lagerji in koliko IPA.
b) poglej kdo dobiva best of show nagrade.


No za domačega varilca zahteva lager kar lep dodaten vložek v opremo ter čas. Jasno da bo posledično narejenega manj lagerja.
Tudi jaz delam občasno samo fejk lagerje z ale kvasovkami ali california lager, ki ne potrebuje nizkih temperatur.

NikolormousB ::

Jaz imam hladilnik s temp kontrolerjem za 10€ iz e-baya. Strošek manj kot 100€.

dottor ::

Je pa danes Bevog predstavu svoj Session IPA:



Hello my little friend!
Our newborn is almost here and we really can't describe how happy and proud we are when revealing these news to you. ??
Zo is a playful and vibrant Session IPA, which has a distinctive tropical and citrus character with grapefruit, passion fruit, stone fruits and lime notes. The soft malt backbone combined with oatmeal gives it a finely balanced body. Huge amounts of very fruity American and Australian hops, added through the process of brewing and maturating, turn this beer into a magnificent hop party with amazingly balanced hop bitterness and all that packed into a slim alcohol level.. It is a beer for every day, at any time..
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Smurf ::

buttcrack je izjavil:

Kvalitetna zihr nista, vsaj zadnjih nekaj let ne več, nista pa neki zlo v zaostanku za raznimi staropramen brozgami, ki so isti šodr.

Sej staropramen ni ravno znak kvalitete, se strinjam, da je tam nekje kot union.

Spy ::

Danes poskusil Union PA točeno - zdi se mi, da je imel ceno nekje na nivoju točenega Bevog Tak, morda okrog 50 centov manj. Ob priliki bom poskusil še 1 krat, toda za zdaj je moja ocena glede na ceno zelo nizka.

          ::

NikolormousB je izjavil:

Snobi se večinoma zmrdujejo nad lagerji ja :) Pa tudi na homebrew tekmovanjih vidiš, da zmagujejo večinoma piva z močnimi okusi. Double ali celo tripple IPA, imperial stouti itd. Čeprav, craft pivovarne zadnje čase varijo dosti lagerjev, pa tudi manjše nemške pivovarne običajno delajo precej spodobne zvarke.

Še nekaj glede tega Frontierja. 0,33l pločevinka stane 1,17€ (cel plato dobiš za 30 eur s pošnino vred). Cca. 3x ceneje od tipičnega craft piva, kar ni zanemarljivo, če kupuješ večje količine.


Tega Frontierja bom vsekakor poizkusil, ker tudi meni občasno zapašejo lagerji. Nazadnje je bil to Staropramen.

dottor ::

Na obali sem zasledil da skoraj že vsak lokal ima O'Hara's pive v hladilnikih, pa sem zadnjič proval Irish Stout in bo verjetno nadomestilo Quinness-a pri izbiri temnih piv. Sicer ni toliko kremast kot ostali stouti in mogoče malo bolj spominja na porter ampak mi je všeč bolj izrazit okus čokolade in kave ki ostaneta tudi v pookusu.

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

          ::

Meni osebno se je zdel malo preveč voden. Lahko pa sem pil prehladnega.

harvey ::

matobeli je izjavil:

Pil pivo v pivnici Adam Ravbar, Domžale. Domače pivo: svetlo, temno in pa eno močnejše (močnejšga žal nisem poiskusil). Po tipu piva bi rekel da gre za lager, alkoholna stopnja je morala bit nižja od 5, okus pa bolj povn od klasičnih lagerjev (mejčken liči na belgijsko pivo tak sadni-pa ne od citre), skratka, 4 zelo tekoči piri v večeru, na koncu se mi ni poznalo nič, zjutraj pa tudi ne.

Primeren sploh za nadomestek "čevap" pirov, ker je res zelo piten, pa še okus mu daje možnost da ga spiješ na temperaturi višji od 5stC.

Zelo priporočam!

Tole imaš v Ravbarju:
Adam Ravbar premium lager svetli/temni, nefiltrirano, nepasterizirano pivo s sladom 12.5% in alko 4.5% po češki recepturi in tudi slad je češki.

in pa
Adam Ravbar Ale, alko 5.5%, ekstrakt 13%.

Solidni piri, sem bil pred časom tam po dolgem času. Enako lahko samo priporočam Ravbarja.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------
««
29 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796582 (2981) marS
»

Pivo

Oddelek: Loža
325973 (759) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312460 (1358) marvin42
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149913 (31917) SonoR
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218729 (10819) BCSman

Več podobnih tem