» »

Katero pivo imate najrajši?

Katero pivo imate najrajši?

Temo vidijo: vsi
««
27 / 40
»»

iKst ::

Ko 1x vidiš ponudbo švabskih pirov za džabe, ki so enake kvalitete kot ti novi slovenski butični, ti mal vse skupaj dol pade.


Tipična nemška piva pašejo v povsem drugo kategorijo. Pšenična piva, pisleni, svetli lagerji... V en dobro hmeljen IPA gre 20x, 30x več hmelja kot enega tipičnega weizena, in to precej dražjega hmelja. Poleg tega ima tipičen IPA cca. 2 odstotni točki več alkohola, kar se že samo pri trošarini pozna cca. 10 centov na steklenico.

Cene za nemške butične IPA so podobne kot za naše.

Sicer se pa meni 4, 5€ za pir ne zdi ravno nek hud znesek (v gostilni).

          ::

Še vedno so piva v poceni z drugimi alkoholnimi pijačami poceni.

Smurf ::

          je izjavil:

Še vedno so piva v poceni z drugimi alkoholnimi pijačami poceni.

Roko na srce je pri nas najcenejse vino, ki uziva tudi precej davcnih ugodnosti zaradi zgodovinskih razlogov.

          ::

Smurf je izjavil:

          je izjavil:

Še vedno so piva v poceni z drugimi alkoholnimi pijačami poceni.

Roko na srce je pri nas najcenejse vino, ki uziva tudi precej davcnih ugodnosti zaradi zgodovinskih razlogov.


Tudi pri vinu, če hočeš kaj boljšega od povprečja, cena hitro zraste. So pa seveda tudi izjeme.

STASI ::

iKst je izjavil:

Ko 1x vidiš ponudbo švabskih pirov za džabe, ki so enake kvalitete kot ti novi slovenski butični, ti mal vse skupaj dol pade.


Tipična nemška piva pašejo v povsem drugo kategorijo. Pšenična piva, pisleni, svetli lagerji... V en dobro hmeljen IPA gre 20x, 30x več hmelja kot enega tipičnega weizena, in to precej dražjega hmelja. Poleg tega ima tipičen IPA cca. 2 odstotni točki več alkohola, kar se že samo pri trošarini pozna cca. 10 centov na steklenico.

Cene za nemške butične IPA so podobne kot za naše.

Sicer se pa meni 4, 5€ za pir ne zdi ravno nek hud znesek (v gostilni).


Če gledamo primerljiva beljgijska piva so cene enake, s tem da so serije bistveno večje. Mali Grad ali pa Pelicon ima majhne serije. Kot zanimivost je na zadnjem Pivo&Burger festu v Ljubljani Malemu Gradu pošla vsa zaloga IPA ni bila nekaj časa dobavljiva. Temu se enemu Gulden Draaku ali pa V ne more zgoditi.

          je izjavil:

Smurf je izjavil:

          je izjavil:

Še vedno so piva v poceni z drugimi alkoholnimi pijačami poceni.

Roko na srce je pri nas najcenejse vino, ki uziva tudi precej davcnih ugodnosti zaradi zgodovinskih razlogov.


Tudi pri vinu, če hočeš kaj boljšega od povprečja, cena hitro zraste. So pa seveda tudi izjeme.


Pa ne pri slovenskih vinih.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

Spy ::

          je izjavil:

Smurf je izjavil:



Tudi pri vinu, če hočeš kaj boljšega od povprečja, cena hitro zraste. So pa seveda tudi izjeme.


Pa ne pri slovenskih vinih.


Vrhunsko, ampak res vrhunsko in tik pri zgornjem limitu kakovosti, ki jih dopuščajo glavne sestavine (to je, da bi lahko vino bilo boljše le, če bi bila sorta (in geografska lega vinograda) grozdja boljša) se da dobiti za manj kot 3 evre na liter. Seveda ne flaširano in brez renomeja komercialnih vinarjev.

Je pa treba imeti poznanstva, nekaj sreče in iznajdljivosti pri nabavi. Hint: tekmovanj je izjemno veliko!

Zato me zanima ali se kje v Sloveniji dobi za razumno ceno podobno vrhunsko pivo.

sandmodnigga ::

Zelo dobra vina se prodajajo tudi po manj kot 2 evra oziroma 1 evro na liter. Sam jih ni v trgovin.
Za piva je pa treba poiskati zakotne pivnice/picerije.

ps Paulaner belo. Za đabe in dobro.

Smurf ::

Spy je izjavil:


Vrhunsko, ampak res vrhunsko in tik pri zgornjem limitu kakovosti, ki jih dopuščajo glavne sestavine (to je, da bi lahko vino bilo boljše le, če bi bila sorta (in geografska lega vinograda) grozdja boljša) se da dobiti za manj kot 3 evre na liter. Seveda ne flaširano in brez renomeja komercialnih vinarjev.

Je pa treba imeti poznanstva, nekaj sreče in iznajdljivosti pri nabavi. Hint: tekmovanj je izjemno veliko!

Zato me zanima ali se kje v Sloveniji dobi za razumno ceno podobno vrhunsko pivo.

Ja mogoce na kaksnih tekmovanj, kjer ti z dumpajo ceno. Jaz sem najcenejse (po redni ceni) vrhunsko vino pil za okoli 6€ v franciji (pa se to sem imel v druzbi francoza, ki mu je okusanje vin poklic). Od slovenskih vin, se nisem naletel pod 10€ (dajem pa sanjso, da obstaja).

Za piva je dobro vprasanje. Vrhunskega slovenskega piva zelo poceni ne bos dobil (ker je sama proizvodnja predraga). Ce bi iskal price/performance (se pravi cimcenejse a hkrati cimboljse pivo) bi bilo potrebno verjetno poseci po kaksni tuji znamki.

iKst ::

Greš na kakšno homebrew tekmovanje ali srečanje. Nekateri domači pivovarji pri nas delajo zvarke, ki se jih ne bi sramovale niti najbolj priznane craft pivovarne. (In zdaj počakamo 3 minute na Okapija, da razloži, da domače pivo še za stran zlit ni dobro :))

Pri homebrewerjih je dobro predvsem to, da nismo vezani na tržno zanimive stile.

harvey ::

Sicer se pa meni 4, 5€ za pir ne zdi ravno nek hud znesek (v gostilni).

Cene piv so postale hipsterko navite, na štantih točena in v plastiki so za mala piva dosegli že ceno 3.60 EUR. Tako, da so te cene piva glede na vino krepko odskočile. Ali pa recimo Peliconov Quantuum (malo) za 5.00 EUR na obrežjih Ljubljane....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Smurf ::

Sedaj pa pojdi pogledati se vinsko karto v kaksni solidni restavraciji. Ponavadi se cene _zacnejo_ tam okoli 30eur.

Konlov ::

Piva so postala biznis in tako so tudi cene poskočile v nebo. Dogodi se, da ti "pivnici" v idustrijski coni, pivo računajo 4€ in več. Primer Trzin npr.

thramos ::

Še dobro ... zato praktično vsak teden nastane nova mikro pivovarna in izbira vsaj v Ljubljani je takšna, kot še nikoli. Praktično vsa nova slovenska piva, ki sem jih poizkusil, so na visokem nivoju in daleč od industrijskih scavnic. Zato se mi dober €, kolikor približno več daš za takšno pivo v primerjavi z Unionom v centru Ljubljane, sploh ne zdi veliko.

DjTonic ::

Če bo kdo na Dunaju priporočam obisk te pivnice http://www.salmbraeu.com

Konlov ::

Kakšna je razlika med tema dvema:



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Smurf ::

Drug nacin varjenja, ta drugi ima manj co2ja in je nefiltriran.

Jaz ti priporocam ta drugega ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Konlov ::

Kaj veš kje se tadruzga lahko kupi v trgovini pri nas. Zdej se bom pomatral z zabojem taprvega;)...

Konlov ::

Sicer pa sem nekje ujel:
Vsa piva pivovarne Mahr's Bräu so popolnoma naravna - varjena izključno iz izbranih, ekološko pridelanih lokalnih sestavin. Vsa piva so brez konzervansov in nepasterizirana, kar jim daje naraven in bogat okus (pasterizacija del arome in okusa uniči!).

STASI ::

Je kdo videl kje v trgovini Caffrey's?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Smurf ::

@Konlov
Pivoteka na starem trgu bi ga morala imeti. Zna biti, da je se kje.

@STASI
Zal ne. Irska piva je skorajda nemogoce dobiti (izjeme: Guiness in Kilkenny, O'Hara's). V nekaterih primerih jih blokirajo vecje korporacije (ki forsirajo svoje glavne produkte), ki so postale njihov lastnik, dosti jih tudi ni namenjenih za izvoz. Mene boli kako grdo je Heineken s canclal Murphy-a na nasem trgu, Beamisha pa tudi ni ze 10+ let.

Kurzweil ::

tomzy95 ::

KARLOVAČKO
Zakaj? Zto kr je tko ogabn. Najbl odurna pa je pakunga; pardon embalaža. Te kockasti motivi. Najraj ga mam pa zto kr ga u kanti gledam k ščijem po praznih flašah. Ahahahaha

Valda da je to KOZEL TAMNI

dottor ::

Meni osebno kozel temni mi je ogaben... Kot da bi v pločevinko pive vmešal še 2 žlici barkafeja :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

          ::

Meni je tudi presladek. Ogaben mi ravno ni, pijem ga tudi ne pogosto.

The Player ::

Junija bodo v Lidlu imeli v ponudbi pivo Danskega proizvajalca Faxe



Posebnost omenjenega piva je, da ga pakirajo kar v 1l pločevinke.

Pozna kdo omenjeno pivo? Je za kej? Se splača?

videc ::

Nič kaj posebnega. Za popit, če si žejen.
Pa naj bo dobro ohlajeno, drugače ni dobro.

Anney ::

Pivovarna: HumanFish
Pivo: SIPA (svetlo, rdeče)
Stil: India Pale Ale
Hmelj: Slovenski in ameriški

Pivovarna: HumanFish
Pivo: Stout (temno)
Pri vonju so v ospredju dimljene kavaste note, ki bodo v
okusu sprostile tudi nekaj karamele in rahle grenkobe.


Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

STASI ::

Trenutno imam doma izdelke dveh pivovarn:

- San Servolo tri vrste : rdeče, IPA in APA
- Menin'c: vse produkte (temno, svetlo, rdeče in pšenično)

Od San Servola sem probal APA in rdeče. APA je za moj okus preveč grenak, rdeč je super.
Meninca sem testiral rdeče in pšenično. Oba sta OK.
 Menin'c

Menin'c


 San Servolo

San Servolo

"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

dottor ::

SIPO in bobra si morem uzet, sem zadnjič vidu da ju imajo v merkatorju.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Anney ::

Trenutno imajo v Merkatorju veliko izbiro piv, so pa cene dokaj visoke. Se pa splača poskusit kakšnega, sam čakam na toplejše vreme, da poskusim tale dva zgoraj od HumanFish-a. Spraševal pa sem tudi po Union-u nefiltriranem, pa ga še niso imeli, bo pa v kratkem.

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

matobeli ::

A se kaj ve za okvirno ceno/količinsko pakiranje Union nefiltriranega piva?

dottor ::

Mene še vedno v hladilniku čaka en super hladen Leffe Blond, ampak mi po takem vremenu ne paše piva...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

harvey ::

Anney je izjavil:

Trenutno imajo v Merkatorju veliko izbiro piv, so pa cene dokaj visoke. Se pa splača poskusit kakšnega, sam čakam na toplejše vreme, da poskusim tale dva zgoraj od HumanFish-a. Spraševal pa sem tudi po Union-u nefiltriranem, pa ga še niso imeli, bo pa v kratkem.


V Sparu - megamarketu je po ceni 1,19 EUR/steklenico.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

matobeli ::

Bo treba res počas spet na kakšna bolj zimska piva

harvey je izjavil:


V Sparu - megamarketu je po ceni 1,19 EUR/steklenico.


0.33 ali 0.5?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

harvey ::

matobeli je izjavil:

Bo treba res počas spet na kakšna bolj zimska piva

harvey je izjavil:


V Sparu - megamarketu je po ceni 1,19 EUR/steklenico.


0.33 ali 0.5?

0.5 l :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Konlov ::

Kje pa je to Špar megamarket? A sitipark?

matobeli ::

A je povratna embalaža/zaboj? Oziroma a se ga da dobit zapakiranega v večji količini (zaboj, plato, watever...)?

Spar ima to lepo navado da mi vsake tolko podari kakšen -25% popust ki deluje tudi na gajbo/plato piva.

harvey ::

Ja, ta "veliki" Spari imajo to v ponudbi, v ta malih tega ni. Žal nisem preverjal, kako je to pakirano, testno vzel dve steklenici, imaš pa to zavito v papir steklenico.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

dottor ::

Tisti ki ga je že proval, kakšen je?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Konlov ::

Če je tak kot caa. v pivnici Union, je mega...

MadMicka ::

Ja, super je. Jaz sm ga vzel gajbico kar v unionovi trgovini pri pivovarni v Lj. Rok uporabe je sicer samo nekaj mesecev, ampak to itak ni problem.

          ::

Zame je trenutno top pivo Peliconovo. The 3rd pill in Coffe stout sta del stalne zbirke.

Anney ::

Sem spil tist a dva od HumanFish-a, SIPA in STOUT in ju moram pohvalit, odličen okus tako rdečega kot temnega.
Lahko, da bo za koga premočan okus, vendar sam imam rad takšne arome.
Sem pa bil vceraj tudi v Leclerku (MB) in moram pohvalit, da imajo vedno večjo izbiro piv, tako domačih kot tujih, odlično. Nabavil pa sem ta dva:

Pivovarna RR: Carniola Hop Head
Stil: India Pale Ale
Alk. stopnja: 6,7%
Slovenija

Pivovarna Fischer: Dorelei (Fischer Réserve Ambrée)
Stil: Belgian Pale Ale (Pšenično)
Alk. stopnja: 6.3%
Francija




Pa še kot zanimivost kaj lahko kupite na FURSU. :) KLIK
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

kosarkar ::

V Italiji takoj čez mejo na mejnem prehodu Škofije je diskontna trgovina kjer je cena 0,66 lit. steklenice Union ali Laško tako kot 0,33 lit. steklenice v Sloveniji.

Smurf ::

Zadnjic probal tole: mikkeler milk stout ima zelo unikaten, ampak lepo balansiran okus, ki ga ne bom pozabil.

scipascapa ::

Staropramen, Laško in Union sta oboje scanija.

Matija82 ::

STASI je izjavil:

Moram rečti da me mali slovenski pivovarji vedno presenečajo.

zadnje presenečenje je iz pivovarne Maister. Od prihaja pivo Noordung.

 Maister

Maister



V manj fensi flaškah jih ima leklerk, vse tri verzije. Je pa zanimivost, da piva pivovarne Maister polni pivovarna Vizir. Morda oni sestavijo recept, Vizir pa vari? Kdo ve.

Smurf ::

Matija82 je izjavil:


V manj fensi flaškah jih ima leklerk, vse tri verzije. Je pa zanimivost, da piva pivovarne Maister polni pivovarna Vizir. Morda oni sestavijo recept, Vizir pa vari? Kdo ve.

Maister si samo "sposodi" njihovo opremo (ker vizir nima popolne zasedenosti).

PivoMan ::

STASI je izjavil:

Trenutno imam doma izdelke dveh pivovarn:

- San Servolo tri vrste : rdeče, IPA in APA
- Menin'c: vse produkte (temno, svetlo, rdeče in pšenično)

Od San Servola sem probal APA in rdeče. APA je za moj okus preveč grenak, rdeč je super.
Meninca sem testiral rdeče in pšenično. Oba sta OK.
 Menin'c

Menin'c


 San Servolo

San Servolo



Kje se pa da dobit ta piva od Menin'ca? Bi z veseljem probal vsa, ker za hobi pišem tudi blog o pivu (če koga zanima www.pivo-man.blogspot.si) pa tega še nisem nikjer zasledil

radmannsdorf ::

Dober slovenski lager, pivovarna Robbas, pivo Joker.

Zgodovina sprememb…

««
27 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika piva v Hoferju in drugim trgovinam. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796584 (2983) marS
»

Pivo

Oddelek: Loža
325973 (759) Egidij88
»

Male pivovarnice

Oddelek: Loža
312460 (1358) marvin42
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149924 (31928) SonoR
»

Najljubse pivo in cigareti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15218729 (10819) BCSman

Več podobnih tem