» »

težava z asusovo matično ploščo?

težava z asusovo matično ploščo?

DKennedys ::

Imam težave z mojim PCjem.
Moja konfiguracija je : Asus osnovna plošča Av7e-133, procesor AMD 1,2GHz, grafični vmesnik LeadTek GeForce 2 MX – 64MB, zvočna kartica Creative Sound Blaster Live 1024, 512 MB SD-ram Dimm.

Moja težava pa je sledeča:

Med igranjem iger, ali gledanjem filmov v formatu .divx se mi že po nekam minutah igranja iger ali gledanja filma računalnik enostavno zaustavi (zmrzne) iz Sound Blasterev pa prihaja neprekinjen piskajoč zvok. Nato lahko računalnik samo še resetiram.

Pomislil sem da bi bilo mogoče kaj narobe s hlajenjem procesorja in sem si omislil dodatno hlajenje in priskrbel najnovejše gonilnike za komponente, vendar tudi tukaj ni bilo uspeha; napaka se je še vedno pojavljala.

Nato sem poizkusil zamenjati komponente (grafično in zvočno kartico) a jih nisem mogel zinstalirati.Računalnik mi je komponente zaznal (»New hardware found«), pri instalaciji driverjov pa mi je napisalo le »Error by installation« .In nikakor nisem moral usposobiti komponent.Poizkusil sem tudi »enablati« zvok iz osnovne plošče a mi je tudi tokrat napisalo »error by instalation «

Mislil sem, da je mogoče za to kriv operacijski sistem in sem ga postavil ponovno (poizkusil sem z o.s. Win2k, WInXp, Win98) , a spet brez uspeha.Vse napake so se še naprej pojavljale.Moja zadnja možnost je bila še updatanje biosa, vendar se stvar ni spremenila.

Sam imam na sumu hardwarsko napako na osnovni plošči (Asus Av7e-133), a se mi pri instalaciji Win2k in WinXP nikoli ni pojavil »blue screen« kar je pač običajno kadar gre za okvaro strojne opreme.

Upam, da mi bo ker sej prbližno probo povedat kaj bi lahko blo narobe... ker jaz sem že čisto na konco z živci! :) ejd.. fejn se mejte ..

HardwareMaster ::

Preveri RAM. Če imaš 2 X 256, stakni eno ploščico ven in probi z drugo in obratno. Na netu dobiš tudi program za testiranje rama, vendar glede na opis tvojega priblenma, mislim, da ti bo med delovanjem programa zmrznil. Če ne bo noben RAM kriv, si nekje sposodi eno tablico in probaj še z njo. ČE imaš računalnik navit, ga odvij. Preglej če ima disk kake Bad sektorje in jih probaj odpraviti, če ti obstajajo. Preglej, če so vsi gonilniki pravi. in preveri Network (omrežno soseščino).

LP

DeLonghi ::

after I install audio driver for Creative PCI 128 / SB Live! Player 1024 / SB Live Platinum for A7V motherboard, I got IRQ conflict in the system. How can I fix the problem?
The CreativeŽ sound cards need two IRQs. One is for SB16 DOS emulation (ISA IRQ) and the other is for PCI IRQ. The BIOS assigns all IRQ to PCI slot by default because A7V doesn't have ISA slot. Please correct the problem with the following setting in the BIOS setup menu. Advanced -> PCI Configuration -> PCI/PNP IRQ Resource Exclusion -> "IRQ 5 Reserved for Legacy Device" -> "Yes"
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dve mrežni kartici v računalniku in konflikt

Oddelek: Pomoč in nasveti
111333 (1039) eraserr
»

Novi komp se resetira kaj naj najprej testiram?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211978 (1507) tomanator
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289382 (6318) bastadu
»

Dve zvočni kartici?

Oddelek: Strojna oprema
101184 (1022) DJroky
»

Kupujem zvočno »Hercules Muse XL«

Oddelek: Kaj kupiti
6767 (666) Daishi

Več podobnih tem