» »

zvočniki na kolesu

zvočniki na kolesu

brunc ::

lep pozdrav
sem čisti začetnik in o tem praktično nimam pojma
dobil sem zamisel da bi v kolo ugradil zvočnike,pa vas bi prosil za par nasvetov.
-ali bi se dalo vse to zvezati na akumolator in na mp3 ali ipod ali mora biti za na avtoradio??
že v naprej hvala za odgovor
lp Brunc

__Devil__ ::

Odvisno kako glasno želiš. :D

brunc ::

kako to misliš??
mene sm zanim kakšen bi biu postopek zato
pa predlogi,pa mrde kkšn koristen link kjer bi to dobil
že v naprej hvala

brunc ::

Odvisno kako glasno želiš. :D

ne razumem,kaj si hotel s tem povedati.
jaz bi sam hotu če bi mi kdo to mau razložu
že v naprej hvala

Okapi ::

Kupiš pač ene računalniške zvočnike na baterije in jih montiraš na balanco. Recimo takšne:


http://shop.conrad.si/cgi/websale7.cgi?...

O.

brunc ::

Kupiš pač ene računalniške zvočnike na baterije in jih montiraš na balanco. Recimo takšne:


http://shop.conrad.si/cgi/websale7.cgi?...

O.

men tu ni ravno to,mene zanima če bi se dalo zvezat na akomulator??
pa da bi blo mp3 da nebi rabilo bit avtoradija
hvala za odgovor
lp

__Devil__ ::

Kupiš navadne zvočnike za 5-10, Računalniške seveda, in na elektriko, NE na baterije, jih odpreš, vzameš ven tuljavo in lahko povežeš na akumulator brez tuljave (12V!!) brez da kaj skuriš. In potem ko imaš zvočnike povezane in priklopljene samo daš mp3 gor na tisti zelen priključek in mora igrati.

steev ::

Kupiš navadne zvočnike za 5-10, Računalniške seveda, in na elektriko, NE na baterije, jih odpreš, vzameš ven tuljavo in lahko povežeš na akumulator brez tuljave (12V!!) brez da kaj skuriš. In potem ko imaš zvočnike povezane in priklopljene samo daš mp3 gor na tisti zelen priključek in mora igrati.

Ne počni tega, dokler ne potrdi še kdo. Jaz mislim, da ni tako preprosto.
:|

Okapi ::

men tu ni ravno to,mene zanima če bi se dalo zvezat na akomulator??
pa da bi blo mp3
Saj to dela na akumulatorčke in je narejeno za mp3. OČitno ti ni čisto jasno, kaj bi sploh rad imel.

O.

brunc ::

Kupiš navadne zvočnike za 5-10, Računalniške seveda, in na elektriko, NE na baterije, jih odpreš, vzameš ven tuljavo in lahko povežeš na akumulator brez tuljave (12V!!) brez da kaj skuriš. In potem ko imaš zvočnike povezane in priklopljene samo daš mp3 gor na tisti zelen priključek in mora igrati.

ta pa ni slaba,sam kako to mislš,da bi tm k maš za u štekr tistu razdru in kako bi pol povezou na akomulator in pa kateri akomulator mi priporočaš??

__Devil__ ::

Ja razdereš zvočnike in vzameš vstran tisto veliko "kocko", ki se imanuje tuljava. Od tam naprej maš 2 kabla (pri meni sta modra) Do vezja. Na tista 2 kablja ko pa gresta od tuljave na vezje pa priklopiš akumulator. Vseeno kak je, samo, da je 12V.

@steev: Brez skrbi da dela to. Ker sem že večkrat to počel in vem kako gre to. Danes sem povezal nek trust 5.1 sistem na skuter in dela super :D. Sicer sem bas komaj spraivl noter, ampak dela pa super. Žal pa ne morem imet vseh zvočnikov naenkrat, ker bi rabil 5.1 zvočno. Dela mi samo bas in center zvočnik. Skuter pa mam itak celi v lučkah, tak kot računalnik :)).

brunc ::

Ja razdereš zvočnike in vzameš vstran tisto veliko "kocko", ki se imanuje tuljava. Od tam naprej maš 2 kabla (pri meni sta modra) Do vezja. Na tista 2 kablja ko pa gresta od tuljave na vezje pa priklopiš akumulator. Vseeno kak je, samo, da je 12V.

@steev: Brez skrbi da dela to. Ker sem že večkrat to počel in vem kako gre to. Danes sem povezal nek trust 5.1 sistem na skuter in dela super :D. Sicer sem bas komaj spraivl noter, ampak dela pa super. Žal pa ne morem imet vseh zvočnikov naenkrat, ker bi rabil 5.1 zvočno. Dela mi samo bas in center zvočnik. Skuter pa mam itak celi v lučkah, tak kot računalnik :)).

no jaz sem malo zastarel in bi te prosil če bi mi lahk dau kkakšno slikco katero kocko to misliš..
pa če bi mi dau samo en nasvet kateri akomulator bi biu dober čeprau si rekel da je vse eno ,povej če imaš kakšnega v mislih
hvala
lp bruno

__Devil__ ::

No nekaj takega zgleda tale transfomator:



Če imaš bolj novejše zvočnike bo zgledal malo drugače. Pač taka oblika kot je na sliki je. Nisem našel nobene iste slike.

Na akumulatorju naj piše 12V pa bo. amprei niso pomembni.

Zgodovina sprememb…

brunc ::

No nekaj takega zgleda tale transfomator:



Če imaš bolj novejše zvočnike bo zgledal malo drugače. Pač taka oblika kot je na sliki je. Nisem našel nobene iste slike.

Na akumulatorju naj piše 12V pa bo. amprei niso pomembni.

hvala
pa imaš kakšen lin od akomulatorjev??
lp bruno

__Devil__ ::

http://www.akumulator.si/ - Pogooglaj, boš našel še več.

brunc ::

http://www.akumulator.si/ - Pogooglaj, boš našel še več.

no sm mau pogledu
a misliš da bi bli tisti ups akumulatorji dobri??naprimer 2.3Ah a bi blo zadost??
lp Bruno

__Devil__ ::

Sam nimam pojma koliko imam na skuterju, ampak, če neboš priklapljaj nevem kako močnih zvočnikov, potem nebi smelo biti problema.

EDIT: seveda pa se moraš tudi zavedati, da je treba akumulator polniti.

Zgodovina sprememb…

brunc ::

aha..no hvala za pomoč bom za začetek ene mau slabše zvočnke gor dau če bom slučajn kj zafrknu
še enkat hvala za pomoč,če bom pa še kj rabu te pa vprašam
lp bruno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brunc ()

__Devil__ ::

Ni problem. Zato je forum! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AA akumulator&polnilec

Oddelek: Loža
373316 (1302) Digibyte
»

DC > AC converter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182312 (1848) jest10
»

Avtomobilski akumulator + multimeter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3330506 (28120) Newholland
»

neonka v avtu - kaj pa ob zaganjanju motorja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222364 (1912) Klemenn
»

Avto-ojačevalec v hiši?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
123214 (2925) Azrael

Več podobnih tem