» »

Win2000 in backup

Win2000 in backup

Deniz ::

Živjo!
Imam problem z backup-iranjem na Win2k serverju. Namreč rad bi enkrat na dan poarhiviral zadeve. Stvar se tako ponavlja vsak teden. Problem je v identifikaciji DAT kaset. Namreč, ko se nasledjič (čez en teden) požene backup in je ponovno vstavljena ista kaseta (npr. ponedeljek) je zaukazano naj prepiše datoteke, če so že obstoječe na DAT-u. Problem je v temu, da mi backup v reportu javlja, da ni v pogonu ustrezna kaseta.
Če se je že kdo spoprijel z takim problemom bi bil vesel pomoči!

Hvala!
Denis
  • premaknil: darh ()

darh ::

Deniz: in kaj to dela v Izdelavi spletišč ?!?
Excuses are useless! Results are priceless!

Highlag ::

A bi to rad, da ti backup zažene preko Scedulerja?

Ker moram reči, da imam jaz popolnoma enak problem.
Tako sem obupal in backup vsak teden v petek sprožim na koncu šihta.

Ročno pač vse lepo dela.

Deniz ::

xbite: Sorry, sem gledal dva foruma naenkrat in objavil v napačnem.

Highlag: Z schedulerjem nimam problemov. Hec je v tem, da v NT4.0 ni bilo potrebno prijaviti medija (DAT) v sistem in ga tudi ni nadziral na nivoju medija. Tako je za NT4.0 vseeno katero kaseto mu daš v pogon.
V W2k pa se je zadeva posodobila in sedaj sistem (Removable storage) zahteva, da medij pred uporabo prijavite in šele nato uporabite. Iz tega sledi, da si w2k zapolni medij in je manipulacija z DATi bolj ekzaktna. Sedaj ne moreš kar zamenjat medija npr. namesto DATa za ponedeljek po pomoti vtakneš torek, arhiviranje se v tem slučaju ne izvrši ker v pogonu ni pravi DAT.

Sedaj pa še enkrat moj problem: ko tako naslednji teden vtaknem ponovno DAT za ponedeljek in mu ukažem naj ga prepiše z novimi podatki tega ne izvrši. Pravi da je medij napačen.

Upam, da nisem predolg!

Highlag ::

Ja saj pravim, da avtomatsko ne dela.

Če vstaviš DAT ročno in izbereš Backup te program opozori in ti da možnost da ga lahko prepišeš.
Vsaj jaz tako delam brez problemov.

Backup avtomatsko deluje le če vstaviš novo DAT kaseto. (prazno)

Deniz ::

Še nekaj sem opazil, da takrat ko pripravljam nov schedule backup mi ponudi samo DAT-e ki so v skupini free in ne vseh medijev, tako da bi izbral naprimer medij z imenom ponedeljek.

Ali mi lahko kdo svetuje o alternativi glede backupiranja?
Kateri program predlagate?

ToniT ::

ARC Serve :D

Deniz ::

Kaj pa kaj bolj ekonomičnega?!? :8)

LeQuack ::

Deniz ::

Hvala za to pomoč. Ja to je to, vendar pa tu govori, da se media pool ne refresha in da zato reče da ni medije. Vendar pa sem jaz isto operacijo ponovil parkrat zaporedoma, kot je napisano za rešitev problema in takrat naj bi se posodobila informacija o poolu. Pa me je še vedno zaje... Tako da nisem prepričan. Bom še enkrat poiskusil. Je pa to početje ubijajoče. Spuščat server gor in dol ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IIS problemi

Oddelek: Omrežja in internet
141575 (1293) extr3m3
»

Computer infected

Oddelek: Pomoč in nasveti
81728 (1539) boss-tech
»

Na voljo Windows XP Service Pack 1a

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
82363 (2363) BaRtMaN
»

dfs (distributed file system) problem

Oddelek: Operacijski sistemi
71050 (944) Mercier
»

w2k boot - blue screen

Oddelek: Operacijski sistemi
81608 (1512) matevzm

Več podobnih tem