» »

Avto zvok

Avto zvok

pecavar34 ::

Pozdravljeni

Jaz imam vprašanje glede z voka v avtu. Imam avtoradio pioneer z 50w rms-a, zvočnike pa sony premera 17, spredaj je trosistemce 40rms (sony xs-f1726) zadaj pa dvosistemca 40rmsa (sony xs-f1736) in ko dam radio na 75% začne zvok se pačit, začne hreščati. Zdaj mi je en "lajik" rekel da bi to z ojačevalcem rešil samo jaz mislum da so zvočniki mal švoh. Kaj bi mi vi svetovali?

Hvala za odgovore

Lp

M
Asus ROG G751JY

Bellzmet ::

Če na radiu piše, da ima 4*50W, to v resnici pomeni, da ima cca. 4*19W RMS (tam nekje). In ko daš ti do 3/4 se zvok že popači. Se pravi gre cca. 19W v 50W, kar je absolutno premalo. Dobro je imeti ojačevalec močan vsaj toliko, kot so zvočniki.

lp

pecavar34 ::

Baje da ima 50w rms-a vsaj tako pise. Sepravi če bi dodal kak ojačevalec za cca 120eu ki ima 4x70w rms-a bi bilo bolje?
Asus ROG G751JY

Bellzmet ::

Ja mislim, da bi bilo boljše. Še vedno ne verjamem, da ima 4*50W RMS...
Računaj pa, da je potrebno kupiti še vse kable in zadevo montirati.

No za kaj več pojdi pa raje na http://www.avtoakustika.com/ , saj tudi jaz nisem ravno profi v tej smeri.

lp

;-) ::

Noben avtoradio nima 50W rms, ker pol bi mel okol 100W max moči to pa ni mogoče. Zakaj? Poglej kake kable ma ojačevalec in kake avtoradio pa ti bo jasno. Po tistih nitkah nemore prit neke moči, sploh pa ne 4x100W

ZGI ::

Koliko ima izhodne moči boš našel v dokumentaciji pod rubriko specifikacije.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

A. Smith ::

in ko dam radio na 75% začne zvok se pačit, začne hreščati. Zdaj mi je en "lajik" rekel da bi to z ojačevalcem rešil


Tistih 75% je maksimalna glasnost, ki jo lahko iz radia še izvlečeš.

Rezerva na potenciometru je za primere, ko je posnetek tišji in ga je potrebno bolj ojačati.

Če začne radio hreščat, je njegova končna stopnja v clippingu. Signal, ki je popačen, ti lahko skuri visokotonce, zato ne navijaj gumba za glasnost tako daleč, da bi radio hreščal.

Če boš želel večjo glasnost, je rešitev zunanji ojačevalnik. Morda na tem mestu še opomin, da so bili primeri karambolov z npr. rešilci, ker jih vozniki zaradi glasne glasbe niso slišali. Po pameti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Azrael ::

Ali pa so samo zvočniki prešibkiin ne zvozijo moći (tudi pri njih ima membrana maksimalen mogoč hod).

25W ojačevalec z zvočniki, ki si to ime zaslužijo, je več kot dovolj za kvalitetno ozvočenje mnogo večjega prostora kot je kabina avta.

Zato gre, kot je pri avtoakustiki običajno, za opremo s kitajskimi W ali pa željo za ustvarjanje kovačije na kolesih.
Nekoč je bil Slo-tech.

pecavar34 ::

Sej najbolj me moti ko tudi pri zmerni jakosti glasnosti nekoliko zmanjka čistega zvoka. Še posebaj takrat ko dostikrat udari bas in se mi zdi da primankuje zvočnikom energije ki jo daje avtoradio. Lastim tale avtoradio in pa tele zvočnike kateri mislim da bi morali dati več ven kot dajejo. Ker vem približno kaj je čistost zvoka iz domačega sistema nisem pa toliko štromarja da bi vedel v čem je težava v avtu.

Vsem se pa zahvaljujem za vašo pomoč

LP

M
Asus ROG G751JY

;-) ::

Nevem kaj pričakuješ od zvočnikov, samo nevem kaj na radiju nemore igrat.

pecavar34 ::

Nevem kaj pričakuješ od zvočnikov, samo nevem kaj na radiju nemore igrat.


Pričakujem mogoče malo boljši bas, ter ne takojšno popačenje zvoka, sej čez čas lahko nadgradim tudi zvočnike, počasi se daleč pride ;)
Asus ROG G751JY

;-) ::

Menjal sem že več kot 5 sistemov v avtu in se nič, prav nič ne obnese bolje kot:

Spredaj 2 kanalen ojačevalec z dvosistemskimi zvočniki (zvočniki z tweeterji) in v kuferam woofer in še en dvokanalen ojačevalec. Ali pa za prvo silo samo ojačevalec in woofer zadaj, sprednje zvočnike pa nastaviš samo in izrecno visoke tone (če imaš dober radio se dobro nastavi), pa tudi tistega popačenja neboš slišal ker ga bo bas prekril.

micoboy ::

Z temi zvočniki ne boš dobil ne vem kakšnega basa. Seveda bi z ojačevalcem malenkost boljše igrali, nebi pa bilo vlke kakšne razlike. Pa če maš slučajno vklopljen LOUD na radiu, ga izklopi, pride veliko lepši zvok brez LOUD-a.


Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: micoboy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kupujem avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
564662 (2950) miraldi
»

Nakup ali ne avtoojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
181926 (1594) steev
»

Nakup avtozvočnikov

Oddelek: Loža
121446 (1374) pecavar34
»

zvočniki 16+ brez ojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
82182 (2126) jRk0
»

Kater avtoradio in katere zvočnike? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
525768 (4174) dunker

Več podobnih tem