» »

zvočniki 16+ brez ojačevalca

zvočniki 16+ brez ojačevalca

laibachnsk ::

Postal sem novi lastnik r.laguna l.1996,in sedaj kupujem nove zvočnike.
Zanima me tole,ker ne mislim nabavljati ojačevalca.
Mislim zvočnike 16+ tweeterji,dati direktno na štrom,avtoradio je 4 x 50 w od pioneerja deh 4400r.
Zdaj me zanima,ker je radio max 50w rms,a bo kaj narobe če jest kupim zvočnike ki imajo rms od 60-90w? A bo to špilalo in ali bom imel popačen zvok?
pozdrav

alesrosina ::

bo spilal, samo pac zvocnike nimas polno iskoriscene.

Drgac pa za bl podrobne info ti svetujem, da gres na stran AvtoAkustika.com

laibachnsk ::

Thanx.
Na avtoakustika sem že dal post,pa nisem dobil nobenega konkretnega odgovora...
Pol se pravi da zvočniki ne bodo pač izkoriščeni do konca,ampak zvok bodo imeli vseeno dober?
Mislim ko začnejo basi udarjati,da ne bo zvok takšen kot da je slon prdnil?

alesrosina ::

no ja, nekih hudih basov ne smes prcakvat, samo pomoje bi znal cist kulj suvat. Nisem lih ekspert kar se tice akustike, samo po lastnih iskusnjah in kakor so mi prodajalci razlozil zadevo, so 16cm zvocniki ze zelo kvalitetni in znajo predvajat tako base kot nizke tone (ceprov so za to twiterji).

Drgac pa pomoje je najbols (vsaj jst sm tko naredu) da se s prodajalcem zmens, da lahko zvocnike vrnes, ce ti ni kul zvok in jih gres prec sprobat.

laibachnsk ::

ok thanx

Kar se tiče bassov,prej sem imel pioneerjeve zvočnike 6x9 na polici od 250w in so kar dobro suvali brez ojačevalca,edino jih nisem smel tiščati do konca takrat so se šele začele težave.
nekaj bom že kupil!
Alpine je v prvi vrsti 60w rms,max power je 180 w,upam da se ne bom zaj...

Za alpine vsi govorijo da so best buy...

drejcmb ::

Če ne misliš met ojačevalca, ni pomembno koliko imajo watov, glej raje kako imajo občutljivost (to piše v db ), drugače pa noben avtoradijo nima več kot 25 RMS na kanal.
Drugače so hvalili infinity reference serijo pa v big bang-u jih majo mislim, 90 RMS, pa celo na radiju vredu igrajo, ti so mogoče vredu če boš si premislil pa kasneje priklopil kak ojačevalec, pa ti bo igralo neprimerno bolje. Pa tudi kaki magnati so vredu (clasic je dokaj pocen)

Moreš se zavedati, da ojačevalec na radiju ni sposobem več kot 25 RMS, zato nima smisla dajat nekih hudih zvočnikov, pioneer pa ponavadi zelo pretirava z močjo, preden boš kupo raje poslušaj, če ne drugače v trgovini-vendar bo v avtu drugače.

Raje ko pa kake ovalce za zadaj pa si kupi ojačevalec za sprednji sistem.

laibachnsk ::

Infinity sem tudi gledal in zgledajo zelo dobri(cena je sicer dražja ampak vseeno),samo mislil sem alpine je seveda alpine.
Pa tudi infinity ima večjo moč ,rms in tudi max power.

Misliš da bodo tudi infinity dobro špilali čeprav imajo 90 w rms? Da ni to malo preveč za izhod od avtoradia?.
Ojačevalec nimam namena kupovati,to definitivno odpade.

iso2000 ::

Kot ti je že nekdo napisal - glej občutljivost v dB, Če je okrog 90 ali več, bo kar v redu špilal. Sam imam Magnate Stratos 216, ki imajo okrog 100 W RMS-ja in mislim, da 92 dB in špilajo zelo dobro priključeni direkt na avtoradio. Seveda bi lahko z ojačevalcem dobil še boljši zvok, a zaenkrat (zadnji dve leti) sem zadovoljen. Drugače pa so baje Infinity res dobri.

LP

jRk0 ::

avtoradio ma mogoce 20W rms. pa se to ni neke kontrole nad zvocniki. Naprimer 20W rms ojacevalnik bi ti dal boljsi zvok in bas in kontrolo in vse...za primerjavo.

Drugace, ce bos gledal 60-90rms zvocnike, to pride v postev da bos kupil kaksen ojacevalec. Ker nizjih tonov (basi to glih niso na 16kah) ne bos dobil z radijem kaj dosti. Se stvar precej popravi ko das gor ojacevalnik, ki ma kak W vec kot zvocniki. Vedno je boljse met malo mocnejsi ojacevalnik, ker pol lahko zvocnike res do konca izkoristis, in ti amp ne bo sel v clip (popacenje signala). Clip je dosti bolj smrtonosen za zvocnike kot kaksen watt prevec... ce mas naprimer 80W rms zvocnike, jim nic ne bo manjkalo ce gor obesis 100W rms ojacevalnik. Tudi 150 bi v bistvu lahko, malo bolj gain zapres in ne tiscis do konca...

zaj pa odvisno kolko dnarja si pripravljen dat...Do 30k bi ti priporocal kar kake Rainbow, SLX 265, CSX...
You fuck up once, you loose two teeth.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kupujem avtoradio (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
564673 (2961) miraldi
»

Nakup Avtoradia

Oddelek: Zvok in slika
483303 (965) Twixz
»

Priklop radio stolp zvočnikov na avtoradio

Oddelek: Na cesti
214874 (4458) jest10
»

Avtoradio

Oddelek: Na cesti
222134 (1699) dela
»

Avtoakustika, rabim nasvet in pomoc !

Oddelek: Zvok in slika
152177 (1735) gumby

Več podobnih tem