» »

Prevzem certifikata SIGEN-CA s Safarijem

Prevzem certifikata SIGEN-CA s Safarijem

sonce7 ::

Pozdrav,
Ali je kdo prevzel SIGEN-CA direktno s Safarijem, na spletni strani namreč ni navodil za Safari.
Če mi lahko opišete postopek.

Hvala in lp.

steev ::

Pa si ga prevzemi s FF in si ga shrani in nato uvozi v Safari.
:|

tony1 ::

Kar bo verjetno edini delujoč postopek...

sonce7 ::

Ne uporabljam FF in tudi nimam nameščenega, ga tudi nimam namena uporabljat me zanima, če je možno prevzeti s Safarijem. Ali je kdo že poskusil in mu je uspelo.
Kaj pa moram nastavit v Keychain Access Performance -> Certificate
pod Online Certificate Status Protocol (OCSP) in pod Certif. Revocation List (CRL) je sedaj nastavljeno off.
A moram še kje kaj nastaviti?

Hvala.

tony1 ::

Poslušaj fant, včasih je pametno svoja načela tudi (pa če so še tako brezvezna, kot je "FF nimam namena uporabljati" :D) za trenutek pozabiti - če boš še naprej trmast, boš pač Safarijev uporabnik brez certifikata (preizkusilo že mnogo Safarijevcev pri prevzemu Klika).

Tudi jaz IEja nisem zalaufal že leta, pa sem ga vseeno mogel, ko sem hotel v Kliku urediti prijavo za e-račune, ker le-ta, in samo ta funkcija Klika v FFju ne dela, pa da se na glavo postaviš. Kaj šele, če vse skupaj laufaš na Ubuntuju, potem se ti na NLBjevi tehnični pomoči (btw. pokličite jo kdaj, bejbika na drugi strani ima čudovit glas 8-)) direkt smejijo v glavo :))

steev ::

Pa si ga prevzemi s FF in si ga shrani in nato uvozi v Safari.
:|

sonce7 ::

Dobro, če ne bo šlo drugače bomo s FF ;)
Ni panike, problem je samo v tem, da ni poskušanja v smislu, če rata rata, ker certifikat lahko prevzameš samo enkrat, potem moraš naročit novo avtoriz. kodo in ostalo... Časa ti pobere ta birokracija, to je ta problem, pa FF za ta certifikat, pa IE za drugega, ki ne podpira FF, itd. ....

Kako je s tistimi nastavitvami v Keychain access -> certificate ... glej zg. post.

Hvala

sonce7 ::

Evo sm probal prevzet certifikat s FF, ki ga kao sigen-ca uradno podpira, pa sm dobil tole nazaj, tolk o tem ..

This Connection is Untrusted

You have asked Firefox to connect
securely to connect.sigen-ca.si, but we can't confirm that your connection is secure.

Normally, when you try to connect securely,
sites will present trusted identification to prove that you are
going to the right place. However, this site's identity can't be verified.

What Should I Do?

If you usually connect to
this site without problems, this error could mean that someone is
trying to impersonate the site, and you shouldn't continue.











Technical Details



connect.sigen-ca.si uses an invalid security certificate.

The certificate is not trusted because the issuer certificate is unknown.

(Error code: sec_error_unknown_issuer)







I Understand the Risks

DJ Beat ::

Sedaj pa preberi cisto spodnji stavek. Da ti prevedem: "Razumem tveganje". Klikni, in zgodili se bodo cudezi ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Država: Kakšna zasebnost in varnost na internetih, samo plačajte že davke!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / NWO
20181412 (55607) MrStein
»

Pomoč - digitalno potrdilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
92897 (2510) helsing
»

Prevzem digitalnega potrdila KDP - težave

Oddelek: Omrežja in internet
64425 (4322) fosil
»

uvažanje certifikatov na nov računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
97787 (6452) -žiga-
»

Firefox 3 in klik nlb

Oddelek: Programska oprema
3220039 (15858) solatko

Več podobnih tem