» »

Nova Grafična Kartica SAPPHIRE ATI RADEON 5850 HD

Nova Grafična Kartica SAPPHIRE ATI RADEON 5850 HD

DeathKiller ::

Imam tole grafično kartico in bi prosil za kakšen nasvet. Nobena od malo bolj starih igric mi noče igrati (C&C Generals, Live for speed, NFS Underground 2...). Prijatelji so mi pravili, da so to preveč stare igre za to grafično. Potem sem pa inštaliral NFS Shift. Pri tem tudi ni hotelo nič biti. Ko sem pritisnil na ikono, se je pokazalo samo črno. Čez par sekund je šel monitor v spanje (lučka je utripala). Prosil bi za nasvet in pomoč, kaj lahko naredim, da bo delalo, tako kot pri stari. Kajti zelo žalostno se mi zdi dati za komp 1100€ (Intel I7, DDR3 4GB, 5850HD, Matična Gigabite UD5...) in da sploh ne dela dobro. Ker sem velik ljubitelj starih igric Letnika 2003-2006, bi bil zelo vesel za pomoč.

Valvoline ::

Haha,daj notr kšno staro 6600gt :)

Nikonja ::

Veliki ljubitelj starih igic in da za rač 1100eur ???? ampak who am I to blame you !

A si pravilnko priklopil napajanje grafično ker naj bi ta nove radeonke rabile dva molexa, kakšn napajalnik imaš ?

dukenukem ::

to maš premal štroma,al pa nimaš vseh gonilnikov al pa direct xa

DeathKiller ::

Imam pravilno, saj so trgovci to stestirali. Napajalnik imam 600W, pa se je na testih izkazalo, da je kar dosti močan za tak komp. Razen, čee bi ga navil.

bistvo je v tem, ker ne vem, ali je grafa kriva

Zgodovina sprememb…

`DoC ::

Tvoj sistem je pa koliko biten? 32 ali 64?
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

xsannyx ::

Imam pravilno, saj so trgovci to stestirali. Napajalnik imam 600W, pa se je na testih izkazalo, da je kar dosti močan za tak komp. Razen, čee bi ga navil.

bistvo je v tem, ker ne vem, ali je grafa kriva

S takim napajalnikom lahko tut kamot navijaš...
Napajalnik je v redu tale. Po moje je kakšna tale starejša igrica skregana s kakšnimi gonilniki, directx ali pa celo windowsi.. Poizkusi na novo driverje naložiti, nov directx,...

DeathKiller ::

Aja, pa še nekaj, ko sem naložil driverje od grafične kartice na računalnik, mi je inštaliralo samo do pol, potem pa je napisalo naopako, računalnik pa se je resetireal:

 null

null



Mogoče je to kaj povezano.

Han ::

Zagotovo. Naloži zadnji ATI Catalyst (9.10), samo osnovni gonilnik (Display Driver Only), brez Catalyst Control Centra...

http://support.amd.com/us/gpudownload/P...

AngelOfDeath ::

Aja, pa še nekaj, ko sem naložil driverje od grafične kartice na računalnik, mi je inštaliralo samo do pol, potem pa je napisalo naopako, računalnik pa se je resetireal:

 null

null



Mogoče je to kaj povezano.



Torej veš odgovor, na tvoj problem. Težave imaš z gonilniki...
edit: Slovnica

dzinks63 ::

Mislim, da imaš "sfuzlan" računalnik. Posodobi bios, formatiraj c particijo, naloži OS na novo in z neta potegni najnovejše prave driverje. Zadeva mora špilat.

Če ti še vedno ne bodo hotele delat stare igre, si nabavi star comp (npr. nekaj v rangu: AMD 4000+, x1950pro, cca150€), ali pa še kaj cenejšega, če se gre za zelo stare igre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Zmrzovanje" računalnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
163243 (2951) Hayabusa
»

Napaka računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
323510 (2780) 333333
»

ATI 9600XT SP2 XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
9759 (663) Tub
»

problem z priklopom geforce 6600 na moj sistem

Oddelek: Strojna oprema
6792 (712) dustphoenix
»

Zakaj Rayman ne dela v win XP

Oddelek: Igre
81318 (1215) dav

Več podobnih tem