» »

račuanlnik se mi samodejno resetira

račuanlnik se mi samodejno resetira

halesh ::

Imam problem

Računalnik se mi samodejno resetira, če kaj vlečem dol, mogoče tudi če poslušam muziko zraven, vrže ven po parih minutah. Virus check in podobno o.k. Prosim za nasvet

LP Aleš

islord ::

V prvo bi rekel, da imaš pokvarjen RAM. Lahko jih preveriš s programom memtest [ source: http://www.memtest.org/ ]

Nato pa so še ostale možnosti kot je 'umirajoči' napajalnik, matična itd... Če je v stanju umiranja se bo prej al slej izkazalo, ko bo 'power button' tipka obnemela.

/G

MIHAc27 ::

Kakšne pa so kaj temperature? Da se ne pregreva

halesh ::

Računalnik deluje o.k. vse dokler ne začnem downloadad kaj. Temparature so stabilne 127 stopinj. Ko zalaufam q torent mi resetira po 1-2 minutah. Temparature se ne spreminjajo.

jan01 ::

Pa pokaže blue screen?

Temparature so stabilne 127 stopinj -a si resen?

__Devil__ ::

verjetno je mislil 27°C

halesh ::

Ne samo resetira se u nulo. Glede temparature, mogoče narobe gledam, naložil sem si speedfan, kje vidim temparaturo, katera je glavna? Srednji okvirček desno od fan1...Mam tri diske temp na njih med 31-35st.Na vrhu sta dva ognejčka 127st(temp1in temp2), dalje spodaj spet TEMP1 zeleno obkljukana =40st in core=31stopinj.

dëych ::

Zamenjaj napajalnik.

halesh ::

Testiral Ram, kot je napisal Islord, cse je o.k..
Ne vem kaj ga je..??????

janix7 ::

Mam totalno isto tezavo!!
pa sem ze cel net obrnu pa ne najdem vzroka!!

solatko ::

Mašino razdri, spucaj hladilnike, zamenjaj termalno pasto, spihaj osnovno ploščo, pazljivo zloži nazaj in bo delalo b.p.

janix7 ::

A mi lahko razložis kaj bo pomagalo s tem?!
Sem ze razdru masino in jo spucu! samo paste nisem zamenjal!!
Drugace mi masina dela brez problema samo mula mi jo podre!!

Jaz ne videm vzroka v hardveru!!!

CleanPower ::

zamenjaj mrežno. poročaj.

janix7 ::

Mam na plati tako da je edina varianta da kupim dodatno samo nato cvikam da se ne bosta kej teple!!

Sem ze 100 angleskih forumov prebral in najdu tudi nekaj podobnih problemov samo nikjer ni tocne resitve!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janix7 ()

solatko ::

Prvo je pregrevanje procesorja, s staro termalno pasto, se situacija ni izboljšala, drugo so ležišča RAM-ov in grafične, ki se poleg tega, da se nabira prah, tudi grejejo in s tem slabijo kontakti, dobro čiščenje dela čudeže. Slabi kontakti molex konektorjev - IDE naprave in nekateri starjši sata diski - razširjene cevke, posledično slab, nestalen kontakt, zna prav fino delat sranje v celotnem sistemu, glede na to, da ti to deluje pri download-u, je možno, da je kontakt napajanja na disku slab, saj se ti p2p programi takoj povežejo z enoto, na katero dajejo in iz katere vlečejo upload in če tu ni dobra povezava, ti lahko zablokira XP-je.
Isti problem je, če imaš SATA napajalni kabel izpeljan iz molex konektorja - dobro poglej povezavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

janix7 ::

A mi lahko javis konfiguracijo masine in kateri antivirus uporabljas pa ker update in sistem mas?

Sem imel prej mulo na starem disku in sem jo nato prestavil na ganc novega in je vse isto!!
Najbolj cuden mi je to da mi je vmes ze uspelo da je laufala povezana celo 1 uro preden se je usula!
Zdele pa pade masina dol po nekaj minutah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janix7 ()

janix7 ::

Da sata napajalni kabel je izpeljan iz molex konektorja
In kaksna je resitev?

Oba sata diska mam na istem kablu!!!

Solatko ce to razvozljava dobis za pivo!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janix7 ()

Valentin ::

Lahko je napaka tudi na napajalniku...

halesh ::

V blue screnu se mi pojavlja
Driver_(Rql_not_less_or_equal)
spodaj tudi NDIS.SYS

Da bo jasno vsem. Comp dela ko šus, če oblikujem slike, video posnetke...ni keč v ramu. Mora biti nekaj med mrežno, antivirusom, driverji, mogoče kakšev virus.

Sicer uporabljam bitdefender2009

Problem nastane le ko downloadam večje fale emule, torrent odjemalec.


Tole sem našel na netu a ne štekam, jaz nimam nič za odkljukat, lahko kdo kaj suflira???
NDIS.sys error....problem SOLVED hope work for you people....

NDIS.sys is mainly caused by the driver error which is installed for your LAN CARD....mean onboard....

I hve installed Bitdefender total security 2009.....it also installs the firewall protection to the .....LAN..card..this is the main cause of BSOD.....!!!

hope it might work for u frnz......check you lan card properties.....

Unplug the cable.....
properties...
TCP/IP settings......
Use other IP address....
uninstall the antivirus security NDIS (Antivirus) mini filter...etc...
Voila.....


Lp

solatko ::

janix7 - Računalnik izklopi, potem pa s pomočjo šivanke malo stisni cevke na konektorju, ki pride iz napajalnika. V večini primerov pomaga. Cevke se razširijo pri najcenejših in tudi pri najdražjih napajalnikih, tako, da tu ni razlike. Glej, da ne boš stisnil preveč, lepo z občutkom.
halesh - tudi tebi verjetno oslabi eden od signalov napajanja, pri kratkih fajlih ponavadi deluje b.p. pri daljših, ko mora disk skozi dokaj enakomerno pobirat podatke, pa se zalomi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

halesh ::

Fantje meni dela vse ok, če izklopim požarni zid. Bitdefender je očitno v nekem konfliktu z mojo mrežno, očitno glede na vse strani otej zadevi na netu, pa se to dogaja precej pogosto. Klical sem tja in so svetovali, da si naložim 2010 z njihove strani, ključ za nas siolovce naj bi veljal. Bom poskusil. Hkrati pa bom videl, če je fora v tem. LP vsem in hvala, Aleš

janix poskusi to še ti.

janix7 ::

Sem glih verzijo 2010 namestil sedaj preizkusam! Porocam kasneje!!

janix7 ::

Ocitno deluje SUPER!!!!
Bitdefender jajca so ga sesuvala pa men je slo ene 5 dni !!
Sem ze skor celo masino obrnu okoli!!!!!!

HVALA!!!

sonceeek ::

Sam imam natančno enak problem!!!

Par let je delalo vse ok, vlekel z neta sem lahko na polno in ni bilo nobenega problema.
Tudi z Bitdefenderjem 2009 je tričetrt leta delalo brez težav.

Sedaj sem pa nekaj iskal in ni bilo na torrentih sem pa poskusil še naložiti mulo in od takrat dalje pa se mi računalnik samodejno resetira karnaprej pri muli in pri utorrentu.

Za popiz... utorrent sem nastavil na prejemanje samo 70KB in sedaj vsaj ene par ur dela brez reseta.

Stestiral bom ram in naložil bitdefender 2010, če še ne bo pomagalo bom pa popenil.

jan01 ::

Bitdefender je znan po tem da je bolj bugaste sorte. Raje posnami odlično aviro.

sonceeek ::

Bitdefender je krivec in hvala tistemu, ki je to tu napisal(ker bi skoraj na novo nameščal cel sistem).

Samo izklopil sem požarni zid Bitdefenderja in takoj je bil problem resetiranja računalnika sam od sebe rešen.

solatko ::

Kaj pol še delate na BitD., saj tako vse najde prepozno, ko zasvinja že celo mašino.

jan01 ::

Po kaki logiki je državno podjetje telekom izbral nakup za siol smotan bitdefender? spet ena poznanstva in provizije... ponudijo naj raje kako aviro, avast, norton...

solatko ::

Verjetno so dobili najnižjo ceno, ki pa je še previsoka.

Mordecai ::

Heh, tudi skoz dal te težave. Menjal praktično vse antiviruse. Najboljši v skupnih pogledih? Kaspersky.

solatko ::

Za normalno uporabo je zadosti M$-ov, pa še zastonj je. Do sedaj mi je našel še vse, kar je bilo s torrentov potegnjeno dol, predno sem razpakiral. Obvestilo o zlonamerni kodi in bzzz, pa je mapa prazna. Problem je samo v tem, da zahteva originalno programje.

rzidar1 ::

Jaz sem imela isto težavo. In sem jo rešila. Menjava osnovne plošče, ker so bili napihnjeni kondenzatorji.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

sonceeek ::

Jaz sem imela isto težavo. In sem jo rešila. Menjava osnovne plošče, ker so bili napihnjeni kondenzatorji.

Upam, da nisi imela nameščenega Bitdefenderja, ker sicer ti je težave delal ta(če se je računalnik resetiral le takrat ko si s polno močjo kaj prenašala iz neta)-na servisu so pa seveda morali najti neko napako.

CleanPower ::

če so kondiji napihnjeni se zamenja njih ne pa cele osnovne plošče.

solatko ::

Če je plata ranga okoli 50EUR se kondijev ne menja (servisna ura za zahtevne operacije je min. 70EUR), sploh če je palata še v garanciji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 BSOD

Oddelek: Operacijski sistemi
81098 (1011) adam1900
»

Problem s prenosnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
6465 (402) dronyx
»

Podiranje masine zaradi mule!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
15779 (527) amigo_no1
»

pokvarjena matična plošča ali phenom II?

Oddelek: Strojna oprema
402990 (1822) tlozej
»

Računalnik crknu po testiranju s Primo 95 NUJNA POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
171482 (1186) Bager167

Več podobnih tem