» »

Amazonu posel cveti

Amazonu posel cveti

Gibanje cene delnice AMZN

CNet - Amazon je objavil poslovne rezultate četrtletja, ki se je sklenilo konec septembra. V teh treh mesecih so nadaljevali z rekordnim tempom, tako da je njihov dobiček poskočil na 199 milijonov dolarjev, kar je za dve tretjini več kot v enakem obdobju lani. Rasla je tudi prodaja, saj so prodali za 5,45 milijarde dolarjev izdelkov, kar je za četrtino več kot leto poprej. Investitorji so te informacije sprejeli odprtih rok in delnico včeraj potisnili za več kot 25 odstotkov navzgor.

Prvi finančnik v podjetju Tom Szkutak pojasnjuje, da tako dobre rezultate v težavnem obdobju dosegajo predvsem zaradi nizkih cen. Ker imajo izjemno konkurenčne cene, uporabniki še vedno kupujejo pri njih. Tako so imeli registriranih 98 milijonov uporabniških računov, kar je za 17 odstotkov več kot leto prej.

Najraje imajo Kindle, saj je postal najbolj prodajani izdelek tako po številu prodanih izvodov kot po zaslužku, čeprav podrobnih številk niso želeli razkriti. Optimistični so tudi za zadnje četrtletje, ko naj bi zabeležili prodajo v višini med 8 in 9 milijardami dolarjev.

4 komentarji

borutz ::

Ja odlicna spletna trgovina.
Sem ze vec stvari narocil pri njih.
vedno brez problema, pa se cena je nizja kot pri nas v vecini primerov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

mtosev ::

amazon je fajn. ce ostanejo taksni ko so jim bo posel svetel se naprej.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bor H ::

yup, amazon je zlo kul, dobil že parkrat poškodovan ali napačen artikel pa se je vedno vse uredilo brez problema

SoulReaver ::

ja amazon ima res dobre cene. samo me pa preseneča, da se ta kindle prodaja dobro...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft rekordno, a Bing še vedno prideluje izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
106650 (5984) cleanac
»

Dellov poslovni izid nad pričakovanji, govorice o prevzemu AMD-ja

Oddelek: Novice / Ostale najave
165504 (4699) noraguta
»

Applov dobiček rekorden (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Rezultati
20653309 (49402) Limit-sky
»

Hewlett-Packard z nižjim dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
63323 (2974) Djuro
»

EA z milijardno izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
193856 (3060) simnov

Več podobnih tem