» »

kako preprecit da me nekdo vrze z neta?

kako preprecit da me nekdo vrze z neta?

YiMMi ::

stvar je taka kolega me je zadnjic vrgel dol in on lahko to naredi kadar koli...nevem prek irca menda samo....on ima gor linux in neki progy menda modem kill al nekaj takega...vglavnem lahko me dol vrze...jaz mam pa gor winse98....
ali obstaja kaksen progy ki bi naredil zascito...?saj tisto da je on op na ircu pa to tomi dol visi ampak on me disconecta...
neka zascita mora obstajat....
A lahko jaz naredim kaj potobnega njemu....|O
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Vexto ::

Gre za navadno floodanje...modem ti zaflooda nato se mu zmeša in prekine povezavo. Zaščita je nek firewall vendar ti bo povezava še počasneje delala.
Smeh je pol zdravja, nasmešek pa pol smeha

Tomi ::

Ok, sicer to ni nojboljša rešitev, ampak če je tvoj kolega, zakaj za vraga te meče dol. Kar lepo mu jih nekaj napni, pa si ne bo več upal..
Drugače je pa na Tucows kar nekaj takšnih programov.
metrodusa.blogspot.com

YiMMi ::

ja sem mal pogledo na to stran ....ampak se mi sanja ne kak bi se zascitil...
ce morda kdo pozna kaksen preprost programcek...???
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

abcde7 ::

Ja dobiš ga zraven script za irc! Jest mam mensezdi enga kr zlo dobrga!
So mi že trije hotl dol vržćt, sam se mi je nihov naslov napisov, tko da bi jih jest lohk dol vrgu!:))

l0wc4 ::

Res da se z IRCem več dooolgo ne ukvarjam, toda kakšen Zone Alarm, ne bi bil dovolj? ;(( ČE pa ti je kolega, pa pošlji do njega par svojih kolegov, da bo zvezde videl. :)

andrej ::

ma namesto win9x/ME uporabi w2k pa se zraven daj kaksen personal firewall.

mfurla8 ::

Našopaj frenda na gobec!!!!!!!
>:D

YiMMi ::

ne verjamem da bo kaksna irc scripta pomagala namrec on to dela prek linuxa....
no bom vseno poiskal ce je kaj....
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Loki ::

Ma sej mas v Mircu eno zascito proti floodanju.
Sam mal poglej po nastavitvah.
I left my wallet in El Segundo

slycer ::

Windowsi so precej občutljivi na razne (sovražne) posege prek interneta, ker imajo bolj slabo varnost. Linux je na tem področju veliko boljši. Vendar dvomim, da boš prešel na Linux samo zato, da boš nedotakljiv pri ircanju.

Paramedic ::

Hmm...andrej, kako se pa v w2k naredi firewall. Najbrž ne 'kar tak', ane? Če je pa tako enostavno, kot praviš, pa povej kako :DKer js bi tut mel enga personal firewallčeka0:)
End transmission.

andrej ::

w2k nimajo vgrajenega PF (XP imajo). zato pa sem reko da daj sraven se kaksnega PF, ki jih je polno - BlackIce, ZoneAlarm, etc... tega je kot smetja...

njok ::

uporabi firewall...pri takem floodanju ti mirc scripte ne dosti pomagajo. svetujem ti Conseal PC Firewall.
Ce pa nad tabo izvaja DoS attack (pinganje) ga lahko prijavis :D (firewall te pred tem ne zasciti)

Jinxy ::

njok, ne seri tlele...vsak posten Firewall te cisto lepo zasciti pred DoS-om

BadB0y ::

Yimmi hahahahahah zakaj nisem te teme prej videl ne :))))))))))))))))))))))))))))))))

Faca si ti ja

DMouse ::

ne zaščiti te pred DDoS-om (zamašitev linije), lahko te zaščiti pred DoS-om.

TylerDurden ::

Pomoje, če se Yahoo ni mogel zaščitit, se tudi ti ne boš mogel.
Let\'s make some soap ...

b ::

Jinky, ne bit prevec pameten.

Ce te nekdo flooda, potem ti ne pomaga noben firewall na tvojem koncu linije.

Ce imas ti 64k link, potem ti lahko jaz posiljam zmes raznoraznih paketkov, ki ti bojo zapolnili link, tvoj firewall jih bo sicer discardal, da niti ne bojo prisli do network stacka od operacijskega sistema, ampak linija bo pa se zmeraj neuporabna.

Isto je pri (D)DoS napadih na kaksnih vecjih linijah...edina pomoc je dogovor z ISP-jem, ki poskusa na *svoji* strani blokirat napadalca(-e), ampak pri resnem DDoS-u je tudi to prakticno nemogoce.

Take probleme imajo lahko tudi slovenski ISP-ji, ki jim napadalci iz tujine zabasejo te male povezave v svet. Ce gledas na zadevo iz malo bolj oddaljene perspektive, tudi Siolovih 300 al kolk mbit majo zdej ne more zdrzat napada kaksnega vecjega dosneta, kaj sele manjsi ISP-ji s par-megabitnimi linki.

lp,
Borut.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDos-anje

Oddelek: Informacijska varnost
172327 (2100) DeeCoy
»

Kaj mi je storiti? DOS attack (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
506235 (4939) SaXsIm
»

Ddos

Oddelek: Omrežja in internet
252642 (2080) qlman
»

DDoS atack; kje nej DLjam security za Win XP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
331637 (1273) fruit
»

DOS attack

Oddelek: Omrežja in internet
141631 (1127) [t502]

Več podobnih tem