» »

EXCEL ne vem kako...

EXCEL ne vem kako...

free_k_shot ::

žvjo!

če kdo ve naj mi prosim pomaga. imam namreč office 2007 in ne vem kk nardit.... uglavnm, mam neke podatke ki sem jih kopiral z neta. paste v excel in vse mi je dal v eno celico. ok normalno. potem imam opcijo funkcije "text to columns". da mi besede, številke ipd. da vsako v svojo vrsto. ampak še zmer vse bod recimo 1 (A1,B1,C1....). jst bi pa rad da imam to v koloni navzdol (A1,A2,A3,A4,....). KK SE TO NARDI? jst ne najdem.

emmm, pa imam angleško različico :).

če ima kdo predlog kako se še enostavnejše to nardi, bom vesel. dodajam še sliko da si predstavljate.
 moj problem :S

moj problem :S

harvey ::

Še enkrat se je pokazalo, da slika poveč več kot tisoč besed.

Skopiraj najprej v word kot navadno besedilo. Potem pa besedilo uredi in potem le tega nazaj v Excel.

darkolord ::

ampak še zmer vse bod recimo 1 (A1,B1,C1....). jst bi pa rad da imam to v koloni navzdol (A1,A2,A3,A4,....). KK SE TO NARDI?
Skopiraš vse te celice in greš na Paste -> Transpose (ena od ikonic, če ne najdeš, greš na Paste Special in obkljukaš Transpose)

free_k_shot ::

darklord...zakon si! tnx. na to funkcijo sem popolnoma pozabil :)

hvala

Mobidick ::

Včasih, ko kaj prilepiš v excel iz zunanjih podatkov (html,..) pomaga, če daš Paste Special - Text (prilepiš kot tekst, namesto kot npr. HTML, kot hoče on).
The future is digital!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628977 (3306) omni-vor
»

Excel iskanje podvojenih vnosov

Oddelek: Pomoč in nasveti
186418 (5044) smetko
»

Obstaja kakšen EXCEL trik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181800 (1565) medenko
»

Excel: stolpce v vrstice ?

Oddelek: Programska oprema
85143 (4771) _jackson_
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223755 (3478) Mobidick

Več podobnih tem