» »

Nero SCSI/IDE error in Plextor 12/10/32 help

Nero SCSI/IDE error in Plextor 12/10/32 help

TheHijacker ::

Ves vesel sem domov prinesel popolnoma novo pečko, ki naj bi mi nadomestila starega 8x HP pekača. Yippi gremo pečt 12x. Po približno 10% mi NERO javi SCSI/IDE error in moram resetirati računalnik, da cd(coaster) ven dobim. Sem milsli, daje ker s software narobe pa sem zamenjal nerota, pa isto. Sedaj imam že šest coaster CD-jev.... Help!!!
;((

noogy2noogy ::

Pred časom je nekdo že potožil za isto/podobno težavo. Nisem čisto prepričan kako jo je rešil, lahko pa ti predlagam da uporabiš priloženo programsko opremo, priklopiš CD-RW na drug kanal ipd.

Sam imam sicer NERO-ta in mi v kombinaciji z Philipsom žge brez problemov... samo ta pravo različico sem moral sneti, da je pravilno podpirala moj pekač. Mogoče bi preveril na NERO-tovi strani katera verzija že podpira tvoj pekač...

Dobro bi bilo, če bi se oglasil tudi prej omenjeni osebek, ki je imel podobno težavo pred kratkim...
lp noogy

TheHijacker ::

Poskusil sem ga priklopiti na drug kanal pa je bilo enako. Nero podpira Pxeltor 12/10/32. Še vedno mi dela coasterje... Poskusil sem tudi CloneCD... Brez problema posname 12x. Kot kaže je problem samo v nerotu. Ravnokar devam dol novo verzijo 5.0.3.9 pa bom videl kaj bo....

noogy2noogy ::

Ker program pa si dobil poleg pečice? Si probal z njim? Saj ti verjamem, da ti je bil Nero všeč ampak vseeno...
lp noogy

Skankulja ::

Sošolc ima omenjeni pekač in mu z Neronom ne povzroča težav. Upam da ti bo z novo ver. delal, ker se mi osebno zdi najboljši program za dotično delo.

TheHijacker ::

Dobil sem WinOnCd, ki pa mi zelo smrdi...:))
S HP 9100i mi je nero delal BP. Sem dal najnovejšo verzijo nerota dol pa mi še vedno ne dela... Jutri, ko pridem iz službe bom zamenjal windowse. Sedaj imam WinMe gol bom pa dal Win98(ne SE) in Win 2000. Na enem izmed teh os mi bo pa že delal..

TheHijacker ::

bwahahaha... deluje. Sam Winse(ME) sem ponovno inštaliral... Še en dokaz več, da problemi niso v hardverju ampak v softverju. Microsoft sux.:D

Hijacker

TheHijacker ::

NEEEEEE... Ne deluje več:( Ene dva CD-ja mi je v redu speku zdej pa spet šteka.... Kaj mi je za naredit? Help!!!!

MitjaM. ::

DEj si gor instaliri win2k mogoce bo boljs. Vsaj pr men je to pomagal. Ko sem mel win98 mi je na vsak 5 cd enga zjebal;(( pol sem gor win2k instaliru, pa dela brez problema, s tem da lahko zdej se po netu brskam medtem ko pecem cd-je 8-) Aja imam pa mitsumija...

TheHijacker ::

ok... bom probal še to... bemti winse.... sporočim kako je šlo.

Han ::

Preveri še firmware pekača...

sleby ::

Cekiri ASPI driverje .. men z najnovejsimi pekac noce delat pa da ga ubijes .. mam pa isti pekac kot ti z firmware 1.07.

TheHijacker ::

Firmware je najnovejši 1.07. Aspi driverji so pa tud najnovejši (ASPI_ME.EXE) in sicer v4.57(Aspi_chk). Tudi s originalnimi aspi driverji, ki jih winsi sami inštalirajo mi Nero krešne s SCSI/IDE error. Mogoče sem pozabil povedati "pomemben" podatek, in sicer da imam Fasttrak 66 brez RAIDA amapak polje SPAM(1x15GB in 1x20GB). Sam na HP 9100i(8x) mi je pa dobr peku. Noben cd mi ni uničil.:'(
Danes popoldne dam gor Win2k pa bom videl kaj bo... Če bo še kar coasterje delal ga bom pa zamenjal z novim(imam garancijo).

Hijacker

PIII850 ::

mas mogoce cpu OC. Pa mogoce kaksno "starejso" plato.
Ce mas OC cpu zna to za SCSI kontroler bit kr problem.
A imas adaptec SCSI al kjerga drugega. Ce mas kjerga drugega je mogoc v tem problem??? Ce mas pa cpu OC potem pa ga Downclockay. Pa kak udma si vklopi, kolk mas pa rama, pa cpu. Mozno je tud da kable nisi cist vredu priklopil.
Mene pa zanima kje si dobu nerota 5.0.3.9 Kolkor sem jz na netu vidu je ta zadnji .3.8????

TheHijacker ::

Plata je Abit bx6 2.0(ne bi mogel reč da je glih starejša)... CPU imam oc iz 466 na 525(sem dal nazaj na 466 pa mi isto javlja). Ni SCSI kontroler ampak Ultra66 shekan na Fasttrak66(zlotan upor), ki pa ni v RAID polju ampak samo v dveh SPAN arrayih(1x15GB in 1x20GB). RAMA imam 192MB, procesor je Intel Celeron 466 povezan preko Abit Slotket 1 na Abit Bx6 2.0. Kabli so čisto novi(priloženi pečki in ohišju). Nerota se da dobit na:
www.cdrwarez.net
Je originalen update, ki ga na uradnem sajtu še ni(baje je samo fix za Yamaha 16x pekače).
Včeraj sem dal gor še Win2000 na katerih mi zaenkrat snema BP. Delata mi tako CloneCD kot Nero. Danes proti večeru imam namen posneti okrog 10CD-jev(stvar se nabira, če jo ne pečeš sproti:D). Bom še večer ali popoldne povedal kako je šlo. Še vedno pa mislim, da je problem s Promise Fasttrak66 kontrolerjem...

Hijacker


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PlextorWriter 12/10/32 SCSI ali 24/10/40 IDE ?!?

Oddelek: Kaj kupiti
391290 (934) AngelOfDeath
»

PLEXTOR BurfProof unicuje cdje - prosim pomagajte!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91539 (1293) krho
»

CDRWIN ?!?!?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151251 (1113) Mr.B
»

plextor + win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
6793 (698) AIDS
»

CD-RW Plextor problem

Oddelek: Strojna oprema
151391 (1152) dynamite

Več podobnih tem