» »

Strežnik #1

Strežnik #1

tao_s ::

zivjo!

Odlocil sem se, da bom postavil lastni streznik. Nevem-kakih izkusenj nimam, za pomoc racunam na slo-tech in druge prijatelje...

Kot prvo me zanima kateri sistem je boljsi, za izkljucno streznisko rabo -> Linux ali FreeBSD ???

b ::

Poskusi, drugega ti ne morem povedat. Kateri je boljsi je odvisno od tvojih potreb, znanja in volje. Pa od tega kje bos dobil support, ko se ti bo ustavilo. Ustavilo pa se ti bo, slejkoprej :-) Na tole tazadnje vprasanje ti res ne morem dat kaksnega drugacnega odgovora. To je isto kot da bi vprasal a je bolje met windows al linux. Odvisno.

lp,
Borut.

tao_s ::

a je res taka razlika?

dr.J ::

In za kakšen strežnik naj bi šlo? http, ftp, mail, datotečni strežnik...

Mislim, da boš precej lažje našel pomoč za Linux kot za FreeBSD. Prijavi se na lugos-list društva LUGOS.

ABX ::

Je! In v galvnem je v pristopu. Linux je po defaultu bolj varen in prijazen do optimizacije. Medtem ko pa M$ dela "out of the box" vendar ima zaradi tega preveč pizdarji inštaliranih in je vse dostopno.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tao_s ::

MS??

na konfiguraciji p133, 500MB diska in 32 rama naj bi bil postavljen php portal (post nuke)... racunano za okoli 50 obiskov dnevno...

za supp.. hm... v bistvu sem imel skoz v mislih linux. Potem je prijatelj pred letom postavil free BSD in ga res hvali... pomoje bom tud od njega lahko večino stvari izvedel... samo mal sem zbegan ker nekak vsi pravte da je linux boljši glede varnosti ipd. on pa trdi ravno nasprotno :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tao_s ()

ABX ::

Vsaka mašina le toliko varna koliko je Administartor sposoben. Ne glede to ali je Linux, M$, ...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mr.B ::

Tako kot za MS obstajajo tudi ti. po MS security updayti tudi za linux. Samo da večina tega itak ne uporablja tako MS kot tudi Linux.

Se je pa letos prvič zgodilo da je močno v poratu število Linux web serverjev , kot MS. Sklepam da je to lahko tudi zaradi povečanja števila linux mašin.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ToniT ::

Se je pa letos prvič zgodilo da je močno v poratu število Linux web serverjev , kot MS. Sklepam da je to lahko tudi zaradi povečanja števila linux mašin.

Zaradi česa drugega pa....:D

l33t ::

Strinjam se z ABX-om!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel FreeBSD 8.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
254555 (3230) driver_x
»

Še ena ranljivost v Linux jedru

Oddelek: Novice / Varnost
284373 (3314) fiction
»

Izbira pravega linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
81878 (1740) gpg
»

Windows 2006 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
535556 (5556) Hellios
»

Tekmovanje v vdiranju v strežnike

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
152927 (2927) Neandertalec

Več podobnih tem