» »

BSA izdala novo poročilo

««
2 / 14
»»

poweroff ::

ki naj bi začela malo bolj masovno preganjati P2P pirate pri nas

...najprej bi jih lahko podučil kaj so pirati in nato bi uvideli, da ne morejo nobenega preganjati8-)

V bistvu se je sodelovanje končalo takoj, ko sem jim povedal svoje videnje piratstva. :D
sudo poweroff

Dragi ::

Angel478> jst se pa drkam z eno zastonj alternativo

Ampak ti "zastonj alternative" sploh ne namestiš, ker privzameš, da je zelo draga, ki jo ukradeš, boljša.

Kot če bi mesto vsakemu meščanu podarilo skiro, potem bi pa 98% meščanov ukradlo šleparja.



Ti ne zastopiš ane?
Če jst uporabljam celo adobe zbirko zbirko (after effect, photoshop, dreamweaver, acrobat) ki stane bale denarja in nato še biljon drugih plačljivih dodatkov/vtičnikov (ki se jih prav tako dobi na travnikih) in je treba vse to plačat imam na izbiro:
a) Zafrkavat se po XY forumih in iskat brezplačne alternative; Tukej rabim čas da sploh najdem PRIBLIŽEK ki bo vsaj DELNO tako funkcionalen kot je Adobe zbirka, nakar se rabim NAVAJAT na novo programje (učenje uporabe, hotkeys, etc), in ker sigurno kaka stvar manjka, nato še dodatno brkljat in iskat kako dobit tiste funkcionalnosti ki sem jih imel prej.
b) kupit vse te stvari in plačat težke denarje. Po možnosti se mi investicija sploh ne povrne, oz. če se mi, se mi po dolgem času.
c) Pot najmanjšega odpora. pb->adobe->download->install. Čas katerega bi porabil za iskanje alternativ(e) koristno porabim in naredim kej produktivnega. Čas ki bi ga porabil za privajanje ponovno koristno porabim in sem še dodatno produktiven.
Kot piko na i imam začetno investicijo nično.

Logika, katero bom izbral? Valda da ne prvi dve lol.

Ja, freeware/opensource je kul za male potrebe (pa dejmo izvzet tukej linux/openoffice mkay?, govorim na splošno. Linux/openoffice sta opensource PROGRAMA in ne cel kur**vi opensource kot pojem.), sam ko rabiš en težki produkt boš ali plačal ali pa piratiziral. Vsak ki misli/pravi nasprotno ali nabija v tri krasne da daje kontra mojemu in (podobnimi) mnenju ali pa pač ni še nikoli rabil takega programja.

ps. Pijem vodo iz pipe. Mogoče na vsak teden kupim eno tiho 0,5l da dobim čisto plastenko ki jo potem vsakodnevno večkrat nafilam z vodo iz pipe.

Drugač je pa čist faljena logika tole dvoje primerjat. Potegnit neki z travnikov al pa hodit v hribe ter filat flaškone z izvirsko vodo. Lol fail more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

McMallar ::

Enkrat si se moral tudi Adobe naučiti, ne?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

jype ::

Angel478> Logika, katero bom izbral?

Logika, katero bo izbral Adobe? Valjda tisto, po kateri greš za taka dejanja v čuzo lol, ker bi sicer Adobe imel denar, ki ga zdaj nima (imaš ga pa ti, ker nisi kupil zbirke).

Dragi ::

Enkrat si se moral tudi Adobe naučiti, ne?


Da, in ga sedaj znam. Menjal bi pa zakaj? Da imam čisto vest? Jo imam zdej, če bi plačal za to bi me mogoče celo pekla. :)) (troll on this).

Angel478> Logika, katero bom izbral?

Logika, katero bo izbral Adobe? Valjda tisto, po kateri greš za taka dejanja v čuzo lol, ker bi sicer Adobe imel denar, ki ga zdaj nima (imaš ga pa ti, ker nisi kupil zbirke).


Adobe me bo šel kot končnega uporabnika preganjat? Wanna see that. Pa ne mi o američanih. Bodimo realni. Časovno, kot tud prostorsko. Ko bo adobe dobil sodni nalog za zaplembo mojega računalnika na temelju suma da imam gor nameščen njihov krekan software in mi za to presodil še nekej časa v zaporu (to bi bla civilna tožba btw) potem bi mi blo itak jasno da je svet v qurcu... naprej ne grem, bi bil takoj offtopic.

Eni tukej, ne kažem nč prstov, bi mogli bit nehat taki kl****vi moralisti in jagnja z čisto vestjo ter živet mal bolj v realnosti. Dokler se da neki dobit zastonj, potem boš to tud vzel, pa tud če je proti zakonu. Mogoče boš taktiko spremenu ko boš kaznovan, do takrat pa ...*smile and wave*

p.s. Don't blame me, blame the system.

Gregor P ::

Sej če se gremo logiko, tudi ni neke logike, da lahko neko podjetje prodaja en in isti produkt v neskončnost, kar si neko podjetje, ki mora zares fizično izdelati vsak prodan produkt sploh ne more predstavljati; in tako pride pri prvem do prav nesorazmernega bogatenja na račun nove tehnologije ... tu se ni nikoli noben preveč razburjal, ali jih hotel zakonsko omejiti; ko pa mi uporabljamo sedaj to sodobno tehnologijo, je pa kar naenkrat težava;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mipe ::

Matthai, gre za to, da BSA vidi izgube tam, kjer jih sicer ne bi bilo. Če kdo piratizira recimo MS Office, to še ne pomeni, da bi ga sicer kupili - bi pač raje vzeli OpenOffice.

BSA, MPAA in druge agencije delajo škodo industriji in porabnikom s tem, da umetno povečujejo številke v svojih reportažah. Skratka, lažejo, da bi si povečali denarnice.

jype ::

Angel478> p.s. Don't blame me, blame the system.

You _are_ the bloody system.

Z nelegalno uporabo programja dejansko podpiraš tiste, ki bi te radi zaprli.

BTW, jaz sem kupil CS4 creative suite, tko da ti komot moraliziram.

Gregor P ::

No, če se že gremo, kdo ima večjega ... vsi programi na računalniku s katerega vam pišem so legalni oz. kupljeni8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Dragi ::

Angel478> p.s. Don't blame me, blame the system.

You _are_ the bloody system.

Z nelegalno uporabo programja dejansko podpiraš tiste, ki bi te radi zaprli.

BTW, jaz sem kupil CS4 creative suite, tko da ti komot moraliziram.


Nope. Ti si SI ga kupil tako da lahko moraliziraš sam sebi. Ko ga boš plačal meni pa lahko to komot počneš tud men in mi pihaš na vest. Do takrat pa trollej kolker češ. Software imam zastonj in zmogljiv je. Če nimam razloga da bi migriral tega ne mislim delat pa se lahko ti al pa tvoja troll vojska na glavo postavite.

Če bi bil prisiljen in bi ga RES moral plačat, potem bi razmislu ali ga bom kupil ali pa prešel na freeware. Dokler pa imam tretjo možnost mi plačilo/migracija tud na pamet ne padeta. Isto je s tabo, sam priznat nočeš. Če pa ni, potem ti pa itak neki v glavi fali.

Mipe ::

Da me ne boste označili kot pirata - uporabljam brezplačne oz. odprtokodne alternative tam, kjer morem. Tako so edinole Windows in igre plačljivo programje, ki ga imam - čeprav moram priznati, da si igre prej posnamem, da vidim, če so po mojem okusu. Kupim pa tiste, ki me zadovoljijo, in tako upam, da s tem podpiram razvijalce igre, ne pa oderuške založbe.

Programi pa imajo ogromno alternativ. Celo za Adobe suite se najdejo alternative, ki odlično sodelujejo - samo znati je treba iskati in biti inovativen. Predolgo so nas eni in isti programi navajali na določen način dela, tako da mnogi ne znamo več prešaltat na alternativne programe. Marsikoga vrže s tira že drugačen nabor bližnjic, zato vztrajajo pri dragih programih; če si ne morejo privoščit, pa raje piratizirajo, kot da bi si posneli povsem drugačen program, ki ima enako funkcijo.

Bolj odprte misli pa se oziramo za brezplačnimi alternativami, ki se posodabljajo celo hitreje kot plačniški programi.

Zato pa me jezi BSA s tem poročilom, kjer umetno napihuje številke. To ni dejanska škoda!

Zamislite si, da bi kdo delal poizkusno dobo pri enem podjetju. Ko pa ta doba poteče, ga delodajalec ne zaposli, ampak raje najame koga drugega za poizkusno dobo, pri čemer izkorišča subvencije. Naj bi delavec tožil delodajalca zaradi škode, naj zahteva plačo za naslednjih 40 let?

Točno to delajo te agencije, zahtevajo denar za nekaj, kar se sicer ne bi plačalo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Gregor P ::

Ker lahko bi upoštevali še vso škodo, ki smo jo imeli potrošniki zaradi neuravnovešenega trga. Da smo morali kupovati VHS kasete, nato DVD-je, zdaj pa še Blu-Raye za en in isti film; no ali pa še enkrat DVD, če se je prvi pokvaril; ali pa da sem moral kupovati kasete, nato cele CD-je, čeprav sem hotel samo eno pesem; ali pa da moram čakati več kot pol leta, da si lahko ogledam priljubljeno serijo in še mnogo podobnih primerov izkoriščanja trga v škodo potrošnika bi lahko našteli ... le da samo mi to mirno trpeli; le kdo bo izračunal vso to škodo?:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mipe ::

Da ne omenjamo teh taks na prazne medije! BSA mastno služi, avtorji pa stradajo.

jype ::

Angel478> Software imam zastonj in zmogljiv je.

Fino, jaz pa software pišem in sem zaradi takih kot si ti ob delež dobička, tako da sem ti licenco za tvoj Adobe šmorn očitno _že_ šenkal.

antonija ::

Fino, jaz pa software pišem in sem zaradi takih kot si ti ob delež dobička

Takih predpostavk bi se lahko ze pocasi odvadili... sploh ker nihce nima niti enega argumenta/dokaza zakaj naj bi bile pravilne.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dragi ::

Angel478> Software imam zastonj in zmogljiv je.

Fino, jaz pa software pišem in sem zaradi takih kot si ti ob delež dobička, tako da sem ti licenco za tvoj Adobe šmorn očitno _že_ šenkal.


Si ti slučajno povezan z BSA? Pišeš namreč iste bedastoče. Če bi bil prisiljen kupit tvoj software, aka, "pay or don't have" princip še ne pomeni da bi ga kupil.
Šel bi v alternative.

jype ::

antonija> Takih predpostavk bi se lahko ze pocasi odvadili

OK, skratka, če programiraš se moraš pač sprijazniti s tem, da je tvoje materialno blagostanje odvisno od dobre volje raznih angelov s številkami?

Angel478> Če bi bil prisiljen kupit tvoj software, aka, "pay or don't have" princip še ne pomeni da bi ga kupil.

Jasno, da ne. A če ga ne bi kupil, ga tudi uporabljal ne bi. Ti ga pa ne kupiš, uporabljaš ga pa vseeno, zato sploh nimaš popolnoma nobenega razloga, da bi ga kupil.

Zato je nastala BSA, ki ti zdaj serje po glavi, kriv (za nastanek BSA, za sprejemanje debilne zakonodaje in za metanje denarja v DRM in podobne tehnologije) si pa seveda predvsem ti (ker jaz nisem).

Gregor P ::

Mah prosim te no, krivi so kar lepo sami, ker jim je vedno težje prevarati, izkoriščati in zavajati potrošnike:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

antonija ::

antonija> Takih predpostavk bi se lahko ze pocasi odvadili

OK, skratka, če programiraš se moraš pač sprijazniti s tem, da je tvoje materialno blagostanje odvisno od dobre volje raznih angelov s številkami?

Zdej se pa ze nehi norca delat. Samo zato ker is napisal nek software in ga nekdo uporablja brez da bi kupil licenco, to se ne pomeni da bi placal za licenco ce bi nekako onemogocili uporabo brez licence. Ta predpostavka.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dragi ::

A zdej se gremo osebno bashanje? Fino da si se spravil v moj vzdevek (ki je by the way randomly generated, sam ok) namesto v kaj ti jst in še dosti drugega folka govori.

Še enkrat si preberi kaj sem ti napisal jst in kaj so ti drugi.

Če dobim nek program ZASTONJ pa tud če je piratiziran in jo odnesem brez posledic potem JASNO da bom to tud naredu. Če NE MOREM DRUGAČ kot da tist program plačam, potem bom DVAKRAT premislu če ga bom kupil ali ne.

A če ga ne bi kupil, ga tudi uporabljal ne bi
In potem svizec zavije čokolado v folijo. Res, pejdi nekam z takimi izjavami. Sej bi začel diskusijo na to temo, ampak ful nočem časa zapravljat za nekega idealističnega trolla, ki se ga sploh nič ne prime.

PaX_MaN ::

Zdej se pa ze nehi norca delat. Samo zato ker is napisal nek software in ga nekdo uporablja brez da bi kupil licenco, to se ne pomeni da bi placal za licenco ce bi nekako onemogocili uporabo brez licence. Ta predpostavka.


Še enkrat si preberi kaj sem ti napisal jst in kaj so ti drugi.

Če dobim nek program ZASTONJ pa tud če je piratiziran in jo odnesem brez posledic potem JASNO da bom to tud naredu. Če NE MOREM DRUGAČ kot da tist program plačam, potem bom DVAKRAT premislu če ga bom kupil ali ne.


Je treba brat "med vrsticami":
Angel478> Če bi bil prisiljen kupit tvoj software, aka, "pay or don't have" princip še ne pomeni da bi ga kupil.

Jasno, da ne.


Plain and simple, če nimaš računa - papirnatega, elektronskega, na sekret papirju, etc - si nekoga oškodoval.

Dragi ::

Po tvoji logiki, komot če tako misliš.
Zarad mene lahko temu rečeš umor, na moji strani se ne bo nič spremenilo.

mtosev ::

Zato je nastala BSA, ki ti zdaj serje po glavi, kriv (za nastanek BSA, za sprejemanje debilne zakonodaje in za metanje denarja v DRM in podobne tehnologije) si pa seveda predvsem ti (ker jaz nisem).

lol. meni noben ne sere po glavi niti bsa, niti hardcore linuxaci, microsoft ali kdo drugi. jaz lepo njih. primer: ce prog/igrica ne dela leti z mojega pcja. je ena igrica imela starforce zascito pa sem jo odjebal. odstarnil starcrap, downloadal no cd crack in dela. btw igrica je orig. :D zdaj pa malo razmislite kdo je koga odjebal >:D

ce ne dopustis da ti serjejo ti tudi ne bodo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

PaX_MaN ::

odstarnil starcrap

To ti misliš. :D

mtosev ::

sorry ampak je bil na mojem kompu kakih 5min in potem se je lepo poslovil:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PaX_MaN ::

lepo poslovil

Saj pravim, da to ti le misliš.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pecorin ::

mtosev:
zdaj pa malo razmislite kdo je koga odjebal >:D


ja zelo si jih odjebal, ko si kupil in tako podprl to zascito. zmagal si.

PaX_MaN ::

app vse resi: http://www.onlinesecurity-on.com/protec...

In potem praviš, kako da te BSA&Co. čisto nič ne jebejo v glavo. :))

mtosev ::

velik problem ja. kakih 5min dela. drugace sem jaz zmagal: starforca ni na pcju in igrica tud dela :D

ce bi bile vse druga stvari na pcju tako easy bi bilo cool.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

49106 ::

Zdej se pa ze nehi norca delat. Samo zato ker is napisal nek software in ga nekdo uporablja brez da bi kupil licenco, to se ne pomeni da bi placal za licenco ce bi nekako onemogocili uporabo brez licence. Ta predpostavka.


Še enkrat si preberi kaj sem ti napisal jst in kaj so ti drugi.

Če dobim nek program ZASTONJ pa tud če je piratiziran in jo odnesem brez posledic potem JASNO da bom to tud naredu. Če NE MOREM DRUGAČ kot da tist program plačam, potem bom DVAKRAT premislu če ga bom kupil ali ne.


Je treba brat "med vrsticami":
Angel478> Če bi bil prisiljen kupit tvoj software, aka, "pay or don't have" princip še ne pomeni da bi ga kupil.

Jasno, da ne.


Plain and simple, če nimaš računa - papirnatega, elektronskega, na sekret papirju, etc - si nekoga oškodoval.


A res? Zaradi mene neboš mogel tega programa prodati nekomu drugemu?

PaX_MaN ::

Ne, zaradi "tebe" sem ob del prihodka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Dragi ::

Nope, zaradi njega MISLIŠ da si ob del prihodka.

Resno, vi snobi sploh kaj berete kaj je napisano na prejšnjih postih? Ma kaj postih, sej je povsod po netu dost tega.

Očitno si je lažje zatiskat oči in trobit v eno kot pa se sprijaznit da ni vse tok fenci kot si mislte.

PaX_MaN ::

Nope, zaradi njega MISLIŠ da si ob del prihodka.

Ne - še celo priznal si, da ga nisi kupil.
Torej, SEM ob del prihodka.

Dragi ::

Lej, še enkrat. Če bi bil prisiljen, da, ali moram program kupit ali pa nehat uporabljat, potem je velika verjetnost, blizu, če ne celo čez 90%, da bi šel na kakega drugega, ki se ga da piratizirat oz. ga dobit zastonj.

Reči temu trialware če hočeš. V končnem pomenu ti od mene ne bi dobil niti ficka, tvoj program bi pa vseeno sprobal. Get it now?

Verjetno ne, pa vseen... upanje umre zadnje.

PaX_MaN ::

Če bi bil prisiljen, da, ali moram program kupit ali pa nehat uporabljat, potem je velika verjetnost, blizu, če ne celo čez 90%, da bi šel na kakega drugega, ki se ga da piratizirat oz. ga dobit zastonj.

Reči temu trialware če hočeš. V končnem pomenu ti od mene ne bi dobil niti ficka, tvoj program bi pa vseeno sprobal. Get it now?

Če čebula ne bi bila...
Ti ga vseeno IMAŠ, pa ga NISI PLAČAL. Do YOU get it?

Dragi ::

Si plačal za zrak ki ga dihaš?
Vdihavaš ga vseeno pa ne vem če si ga plačal.
Po tvoji logiki si "zrak pirat" :))

Ni tok simpl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Markoff ::

Dear trolls of Slo-Tech!

Please don't feed each other!

Thank you for your cooperation.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

PaX_MaN ::

Si plačal za zrak ki ga dihaš?
Vdihavaš ga vseeno pa ne vem če si ga plačal.
Po tvoji logiki si "zrak pirat" :))

Zrak ni nikogaršnja lastnina.

opeter ::

Še ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dragi ::

Si plačal za zrak ki ga dihaš?
Vdihavaš ga vseeno pa ne vem če si ga plačal.
Po tvoji logiki si "zrak pirat" :))

Zrak ni nikogaršnja lastnina.


Po čigavi logiki? Po tvoji? Po moji pravim da ga rabiš plačat meni.

Mal sfaljena izjava, sam kar ti hočem povedat je, da velja tisto kar pravi večina. Če večina pravi da je treba zrak plačevat ga je treba plačevat, če se lahko upreš in si politično/fizično močnejši od večine, potem obvelja tvoja in ga ni treba plačevat.

Isti klinc je s lastnino. Fizično ali v bitih. Če večina piratizira in se jim to ne zdi nič narobe, potem to ni nič narobe, pa se lahko "lastniki" bunite kokr se hočete.

Zadnji post tukej. Men se ne da več preganjat in metat bob ob steno.

opeter ::

OK, pač ostaneš kradljivec in to je to. S tem se zaključi. Dokler ne preganjajo fizične osebe, bo situacija takšna kakršna je. Samo ne jokat, če bodo to enkrat počeli.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PaX_MaN ::

Mal sfaljena izjava, sam kar ti hočem povedat je, da velja tisto kar pravi večina. Če večina pravi da je treba zrak plačevat ga je treba plačevat, če se lahko upreš in si politično/fizično močnejši od večine, potem obvelja tvoja in ga ni treba plačevat.

DMCA? Tista taksa na prazne medije? SAZAS? Pa praksa tudi ne gre lih v stran "vaše veljave" - nekaj čezlužnih sodb je bilo že objavljenih tule - pa Matthaija odgovor nekje v tej temi, kjer pravi, da so ga že snubili za akcijo proti podalpskim "piratom" tudi ne.

Isti klinc je s lastnino. Fizično ali v bitih. Če večina piratizira in se jim to ne zdi nič narobe, potem to ni nič narobe, pa se lahko "lastniki" bunite kokr se hočete.

Kulj. Ker si tajkun in ker narod podpira padec tajkunov, pravijo, da ni nič narobe, če pridem pa vzamem tvoj bemfl. Pol se pa buni.

Wirko ::

Hmmm... torej kupim Autocad za 5000 $, ampak v resnici sem še vedno kriminatelc, dokler ne zapravim še 15000 $ za podporo, pomoč in druge IT storitve.
[:4{#]

49106 ::

Lahko pričakujemo tudi obsodbe zaradi virtualnih umorov?

PaX_MaN ::

Hmmm... torej kupim Autocad za 5000 $, ampak v resnici sem še vedno kriminatelc, dokler ne zapravim še 15000 $ za podporo, pomoč in druge IT storitve.

Kje's pa to slišu?

Lahko pričakujemo tudi obsodbe zaradi virtualnih umorov?

Ste pa za cajtom eni.

Gregor P ::

pač ostaneš kradljivec

...kar tako pa to ne postaneš, rabiš prav poseben naklep za kaj takšnega; no vsaj ne ve večini EU, morda smo v Sloveniji že bolj "napredni":|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BigWhale ::

Stvar je precej preprosta, ne vem kaj komplicirate?

Nekdo je naredil program in ima po nasi zakonodaji neke dolocene avtorske pravice. Tem pravicam se lahko odpove in jih da komu drugemu v upravljanje. Recimo zalozbi, torej prodajalcu.

Krsenje teh pravic je vsaj prekrsek v nekaterih primerih pa celo kazensko dejanje. Po nasih zakonih.

S krsenjem avtorskih pravic krsitelji samo vzpodbujajo zalozbe in avtorje programov, da posegajo po vse bolj bizarnih zascitah svojih del. Zaradi krsenja smo dobili DRM in take bizarne zakone o avtorskih pravicah.

In z naprejsnjim krsenjem se stvari samo se zaostrujejo in se gre v vedno bolj bizarne oblike nadzora (three strikes in tako naprej). Prenehajte! Ce so CDji predragi jih ne kupujte, ce so DVDji predragi jih ne kupujte. Ce so programi predragi preidite na druge alternativne resitve. Go open source.

Takrat, ko bo upadla prodaja in se bo nehalo piratizirati bodo zalozbe ugotovile, da je nekaj narobe. Sedaj pa prodaja ne upada, krsenja avtorski pravic se pa se kar naprej dogajajo in zalozbe imajo dovolj materiala za gonjo proti krsiteljem.

Vse dokler se njihove izdelke uporablja na nelegalen nacin imajo vso pravico zaostrovati zakone in lobirati.

(A bo vsesplosno veselje, ker nisem omenjal piratov?)

tsatthoggua ::

Heh kar naj racunajo koliko imajo izgub. Dokler bojo cene nabijal v visave ne nabavljam ce res ne rabim.

Naprimer kot gledam je konverzija $=€ kar standard, ponekod jim je celo to premalo. Ker mi ne omogocijo nakupa po ceni za katero placujejo v US si bom kar lepo vecino stvari zastonj zrihtal. Si moram stvar res, ampak res zelo zelet da sem pripravljen placat 50% vecjo ceno.

Pa sploh nisem nek barbar zdej, ker sem resno pripravljen placat za CD,DVD ali igro (naprimer imam ze preko 60 iger original, cez 100 CDjev,..) samo se mi pa res neumno zdi podpirat neupraviceno visje cene. Ce imam te dve opcije - 50% vecja cena ali pa zastonj bom izbral zastonj skoraj vedno. Pa naj gledajo in racunajo "izgube".

antonija ::

(A bo vsesplosno veselje, ker nisem omenjal piratov?)
Ja :D

Glede na moje izkusnje ljudje nismo ravno najbolj zaupljivi do zakonov, sploh ko gre za prekrske (in vcasih kazniva dejanja) pri katerih je moznost da te "zasijejo" majhna in vecinoma nimajo hujsih posledic (razen v dolocenih primerih kjer grejo te posledice cez vse meje). Tak primer je recimo voznja skozi rumeno/rdeco luc na zaguzvanem semaforju, prkoracitev hitrosti, olajsanja na javnih povrsinah (tista fizioloska olajsanja vseh vrst;)), uzivanje alkohola in cigaret pri mladoletnih osebah, krsenje avtorskih pravic, itd.

Zakaj tocno je ravno krsenje avtorskih pravic tisti del zakonodaje ki bi ga bilo treba bolj uveljavljat mi ni jasno, saj ostali nasteti povzrocijo neprimerno hujso skodo ki je povrh vsega se nenadomestljiva v nekaterih primerih. Kar se mene tice gonja za (trenutno veljavnimi) avtorskimi pravicami totalna perverzija. Cetudi je uzakonjena.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
««
2 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BSA poroča, mi pa na drevo

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
104203 (2778) [D]emon
»

Piratstva v Sloveniji sicer malo manj, a BSA ni najbolj zadovoljna

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4113333 (9421) technolog
»

BSA še vedno domišljijsko vrednoti piratstvo

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
359808 (8031) Gregor P
»

BSA izdala letno poročilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12712819 (9837) opeter
»

BSA obvešča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9812118 (8734) Tody

Več podobnih tem