» »

(klavir) Razlaga ?!

(klavir) Razlaga ?!

«
1
2

tadvet ::

Torej, če zdavnaj sem opazil, da sem nadarjen za klavir. V glasbeno šolo sem hodil 5 let, potem sem jo pustil, ter začel igrati modernejše pesmi.Prej sem seveda igral samo Bacha,Mozarta,Schuberta in ostale.Sedaj igram sodobne, večinoma vse zvrsti (pop,rock...).
Stvar je pa v tem, in to je tudi point moje teme: - za se naučit eno pesem na klavir potrebujem manj kot 5 min, brez not ali česarkoli drugega, le po spominu.Pesem je zaigrana po mojih pojmih perfektno, in zato potrebujem resnično minimalen čas.A mi lahko kdo pove oz. obrazloži, kako lahko tako hitro sestavim pesem ? In jo zaigram brez napak ??

hvala za odgovore.Pa povejte še kako se vam zdi moja izvedba, da si mogoče ne samo domišljam da igram tako perfektno.

pa še link do nekaterih mojih pesmi:



...znam še ogromno drugih ampak imam le te na you tubu...
  • spremenilo: gzibret ()

jnzavrl ::

Vsaka čast če je vse res kar si reku, pa tud videi so dobri. Ja no v glasbeno šolo si hodu 5 let, se pravi veš kakšen ton odda kera tipka, skombiniri z dobrim spominom pa je to to. Pomisli kdaj ko slišiš neko pesem po radiu pa jo lahko slišiš samo enkrat pa ti bo melodija ostala v spominu pa jo boš lahko žvižgal, brundal etc. isto ti je tu samo da ti ne žvižgaš:)

black ice ::

Verjetno veš, da obstaja več vrst inteligentnosti. Ti si očitno "glasbeno" inteligenten (za konkreten izraz me ne sprašuj ker sem že pozabil...). Če te zanima kaj več pobrskaj po kakšnih učbenikih za psihologijo, tam je to bolj natančno razloženo.

Edit: Poglej si tole

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

c3p0 ::

Eni temu rečejo popolni posluh. Sem gledal pred leti oddajo, kjer je nek slep poba prvič poslušal precej kompleksno klasično skladbo in jo zatem perfektno tudi sam zaigral. Razvijaj talent...

tadvet ::

Torej to je ubistvu vse podedovano , oz. pač "naravna nadarjenost", ali je posledica česa drugega ?

delavec44 ::

Za moj laični okus super zgleda. Zdaj če res rabiš samo 5 minut in igraš po posluhu potem vsaka čast.

Imaš kakšen hitrejši komad?

;-) ::

zakaj ne tržiš tega

black ice ::

Torej to je ubistvu vse podedovano , oz. pač "naravna nadarjenost", ali je posledica česa drugega ?

Nekaj so geni, večino pa lahko tudi natreniraš. Od vsakega posameznika je odvisno koliko časa mu bo vzel posamezen izziv, konec koncev z dovolj motivacije lahko dosežeš vse.

tadvet ::

Za moj laični okus super zgleda. Zdaj če res rabiš samo 5 minut in igraš po posluhu potem vsaka čast.

Imaš kakšen hitrejši komad?



Torej da pesem znam zaigrati "na grobo", potrebujem max. 5 min, da jo izpilim še 5 min. Torej skupaj max. 10min.Torej, postavilo se mi je pa še eno uprašanje.Verjetno, je veliko odvisno tudi od spomina, glede nato, da si tako hitro zapolnim tolikšno količino informacij moram imeti kar dober sppomin ? .... potemptakem imam tudi motoriko zelo razvito ?

Ja imam tudi hitrejše komade, sam na you tubu mislim da imam le enih 6 pesmi... ostalih 40-50 pa le u glavi.
In točno, jst znam zaigrat prb. 40 pesmi na klavir, to so sami glasbeni hiti.Med tem ko igram sploh ne razmišljam katero tipko moram pritisniti oz. kako močno udariti itd... vse to storim "avtomatsko", med drugim med tem ko igram se lahko brez težav pogovarjam z nekom, ki je v istem prostoru ali pa razmišlajm on neki čisto xy zadevi.

Imam šele 16 let, sanja se mi ne na kakšen način bi lahko to tržil, če veš mi povej...

lp

Wox ::

Lahko špilaš na sindikalcih in podobnih feštah.

A. Smith ::

hvala za odgovore.Pa povejte še kako se vam zdi moja izvedba, da si mogoče ne samo domišljam da igram tako perfektno.


Za nekoga, ki obvlada tako kot ti, je potreben pravi izziv.

P.S.: Nobena izvedba "Fade to black" na internetu mi doslej še ni bila všeč ;)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Phil ::

tadvet, I dare you>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

tadvet ::

tadvet, I dare you>:D



Nimam komentarja na to, ampak moraš upoštevat, da je on to vadil po 8-9 ur na dan vsaj nekaj mesecev ;).



Za nekoga, ki obvlada tako kot ti, je potreben pravi izziv.

P.S.: Nobena izvedba "Fade to black" na internetu mi doslej še ni bila všeč ;)



Isti pianino ima kot jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tadvet ()

A. Smith ::

Imam šele 16 let, sanja se mi ne na kakšen način bi lahko to tržil, če veš mi povej...

Obstaja folk, ki snema priredbe na klavir in jih izdaja na CDjih (tržijo pa se prek Youtube). Vika Yermolyeva je že ena izmed njih.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

tadvet ::

Imam šele 16 let, sanja se mi ne na kakšen način bi lahko to tržil, če veš mi povej...

Obstaja folk, ki snema priredbe na klavir in jih izdaja na CDjih (tržijo pa se prek Youtube). Vika Yermolyeva je že ena izmed njih.



Ja sam kolk časa pa traja da postaneš "poznan" oz. priljubljen, da imaš veliko število ogledov itd.. ?

Karaya 52 ::

Pjeb, malo preveč si napihnil vse skupaj - i hate to say this. Pesmi niso tehnično zahtevne, melodija v desni, spremljava v levi - poleg tega gre za pop komade ki hitro pridejo v uho in jih ni težko primavista igrat (mimogrede obstajajo podobna improvizacijska tekmovanja, le da so na višjem nivoju - malo se v tej smeri pozanimaj). Drugače imam končano srednjo glasbeno iz klavirja.

tadvet ::

Ja no jst se ne mislim važit s tem, moj namen je bil le ugotoviti ali je to podedovano ali kaj ? ... debata je pač nanesla na trženje...je pa res da komadi hitro pridejo u uho, ampak znam tudi veliko zahtevnejše komade zaigrat !

donfilipo ::

Probaj tole: http://jakemandell.com/amvi/

Jaz nisem noben glasbenik ali pianist imam pa baje dober posluh. Moji Rezultati:

Total Score: 85%
Pitch discrimination: 84.1%
Musical memory: 86.5%
Contour discrimination: 78.3%
Attention: 82.8%
Musical/visual abstraction: 88.7%
Pa primerjaj s sabo in prepičaj še koga da poizkusi posluh...ostalo je pač mukotrpna vežba poleg prirojenega:)
Posluh je deden ja.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

tadvet ::

Poskusil sem ter se odrezal slabše od tebe.Total score imam 65%.

donfilipo ::

Hm morda ker nisi vajen testov. Prespi par dni zdaj veš v čem je fora..nato poizkusi še enkrat skoncentrirano:) Če imaš tako imenovan popoln posluh bi moralo iti čez 90%.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

tadvet ::

Ja sam mi ni jasno, kako lahko stvar z nekimi kvadratki določa kakšen posluš imaš.Sej to sploh nima veze, to ti lahko samo ugotavlja, kako dobro lahko slušno zaznavanje pretvarjaš v vizualno.Ni tako ??

donfilipo ::

Jap...nekako tako. Ampak brez posluha ne gre. Pretvorba je dosti enostavna tako da jo kmalu skapiraš. Posluha pa ne moreš, če ga nimaš.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

tadvet ::

Ta test mi pa sploh ni jasen.Mogoče sem pre utrujen, bomo vidl jutri.

A. Smith ::

Test, ki ga je dal donfilipo, je dokaj lahek. Jaz sem zahebal pri enem samem vprašanju, gotovo pa se bo tudi na forumu našel kdo, ki bo zadel vse.

tocke



Tadej, nisi prepričal :)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

tadvet ::

Ja nevem zdej kolk točn je ta test, glede na to da jst po posluhu zaigram pesm, katera nima zaznavnih napak, torej moj posluh bi mogu bit 90 + procenten, pa mi je pokazalo le 50% oz. tam nekje.

AndyS ::

Tile komadi so dokaj enostavni za nekoga, ki pozna osnove klavirja in ima dober posluh.

Poslušaj tole in potem zaigraj:


Sporoči, kako ti je šlo :)

black ice ::


Dajte še drugi prilepit vaše rezultate, da bomo primerjali. Tole je moj test v prvo in sem rabil nekaj časa da sem skapiral :|

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

donfilipo ::

A.Smith ali pa si ti zelo dober. Daj nekomu za katerega veš da nima posluha in ima daljšo lajtngo:) tadver meri se še tako imenovana sinestesia ampak ti zagotavljam, da boš ko boš zaštekal štos zadel čez 90%. Tudi če avtor zamenja slikce in melodije.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Wox ::


Dajte še drugi prilepit vaše rezultate, da bomo primerjali. Tole je moj test v prvo in sem rabil nekaj časa da sem skapiral :|


Zakaj? Sej pa maš tam napisano. Povprečje je 72%.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

jype ::

V glasbeni si se nauču lestvic, kar je več kot 50% tega, da v sodobni glasbi ne fališ nobene note.

donfilipo ::

Ja in seveda ne pozabit vseh ostalih testov na tej strani:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

imallears ::

95% v prvo, samo tale test je, z vsem spoštovanjem avtorja, vseeno bl hobi zadeva. :P

823483 ::

Na tistem testu sem na vsa vprašanja odgovoril pravilno, tak test pa sem sicer prvič reševal.
OK, tadvet, ti bom zaupal nekaj stvari.
Dvomim sicer da imaš res kakšen poseben glasbeni talent, oz. tega vsaj nisi prikazal z nekaj preprostimi pesmimi, kjer ena roka igra akorde, druga pa ponavljajoče vzorce. No, vseeno bi te prosil, da mi poveš, zakaj bi bil ti kot poklicni pianist boljši od nekoga, ki se je sposoben naučiti enako pesem kot ti, le v več časa. Roko na srce ni nobene razlike. Priporočam ti, da sploh nehaš razlišljati o karieri glasbenika, lahko pa za hec poizkusiš napisati kakšno svojo skladbo. Če ti bo uspelo potem je v tvojem igranju klavirja še nek potencial, drugače pa si obsojen na stagniranje in pa končno tudi zavrženje vsega znanja in po vsej verjetnosti tudi zagabitev igranja klavirja do konca življenja. Pri teh stvareh je treba biti pošten in raje pustiti glasbeno šolo, če se samo siliš, ter ohraniti igranje samo kot hobi, veliko raje kot pa še enoletno igranje do konca glasbene in potem popolna opustitev. No, malo me je zaneslo...
Da ne bo kdo rekel, da govorim na pamet. S klavirjem in/oz. sythesizorjem sem preživel kar dobršen del svojega življenja, začel sem se ga učiti sam, ko sem pri starosti 5,6 let v neki omari odkril zaprašeno Yamaho in "nauči se sam" knjižice z navodili in notami. Ko sem sam predelal prvi del od treh so to opazili tudi starši in me vpisali v glasbeno šolo(ni bila ravno taprava, k meni je enkrat na teden hodila učiteljica). Po nekaj letih(star sem bil okoli 12 let) sem začel pisati tudi svoje skladbe, kupili smo tudi nov el. klavil(drag, yamaha za nekaj tisoč današnjih EUR, starši mi še danes niso odpustili, da sem potem zaradi lenobe nehal). In potem, kar naenkrat sem vse pustil in že kakšna 4 leta se klavirja, ki žalostno ždi v dnevni sobi(zdaj ga sicer igra moj brat) nisem niti dotaknil.

donfilipo ::

Recimo: http://jakemandell.com/tonedeaf/ morda bolj za čisti posluh?

Moj rezultat na posluh..tonedeaf



Tukaj nimaš kaj skapirat kot imeti posluh!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

tadvet ::

Torej, jaz se z igranjem klavirje ne ukvarjam poklicno, kot sem že povedal imam 16 let in se s klavirjem se ukvarjam le kot hobi.Glasbeno sem pustil, ker se mi ni dalo več igrati enih in istih brezveznih ter zame dolgočasnih starodavnih pesmi.Po tem ko sem zaključil z gl. šolo, sem začel igrati pesmi po svoje.O karieri glasbenika sploh ne razmišljam.Sestavil sem tudi svojo pesm:
K igranju klavirja se sploh ne silim, ampak ga igram kot hobi, poonovim še 1x.
Nevem kam je ta tema zanesla uglavnem moj prvotni namen je bil jasen.

lp

donfilipo ::

Pink Love day mi je kar simpatična...a se mi nikakor noče predvajati cela. Bom probal še v Firefoxu...ampak ni slabo zame.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

tadvet ::

Tale Pink Love day ima nekaj napakc, ker imam v navadi, da sem živčen ko se snemam ;). Meni deluje normalno.Imam pa google chrome.

imallears ::

men je tud všeč ;)

donfilipo ::

Hm 64biten ??? ustavi se mi na 38sekundah hecno.

Nope dela zdej ne vem kaj je bilo...več komadov z zaključkom lejga:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

http://tonometric.com/adaptivepitch/

Tukaj sem pa jaz zgleda nekje gluh:

Adaptive Pitch

In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

A. Smith ::

Hehe, Don, tukaj me pa posekaš.

tocke



Tadvet: Pesem je zelo solidna, čeravno se mi zdi zaključek še nedodelan. Imaš pa žilico, definitivno.

@ nejc:
Moja zgodba je tvoji neverjetno podobna. Takih nas je še veliko.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

donfilipo ::

In še za bobnarje in basiste rhytm section:
http://tonometric.com/rhythmdeaf/

Ritem feeling

In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

A. Smith ::

http://tonometric.com/adaptivepitch/
Tukaj sem pa jaz zgleda nekje gluh:


Nič nisi gluh.

Test dela naslednje: Najprej zaslišiš 500Hz signal, nato pa višji (npr 525Hz) ali nižji (npr. 475Hz) ton. Potem pa razliko med prvim in drugim tonom vztrajno manjšajo.

Ali je zaznava razlike 3,6Hz pri osnovnem tonu 500Hz dobra? Jaz mislim, da je zelo dobra. Ti dam preprosto primerjavo: da dobimo polton, moramo frekvenco osnovnega tona množiti ali deliti z dvanajstim korenom iz števila 2. 500Hz z višajem bi tako znašalo ~530Hz, z nižajem pa ~472Hz.

Tako ti, kot jaz spadava pod "normalno". Mimogrede, jaz ločim 2,4Hz natančno.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

donfilipo ::

@A.Smith ja sem potem prebral:) Ampak zdej me pa res firbec matra a so vsi tako dobri..al pa imam res izjemen posluh. Bom moral na stara leta v glasbeno:) Možakar mi tako na oko ne izgleda nek prevarant in je nabral že goro rezultatov. Bom prespal in ga jutri malce podrozal po mailu.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Arto ::

Test, ki ga je dal donfilipo, je dokaj lahek. Jaz sem zahebal pri enem samem vprašanju, gotovo pa se bo tudi na forumu našel kdo, ki bo zadel vse.

tocke



Tadej, nisi prepričal :)


Jes mam točno enako :P Se mi je zdelo kar lahko.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

jest10 ::

No v prvo sem pri tem testu dobil le 70%. Verjetno bo krivo tudi pol litra vina v riti:P in to, da sem šele po 4 testih skapiral za kaj točno se gre.
Pri razliki tonov pa imam 1,5Hz. Bo treba probati z malo boljšimi zvočniki in spucanimi ušesi:P

Ok, v drugem poizkusu 1,125Hz

V tretje z malo bolj naglas ozvočenjem


Ko bom spočit grem spravit rezultat pod 0,35Hz

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

innerspace ::

Tadvet, lepo igras, precej prefinjeno in z obcutkom...
Vendar glede tvojega vprasanja ti bom rekel takole.
Zmoznost ucenja je ena taka obcudovanja vredna sposobnost pri cloveku, lahko se nauci marsicesa lepega, koristnega ali celo skodljivega, vedno se vse to najde... Glede tvojega igranja...kot pravis igras 5 let v glasbeni in ne vem se koliko pred tem...gre se za to, da je poznavanje vsakega glasbenega instrumenta dolgotrajen proces, klavir konkretno je precej kompleksen instrument, ceprav po moji oceni eden "lazjih" za se naucit. Tvoj primer je ocitno tak, da se glede na vse kar si se naucil(teoreticno in prakticno) ukvarjas z dokaj preprosto glasbo(kot ji pravis pop, rock..) in njeno preprosto interpretacijo. Zato ti svetujem da opustis romanticiranje s popom in se podas na pot odkrivanja vsega kar ti instrument nudi, za zacetek lahko poskusis poslusat kak jazzy band(osebno priporocam E.S.T./EsbjornSvennsonTrio,...)za dobit se kaj drugega "v prste".
Do sedaj si razvil nek pristop do glasbe, poskusi ga nadgrajevat dokler bos imel ta interes.
In ce mislis, da imas res talent, se forsiraj k sirjenju glasbenih obzorij.
Ne ostat pri "hobiju", ker bos kvecjemu koncal na kaki "terasi", zato ne poslusaj namigovanj na trzenje igranja, ker bos tako tezje mentalno napredoval.
Glasba je stvar obcutka in srca, ne denarja in prezvekovanja ze slisanega.
Zelim ti veliko veselja v glasbi;)
Lih za dobit vtis o kaksni glasbi sem ti pravil:


Pa se komentar k raznim testom...
Testiranje slusnih sposobnosti je le prvi korak k razvijanju le-teh, zato sem mnenja da nimajo nobene vrednosti, razen za zanimivost in morda stimulacijo. Sem poskusil enega pogledat, pa sem ze prvo vprasanje pogrnu:)
Imam pa prakticno popoln posluh, za rect. Tako da je zame najboljsi test nekaj spravit iz sebe, recimo glas.
Ali pa primit instrument v roke...noben online test ne pove nicesar. Primit palcke v roke in tolct po bobnih, to je test, koordinacija telesa, uma in subtilnosti.
In pa kaj inovativnega ustvarit.

Okapi ::

Pink Love day je za prvi poskus prav simpatičen komadič iz katerega bi se dalo marsikaj narediti. Sicer pa poglej malo naokoli, če kakšna pop skupina potrebuje klaviaturista, tako se začenjajo velike kariere.;)

O.

jest10 ::

Jp, treznost pomaga:P

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

tadvet ::

Ja tale Pink Love day sploh še ni dokončana, za zaključek nisem imel časa ;).
In kje pa naj dobim vn, če kaka pop skupina išče koga za klavir igrat ?


lp
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje - prepoznavanje tonov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121621 (1073) ginekk
»

klavir vs sintesajzer

Oddelek: Loža
235103 (3568) hurikhan
»

Nakup pianina

Oddelek: Loža
2811284 (7074) Yossarian
»

Glasbeniki

Oddelek: Sedem umetnosti
343683 (3087) gzibret
»

A je kaj glasbenikov tukaj?

Oddelek: Sedem umetnosti
235671 (5409) Karaya 52

Več podobnih tem