» »

Problem z novimi rami

Problem z novimi rami

Krofek ::

Živjo
kupil sem nove rame 2x2GBG.Skill 800MHz in ko jih vstavim v rač. mi računalnik reštarta ob loading oknu.
Imam Win 7, plata je gigabyte 956P-DS3. Če poskusim zalaufat safemode mi vrže bluescreen z nekim acpi errorjem.
Prej sem imel 2x1GB noname rame.
Normalno mi boota, če dam noter samo eno palčko, ali eno ali drugo, če dam obe pa ne. Sem razmišljal, da bi lahko poskusil flashat bios, ampak mi v Q-Flash ne prepozna USB-ja, prek windowsev pa noče, saj piše da niso podprti.

Nimam pojma kaj bi lahko še naredil, poskusil sem različne nastavitve BIOSa, a brez rešitve.

Ali naj reinštaliram WIN (ampak nimam veliko časa) ali obstaja kakšna možna rešitev?

lp, Krofek.
karkoli je že to...

dzinks63 ::

Povišaj v biosu voltažo za rame na 2.0-2.1V in bi moralo delat.

Krofek ::

Ampak, bi morali delat na napetosti 1,8V-1,9V. Bom pa vseeno poskusil in povedal kako se obnese :).
karkoli je že to...

c00L3r ::

Prva stvar, ki jo boš moral naredit je BIOS update. Potem išči težave v drugje. Zakaj ne gre flash-aš? Zaradi Windows 7? Isti model plošče sem pred meseci dni flash-al iz XP-ev, ker mi s starim BIOS-em ni prepoznal novega quad procesorja.

Krofek ::

Jaja, ne gre ker je gor Windows 7. Zato je malo problem, ker usb ključ zazna v Q-flash šele od 9. biosa dalje. Disketnika pa ni :). Morda bi poskusil dat gor virtual pc al misliš, da ni to pametna ideja?
btw. v bistvu je računalnik od brata, je reku da je poskusu povišat voltažo pa je naredilo isto. Bomo poskusili updejtat bios tako ali drugače :)
karkoli je že to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Krofek ()

c00L3r ::

V Visti dela tisti flash utility? Potem bi tudi v 7-ki moral. Lahko ga poskusiš dat na compatinility mode za Visto.

Če compatibility mode ne deluje lahko probaš tako, da naediš eno malo particijo recimo 3gb velikosti in na njo namestiš XP-e. Tam daš gor gonilnike za chipset in flash-aš. Dual Boot si lahko narediš z Vista Boot Pro. Navodila so tudi na strani. Potem pa odstraniš XP particijo in porapviš Boot, da samo še Windows 7 ostane. Druge alternativa je seveda USB disketnik. Čeprav mislim, da bi Vista compatibility mode znal delat.

Virtual PC ne bo deloval za flash-anje. Saj se tam emulira celoten hardware, vključno z BIOS-em.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

Krofek ::

Aha, mislim, da mu bom kar moj disketnik posodu, bo najhitreje. Namreč, sam je preneroden, da bi si štimal particije in inštaliral gor še ene windowse :D. Na žalost živi 100km od mene, tako da mu lahko priporočam samo po telefonu. Mu bom ta vikend posodil disketnik v ponedeljek bo pa testiral. Potem bom pa poročal.
Hvala za odgovore :)

lp
karkoli je že to...

Krofek ::

Ok pojavil se je drugi problem sedaj. Bios je uspelo update-jat.

Če dam oba ramnika na dual channel včasih zažene celo windowse, včasih pa se kar zruši, takoj za memory checkom.

Tudi včasih ko pride na winse, potem kar zariba, če sta oba ramnika not.
Če je samo eden, pa dela vse kot je treba. Zdej mi ni več jasno kaj bi lahko blo.
Timinge sem dal na original od ramov, napetost je tudi prava. Naviti niso nič.
Oz. nič ni navito.

Ima kdo kake predloge?

Aja plata je 965g in ne p, ampak ima vse čipovje enako kot p verzija, le da ima še integrirano grafo.
karkoli je že to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Krofek ()

DareKri ::

Ali si RAM-a dal v reži eno poleg druge ali v reže enake barve (poglej v navodila za matično)?
Pa prvi zagon po menjavi spomina bi moral biti BIOS nastavljen na "default" nastavitve. šele kasneje BIOS postaviš zopet tako, kot si ga imel prej.

Krofek ::

So postavljeni v reže z istimi barvami, sem poskusil najprej oba v oranžno potem rumeno. Bios sem dal na default po flashanju. Ram bi moral delat na 1.8-1.9. Morda bi moral poskusit zvišat na 2.0?
karkoli je že to...

Krofek ::

Včeraj je delalo celo celo inštalacijo windowsev, in drajverjev in vse. Danes uklopim in spet ne dela. Res nič mi ni več jasno.
karkoli je že to...

xy! ::

So postavljeni v reže z istimi barvami, sem poskusil najprej oba v oranžno potem rumeno. Bios sem dal na default po flashanju. Ram bi moral delat na 1.8-1.9. Morda bi moral poskusit zvišat na 2.0?


Verjetno morata biti RAMa skupaj, en v rumeni in en v oranžni reži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xy! ()

Krofek ::

Hmm sedaj sem nekaj opazil. Včeraj sem dal fsb:ram=1:1 razmerje in je delalo. Danes sem opazil da mi je čez noč resetiralo v biosu spet na auto in je delal proc na 266Mhz ram pa na 800Mhz oz. 400Mhz in napetost mi je tudi spremenilo sna 1.8V čez noč.

Kar neki. Sedaj na sinhroni frekvenci deluje. Upam da ne bo spet kej samo spreminjalo.
karkoli je že to...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zazna 1024MB rama, uporablja samo 768MB?

Oddelek: Strojna oprema
472094 (1256) mlakar
»

Epox 8rda+ rev. 1.1 chipset voltaža

Oddelek: Strojna oprema
91084 (927) Tugo
»

Gigabyte GA-7NNXP problem pomoč!

Oddelek: Strojna oprema
181181 (992) Poldy
»

A je zanic CHIEFTEC HPV420 NAPAJALNIK ali NF7-S?

Oddelek: Navijanje
251377 (1010) WhiteWolf
»

Naviti CII566 na ? problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131099 (988) ABX

Več podobnih tem