» »

Gigabyte GA-7NNXP problem pomoč!

Gigabyte GA-7NNXP problem pomoč!

Zalemon ::

Zdravo pred kratkim sem kupil nov računalnik po komponentah in sicer:
Gigabyte GA-7NNXP
Ram 2xpo 512MB 400MHz
Procesor AMD 3000 Athlon XP

Sem ga sestavil vse je delalo do danes ko se je na enkrat upočasnil za popozdit sicer je bila neki sistemska napaka (Windows XP) pri kopiranju datotek se je to zgodilo in pc je zmrznu. OK reset računalnika na kar sem prišel v Windowse in vse je delalo počasi, potem sem ugotovil da procesor sploh ni delal na polno močjo na začetku pri biosu mi je pisalo 1745 MHZ. OK grem v Bios da nastavim tole zadevo in nikakor neznam tole nastavit. Kakor sem bral po različnih forumih je nek problem v sami plati se mi zdi angleško ne zastopih prav dobro zdaj sprašavam vas na forum kako naj nastavim tale procesor da bi delalo tko kakor mora če slučajno je kdo imel take problem kot jaz. Za v naprej se zahvaljujem za odgovor.

LP Mitja

Filmfan22 ::

Ce mene vprasas je problem v dual ddr ramu. Plata nemara ramov in dela napake. Rama morata biti iste firem(verjetno sta) ampak morata bit kompatibilna s plato, drugace ti drka racunalnik.
Marko Kranjc

Filmfan22 ::

Men se je podobno zgodilo. Delal je nekaj cajta ql, pol pa drek. Svetujem ti da probas z enim ramom po 512.
Marko Kranjc

Zalemon ::

Zdravo kakšne rame mi priporočate? Trenutno sem da delu ko pridem domol pom pogledal za podatke kakšne rame imam bolj podrobno. Hvala za odgovore .

LP Mitja

ferdo ::

V eni temi sem že omenjal, da so Gigabyte plate zelo izbirčne, glede ramov.
Včasih so celo trmaste:D , ker po določenem času kr zavrnejo tip rama in so lahko tudi trajne posledice.

Zato jih jaz ne maram. Čeprav jih eni kujejo v zvezde "že res" samo imajo super duper pomnilnike!

laguna ::

Zdravo

Jaz imam tudi plato od gigabayta in sicer 7N..., eno najcenejših, ki jim imajo v prodaji, vendar pa je na čipovju, ki podpira dual rame. Meni je delala računalnik na dual memori do nekje dva meseca brez problema, tedaj pa se je začel tu pa tam kar sam resetirat. Imam 2 x 256MB rama, firma mi ni znana. Ali bi bil lahko torej problem resetiranja, kot je v tem forumu tudi pri meni nekontabilnost ramov in te plošče. Torej svetujete, da bi dal drugi ram v singel, tako da bi imel 512 MB, vendar ne na dual rame.Jaz sem mislil, da je problem v resetiranju v navitju procesorja Athol 2500+ na frekvenco 2200 mhz (FSB 200), vendar v nastavitvah v biosu na optimal, torej FSB 166, se še naprej resetira, tako da je po vašem kriva ta dual RAM?

LP
lagunaaaa

ferdo ::

definitivno imaš probleme z ramom, neka kompatibilnost, ki je na meji.
Sej rami so izpravni, vendar za to plato, ki jo imaš ti premalo kvalitetni.

Zalemon ::

Zdravo
Danes sem pogledal kake rame imam link:

kakšne rame naj kupim in kakšne mi svetujete (podjetje, MHZ,....).

Hvala Lp Mitja

mihec87 ::

A gdo ve mogoce a ma plata probleme z rami corsair twinx 3200c2 pro 2x512.Mam jih pa v dual chanel pa mi neki jebe zadne cajte.

Zalemon ::

A je imel kdo take problele z rami in tako plato. In kako se to reši? Kaj mi predlagate naj kupim druge rame?

LP Mitja

humanoid ::

PMI, eni izmed najcenejših ramov v SLO.

Imam isto ploščo kot ti, stara 1 leto in dela že 1 leto brez problemov.
Prva stvar, ki jo naredi je ta, da update-aš BIOS na zadnjo verzijo. Ko flashaš, ne flashaj takoj na zadnjo verzijo amapk NAJVEČ za 4 verzije. Če imaš sedaj F10 dej najprej F14, potem F18 šele nato F20. Vsakič, ko flasha BIOS določi, da ti zbriše DMI data oz. d ati tabelo ponovno napiše, to imaš na izbiro v BIOS-u in sicer po Q-Flash. Fleshaj z Diskete s pomočjo Q-Flash (V BIOS-u ti piše kako prideš do qflash).
Če želiš izkoristiti Dual Channel vzami v roke priročnik in poglej kako morajo biti ploščice razporejene, da boš lahko DC sploh uporabil. Če Dual Channela nočeš, poglej kako moraš rame razvrstiti.

Če imaš kvalitetni napajalnik dej DPS modul v svojo režo. Če je napajalnik bolj švoh, pa DPS modul kar ven vzami.

Poberi si Memtes in preveri ali niso rami slučajno pokvarjeni.

Za nastaviti procesor:
Greš v BIOS stisneš CTRL + F1 nato pa nastaviš vse na default nastavitve (za procesor) Voltaža je 1.65V, FSB je 166 množilnik pa ne vem koliko imaš 13, če se ne motim (če je 3000+ proc).
Spet je vprašanje kateri proc imaš ali imaš 10.5×200 verzijo ali 13×166 verzijo, oba sta 3000+.

Plošča je imela probleme s Kingstonnovimi Hyper X rami, vendar so to odpravili v eni verziji bios-a, potem so se pojavile težave z eno serijo Corsair-ov, vendar naj opomnim, da samo pri določenih osebah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: humanoid ()

mihec87 ::

aha ocitno je pol moja plosca mal jebe.

humanoid ::

Lahko je kakšen drug problem. Povej točno napako, kaj je narobe?

Zalemon ::

Naj lepša hvala za odgovor humanoid bom sedaj se dal na delo in proval vse kar si mi napisal. Za uporabljat dual chanel rame nebi moral imeti posebne rame? Aja napajalnih je od enermaxa model:EG365AX-VE(G), in še eno vprašanje kaj je ta DSP vem samo da je dodatni napajalnik ma nevem zakaj se rabi? In bios imam verzijo F17.

LP Mitja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zalemon ()

mihec87 ::

Hm probleme mam s prepoznavanjem diska.A mas mogoce msn bi mi pomagu moj je miha_amd@hotmail.com

humanoid ::

mihec87 imam msn, sme te dal v listo jaz imam tak naslov: humanoid[nospam]@volja.net [nospam] odstraniš iz naslova.

Zalemon, bios dej na F20, škodit ne more :) Čeprav ima F20 samo novost, da pravilno prepozna Sempr0n procesorje, da ti za model 2500+ napiše Sempron 2500+ ne pa Athlon XP 2100+.
Napajalnik pa je dober, tako da modul kar pusti not.
DPS pomeni Dual Power System, plošči dovaja več toka, da le-ta ne niha toliko ampak je bolj stabilen + je 6-fazni, pri ostalih ploščah pa 3-fazni. Vendar imajo določene plošče napakoz DPS modulom in nekater plošče z njim ne delujejo pravilno. Če so kakšne hude težave, je včasih dobro vzeti DPS modul iz svoje reže in poskusiti ali brez njega dela.

Zalemon ::

Zdravo
Humanoid naj lepša hvala za pomoč, računalnik skoraj že dela, samo še sistem dam gor in bi moralo delat. Drugače procesor mi zazna 3000, in rame sem dal v eno režo in druzga 3 režo.
Za enkrat dela.

LP Mitja

Boomer ::

Jst sm mel corsairjeve memorije twinX 2x512 pa mi je neki cajta ql delal z obema pol pa je šlo vse v qurac dokler nism vzel 1x 1 giga in je zj ful bol.Pa še tko se mi zdi hitrej vse k prej k je še vse normalnom delal.Tko da priporaočam 1 modul rama.:\

Poldy ::

Meni deluje z geil value 2x256 400mhz. Dual.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z nadgradnjo RAM pomnilnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
303809 (2773) hojnikb
»

Navijanje na deklarirano frekvenco

Oddelek: Navijanje
201958 (1680) strumf666
»

Menjam masino (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513208 (2567) MadMax
»

Ne gre naviti A64 3000+ ? Pomoc ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
535159 (3973) Cranchi
»

rami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
351437 (908) patriot10

Več podobnih tem