» »

Menjava matične pri prenosniku

Menjava matične pri prenosniku

Midnas ::

Torej prijatelju se je "zažgal" prenosnik HP Compaq 6820s. Skurilo je en čip med DC in VGA priključkom, prenosnik se ne prižge, samo brenči in kadi :D

Stvar je taka, da bi prijatelj rad, da mu zamenjam matično (noče slišat o tem, da naj kupi nov prenosnik!) in sedaj sem pred eno dilemo:

A lahko vgradim matično, ki je sicer enakih mer in ima iste priključke, tudi chipset, a ni namenjena temu modelu?

Razlika je v tem, da ima original 6820s plata ATI 1350 grafo, monitor pa je 17˝, plata, s katero bi zamenjal pa ima X3100 grafo in 14˝monitor. A bi monitor deloval in bi bila resolucija vseeno prava?

Je kje kaka stran, kjer bi lahko dobil potrebne informacije o združljivosti različnih modelov med sabo?

Galaxy ::

Sicer nevem veliko od združljivosti, vem pa da so prenosniki narejeni tako, da po navadi ni možno menjati strojne opreme. Če ima plata iste priključke in isto razporeditev naj bi načeloma delala zamenjava, vendar to bodo potrdili ali ovrgli bolj izkušeni slo-techovci.

zee ::

Maticna plosca za prenosnik pride v vsakem primeru ~500+ EUR. Kaj bos naredil, je pa tvoja izbira.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Midnas ::

Prva matična pride po poštnini in carini ~350EUR, druga je pa aus dojčland za 140EUR + ppt.

Pyr0Beast ::

Zadeve niso združljive kaj preveč. Poleg tega je vsaka plata malce drugačnih mer. Tako da res ne paše.

Poslikaj. Zgoraj se ponavadi nahajata dva P-channel feta ki dovoljujeta, v glavnem regulirata vklop - on/off. Včasih jih prebije, včasih ne, včasih pa je kaj drugega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MIHAc27 ::

Sam sem samo enkrat menjaval monitor na prenosniku ki ni bil povsem pravi. Rezultat: V sekundi je skurilo grafični čip ki je prej deloval BP.
Če menjaš plato menjaj še monitor oz daj takega ki je 100% podprt.

Midnas ::

@MIHAc27 kako to misliš "ni bil povsem pravi"? Je bil večji, drugačna resolucija? Sam sem menjal monitor na Asus A6km in vgradil monitor od enga HPja. Priključki niso bili pravi, zato sem uporabil stare, inverter pa sem vzel od HPja. Stvar deluje, je pa monitor isto 15,4˝in ima enako resolucijo kot original.

Tole je pa napaka:
 skurjen čip

skurjen čip



No še to, original plata ima oznako 456611-001, hp je za 6820s uporabljal še 456610-001 in 456613-001, te plate pa so vgrajevali še v 6520s, ki je imel 14,1˝monitor. Jaz bi pa vgradil 495395-001, ki domuje v HPju 550.

Pyr0Beast ::

Jah, to je to. spohan fet. Ni blazna težava zrihtati, če ni še kaj drugega v okvari.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MIHAc27 ::

Ne spomnim se več kateri monitor je bil, prenosnik je bil hp okol 6700. Vem edino da je bila velikost enaka, konektor je pasal a bil malce drugače zvezan...

brlje ::

Pozdravljeni

Mene tudi nekaj zanima glede HP-ja 6820s, večkrat sem ga odpiral in pucal zaradi gretja no na zadnje mi del kabla napajalnika ki ga vtaknem not in tam kje ga vtaknem ni delovalo, ubistvu dokler drži baterija, nato sem prilimal 2 žički v računalniku in spravil van da bi povezal z kablom, na žalost so bile prešvoh in zgorele po parih dneh, ponovno sem odprl in nalimal boljše žice, ko sem sestavil nazaj, prižgal se lepo, sliši se da dela vendar, na zaslonu se ni nič spremenilo. TEMA. Nesel sem ga na 2 različna servisa, na oba sem dobil isti odgovor, "matična plošča je zanič". Mene zanima na osnovi česa so zaklučili da je matična ker nikjer nisem zasledil niti približno slične zadeve kot jo je na fotki priložil Midnas.

Pyr0Beast ::

To da ne dela.
Itak v 90%+ primerov crkne plata.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

brlje ::

Vredu, se strinjam ampak mi ni jasen, ko prižgem računalnik zalaufa, ventilatorček se sliši, lučke gorijo samo na zaslonu nič ne kaže, pač sem laik kar se tega tiče ampak mi logika ne tega ne prizna. Vseen se bom moral z tem srinjat,hvala .

Pyr0Beast ::

Polni baterijo ti ?

Drugače je nekaj s konektorjem narobe.

Napaka da se ne 'prižge' je pa lahko vse od rama pa do zanič WLAN kartice.

Načeloma lahko pobereš ven Wlan kartico, HDD, CD-rom in ekran, tipkovnico in touchpad, pa bi se moral še vedno prižgati (seveda slika na zunanjem ekranu)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

brlje ::

V tretjo gre rado.
Včeraj sem ga nesel še tretjemu serviserju in je tu, zrihtan, dela kot urca.
Zelo tanek kabel, nevem kako se mu reče, kateri se uporablja za zaslon je bila napaka.

Zelo sem vesel da se nisem strinjal z 2 prej omenjena servisa ki nič ne naredijo, denar pa vseeno poberejo.
Hvala za vaš čas in željo da bi pomagali

#000000 ::

Reče se mu flat kabel, zgleda so na tretjem servisu poštenjaki, ker dvomim da bi na prvih dveh tako napako prezrli, ker je to ena od recimo 5ih najpogostejših napak, verjetno so mislili da jim boš plačal zamenjavo plate al pa šenkal prenosnik ki se ne splača rihtat ker je plata predraga.

brlje ::

To je ta kabel, in si vse lepo povedal, dodal bi še da je tretji serviser veliko več pridobil, kot bi ta dva.

mihec87 ::

Pri tebi..pri večini folka sploh nebi prišli do njega, bi se pri prvem al pa drugem serviserju končalo..

Pyr0Beast ::

Super da si odpravil napako.
Tisto je flex ali flat kabel in da, ni večen :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP Compaq 6820s??

Oddelek: Kaj kupiti
314632 (2544) cankarales
»

HP Compaq 6820s nima TV izhoda, a jaz bi ga rabila!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81790 (1612) Amadeja
»

Prenosnik se greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586771 (5672) Pyr0Beast
»

DVI in HP docking station

Oddelek: Pomoč in nasveti
164138 (3548) zcetrt
»

Pomoč-prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
432564 (2249) katja1986

Več podobnih tem