» »

Ubuntu + Programiranje

Ubuntu + Programiranje

System ::

No odločil sem se, da bi malo zamenjal okolje iz Windows na Ubuntu in me zanima, če bom lahko gor uporabljal razvojna okolja kot so C++,C,Java SE,HTML,PHP,postavitev strežnika,... V glavnem vse kar se tiče programiranja.

terryww ::

in to vse v enem razvojnem okolju - eclipse.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

System ::

Aha torej glede programiranja kje je boljše biti Ubuntu? Ali Windows?
Vbistvu se šele spuščam v vode programiranja.

Backup22 ::

Če ne boš delal .NET, je vseeno.
//

terryww ::

eclipse dela mnda tudi na win platformi. odvisno kaj boš delal. če razvijaš gpgpu zadeve, se je nvidia odločila, da bo najprej podprla win (nexus)... kar se mene tiče, se mi v linuxu dopade okolje - virtualni desktopi po defaultu, več x strežnikov naenkrat, vsaj enih 5 rešitev za virtualizacijo, možnost virtualizacij drugih distribucij brez performance hita itd. pač, si narediš liveusb in se igraš kak dan, da vidiš katero okolje ti bolj ustreza. aja, pa recimo kcachegrind je fajn za debugganje :)
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

BigWhale ::

No odločil sem se, da bi malo zamenjal okolje iz Windows na Ubuntu in me zanima, če bom lahko gor uporabljal razvojna okolja kot so C++,C,Java SE,HTML,PHP,postavitev strežnika,... V glavnem vse kar se tiče programiranja.


To kar si nastel niso razvojna orodja ampak programski jeziki oziroma tehnologije. Vse te stvari lahko, seveda, pocnes tudi z Ubuntu Linuxom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovanje Windows 7 na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
7706 (582) opeter
»

Velike dileme s programskimi jeziki

Oddelek: Programiranje
413190 (1930) roli
»

Nekaj vprašanj z zvezi s programiranjem

Oddelek: Programiranje
442642 (2216) <JuRe>
»

C++0x (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
596889 (5956) Matevžk

začetki programiranje

Oddelek: Programiranje
141393 (1190) OwcA

Več podobnih tem