» »

24" ekran - svetovanje

24" ekran - svetovanje

racunalnicar ::

Lep pozdrav!

Kupujem nov 24" ekran. Uporabljal ga bom pri izdelavi spletnih strani (Adobe Photoshop), zato, mora znat pravilno prikazovat barve, al pa da se ga bo dalo vsaj naštelat tko, da bo pol delal super.
Največ sem gledal firmo LG -> nwm, meni se zdi nekako najboljša, kaj menite vi?

Dopade se mi tale ekran:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Pa tudi tale se mi ne zdi slab:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Zanima me, katerega iz med teh dveh bi vzeli na mojem mestu, ali pa, če bi raje vzeli katerega drugega?

Naj še povem, da imam grafično kartico nVIDIA Geforce Gainwardovo 8800 GTS 512MB -> mislim, da bi ta morala poganjat katerikoli ekran.

Hvala vsem že v naprej pa lep pozdrav. 8-)

Melanholija ::

Kaj a nebi najprej malo uporabil iskanje?

Opkow ::

Tukaj imas generalno temo o 24" ekranih. In ce bos prebral par strani bos sigurno nasel odgovore na svoja vprasanja. Se vedno pa lahko tam vprasas...

bluefish ::

Hkrati pišeš, da ti je pomembna barvna pravilnost, na drugi strani pa imaš monitorje s TN matriko. Žal to ne gre ravno skupaj - sicer je možno dokaj dobro pravilnost doseči s pomočjo kalibratorja, vendar ti tudi to bolj malo pomaga, če ga imaš nepravilno nastavljenega in barve zaradi vidnega kota niso pravilne. Da seveda ne govorimo o neenakomerni osvetlitvi.

Skratka, če resno razmišljaš o kvaliteti, potem bo potreba poseči po čem takem ali pa počakaj še nekaj časa na LG W2220P, ki je 22". Dober nakup je tudi ta.

Vsekakor pa vsaj preleti zadnji dve strani v prej omenjeni temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

racunalnicar ::

Sem si pogledal temo.
Nwm, Samsungi so ravno tako dobri kot LG?
Drugače pa nekega posebnega monitorja ne mislim kupovat - tam do 300EUR. Dellov je bil pod to mejo, sam je pa 22".

Se kar ne morm odločt, kterga bi uzel.

Dragi ::

Jst imam Lgja W2452T že kako leto zdej. Mislim da sem za njega odštelv Bigbangu 240 al 340EUR. Se ne spomim več. Totalno vreden svojega denarja. Barve so lepe, svetilnost je ODLIČNA (recimo ko sonce sije na zaslon komot vidim vse), osvetlitev je tudi enakomerna.

racunalnicar ::

Sam razmerje stranic je 16:10 -> kot se mi zdi poavadi, je 16:9
A se da to nastavit kako resolucijo, da prideo pol to razmerje? -> Mislim, da resolucija ...×1080 to naredi, vendar je na seznamu možnih resolucij nisem zasledil.

Malo sem gledal tudi tale ekran:
http://www.mimovrste.com/artikel/265007...

Ta pa ima resolucijo 1920 x 1080, vendar me malo skrbi, da ni mogoče 1920 x 1200 boljša ?

CrustyDOD ::

Tega samsunga mam jest. Za ta denar je kar OK. Ni ne vem kaj slika ker je TN ampak, če rabiš za photoshop kjer boš delal samo za web bo več kot dovolj. Horizontalni kot je vredu, sem malo presenečen, vertikalni pa tako tako..
Ima pa ohišje, ki se sveti. Sem mislil, da me bo motilo pa tudi vidim ne tega robu.. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri monitor priporočate do 200€?

Oddelek: Strojna oprema
4815382 (13926) webmojsterrr
»

IPS 24" panel ali 27" TN panel?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151849 (1553) b0sK0
»

Kdaj se bo spet res splacalo kupit nov monitor?

Oddelek: Zvok in slika
112575 (2090) icecube
»

Kupujem 24" LCD, katerega in zakaj?

Oddelek: Kaj kupiti
241488 (1087) djordjevic
»

24" monitor pomoč pri nakupu.

Oddelek: Kaj kupiti
152124 (1779) janwoolf

Več podobnih tem